eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 00:28
Alıntı yapılan techal

......başlığı takip ettikçe, oldukça güzel şeyler öğrendim.

Forum sözcüğünden de amaçlanan budur zaten, düşünce ve bilgi alışverişi...

Clap
# Direnmüdavim....

Yukarı
espadon Liste gör
Yeni Yazar

Yusuf Şengür
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 00:31
Bence sorun mevcut anayasada değil.
Kaynakların adaletli paylaşımı ve yeni kaynaklar yaratmada diğer bir deyişle uluslararası ekonomide rekabet edebilmekte sorunlar var.

Yukarı
esesli_melih26 Liste gör
Yazar

melih
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 00:41
Alıntı yapılan espadon

Kaynakların adaletli paylaşımı ve yeni kaynaklar yaratmada diğer bir deyişle uluslararası ekonomide rekabet edebilmekte sorunlar var.

kaynakların adaletli dağıtılmasında anayasa önemlidir bence.Sendikalar bunun için mücadale ediyor ya da etmeliler diyelim.Bu mücadelede anayasadaki sendikal haklarla olur.
Yukarı
esparta_volkann Liste gör
Yazar

volkan
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 00:42
hayır tabiki:)
ÖL DEDİN DE ÖLMEDİKMİ ES-ES İM
Yukarı
espadon Liste gör
Yeni Yazar

Yusuf Şengür
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 00:51
Alıntı yapılan esesli_melih26

Alıntı yapılan espadon

kaynakların adaletli dağıtılmasında anayasa önemlidir bence.Sendikalar bunun için mücadale ediyor ya da etmeliler diyelim.Bu mücadelede anayasadaki sendikal haklarla olur.
Peki anayasa değişikliğine evet deyince kaynaklar daha mı adaletli paylaşılacak?
Yukarı
afeskon Liste gör
Yazar

YASİN
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 04:24
Kürsülere öyle öfke içinde çıkıyor ve öyle bağırıyor ki boyun damarları patlayacak gibi oluyor. Dört bir yana tehditler yağdırıyor. Çünkü iktidarı yitirmesi durumunda Yüce Divan’a gideceğini biliyor
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 05:39
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

evet .. çünkü bu anayasayı bizim gibi yaşayanlar tam 30 senedir istemedik.. şimdi bir fırsat çıktı .. bu akp anayasası falan değil.. eksikleri var ama başlangıc en azından.. lütfen bu yasaları okumadan yorum yapmayın..  YOKSA ÜLKE BU ANAYASADAN 15-20 SENE DAHA KURTULAMAZ.. ÇÜNKÜ DEĞİŞTİRMEYE KİMSE CESARET ETMEZ....
benim  şaşırdıgım  bu anayasadan en çok devrimciler ,Atatürkçüler, ülkücüler zarar gördü... ama hayretle bakıyorum pkklılarla işbirliği yapıp hayır diyecekler..
oysa durum şöyle olmalıydı.. devrimciler Atatürkçüler ve ülkücüler evet.. akp ve o partililer hayır..
ama nerdeeee herkes siyasi düşünüyor..

kimse kusura bakmasın cahiller ve anayasayı okumayanlar hayır diyor..
anayasayı okuyan akp  chp mhpli bbp liler evet diyor..

anayasa eksikmi eksik. kabul ama başlangıç için kaçırılmayacak fırsat..

aaaa erdoğan evet dedi bizde evet .. aaa kılıçdar hayır dedi hayır.. aaa devlet bahçeli hayır dedi hayır.. aaa apo hayır dedi hayır.... çok cahilce çok.
okuyun yine evetmi diyeceksiniz hayırmı siz karar verin.. liderler genellikle koltuk sevdasındadır..
bence  evet .. özgürlüklerin çoğalması.. şehitlerin üzerinden rantın kalkması.. ve anayasa mahkemelerinin tekelden kurtulması için evet..

Öncelikle 30 senedir bu anayasayı istemiyoruz dediğiniz anayasa %92 ile referandumda kabul gördü. 12 Eylül c**tasının en bülük mağdurlarından Ülkücü kesim ve bazı sol guruplar dışında bugün bu anayasaya karşı çıkanların büyük çoğunluğu o zamanlar EVET oyu kullanmışlardı bu anayasa için. Hatta bazıları bugün bu anayasayı değiştirmek için ölüleri bile diriltmeye çalışırken o amanlar övgüler düzdüler...

Bu anayasayı değiştirmeye kimse cesaret edemezdi demişsiniz ama geçen zaman içersinde bu anayasanın bir çok maddesi meclis çatısı altında zaten değiştirilmişti. Mecliste mutabakat sağlanarak değiştirilmişti.

Halen aynı safsatayla insanları itham altında bulunduruyorsunuz. pkk uzantısı parti meydanlarda boykot çağrısı yapıyor ama el altından herkese EVET oyu kullanması yönünde temkinde bulunuluyor. Tamamen etnik faşist bir parti olan bdp için bunu yapmak hiç de zor değil. Kaldı ki mevcut kamuoyu yoklamalarına baktığınız vakit o partinin belediye seçimlerinde silip süpürdüğü tüm illerde EVET oyları aynı hızla sürüyor. Referandum sonrasında kimin kiminle aynı safta olduğunu bu millet çok daha net görecek.

Referanduma götürülecek olan taslağın büyük çoğunluğuna zaten tüm partiler EVET diyor. Ancak bazı maddeler var ki, biz CAHİLİZ ama siz daha iyi bilirsiniz tartışma sebebi o maddelerdir. En önemlisi de AKP iktidarının yargıyı kendi hakimiyeti altına almaya çalışmasıdır. Bir de dokunulmazlığı anayasa taslağına alınarak kaldırılması hususu var...

Eğer ki, bu taslak madde madde oylansa idi taslağın %90'lık kısmı halkın tamamından  EVET oyu alırdı. Fakat hükümetin amacı yeni bir anayasa taslağı hazırlamak değil, bu taslak içinde kendi hakimiyetlerini daha uzun bir zaman dilimine dağıtacak olan değişikliklerdi yapmaktır.

Buradaki insanları cahillikle itham etmişsiniz ama internet ortamındaki belkide en bilgili ve seviyeli tartısma ortamlarından birisidir burası. Bu konu baslığında insanlar EVET ya da HAYIR'ın gerekçelrini o adar güzel ve medenice anlatıyorlar ki sizin bunu görmemeniz çok ilginç. Gençi siz daha iyisini bilirsiniz biz ne de olsa CAHİLİZ...

Şehitlerin üzerinden rant sağlanmaması diye çok ilginç ve tam bir akp safsatası bir söylem ortaya atıyorsunuz. Bu söyleminizi çok irdelemeyeceğim. Sadece şunu söylüyorum. Şu an AKP meclis çokluğuyla iktidarda. Bir ara şehit cenazelerine yayın yasağı getirme noktasına gelmişti mevcut hükümet. Bunyarya uğrasmak yerine şu terör belasını bitirin, ne şehit olsun ne de şehitler üzerinden rant sağlayanlar(!)

Anayasa Mahkemesi şu an tekel ise, bu tekel gidecek baska tekel gelecek bunu anlayamıyor musunuz...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
Gaul Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin Cem
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 06:02
İlk sandığa gideceğim ve körü körüne oy kullanmak istemiyorum. Biraz araştırma yaptım. Hayır diyenleri dinledim Evet diyenleri dinledim. Yani aslında herkesin yapması gerekeni yaptım.

Öncelikle bu işin parti provokasyonlarına alet edilmesi son derece yanlış bir tutum oldu. Parti liderleri Evet deyin Hayır deyin diyerek seçmenini yönlendirmeye çalışıyor. Bu iktidara gelme mücadelesi değildir. Türkiye'nin daha iyi bir hukuk devleti olması için yapılacak bir adımdır.

Bu iktidara gelme mücadelesi değildir desem de önerilen anayasadaki bazı maddeler mevcut yönetimin ipleri eline alma isteğini gözler önüne seriyor.
Örneğin ; Askerleri artık Askeri Mahkemeler yargılayamacak. Üyelerini Cumhurbaşkanı ve Başbakanın seçeceği kurul yargılayacak. İlk etapta oldukça mantıklı gelen maddenin çok sakat sonuçlar doğurabilir. Şöyle ki; Zaten Ergenakon mevzusu için takışmalı olan iki cephe ( bu tabir ne kadar sert olsa da ne yazık ki işin aslı bu ) oyunlara alet olabilir.

Asker yargılanırken milletvekillerine dokunulamayacak olması da ipleri almak istemenin bir göstersidir diye düşüyorum.

Hakimler ve Savcılar Yüksek kurulu (hsyk)'ya adalet bakanı başkanlık edecek,adalet bakanlığı müsteşarı da HSYK üyesi olacak,anayasa mahkemesi ve hysk üyelerinin bir kısmı meclis tarafından seçilecek. Sanırım bunların sonucunda yargı bağımsızlığı denen bir kavram kalmayacağı,meclisin seçtiği üyelerle -hangi parti olursa olsun- yargıya el koyacağını herkes anlayabilir.

Mevcut anayasının Darbe Anayasası olduğu doğrudur. O zamandan bu zamana kadar paket halinde değişiklik yapılmadı. Ancak maddeler gerektiği zaman değiştirildi. 1982 Anayasası, 9 kez değişikliğe uğradı. En geniş kapsamlı değişiklikler 23 Temmuz 1995 ve 3 Ekim 2001 tarihlerinde yapıldı. Toplamda 60 madde değişti. Yani darbe anayasası kötüdür o anayasayı mı istiyorsunuz açıklamaları tamamen af edersiniz cahil halka yanlış bilgi vermektir.

Ülkeyi kalkındıran işçilerdir. Kim ne derse desin her ülkenin ana direkleridir. Muhtemel anayasa ile işçilerin haklarını savunması zorlaşacak ve bir bakıma sendikalara kilit vurdurma çabalarına girilecektir. Yine özür dileyerek söylüyorum ki işçileri köleleştirip iş vereni rahat ettirme politakası uygulanacaktır.

Bu nedenler benim için ağır bastığı için AKP'nin bana ve benim gibi düşünenlere hitap ettiği şekilde HAYIRsızım.
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik
Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 12:05
Alıntı yapılan afeskon

Kürsülere öyle öfke içinde çıkıyor ve öyle bağırıyor ki boyun damarları patlayacak gibi oluyor. Dört bir yana tehditler yağdırıyor. Çünkü iktidarı yitirmesi durumunda Yüce Divan’a gideceğini biliyor

Peki bu öfke, bu sinir, bu pervasızlık, bu hiddet diyabetli bir insanın sağlığını daha da bozmaz mı?

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 12:56
       Şu Bdp şunu diyor bunu diyor iyice sıktı artık. Bdp'nin güçlü olduğu illerde katılım oranlarını ve çıkacak Evet yüzdesini göreceksiniz. Önceki referandumdan farklı olmayacak. Bdp ile Akp papaz gibi gözüksede Recep Bey'in tabiriyle ruh ikizi onlar. Size şöyle söyleyeyim, Akp'ye fırsat verseler Mhp,Chp veya Bdp'den biri ile iktidar kuracaksınız, seç birini deseler. Milyon kere Bdp ile kurar hükümeti.

Not: Akp daha seçim oyununu oynamadı. Cumhurbaşkanı krizi, e-muhtıra, one minute, türban, Yök, katsayı krizi,anayasa mahkemesi .. gibi oyunları seçimlerden önce bolca oynayan Akp, referandum için daha oyununu oynamadı. 15-20 gün içinde ülkemizde Akp'yi mağdur veya kahraman gösterecek bir oyun sergilenecektir.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır