eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ben

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı mehmet26eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 18:09
.

YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
moritanya Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Ireland
  Alıntı moritanya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 18:24
7 Aralık 1992 Eskişehir doğumluyum.Ailemde buralıdır..İlk gittiğim maç 02/03 sezonunda 1-2 yenildiğimiz Marmaris Bld maçı benim ilk maçımdı.Ancak orada çıkan olaylar nedeniyle tribün ortamını fazla sevmemiştim.

Eses'i tutmaya başlamamın nedeni önceden bir takım tutmamış olmamdır(çok şükür).Ben Türkiye'de yaşanan futbol teröründen dolayı takip etmek istemezdim.Bu yüzden İngiltere Ligi'ne hayrandım ve hala da öyleyim.Newcastle v Manchester City maçı vardı o zamanlar 4-3 biten.O zaman ki Newcastle taraftarının desteğini hala aklımdadır ve içimden ''onlar takımlarını destekliyor sende destekleyebilirsin'' duygusu geldi bir anda.Sen madem Eskişehir'de doğup büyüdün o zaman Eskişehir'i tut fikriyle Eses'e olan sevgim çok soğuk havada oynanan 04/05 sezonunda Eskişehirspor'un Bulancakspor'u 5-1 yendiği maçta başlamıştı.

05-06 sezonunda oynanan Eskişehir-İnegöl maçını unutamam.İnegöl 0-1 öne geçmiş, Eskişehir yanlış hatırlamıyorsam son 15 veya 20 dk kala eşitliği sağlamış ve 90+8 de bulduğu golle maçı 2-1 almıştı.Aşırı yağış açık tribündeki herkesi ıslatmıştı.

Taa o yıllar Türkiye Kupası'na katılma çabaları vardı ve şimdi taraftarıyla beraber Avrupa'ya doğru emin adımlarla ilerleyen Eses var artık.İnanıyorum ki o günler çok yakınımızda...

En güzel siyah en güzel kırmızı.
Yukarı
Malikan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Ali
Yer: Turkey
  Alıntı Malikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 18:31
Eskişehir Seyitgazi İlçesi Ayvalı Köyü 8 Kasım 1967 doğumluyum. Köy yerinde nüfusa biraz geç kaydettirip kafa kağıdına 14 Şubat 1968 olarak kayıt edilmiş. Bir yandan iyi bir yandan kötü. Birkaç yıl Yıldızdepe Mahallesinde 30 yıldırda Büyükdere Mahallesinde oturuyoruz. Bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım. Benim Eskişehirli olmam ilkokul 3-4 sınıfta başlıyor. O zamanlar teyze oğluyla birlikte statta bidonla kalabak suyu satardım. :-)) Geçim dünyası işte. Stada da abilerimizin önünde beleş girerdik. Hatta düştüğümüz seneki Bjk maçında da su satıyordum. Sular bitince oturup göz yaşları içinde düşüşümüzü izlemiştim. O gündür bu gündür Eskişehirdeki tüm maçlara gidiyorum. Zaman bulursam bazen deplasmanlarada gidiyorum. 40 yaşını devirdik. Artık çekirdekçi gurubuna takılıyoruz. Hey gidi günler hey.
Yavuz Başkan bak geçmişe gittik sen geldin aklıma kardeşim. Ne günlerdi. Sana selam olsun.
1965 TEN SONSUZA!!!
Yukarı
gürkan Liste gör
Deneyimli Yazar

GÜRKAN SARIOĞLU
Yer: İSTANBUL
  Alıntı gürkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 19:43
24 ekim 1981 ankara doğumluyum.nüfus olarak eskişehir e kayıtlıyım ama hayatımda hiç eskişehirde yaşamadım. 95 senesine kadar eskişehirspor denen bi takımın varlığından bile haberim yoktu.taki eskişehirspor süper lige çıkmadan önceki çeyrek finalde fener ile karşılaşıp 4-0 yenildiği ve elendiği maça kadar.o zamana kadar salatasaray taraftarıydım. o maç trt de yayınlanana kadar. maçı izlerken babamda yanımdayı eskişehir in mazisini anlattı. beni bi heves sardı. ankarada doğdum büyüdüm ama hiç yaşamadığım bi şehrin hevesi sardı beni.eskişehir e sadece mihalıçık a gider gelirdik. onlarca kez eskişehir e gittim geldim girmedğim öğrenmediğim yeri kalmadı. şimdi ölümüne eses taraftarıyım istanbulda çalışıyorum. eskişehir benim için deplasman ama maçlara gelmeye çalışıyorum. istanbulda hiç bir maçı kaçırmıyorum. her zaman staddaki yerimdeyim. tayinimi eskişehire istedim inşallah çıkarsa ömrümün geri kalanını eskişehirde eskişehirsporum la geçiricem. ne mutlu eses liyim diyene Allah herkese bu sevgiyi nasip etmez...
Biz Seninle Doğduk Senin İle Yaşarız Senin İle Ölürüz ES ES im.
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 20:03
Alıntı yapılan gürkan

...... ankarada doğdum büyüdüm ama hiç yaşamadığım bi şehrin hevesi sardı beni.eskişehir e sadece mihalıçık a gider gelirdik. onlarca kez eskişehir e gittim geldim girmedğim öğrenmediğim yeri kalmadı. şimdi ölümüne eses taraftarıyım istanbulda çalışıyorum. eskişehir benim için deplasman ama maçlara gelmeye çalışıyorum. istanbulda hiç bir maçı kaçırmıyorum. her zaman staddaki yerimdeyim. tayinimi eskişehire istedim inşallah çıkarsa ömrümün geri kalanını eskişehirde eskişehirsporum la geçiricem. ne mutlu eses liyim diyene Allah herkese bu sevgiyi nasip etmez...
Sen nelere kadirsin EsEs im.Eskişehir'li olmadan,Eskişehir'i görmeden EsEs'li olan renkdaşlarımı daha bir gönülden ClapClapClap

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
dangerofayder Liste gör
Deneyimli Yazar

MURAT
Yer: TAKKALI
  Alıntı dangerofayder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 21:09
Murat Er 05.05.1992 bayburt dogumluyum.  eskişehirde yaşıyorum eskişehirsporluyum.
öss cıkartanın ellerinden öper yakalarsam daha cok öpecem saygılarımla
HERKEZİ BEKLİYORUZ GRUBUMUZA...
DİŞE DİŞ KANA KAN ANTİ CİNCON
http://www.facebook.com/group.php?gid=155195992392&ref=nf#/group.php?gid=155195992392&ref=nf
Yukarı
ClaustrophobicEs Liste gör
Usta Yazar

Emre Darıcı
Yer: Eskişehir
  Alıntı ClaustrophobicEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 21:32
3 Nisan1990 Bilecik/Söğüt doğumluyum.
Doğmamla birlikte Eskişehir'e gelmişiz ve o gün bugündür Vişnelikteyim. Hiç ayrılmadık buradan.
Eskişehirsporlu olmamın en büyük payı Vişnelikte oturmamdır , çünkü evimiz stadın hemen yanında. Çoğu arkadaşımı babası maça götürmesiyle olmuş Eskişehirsporlu ama benim öyle bi şansım olmadı babamın maçlarla hiçbir ilgisi yoktur.  Küçüklüğümden beri Eskişehirspor maçlarına giderim. Tabi küçükken bilet falan bilmezdik , "abi önüne alırmısın?" sözü meşhurdu hep öyle girerdik maçlara. O maçlara girdiğimdeki heyecanı hala unutamam.

Liseyi Türk Telekom Anadolu Teknik lisesinde okudum. Şuan Porsuk MYO'dayım.

Yukarı
sirtach Liste gör
Deneyimli Yazar

Sertaç
Yer: İzmir
  Alıntı sirtach Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 22:23
26 ekim 1994 Eskişehir doğumluyum. İlk gittiğim maçı hayal meyal hatırlıyorum ama ne zaman olduğunu bilmiyorm. Stadda emeklediğimi anımsıyorum.  5 sene önce izmire taşındık. Gurbette ESKİŞEHİR hastretiyle tutuşuyorum. Lise 1 de askeri lisedeydim bu sene normal bir anadolu lisesindeyim.
Yukarı
esk.asımpasa1921 Liste gör
Yazar

3n35 apaci
Yer: kasımpaşa
  Alıntı esk.asımpasa1921 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 22:58
 OKUYAN OKUMAYAN HERKEZE TEŞEKKÜRLER BAŞTAN SONA HEP Bİ TEBESSÜMLE YAZDIM ... OKUMANIZI İSTERİM HANİ

Ben henüz Topun ne oldugunu yeni kavrıyorumdur heralde o zamanlar stadımız var
tribünler taştan ve üstünde (tribünde) K.S.K yazıyor hatırladıgım ilk kasımpaşa maçı o demirler vardı insanların kolunu koyup maçı izlemesi için her sırada bir tane onların üstündeyim babamın yardımıyla tutunuyordum ilk okula başlamadıgımda kesin hani ;)
Neyse saha kum arada bir yeşillikler var sahada kasımpaşanın maçı var ama ben rakibi tutuyorum sebepmi o zamanlar fenerliyim rakipte mavi sarı formalı hiç unutmuyorum rakip gol attı ben bagırdım o yanımdaki ton ton dayımın benim kulagımı çekmesini unutamam unutmamda belki çekmese şimdi hatırlamamda :)
çok güzeldi tribünden dogduk devam ediyoruz ... o maçta birde sahaya inilmişti babamda bana birşey olmasın diye çıkartmıştı
hiç unutmadıgım bir maçta yine o yıllar çok samimi söylüyorum taraftar zoruyla alınmıştı babama hala anlattırırım son dk larda gol yedik ve çıldırdı yine efsane taraftarımız babam küfür ede ede çıkarttı maçtan semtimize gelenler bilir stadın yokuşundan aşşagıya inene kadar bir gol oldu ama kulaklar sağır olur tabi birdaha giremiyoruz stada neyse biraz daha gittik bir gol daha anlatılmaz yaşanır abilerim kardeşlerim çok güzeldi ve şimdi süper ligde olmak paha biçilemez hele ki eskişehirimle olmak :)
ßu Semt böLe aşk qöRmedi..!eses-paşa
Yukarı
kavies Liste gör
Yazar

Abdullah Saraç
Yer: Eskişehir
  Alıntı kavies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2010 saat 23:31
03 şubat 1983 Eskişehir doğumluyum.İlkokulu Adalet i.ö.o'nda,liseyi Yunusemre E.M.L'nde okudum.A.ö.f işletmeden
mezun olduktan sonra kısa dönem olarak vatani görevimi yaptım.11 yaşına kadar esesimizden bihaberdim.
Malum ailede hiç futbol meraklısı yoktu.Küçükken hatırlarım babama ne olur beni maça götür diye yalvardığımı.Ama hiç götürmedi.
93 yılında Atatürk caddesinde stadın karşısında oturduk bir kaç yıl.o dönemde son 10 dakikada falan kapıları
açarlardı öyle girerdim.Bir kaç seferde su çekirdek falan satmak için girmiştim.ama tam olarak işlememiş
bu sevda o zamanlar.Bende yıllarca ezik takım taraftarlığı yaptım.İşim gereği 2004 yılında İstanbul'a,2005 yılında da
Edirne'ye gittim.Edirne'de başladı bu sevda,gurbet ateşi yaktı beni, o zaman farkettim Eskişehirimizin ve Esesimizin
değerini,gurbet bana doğru yolu gösterdi.Oradayken sürekli internetten Esesi araştırdım,bu forumla tanıştım.
içimdeki hasret dahada büyüdü ve 2007 sonunda zorla tayinimi buraya çıkarttırdım.Gurbetteyken Eskişehir'e
geldikçe maçlara gittim ama geldikten sonra askerlik hariç hiçbir maçı kaçırmadım.Çok şükür ki çift takım tutmadım.Cahiliye döneminden sonra her ortamda Eskişehir'li olmanın gururunu yaşadım.Şimdi ise Eskişehirli olupta üçün birini tutan akrabalarıma her gördüğümde kızıyorum Benim sevdam(esesim) yüzünden futbolla hiç alakası olmayan babam ve eşim de esesli oldular.Maçlarda açık tribünde Bando Eses'in hemen sol tarafında bireysel olarak desteğime devam ediyorum.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır