eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıLivorno Adana'ya geliyor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 9>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 02:56
Alıntı yapılan scarface_hkna

Futbola siyaset karıştırmak tribünlerde che nin resmini açmakla mitingde atkı takmak arasında hiç bir fark yok.Ben livorno ya solcu olduğu için değil endüstriyel futbola karşı olduğu için ufaktan sempati duyarım.Ancak biz o stada girince yanımızda düşmanımız bile dursa siyahla kırmızıya aşıksa sarılırız.Şimdi ben adana demirli olsam,muhsin yazıcıoğlunu çok seven biriyim.Almayacaklar mı beni aralarına ??
çok saçma bence

ESES taraftarının bir farklı özelliğide bu işte tribünü bile demokrasinin güzellikleri ile donanmıştır. Spor içine siyaset bulaşamaz bulaşmamalı.
Yukarı
LeeSuger Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 03:04
Bırakın Lazioyu, Livornoyu, Adanademiri bu maça Üst basılır. LOL
Yukarı
Turkmen Liste gör
Deneyimli Yazar

Eren
Yer: 39° 46.2'
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 04:16
Tribüne siyaset bulaşmaz canım. Lazio, Liverno'ya bulaşırLOL

SS LazioWink

İsimlerimiz benziyor canımLOL

Bir arma uğruna düşdük gurbet ellere.
Bir arma uğruna atılırız emanet canla ölümlere..
Olsun varsın değer hepsi ESES'e ...
Değer Siyah Kırmızı uğruna ölmeye
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 04:40
Yok hocam.. Eskişehirspor tribünlerine siyaseti bulaştırmaya hiçkimsenin gücü yetmez... Külübe zaten bulaştırdılar bulaştırcakları kadar tribünlere dokunamazlar.
  Hepimizin gayesi zaten Önce bayrak önce vatan. Ayrıca bi arkadaşımız Atatürkü falanda karıştırmış hoş olmamış. Livornoya sempati duyanlar sanki Atatürke değer vermiyomuş gibi

Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 06:02
Elin İtalya takımı geliyor,Şehir olarak birşeylere imza atmışlar ve takımlarını İtalyada bir şekilde  ekol yapmışlar,Eyvallah.hemen karrşı pozisyonlar...
YAHU Bize ne,Oynasınlar gitsinler daa...
6 Sayfa olmuş ç....ş diyorum sadece.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 06:40
Livornoyla maç yapan adana demirspor ama derdi bizim forumu baya bir germiş. Adana demirsporunda, livornonunda, çarşınında siyasi görüşleri herkes tarafından bilinir. Bana göre 2. ligde oynayan adana demirspor büyük bir iş başararak livorno gibi italyanın önemli klüplerinden birini şehrine getiriyor ve bu durumun takdir edilmesi gerektiği görüşündeyim. Buraya kadar herşey olağan. Fakat bizim forumumuzdaki sağ görüşlü arkadaşlar neden geriliyor onu anlayabilmiş değilim? Eskişehirspor tribünleri hiç bir şekilde belirli bir siyasi kimliğe sahip değildir ve konu Eskişehirspor olduğu zaman siyasi kimliğimizi bir kenara bırakmak en doğrusudur. Bunu bu forumda da uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. Konu bizim için önemli değilse yazmayız olur biter, ama bu maçı kullanarak siyasi propagandalar yapmak veya renktaşımızla tartışmak bu forumda olmaması gereken hareketler bence.
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
Gaul Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin Cem
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 08:46

SS Lazio'yu destekleyenleri anlamak mümkün değil.
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik
Yukarı
exu Liste gör
Yazar

Tuna
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 08:56
bildiğim kadarıyla Livorno Türkiyede Eskişehirspor ya de Göztepe gibi belli bir geleneği ve kültürü olan bir takım. Aslına bakarsanız Şehir olarak Eskişehir'e de benziyor. Daha çok işçi kenti. Bizden farkları siyasetin tribüne fazlasıyla girmiş olması. Ben eğer Adana'ya yakın bir yerde yaşasaydım kesin giderdim bu maça. Sırf endüstriyel futbola karşı çıkmış olmaları bile bizim için yeterli olmalı aslında... Biz değil miyiz Anti bizans diyen? Anti bizansın anlamını mı unuttuk yoksa? Anti bizans deyince ilk akla gelen şey sözde üç büyüklerin çirkefliklerine ve endüstriyel futbola karşı olmak değil midir? Anti bizans, şehrimizde 3 istanbul takımının ya da başka takımların abartılı şampiyonluk kutlamaları yapılmasını engellemek kadar endüstriyel futbola da karşı çıkmaktır. Konu bu açıdan bakınca daha da farklı bir boyuta kayıyor ama yine de tartışılmalı bu konu da...
Ayrıca SS Lazio taraftarlarının ideolojilerine göre biz türkler en iyi ihtimalle 3. sınıf bir ırkız.  Bunu da ekleyeyim.
Son olarak da söylemek istediğim şey bizim tribüne bu siyaset hadiseleri girmesin. Biz de Livorno ile maç yapalım ama solcu oldukları için değil, endüstriyel futbola karşı oldukları için.
Bir çocuğu Eskişehirden çıkartabilirsiniz, ama Eskişehir sevgisini o çocuktan asla söküp alamazsınız. You can take the boy out of Eskişehir but you can't take Eskişehir out of the boy.
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 09:00
Faşizmin de komünizmin de laziosunun da livornosunun da..........

Burada İstanbul takımlarına sempati duyanları çift cinsiyetli olmakla itham eden biz değil miyiz? Şimdi Lazio yada Livorn'nun G.Saray yada F.Bahçe'den ne fark var? Bize ne arkadaşlar bizim tek derdimiz ESES değil mi? Genç arkadaşları popülizm dalgası vurmuş anlaşılan. Arkadaşlar, Lazio yada Livorno arasında taraf olmak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken; maçı eğer TV verirse seyretmek ve Adana Demirspor'u 2.ligdeyken böyle bir organizasyona imza attığı için kutlamaktır.

Not: İtalyan faşizmini Türk milliyetçililiği ile Komünizmi de Türk solculuğu ile bağdaşlaştıran arkadaşların da oruçlu hallerine ve uykusuzluğuna veriyorum. Gidin biraz kitap okuyun.
KKŞ
Yukarı
Gaul Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin Cem
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 09:06
Alıntı yapılan exu

.
Ayrıca SS Lazio taraftarlarının ideolojilerine göre biz türkler en iyi ihtimalle 3. sınıf bir ırkız.  Bunu da ekleyeyim.
.

Ben de bu yüzden garip diyorum. Türk milliyetçisi olan takımlar İtalyan milliyetçisi takımı destekliyorlar. Gerçekten garip.

Livorno, Marsilya, G.Rangers, az da olsa Liverpool..

Bunların hepsi komunist taraftara sahiptir. Hiç bir zaman ödün vermezler. Tribün olarak bir bütünlerdir.

Haa SS Lazio bütün değil mi elbet onlar da bütün ama gidipte emperyalist, ırkçı bir takımı desteklemek ne kadar doğrudur bilinmez.

Ayrıca ;

Şöyle demeliyim ki ; Marsilya , Atl. Madrid Şampiyonlar Ligi maçında bir İspanyol taraftar ölmüş ve Marsilya tribün lideri tutuklanmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam 11 sene hapis cezası aldı ve Marsilya tribünü liderlerinin kaldığı her sene boyunca bir Atl Madrid'li öldüreceklerini açıkladılar. Sonuç : Lider serbest kaldı.

Görüldüğü üzere Marsilya, Livorno gibi takımlarda Anarşisttir. Bunları övmeye de gerek yok.
Bizim rotamız belli Anti-Bizans !! Anti-Siyaset !!Daha fazla söze gerek yok.
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 9>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır