eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
cavki Liste gör
Deneyimli Yazar

Tahsin CAVKAYTAR
Yer: Istanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı cavki Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 15:18
Alıntı yapılan EGELİ

İstanbul takımlarının taraftarı maraton alt trübüne girmek için milyarları gözden çıkarıyor. En prestijli ve sahaya yakın olan taraftır maraton alt tribünü. Biz de oraya girmemeye çalışıyoruz, ilginç hakikaten. Bağırmak istemeyen sağa sola geçer oturur. Neferin kemik tayfası da orta tarafta konumlanır zaten. Neyi paylaşamıyorsunuz? Neyin mücadelesindesiniz? Sağ tarafa sol tarafa otursanız gelip sizi değnekle ayağa mı kaldıracaklar? Saçmalamayın artık.

defalarca söyledim yine söylüyorum...
bizans takımlarında maraton altta 15a koltuga bilet alan 15b ye oturmaz... bilirki 15b hasan yada hüseyine ait ve macta yanına o gelip oturacak...

hangi olaya hangi tezahurata nasıl tepki vereceğini bildiği için ona göre hareket edecek...
gerektiğinde çoluğunu çocuğunu o adama rahatlıkla emanet edebilecek...

Sen sevdadan otesin ESESim..
Yukarı
esyagızes Liste gör
Yazar

CEM
Yer: İSTANBUL
  Alıntı esyagızes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 15:21
neden maraton üst tarafı açmayı düşünmezler.kendine güvenen doldurur tribününü zaten.çekirdekçiler taraftar olduğu için haklarını savunuyor.grupçuların menfaatleri ön planda.kendilerini kamufle etmeye çalışıyorlar ama nafile.taraftar bu grupçuları ayıklar.
Yukarı
Yeniden Büyük EsEs Liste gör
Yeni Yazar

Orhan Gül
Yer: Eskişehir
  Alıntı Yeniden Büyük EsEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2016 saat 11:50
Biz gerekli eleştirilerimizi kimseyi suçlamadan, dolambaçlı yollara girmeden, son derece açıklık ile yaptık. Bunların şahsi fikirlerimiz olmadığını, Eskişehirspor taraftarının azımsanamayacak kısmının düşüncelerini yansıttığına eminiz. Daha önceki mesajımda yazdığıma göre (yalancı bir şerefsiz değilsem) ne adı süper lig olan ligde Eskişehirsporlu oldum, ne de Eskişehirspor dışında herhangi bir takıma sempati duydum. Yapılan açıklamalara göre; benim gibi düşünenlerin Eskişehirsporluluğu sorgulanıyormuş. Bu da hakim olan grup ile sıradan taraftarın arasında zihinsel bir farklılık olduğunu ve bu farklılığın gittikçe artacağının göstergesidir. Bu durum Eskişehirspor'a zarar verir, ama Eskişehirspor'u yeterince sevmiyoruz ki bu zarara karşı duracak heyecanımız ve gücümüz yok. Suskun, küskün ve tepkiliyiz.

---
Bir de şuna değinmek istiyorum. Nefer hakim olunca yağma azaldı, suç azaldı vs. diyenler olmuş. Doğaldır. Kocaeli, Sakarya, Bursa, Trabzon, İstanbul takımları veya hangi takım taraftarını ele alırsanız alın geçmişten bugüne bir azalma olduğunu görürsünüz. Bu böyledir. Burada belirleyici olan teknolojinin gelişmesiyle kameralar yaygınlaşması ve konu ile ilgili devlet otoritesinin artmasıdır. Nefer'in de hakkını kimse yiyemez. Çok açık şekilde belirtirler: "Parası olmayan arkadaşımız var mı? Lütfen gelin bize söyleyin. Kimsenin malına el uzatmayın." diye. Ancak bu Nefer grubunu dürüst bir tribün grubu yapar. Başarılı bir tribün grubu yapmaz. Eski grupların hakim olduğu düzende evet şiddet veya diğer istenmeyen olaylar daha fazlaydı, ancak o tribünler Eskişehirsporlu olmayanlar üzerinde daha otoriterdi. Ve destek anlamında da katkat daha iyiydi. Bunu her dürüst kişi söyleyecektir zaten. Nefer ise otoritesini Eskişehirsporlu olmayanlar üzerinde azaltırken Eskişehirsporlular üzerinde arttırdı. Örneğin eskiden İstanbul takımı sempatizanları forma vs. çok fazla tercih etmezken, bu gün eskiye nazaran daha fazla giyebiliyor. Eski grupların şu tribün açılmasın vb. taleplerinin olabileceğini zannetmiyorum. Bugün Nefer bunu çok rahat bir şekilde kabul ettirebiliyor. (Tabii ki bunu söylerken de Eskişehirsporlu olmayan ve tribünlere dönem dönem liderlik eden kişilerin uzaklaşmasının olumlu yanlarını da belirtmeden edemeyeceğim.)
---
Bunları yazdıktan sonra şunu da belirteyim. Nefer iyi tribün yapıp, takımı iyi iteklerse bundan yine biz gururlanırız. İyi tribün yapamazsa yine onlar kadar üzülecek olan bizleriz. Tüm bu eleştirilerimiz, yapılan açıklamaların ve yapılması düşünülen uygulamaların genel gidişata zarar vereceğine olan inancımız nedeniyledir.
Yeni sezonda Eskişehirspor'a ve tribün gruplarımıza başarılar diliyorum. Benim gibi düşünen arkadaşlardan ricam stadın kendilerine uygun olan yerinden kombine almalarıdır. Başka Eskişehirspor yok.
Yeniden Büyük Eskişehirspor'u Kuracağız.
Yukarı
Faruk26es Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
  Alıntı Faruk26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2016 saat 18:13
Kaç kişi oldu maraton alt satılıyor mu?
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2016 saat 18:25
Alıntı yapılan Faruk26es

Ne satılması allah aşkına toplamda 1200 satıldı maraton alt dört bin küsür nereye doluyor allah aşkına ama iddaa ediyorum bende dahil herkes kombine alcak için üst tarafın açılmasını beklemekte ve ve açılsın bir günde 1200 satmazsa bende hicbirsey bilmiyorum
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
azzuri26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Azzuri
  Alıntı azzuri26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2016 saat 19:57
Alıntı yapılan Güray26ES

Alıntı yapılan Faruk26es

Ne satılması allah aşkına toplamda 1200 satıldı maraton alt dört bin küsür nereye doluyor allah aşkına ama iddaa ediyorum bende dahil herkes kombine alcak için üst tarafın açılmasını beklemekte ve ve açılsın bir günde 1200 satmazsa bende hicbirsey bilmiyorum

Onca gözdağından sonra zaten kim neden alsın alttan kombine. Iyi madem 400 kişi tribun yapsinlar.
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2016 saat 20:20
Halil ünal yine her zamanki gibi yanlışlarını bile destekleyecek muhafızlarını ön planda tutmaya çalışıyor.. Ama o ttribunleri seve seve açacak ceza bittiğinde..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
emrah Liste gör
Usta Yazar

Emrah
  Alıntı emrah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2016 saat 01:54
Tribün grupları bugün Pamukova'da yaşanan olaylardan ders çıkaracak mı acaba?
Birlikte hareket etmemek, organize olmamak, münferit takılmak ne gibi sonuçlara yol açıyormuş bugün çok iyi anlamışlardır.
Her ne kadar olaylarda Sakaryaspor taraftarının hainliği ve şerefsizliği olsa da bizim de öz eleştiri yapma vaktimiz çoktan geldi.
2 otobüs liseliyi tek başlarına yola çıkarıp, sağa sola sataşmalarına ses çıkarmayan tribün liderleri bugünkü olayların baş sorumlularıdır.
Bakın sosyal medya ve forumlarda herkes Eskişehirspor taraftarını aciz olarak gösteriyor. Pert olan otobüsler, tarlaya kaçan taraftarlar, yaralanan çocuklar vs. Hiç kimseye olaylara karışanların liseli olduklarını, tribün gruplarının asıl tayfasının orada olmadığını anlatamıyoruz.
Bugünkü olaylardan herkes ders çıkarmalı. Bundan sonra bütün deplasmanlara organize olarak gidilmeli. Herkes birlik olmalı. Eski tribüncüler, tribüne dönmeli. Küslükler ve dargınlıklar son bulmalıdır.. Eğer bu sezon Eskişehirspor çıkamazsa, sonumuz amatör lig olacak. Bunu herkes anlasın artık.
Ayrıca şunu bir kez daha hatırlatalım Anadolu'nun bütün sağlam tribünleri bize düşman. Aynen bugün olduğu gibi "Akbaba misali tepemizde dolaşıp" yere düşmemizi ve saldırmayı bekliyorlar.
Kümeye düşsen de; peşindeyiz Eskişehir peşinde..
Yukarı
mecekes Liste gör
Yazar

ali boydağ
Yer: ankara
  Alıntı mecekes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2016 saat 02:52
SAYGI DUYUYORUZ.
Tribünleri siz adam ettiniz.
Kavga döğüşü siz önlediniz.
Bestelerin en güzelini siz söylediniz.
Deplasmanlarda yapılan talanı önlediniz.
Arma için gerektiğinde en şiddetli protestoları siz yaptınız.
Tribünün en gür sesi sizsiniz.
Alem buysa kral NEFER siniz ve herkese gidersiniz.
Saygı duyuyor önünüzde eğiliyoruz.

Sizde bize saygı duyun abiniz halil başgana söyleyin üst katı açsın.
Biz yukarıdan sizin Gür sesinizi alkışlayalım.

BİRAZCIK SAYGI.
Yukarı
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: eskişehir
  Alıntı ekinoks_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2016 saat 09:54
Tribün liderleri VİP arabalarda selfi yapıp sosyal medyadaki hesaplarında ellerindeki rakı kadehleriyle fotoğraf paylaşırken diğer arma sevdalıları pert olan otobüslerden atılan fotoğraflarda yaralı arkadaşlarının kanını durdurmaya çalışıyor.Thumbs%20Down
KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır