eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5152535455 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 16:44

Paulo geliyor

Yazıcı yönetimi, Adriano ve Leandro'nun yerine Brezilya 1. Ligi'ni ikinci sırada tamamlayan Gremio takımından Paulo Sergio Rocha'yı getirmeyi planlıyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Trabzonspor galibiyetinin ardından puanını 22`ye çıkartarak zirveyi yakalayan Bursaspor, devre arasında transfer yapmak için son sürat çalışıyor. Öncelikle Brezilya`ya kaçan forvet oyuncusu Adriano Melo ve defans oyuncusu Leandro`nun yerine transfer yapmak isteyen yönetim, defansın sağına oyuncu bakıyor.

27 MAÇ OYNADI
Bursaspor, bu sezon Brezilya 1.Lig`ini ikinci sırada bitiren Gremio takımının sağ beki Paulo Sergio Rocha`ya kanca attı. 1.10.1978 doğumlu olan Paulo Sergio Rocha bu sezon 27 maçta forma giydi ve bir golü var. Oldukça tecrübeli olan Paulo Sergio Rocha`nın transferini Başkan İbrahim Yazıcı`nın bitireceği öğrenildi.

BONSERVİSİ ELİNDE

Brezilyalı oyuncuların menajerliğini yapan Miranda`nın getireceği 30 yaşında ve 1, 70 metre boyundaki tecrübeli defans oyuncusu, daha önce Comercial, Paranaiense, Andradina, Comercial, Avai, Noroeste, Sao Caetona ve Palmerias takımlarında forma giydi. Paulo Sergio Rocha`nın sözleşmesi ise 31.12.2008 tarihinde sona eriyor

BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 16:51

DIGITURK Decoderleri atıyoruz!

Toroğlu'nun Bursaspor'u diline dolamasından rahatsız olduğumuzu Digitürk yetkililerine iletmiştik

Ancak Digitürk yetkililerinin üzülerek Erman Toroğlu'na gereken uyarıyı yapmadığını görmekteyiz. Bizlerde evimizde iş yerimizde bulunan DİGİTURK aboneliklerini iptal etme ve Decoderleri toplu halde imha etme kampanyası başlatmış bulunmaktayız.
ilgililere duyurulur

Bursalılar'dan Toroğlu'na dava

Bursasporlu Avukatlar Platformu", yeşil beyazlı taraftarlar ve genç futbolcu Sercan Yıldırım hakkında söylediği sözlerden dolayı eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını bildirdi..

Platform adına açıklama yapan Avukat Nurgül Altındağ, bir televizyon kanalında spor yorumculuğu yapan eski hakemlerden Toroğlu'nun, 13 Aralık Cumartesi akşamı yayınlanan programda, Bursaspor taraftarı ve yeşil beyazlı takımın genç oyuncusu Sercan Yıldırım ile ilgili bazı sözler sarf ettiğini kaydetti.

İnsanların eleştiriye açık olması gerektiğini, herkesten önce hukukçular olarak kendilerinin savunduğunu ifade eden Altındağ, şunları söyledi:
''Çünkü bizlere göre eleştiri hakkı ifade özgürlüğünün bir parçasıdır. Ancak söz konusu bu yorumcu, burada bizim söylemeye daha utandığımız sözler, eleştiri sınırlarını aşmış, çirkinlik, küstahlık ve saygısızlık derecesinden hakaret boyutuna ulaşarak TCK'nın 125. maddesinde tarif edilen suçu oluşturmuştur.''

Altındağ, bir spor programında yorumcu olmanın, milyonlarca izleyicinin karşısında olduğunu unutarak insanlar ve kurumlarla, onların taraftarları hakkında istediğini söylemek, onları tahrik etmek ve yine onlara hakaret etme hakkını vermeyeceğini savundu. Hiç kimsenin bu sözleri söyledikten sonra ''benim tarzım bu'' diyemeyeceğine işaret eden Altındağ, şöyle devam etti:
''Kullanacağımız üslup Türk halkına örnek teşkil edecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle Bursasporlu Avukatlar Platformu olarak Erman Toroğlu'nun Bursaspor seyircisi hakkında kullanmış olduğu sözlerden dolayı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Aynı zamanda Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) gerekli müracaatlarımızı yapacağız. Bu konuda olumlu sonuç almak adına tüm taraftarlarımızın bireysel olarak RTÜK'e başvuruda bulunmalarını son derece önemsiyoruz. Biz buradan tüm sporseverlere ve spor kamuoyuna seslenmek istiyoruz. Gelin, reytingi yüksek, ancak seviyesi düşük programlara artık prim vermeyelim.''

Platform üyeleri, RTÜK'e yapılacak başvuru için hazırlayacakları dilekçeleri Bursaspor taraftarlarınca oluşturulan internet sitelerinde yayınlayacaklarını kaydetti

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 17:00

Radyospor kupasındayız

Fortis Türkiye Kupası'nda 7 Ocak'ta İstanbul'da oynayacağı Fenerbahçe maçı için 6 Ocak'ta bu kente gidecek olan Bursaspor, maçın ardından Antalya'ya geçerek, burada kampa girecek.

Çalışmalarını 15 Ocak'a kadar Antalya'da sürdürecek olan yeşil-beyazlı ekip, kamp sırasında Radyospor Kupası'na katılacak.

Bursasporumuz, Kupada 11 Ocak'ta Almanya'nın Werder Bremen takımıyla karşılaşırken, Galatasaray da Rubin Kazan ile oynayacak. İki maçın galipleri ve mağlupları, 13 Ocak'ta turnuvanın son maçlarında karşı karşıya gelecek
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 17:34

Sercan yarın Bursastore'de

18/12/08 Perşembe saat 14:00'de Bursastore Şehreküstü  Bursaray istasyonunda imza gününe katılacak
sercan yıldırım
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 18:12
Listim'den Konferans
18 Aralık Çarşamba Saat:15.00'te Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde(Muradiye)Listimin amaçladığı projelerden biri olan okullarda konferans vermek adlı projenin ilki gerçekleşecek.

Kentlilik Bilincincini vurgulama, kavratma ve değerlerine sahip çıkmak için
" Kentilik bilinci ve Bursaspor" konu başlıklı panelde konuklar Adnan Örnek ve GÜMÇED Genel Başkanı Adnan Önürmen; Kentili olmak ve kentin en önemli değeri Bursaspor konusundan bahsedecek.

Şimdiden arkadaşlarımızı bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 18:29
Alıntı yapılan OKTAY061626

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde(Muradiye)

Aha benim okulSmile Adnan Örnek hemen Muradiye Parkı'nın karşısında otururdu. Parkın karşısındaki bakkalın önü mahalle gençleri ile birlikte muhabbet ettiği yerdi. Sık sık biz de o muhabbetlere ortak olurduk. Soyadı gibi gerçekten "Örnek" bir adamdı. Sanırım TSC'den Alper'in de bu işte parmağı vardır. Zira o da bizim okuldan mezundu. Yalnız bizim kıl müdür böyle şeylere izin vermezdi nasıl izin vermiş hayretLOL
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 19:08
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan OKTAY061626

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde(Muradiye)

Aha benim okulSmile 

İsmi güzelmiş, ANADOLU....

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 23:47

Minikler Futbol Şöleni

Alt yapıdan sorumlu Yöneticimiz İrfan Koç 1997-1998 doğumlu sporcuların yer aldığı kategorilerde Bursaspor`un önderliğinde 28 Aralık 2008 günü Mernos Stadyumunda bir turnuva düzenleceğini söyledi.

Koç yaptığı açıklamada " Minik sporcularımızın eğlenerek ve zevk alarak futbol oynamalarının hedeflendiği futbol şöleni kulübümüzün öncülüğünde Fenerbahçe, Eskişehirspor ve Ankaraspor takımlarınında iştirakiyle 28 Aralık 2008 pazar günü Bursa Merinos Stadyumunda düzenlenecektir. Bu turnuvada tüm takımlar kendi aralarında maç yapacak ve turnuvanın bir şampiyonu olmayacaktır. 1 gün sürecek olan turnuvanın finalinde Hayat Lokantasında 100 kişilik bir dostluk yemeği yenilecektir. " dedi.

Turnuva Programı:

1 Nolu Saha: Saat:12:00 Bursaspor - Ankaraspor
2 Nolu Saha: Saat:12:00 Fenerbahçe - Eskişehirspor

1 Nolu Saha: Saat:13:00 Bursaspor - Eskişehirspor
2.Nolu Saha: Saat:13:00 Ankaraspor - Fenerbahçe

1 Nolu Saha: Saat:14:00 Fenerbahçe - Bursaspor
2 Nolu Saha: Saat:14:00 Eskişehirspor - Ankaraspor
Saat:15:00 Hayat Lokantasında Dostluk Yemeği
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2008 saat 00:06

Kirita yine Almanya'da

Rumen oyuncumuz Kirita ise sağlık kontrolü için Almanya`ya gitti.

Bursasporumuz hafta sonu oynayacağı Gaziantep spor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenman ile sürdürdü.

Özlüce Tesislerinde gerçekleştirilen antrenmana sakatlığı devam eden Mustafa Keçeli ayrı koşarak katılırken, dizinde şişlik bulunan Serdar Aziz antrenmana katılmadı. Rumen oyuncumuz Kirita ise sağlık kontrolü için Almanya`ya gitti.

Antrenman topla yapılan ısınma hareketleri ile başladı. Ardından hücum -savunma çalışması son bölümde ise taktik çift kale maç yapıldı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2008 saat 16:53

Çok Canımı Sıkıyor

Bursaspor'da Samet Aybaba'dan boşalan teknik direktürlük koltuğuna oturan Güvenç Kurtar, Yusuf ve Sercan'la ilgili transfer iddialarından taraftar tepkisine, hakem hatalarından hedeflerine kadar bir çok konuda çok özel açıklamalarda bulundu. İşte sorularımıza içtenlikle yanıt veren tecrübeli hocayla yaptığımız röportaj...

Sayın Güvenç Kurtar bize vakit ayırdığınız için teşekkürler. Vaktinizi fazla almadan hemen sorulara geçelim. Bu sezonki hedefleriniz nedir?
Türkiye Kupası'nda en az final hedefliyoruz. Süper Lig'de ilk 6 içinde olalım. Gidenlerin yerine yeni yabancılar alırsak bunları başarırız.

Yusuf Şimşek ve Sercan Yıldırım'ın başka takımlara transferi gündemde. Hedeflerinize ulaşmak için bu isimlere ihtiyacınız yok mu?
Tabii ki ihtiyacımız var. Yusuf ve Sercan çok önemli 2 futbolcum. Devre arasında başka bir takıma gideceklerini düşünmüyorum. Mustafa Sarp için de transfer iddiaları var. Bu habeler çok canımı sıkıyor. Kulüp 'satalım' derse, yapacak bir şey olmaz. Onların yerine yeni isimler almamız gerekir.

Bursaspor en ateşli taraftar gruplarından birine  sahip. Son maçta yaşanan olaylar var. Tribündeki sorun nedir? Taraftarın tepkisi haklı mı?
Öyle şey olur mu? Taraftar galibiyet ister, biz de onu verdik. Münferit olaylar bunlar. Provakasyon var. Bazıları kuruyor, diğerleri de etkileniyor. Bilmedikleri şeyler var. Sercan için söylemiyorum; Adam bir hafta idmana çıkmaz. Disiplinsizdir. İlk 11'de oynatmazsın, 'Neden yok. Böyle olur mu?' derler. Koşup çalışan 20 futbolcu var onlara haksızlık olmaz mı? Kimin oynayıp oynamacağına teknik ekip karar verir.

Takım olarak en çok neye ihtiyaç duyuyorsunuz? En büyük eksiğiniz nedir?
Ekisiklik yok. Klişeleşmiş bir laf vardır; Bu bütünleşme işi. Çok doğru bir laf bu. Herkesin birlik beraberlik içinde olması lazım. Bu takım 2 senede 2. ligden zor çıktı. geçtiğimiz yıllarda hep düşmemeye oynadı. O zaman burda bir aksilik var. Bu aksiliğe dikkat etmek lazım.

Hakemler hakkındaki düşüncenizi öğrenebilir miyiz? Sizce hakem hatalarında kasıt aranmalı mı?
Hakemler kasıtlı hareket etmiyorlar. Canımız yandığı zaman konuşuyoruz. Hepimiz için aynı şey geçerli. Medya hakemleri zor durumda bırakmasın. Hakemlerin üzerinde çok büyük bir baskı var. Bu baskı kalkarsa hataların sayısı da düşer.

Yönetimle aranızda herhangi bir sorun var mı? Birlikte yaptığınız uzun vadeli planlar neler?
Kesinlikle sorunumuz yok. Planımız başarılı olmak, şampiyonluğa oynayan bir takım yapmak.

Takımdan Brezilyalı futbolcular gitti. Bunun sebebi neydi? Ocak ayında transfer yapmayı düşünüyor musunuz? Yeni isimler hangi mevkilere olacak?
Brezilyalılar kendileri gitti. Transfer düşünüyoruz ama şu anda belli bir şey yok. Kesinleşmedi henüz. Bu işler kolay değil, hemen olmuyor.

Bursa camiasına ve ateşli Bursaspor taraftarına bir mesajınız var mı?
Hepsinin içi rahat olsun. Bursaspor'u çok iyi yerlere getireceğiz.

Yarın ne olur bilemeyiz

Bursaspor'un kaptanı Yusuf Şimşek, Trabzonspor'dan transfer teklifi aldığı yönündeki iddialara ilişkin olarak, ''Benim gitmek gibi bir düşüncem yok ama profesyonel futbolda yarın ne olur bilemeyiz'' dedi.

Yusuf Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor'a geldiği günden beri cezalar ve sakatlıklar nedeniyle yeterince faydalı olamadığını, bu konudaki eleştirilere de saygı duyduğunu söyledi.
''Bugüne kadar faydalı olamamam, bundan sonra da olmayacağım anlamına gelmez'' diyen tecrübeli futbolcu, takımın başarılı olması için teknik heyet ve futbolcular olarak çok çalıştıklarını vurguladı.

Yusuf Şimşek, transferiyle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını, zaten şu anda Bursaspor'un sözleşmeli futbolcusu olduğunu dile getirerek, ''Benim gitmek gibi bir düşüncem yok ama profesyonel futbolda yarın ne olur bilemeyiz. Bursa'da mutlu olmadığım yönündeki iddialar doğru değil. Ben Bursaspor'da futbol oynadığım için çok mutluyum'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Transfer teklifleri kafanı karıştırıyor mu?'' yönündeki sorusuna Yusuf, ''Ben, 33 yaşında bir futbolcuyum. 20 yaşında değilim ki kafam karışsın. Teklifler oluyor, bundan sonra da olacaktır. Bursaspor ve futbol adına en iyisini yapmaya çalışıyorum'' yanıtını verdi.

Yusuf Şimşek, ''Bursaspor'a ilk geldiğinde, 'jübilemi burada yapmak istiyorum' demiştin. Bu hala geçerli mi?'' sorusunu ise, ''Evet hala aynı düşüncedeyim ama profesyonel futbolda farklı gelişmeler olabiliyor. Örneğin ben daha önce futbolu Denizlispor'da bırakacağımı düşünüyordum'' diye yanıtladı.

TRABZONSPOR MAÇINDAKİ TEPKİLER
Taraftarların 2-1 kazanılan Trabzonspor maçı sırası ve sonrasında teknik heyet ve yönetim aleyhine tezahüratlarına da değinen Yusuf Şimşek, bunu doğru bulmadığını bildirdi.

Tecrübeli futbolcu, taraftarların sürekli başarı isteğini anladıklarını, teknik heyet ve futbolcular olarak da bu beklentiye karşılık vermek için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Her türlü eleştiri ve protesto olabilir ama sonuçta Trabzonspor maçı kazanılmış. Trabzonspor'u bundan önce sadece bir takım yenmiş. Herkesin yenmek istediği bir takımı yendik. Ben bu maçta sakatlığım nedeniyle oynayamadım, tribünden izledim. Bana göre takım arkadaşlarım mükemmele yakın bir oyun sergilediler. Zaman zaman geriye çekildiğimiz doğru ama bunu tüm takımlar yapıyor. Sonuca bakmak lazım. Taraftarların teknik heyet ve yönetimi protesto etmesini doğru bulmadım.''

MUSTAFA SARP BURSA'DA MUTLU
Bursaspor'un tecrübeli orta saha oyuncusu Mustafa Sarp, Bursapor ile her an sözleşmesini uzatabileceğini belirterek, ''İlk geldiğimde söylediğim gibi biri bana 'git' demediği sürece Bursaspor'da kalmak istiyorum'' dedi.

Bursaspor'un sponsor firmalarınca düzenlenen imza gününde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa, transfer teklifleri aldığını, ancak Bursaspor ile sözleşmesi devam ettiği için ilgilenmediğini söyledi.

Profesyonel futbolda transfer teklifi gelmesinin doğal olduğunu ifade eden Mustafa, yeşil-beyazlı forma altında oynamaktan mutlu olduğunu, şu an için gitmek gibi bir düşüncesinin bulunmadığını bildirdi.
Mustafa, şu anda sadece Bursaspor'u başarıya götürmekten başka bir düşüncelerinin bulunmadığını dile getirerek, ''Ben ilk geldiğimde söylediğim gibi biri bana 'git' demediği sürece Bursaspor'da kalmak istiyorum. Bursaspor'da mutluyum ve kalmak istiyorum, ama sonuçta profesyoneliz. Her iki tarafın da menfaatlerinin uyuşması lazım'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Bursaspor yönetimi sözleşme yenilemeyi önerse kabul eder misin?'' sorusu üzerine tecrübeli futbolcu, ''Elbette, şartlarda anlaşırsak seve seve sözleşme yenilerim. Ama bunun için her iki tarafın da ortak bir noktada buluşması lazım. Zaten yönetim menajerimle görüşüyor'' yanıtını verdi.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5152535455 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır