eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Memurların Uyarı Grevi Başladı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
Online Durum: Offline
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:09
Soğuk havalarda resmi dairelere gittiğimde görüyorum. Kalorifer yanıyor yanına da bir ufo çekmişler, çalışıyorlar. Organize sanayide benim çalıştığım paranın 2 mislini kazanıyorlar. Bizim fabrikada 15 dakika mola harici tuvalet yasaktı :(
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:12
Yazıklar olsun geleceği ellerinde olan öğretmenlere (!)
Yazıklar olsun böyle eğitim sistemine ..
Öğrenci okula gelmez suç olur git rapor al derler.. Okul asar haylaz olur tuvalette sigara içer serseri olur ..
Ama öğretmen hakkı olmayan birşey yapınca HAKKINI ARIYOR olur ..
1 Hafta tatil oldu sağlık nedeni ile bütün sınavlar yığılmış,bugun 2 sınavımız vardı 2 hocada gelmedi ..
Dün bizim saatlerce calışmamız boşa gitti ..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
  Alıntı Rasputin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:14
Alıntı yapılan ErSin

Soğuk havalarda resmi dairelere gittiğimde görüyorum. Kalorifer yanıyor yanına da bir ufo çekmişler, çalışıyorlar. Organize sanayide benim çalıştığım paranın 2 mislini kazanıyorlar. Bizim fabrikada 15 dakika mola harici tuvalet yasaktı :(

Bir de doğuda Van'ın Ağrı'nın bir kasabasında görev yapan memuru düşünmek lazım gelir bence.
Yoska milletvekilleri de devlet memuru ...

Tekrar belirtiyorum ortada haksız bir durum yok, grev en temel haktır. Ha hakları yok diyen varsa yapsın icraatini olay uluslararası plaforma taşınsın kim karlı kim zararlı herkes görsün.

Yapılan ilk memur grevi değil bu, daha önce de çok yapıldı. Hani yasak ya o yapılanlar nasıl yapıldı, niye engellenmedi?
Yani bilmeden fikir sahibi olmamak gerek,
GREV HAKTIR
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı smand 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:17
Alıntı yapılan ŞaHiN

Alıntı yapılan thefasfis

devlet memurları özel sektör çalışanlarından  daha iyi paraya çalışıyor, daha iyi şartlarda sosyal hakları var, hafta sonları tatil, resmi tatillerde çalışma mecburiyetleri yok, özel sektör çalışanlarının grev hakkı bile yok,

Katılıyorum.. 1 yılda 365 gün var, neredeyse yarısını yatıyorlar.. Dünyada hiç bir ülke bizim kadar yatmıyor..

Hafta sonu tatili 52*2..= 104 Gün
Yıllık İzin.............= 30 - 45 Gün
Dini Bayramlar..........= Birleştirmeler ile 15-20 Gün
Resmi Bayramlar.........= Birleştirmeler ile 10-15 Gün
 bu kadar tatil var da resmi tatilin olduğu günlerde bu trenler, hastaneler,otobanlar ve uçaklar.... nasıl oluyorda işliyor. sizin dediğiniz memur bazılarını kapsıyor maalesef. Bazı kesimi kapsıyor. Es Es taraftarının böyle tepki vermesini beklemezdim.
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:18
Alıntı yapılan Rasputin

Alıntı yapılan ErSin

Bir de doğuda Van'ın Ağrı'nın bir kasabasında görev yapan memuru düşünmek lazım gelir bence.
Yoska milletvekilleri de devlet memuru ...

Düşünüyorum onun için 5 yıldır memur olup oralara gitmek için uğraşıyorum.

Zamanlama yanlış olsa da tepkileri haklı olabilir ama daha kötü durumda olan insanlar varken
devamlı tv, gazete gibi yerlerde memurun durumu kötü denmesine hayret ediyorum. Durumu kötü olabilir ama asgari ücretli gibi ağlanıcak halde değil.
Yukarı
exu Liste gör
Yazar

Tuna
Yer: İstanbul
  Alıntı exu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:20
Alıntı yapılan escem

Hiç bir memurun grev hakkı olmadan bizleri mağdur etmeye hakkı yok, Özel sektöre baksınları okumuş yada okumamış insanların kaçının sosyal hakları var,dünyanın krizden kasıp kavrulduğu bir yılda nasıl verilen zammı beğenmessin, sorun bakalım özel sektördeki işçiye ,mühendise %0 zamdan fazla kaç kişi almış, İşini ,hakkını beğenmiyosan istifa et, insanları mağdur etmeye kimsenin hakkı yok.

Escem kardeşim,

Bu senin dediklerinden bu iş bırakma eyleminden müzdarip olduğunu ve biraz da memurları kıskandığını anlıyorum. Bir iki bişey diyeyim sana:

1.Grev hakkı olup olmamasında kıstasın bunun hukuka uygunluğu. Aslında hukuka aykırı da olsa bence buna hakları var, her çalışanın olduğu gibi. Ben yasa çıkarırım grev hakkı var derim adamlar da grev yapar o zaman ne diyeceksin? Hımm hakları varmış tamam yapsınlar mı diyeceksin? Sanmıyorum.
2.Özel sektör çalışanlarının hiç bir hakkı yok gibi gözükebilir ama aslında var. Tüm çalışanların üçte bir sendikaya üye olsun da göreyim o zaman ne haklar kazanılıyor? Ama maalesef biz özel sektör çalışanları pek de örgütlü değiliz.
3.Kriz konusuna gelince...Kardeşim bu krizi kamu çalışanları mı çıkardı da krizin yükünü bu adamlar çeksin? Herkez çekecek deniyor ben böyle bir şey görmedim... Tayyip erdoğanın oğlu çekiyor mu? Bissürü gemisi oldu adamın iflas felan etti mi? Veya ne bileyim Tayyibe yakın olan hiç bir şirket battı mı? Hani hep beraber çekecektik?
4.istifa etsinler felan demişsin..Kardeşim adam örgütlü elinde bazı silahlar var kullanır tabi istfa etmeden önce...sen olsan istifa edermiydin hemen..Etmezdin tabi...Önce bir bakardın neler yapabilirim diye daha sonra baktın birşey olmuyor daha iyi bir iş için istifa ederdin.
5.Müzdarip olmuşsan eğer bil ki aynı durumda sen olsaydın sen de kendi hakkın için en azından bir gün iş bırakırdın. Aksini idda edemezsin. Eve aş götüremediğin ayın ortasından sonraki günleri düşünüp lanet olsun ben de bu eyleme katılacağım, bunu geleceğim için yapacağım derdin...

Bir çocuğu Eskişehirden çıkartabilirsiniz, ama Eskişehir sevgisini o çocuktan asla söküp alamazsınız. You can take the boy out of Eskişehir but you can't take Eskişehir out of the boy.
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
  Alıntı Rasputin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:20
Alıntı yapılan ErSin

Zamanlama yanlış olsa da tepkileri haklı olabilir ama daha kötü durumda olan insanlar varken
devamlı tv, gazete gibi yerlerde memurun durumu kötü denmesine hayret ediyorum. Durumu kötü olabilir ama asgari ücretli gibi ağlanıcak halde değil.

Kime göre neye göre iyi ? Önce bunu tartışmak gerek.
Ama madem asgari ücretliler olarak memnun olmadığınız durumlar var, buyrun sizin de grev hakkınız var. Yani illa tepeden bir şeyleri beklememek gerek sokaklar sizin Wink
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:21
Yılın yarısını nasıl çalıştıklarını görmek için; KDV,Muhtasar, Gelir Vergisi ödemeleri dışındaki günlerde vergi dairesine, ayın son günü hariç SSK ya, Emlak vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi ödeme günü dışındaki günlerde Belediye'ye gidebilirsiniz.. Sakın kazak ören bayan, Bulmaca dolduran bay görürseniz şaşırmayın.. Onlar da bizim Memurumuz.. (Çalışan memurumuzu ayrı tutuyorum)
Yukarı
ErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Bozoluk
  Alıntı ErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:22
Alıntı yapılan Rasputin

Alıntı yapılan ErSin

Kime göre neye göre iyi ? Önce bunu tartışmak gerek.
Ama madem asgari ücretliler olarak memnun olmadığınız durumlar var, buyrun sizin de grev hakkınız var. Yani illa tepeden bir şeyleri beklememek gerek sokaklar sizin Wink

yok öyle bir grev hakkı. organizede git bir fabrikada sesini çıkar kapının önünde bulursun kendini..
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2009 saat 13:26

BTS üyesi memur babanın oğlu olarak TÜM EMEKÇİLERE HAKLI MÜCADELERİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

365 günün yarısı yatıyorlarmış.valla babam bayram, hafta sonu, yılbaşı, gecesi gündüzü belli olmadan bir fiil 30 senedir çalışıyor hala belimizi doğrultamadık.bir de  bu günler için ek mesai ücreti falan da vermiyorlar.saolsun hükümet 5 kuruş zam yaptı saat ücretlerine de onla idare ediyoruz ailecek.

özel sektörde insanların hakkı daha azmışmış.onu kaderimiz bu deyip ,herşeye hamdolsun derken memleketin her şirketi satılırken, özel sektör daha iyi hizmet verir diye konuşurken düşünecektin.Grev demokratik anayasal bir haktır.

halkı mağdur etmeye hakları yokmuşmuş.senin gibi duyarsız halk varsa mağdur olsun.kaç ay önceden belirleniyor grev tarihi.sen daha grev nedenini bilmezken grev tarihini öğrenipde ertesi güne veya bir gün önceye bilet alıvermen,birgün önceden işlerini halledivermen biraz düşüncesizlik olur demi..

zaten her gelen hükümet kendi sendikasını kurdu, heryer sarı sendika doldu, işçiyi memuru bölerek böyle günlerde birlik olmalarını engelledi.grev kırıcılar iş başında herzaman olduğu gibi.herkes önce birey olacak kişisel hakkını, sonra birlik olacak toplumsal haklarını savunmasını bilecek.bu senin insanlık hakkın, sen hakkını arayamıyorsan problemi kendinde ara.tabiki bireysel olarak hakkını arayamazsın özel sektörde onun için birlik olmayı bileceksin.sen onurunla mücadele et sen alamazsanda ilerde çalışacak çocuğunun hakkını yedirmemiş olursun..

zaten demiştim bizimkilere zamanında asgari ücret almadığımz halde niye gidip sıhhıye meydanında asgari ücretlinin hakkını ararken joplanıyoruz diye.üstelik orada bizimle beraber bir tane asgari ücretli yokken.demek halkım hakkını aramaya karşı, kaderimizde varsa diyor, herkes memnun halinden, e ozaman deveye de diken..

1940'ların Almanyasında ki bir papazın öyküsüdür. 
Gazodasına gönderilen papaz derki: Naziler ilk geldiğinde önce Yahudileri temizlediler, ben sesimi çıkarmadım. Ne de olsa Yahudi değildim. Sonra sıra Komünistlere geldi. Onları temizlediler ben yine bana ne dedim nihayetinde Komünistte değildim. Sonra Sosyalistler gitti. Bana ne canım ben Sosyalist miydim ses çıkarayım? Derken Sosyal Demokratlara el attılar. Ben yine tepki göstermedim olana bitene zira Sosyal Demokratta değildim. 

Sonra birgün Naziler beni aldı içeriye bekledim birisi "dur ne oluyor?" desin diye...Ama boşunaydı bu bekleyişim çünkü kimse kalmamıştı.

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,439 saniyede hazırlanmıştır