eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26eseses1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Hasan
Yer: Bursa
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 23:38
Alıntı yapılan AzTecK

Klasik Erman Toroğlu işte. Fazla kafaya takmayın bu şahısı Bursalı arkadaşlar.
Hıncal Uluç bir, Erman Toroğlu iki.

Azteck,
biri pembe gömlekli öbürü kabzımal ve her ikisi de has Bursaspor taraftarı düşmanı.Çoğu maçta bu ikisinin kulakları çınlar kuyruk acıları bundan ibaret.bu erman denen doberman geçen sene 1-1 biten trabzon maçında trabzona verilen haksız penaltıdan bahsettimi hiç?Lideri çatır çatır yendik zoruna gitmiş.Eskişehir bizi Bursada yendi,biz yok 10 kişi kaldık yok şu yok bu demedik,tebrik ettik,futbol sonuç oyunudur.
Ayrıca Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) ,nickinde gördüm,Bursada her yerde spreyle UÇK yazar,Kosova bağımsızlığını kazandığı zaman Bursa'dan canlı yayına bağlandılar.Bu bağlamda seni tebrik ediyorum.
Yukarı
bursAnkaraESES Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 00:23
Evet geçen seneki Trabzon penaltısı resmen komedi gibiydi.Erman Toroğluna gelince bu adamın Bursadan bi kuyruk acısı var herhalde.Çünkü ben bildim bileli olumlu bir yorumunu görmedim Bursayla ilgili.Zamanında düşsün falan diyordu Bursa taraftarıda düştüğü zaman takım Erman Toroğluna kına yollayarak müsait bi yerinize yakın cinsinten iğneleme yapmıştı.Fazla ciddiye alınmaması gereken biri.
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ OLEY...

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 20:12

Yusuf gidiyor mu ?

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın ısrarla istediği Yusuf Şimşek'in bu teklife sıcak baktığı iddia edildi.

SICAK BAKIYOR
Sezon başında transferi yılan hikayesine dönen ve sonunda Bursaspor forması giyen Kaptan Yusuf Şimşek`in, devre arasında takımdan ayrılacağı iddia edildi. Sakatlığı nedeniyle haftalardır forma giyemeyen Kaptan Yusuf Şimşek`in mutsuz olduğu ve takımdan ayrılmak istediği gelen haberler arasında.

YANAL KUCAK AÇTI
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal`ın devre arasında Denizlispor`dan eski talebesi Yusuf Şimşek`i kadrosunda görmek istediği ve girişimlere başladığı belirtildi. Ancak, Bursaspor ile 1,5 yıllık sözleşmesi bulunan Kaptan Yusuf Şimşek`in takımdan ayrılmak için yönetimin talep ettiği bonservis ücretini getirmesi gerekiyor.

GİDERSE İLİÇ GELECEK
Bu sezon yeşil beyazlı formayı giydiği 9 maçta gol atma başarısı gösteremeyen tecrübeli orta saha oyuncusu, 4 haftadır sakat olduğu için forma giyemiyor. Yeşil beyazlı yönetimin, Yusuf Şimşek’in Trabzonspor’a transfer olması durumunda elde edilecek bonservis bedeliyle Sırp futbolcu Sasa İliç’i getirmeyi planlıyor.

---------------------------------------
Güncelleme: 16 Aralık 2008 16:10
---------------------------------------

Trabzon Yusuf'a talip
Bursaspor'un kaptanı Yusuf Şimşek'in Trabzonspor yönetimi tarafından transfer listesine alındığı, bu istemin de menajer Alaattin Gülerce'ye bildirildiği öğrenildi.
Gülerce, "Bunun kararını biz değil, Başkan İbrahim Yazıcı verecek. Bunu Trabzonsporlu yöneticilere söyledim, onlar Yazıcı'yı arasın, olur yanıtı alırlarsa görüşürüz" dedi.

Bursaspor'a sezon başında Denizlispor'dan transfer edilen Yusuf Şimşek'e Trabzonspor'un talip olduğu öğrenildi.

Trabzonspor yönetimi Yusuf Şimşek'in menajeri Alaattin Gülerce'yi arayarak ara transfer döneminde bu oyuncuyu renklerine bağlamak istediklerini bildirdi.

Transfer konusu ile ilgili açıklama yapan menajer Gülerce, "Yusuf, Bursaspor'a iş yapmak için geldi, iki maça çıkıp daha sonra da başka bir takıma transfer olmak gibi bir düşüncesi yok. Yusuf'un Trabzonspor yönetimiyle görüştüğüne ilişkin haberlerin aslı yoktur. Trabzonspor yönetimi ile sadece ben görüştüm. Yusuf'un menajeri olarak beni aradılar. Ben de şu anda transfer gibi bir niyetimizin olmadığını, ancak böyle bir durumun Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın onay vermesiyle mümkün olabileceğini kendilerine söyledim" diye konuştu

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ise, Yusuf Şimşek'in Trabzonspor'a transfer olacağı şeklindeki haberlere tepki gösterdi.

Yusuf'u vermek gibi bir niyetlerinin kesinlikle olmadığını açıklayan Yazıcı, "Biz takımdaki eksikleri gidermeye çalışırken, bu şekilde yersiz ve gereksiz haberler çıkıyor. Bizim Yusuf'u satmak gibi bir niyetimiz yok. Ayrıca Trabzonspor'dan da Yusuf konusunda bir istek yok. Biz takımdaki boşlukları doldurmaya çalışırken takım kaptanı yaptığımız Yusuf Şimşek'in transfer olacağı haberleri bizi hayrete düşürüyor" şeklinde konuştu.

Yazıcı, bu arada Sercan Yıldırım'ın transferi için Fenerbahçe'den herhangi bir teklifin de gelmediğini sözlerine ekledi.
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 20:13

Şartlar oluşursa Sercan'ı satarız

Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı, Sercan Yıldırım'ı satma niyetlerinin olmadığını belirtirken, açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi.. Yazıcı, Yusuf Şimşek ve Mustafa Sarp hakkında çıkan transfer haberlerine de değindi..

Özellikle genç yıldız adayı Sercan Yıldırım ile ilgili devamlı haberler yapıldığına değinen Yazıcı, ''Her iyi futbolcunun taliplisi her zaman vardır. Sercan da bizim takımımızın iyi oyuncularından biridir. Ancak söylentiler doğru değil. Şu ana kadar hiçbir kulüple bir görüşmemiz olmadı'' diye konuştu.

Yazıcı, yönetim kurulu olarak her zaman Bursaspor Kulübü'nün menfaatlerini ön planda tuttuklarını ve hep bu yönde çalıştıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
''Sercan'ın transferiyle ilgili şu an için öyle bir şey yok diyorum. Ama kulübün menfaatleri her zaman üsttedir. Yarın ne olur bilemem. Eğer transferle ilgili gelişme olursa bunu gizli kapılar ardından yapmam. Bursa kamuoyuna açıklarım. Konuyu Bursa kamuoyuyla paylaşırım. Tek başıma bu konuda karar vermem.''

İbrahim Yazıcı, Yusuf Şimşek'e Trabzonspor'un talip olduğu, Mustafa Sarp'ın da çok sayıda kulübün transfer listesinde yer aldığı yönündeki haberlere ilişkin, ''Yusuf, sezon başından beri sakatlıklar ve cezalar nedeniyle büyük şanssızlıklar yaşadı. Ama biz ondan çok şey bekliyoruz. Yusuf'u satmak gibi bir düşüncemiz yok. Aynı görüşlerim Mustafa Sarp için de geçerli'' diye konuştu.

Sağ bek ve santrafor mevkiinde sıkıntı olduğunu kaydeden Yazıcı, "Son maçı görelim ondan sonra karar vereceğiz. Devre arasını görmek istiyoruz. Kupada yüzde 90 çeyrek finali yakaladık. Biz nasıl Bursaspor'u bu hale getirdik. Hedefimiz ligi üst sıralarda bitirmek ya da Fortis Kupası'nı alıp Avrupa'da mücadele etmek. Bu hedefin süresini kısaltmak için çalışıyoruz. Devre arasında yapılacak transferlerden yüzde 100 randıman alınacağını düşünmüyorum. Çünkü en önemli transferler sezon başında yapılıyor.

Trabzonspor, transfere 90 milyon YTL harcadı, ama kent bütünleşmiş. Birlik ve beraberlik var. Başarı da böyle geliyor. Bir tane futbolcu aldılar Gökhan Ünal, 10 milyon dolar verdiler. Biz 4 tane yabancı için 2 milyon dolar hacadık. Ama çok eleştirildik. Taraftarlardan dileğim sabırlı olmaları, kulübe ve teknik heyete sahip çıkmalarıdır. Futbol 90 dakika. Yanlışlar olabilir, ama sabırlı olmayı bilmeliyiz. Futbolcuların üzerinde stres vardı, o stres Trabzonspor karşısında aldığı galibiyetle kalktı.Gaziantepspor maçına daha rahat çıkacağız. İkinci yarı daha farklı bir Bursaspor izleyeceğiz" dedi
.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 20:13

Antep maçını düşünüyoruz

Teknik Direktörümüz Güvenç Kurtar, , yeşil-beyazlı takımın hedefi şampiyonluğa oynamak, en kötü UEFA Kupası`na katılmak olmalı derken, transferler hakkında da konuştu.

Kurtar, Özlüce Tesisleri`nde düzenlediği basın toplantısında, 13 Aralık Cumartesi günü oynanan maçta 1-0 yenik duruma düşen Trabzonspor`un üzerlerine çok geldiğini, skorda dengenin sağlanmasının ardından rakip takımın galibiyet için yoğun çaba harcadığını belirtti.

Sakatlıklar ve giden oyuncular nedeniyle eldeki kadronun bir yere kadar yeterli kaldığını dile getiren Kurtar, devre arasında takımdan ayrılan yabancıların yerine yenilerinin takviye edileceğini ve ikinci yarıda herkesin çok daha iyi bir Bursaspor izleyeceğini vurguladı.

Kurtar, Trabzonspor karşısında futbolcularının elinden geleni yaptığını anlatarak, ``Oyuncularımı gösterdikleri mücadelen dolayı kutluyorum. Bana göre iyi bir galibiyet aldık. Şu anda sadece Gaziantepspor maçını düşünüyoruz. Amacımız bu karşılaşmayı da kazanmak`` dedi.

Bursaspor`un çok büyük bir camiaya sahip olmasına karşın şu anda hak ettiği yerde olmadığını anlatan Kurtar, ``Bursaspor`un hedefi kesinlikle şampiyonluğa oynamak, en kötü UEFA Kupası`na katılmak olmalı. Aksi bir düşünce Bursa kentine yakışmaz. Artık hedefler büyütülmeli. Bursa`da bunu başaracak dinamizm ve güç var`` diye konuştu.

Kurtar, bir gazetecinin, ``Yusuf, Sercan ve Mustafa Sarp`a transfer teklifleri olduğu yönünde söylentiler çıkıyor. Bu söylentiler oyuncuları olumsuz etkiliyor mu?`` yönündeki sorusuna, ``Elbette etkiler. 18 yaşında gencecik çocuk ister istemez etkilenir. Futbolunda düşüş olabilir. Aynı şeyler diğerleri içinde geçerli.Transfer konusu yönetimin bileceği iş. Gideceklerse ona göre transfer politikasıda yaratmak lazım. Genececik bir yeteneğin Avrupa takımlarının gündeminde olması Bursaspor için gurur duyulacak bir olay. Bana göre devre arasında, oyuncuların transferi yapmalarını yasaklamak lazım. Ben bu hafta Antep maçına hazırlanacağım. Düşündüğümüz konulara bakın. Zaten kısıtlı bir kadroya sahibiz birde böyle gündem yaratılınca sıkıntı oluyor. Ancak bu 3 oyuncu bizim için çok önemli. Eğer giderlerse takım güç kaybeder`` yanıtını verdi.

Yusuf Şimşek`in sakatlığının ne durumda olduğu yönündeki soruyu ise Kurtar, ``Yusuf`un çift kaleye çıktı. Temposuna bakmak lazım. Kondisyonu maçı maçı kaldırabilecek mi? Yeniden sakatlanır mı? Bunları gözönüne alıp maçta değerlendireceğiz `` diye yanıtladı.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 20:14

Ara transferin ilk yabancısı Nijer' li

Bursaspor ara transferdeki ilk yabancısı netleşti Nijerli oyuncu Bursa yolunda.

Nijer milli takımındada 5 kez görev alan 21 yaşındaki  Karim Lancina orta saha oyuncu olarak gözüküyor. Oynadığı takım olan Caton Sport de Garoua' da 2 numara ile sağ bek görevi yapan genç oyuncunun bir kaç gün içinde Bursa' ya gelip transfer görüşmelerinde bulunması bekleniyor. 

Karim Lancia' nın transfer bedeli bagımsız transfer otaritelerince 100.000 Euro olarak belirtiliyor

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 20:15

R.Erman Toroğlu' na tazminat Davası

Ligtv'de yayınlanan Maraton programında Şansal Büyüka ile birlikte program yapan eski hakem Erman TOROĞLU' nun geçtiğimiz pazar günü Bursaspor taraftarı hakkında sarfettiği ağır hakaret unsuru taşıyan söylemlerinden dolayı taraftarlar harekete geçti.

Bursaspor taraftarı olan Selçuk EREN avukatı ile yaptığı görüşme sonucunda Bursaspor taraftarına hakaret eden Erman TOROĞLU hakkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası açmaya karar verdiğini söyledi.

Selçuk EREN yaptığı açıklamada "Eskilerin hakemi şimdilerin spor yorumcusu Erman TOROĞLU eskiden kalma alışkanlığını bugüne taşıyarak Bursaspor taraftarına ağır hakaretlerde bulunmak suretiyle bize karşı olan kinini bir kez daha milyonların gözünün içine baka baka kusmaktan çekinmemiştir. Hakem iken defalarca hakkımızı gaspeden Toroğlu içindeki kinini atamamış olsa gerek ki yorumculuğundada aynı çirkin tavrını devam ettiriyor, üstelik izlemediği ve nedenlerini bile bilmediği seyirci tepkisi karşısında "Bunlar tedavi olmalılar, bunları hastaneye götürmek lazım, Bunlar çok kolay alınıp satıldıklarını için başkanlarını da öyle sanıyorlar." gibi çirkin ifadelerle toplumu infaale sürükleyecek açıklamalarda bulunarak suç işliyor ! Burası Bursa ! Bursa ve Bursa halkı hakkında konuşurken iki kere düşünmek gerekir eğer sayın R.E.Toroğlu hastaneye gitmek istiyorsa kendisinin tedavisini bizzat biz üstlenebiliriz fakat tedavi süreci sonrasında lütfen futbolun üzerindeki ellerini çekerek yanlış yorumlarla halkı kin ve öfkeye sevketmesin o bildiğini düşündüğü kabzımallık mesleğine geri dönsün tabiki yeteneği bu mesleği icraa etmeye müsade ederse." dedi.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 21:05
Nijer'li futbolcu haylırlı olsun.Siyahi olması sebebiyle hemen sempatimi kazandı :)
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 16:42

Bruno'ya tarihi ıska!

Sezon başında Aybaba veto etti, Orduspor'da izleyenler de olumsuz rapor verdi.

Orduspor`a kiralık gelen 20 yaşındaki Bruno Rosa (Mezenga) için F.Bahçe ve Trabzon kapıştı. Ama şimdi sıkı durun... 16 maçta 15 gol atan bu gol makinasını Samet Aybaba istememiş, Bursa adına oyuncuyu Ordu`da izleyenler de olumsuz rapor vermiş.

Trabzon devrede

Brezilya`dan transfer ettiği 4 oyuncudan sadece Fabricio Melo`dan yararlanabilen Bursaspor`un, Samet Aybaba yüzünden elinin tersiyle ittiği büyük fırsat, dün Fotomaç Gazetesi`nde yayınlanan haberle gün ışığına çıktı. Brezilya`nın Flamengo takımından Orduspor`a kiralık olarak gelen ve 16 maçta 15 gol atan Bruno Rosa (Mazenga)`yı, Fenerbahçe ve özellikle de Trabzonspor`un transfer etmek için kıyasıya kapıştığı şeklindeki haber, Bursaspor`un bu büyük transferi nasıl ıskaladığını açıkça ortaya koyuyor.

Örnek doğruladı

Yıllardır Bursaspor`a oyuncu getiren menajer Faruk Güler, sezon başında Bruno`yu Bursaspor`a teklif ettiğini, ancak Samet Aybaba`nın veto ettiğini açıkladı. Oyuncu için ilk görüşmeyi o dönemde Aybaba`nın yardımcısı Adnan Örnek`le yaptığını belirten Güler, “Adnan hoca bana, dünya şampiyonasında Adriano`yu izlediğini ve beğendiğini söyledi. Ancak Samet Aybaba, Adnan hocanın ısrarına rağmen kayıtsız kaldı” dedi.

Parayla alamazlar

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Adnan Örnek, Faruk Güler`in verdiği bilgileri doğrularken, “bildiğim bir oyuncuydu ve gerekli araştırmayı yapıp, Samet hocaya ilettim. Ancak ilgilenmedi ve (biz futbolcu tarlası olan Brezilya`dan oyuncu alacağız) dedi. Bu da o tarladan dememe karşın geri adım atmadı” diye konuştu. Ordu`ya geldikten sonra Giresun maçında da futbolcuyu izlediğini söyleyen Örnek, “genç ve gelişime açık bu adamı, seneye kimse parayla alamaz” dedi.

Arayan soran yok

Bursaspor`un ilgilenmemesi nedeniyle Bruno`yu Ordu`ya 175 bin dolar karşılığında kiraladığını kaydeden Güler, şöyle devam etti: “İki üç hafta önce yine Bursaspor`u uyardım ve bu çocukla ilgilenin dedim. Sanıyorum Beyhan Çalışkan Ordu`ya gidip izlemiş ama olumsuz rapor vermiş. Şu anda Trabzonspor ciddi biçimde transfer için baskı yapıyor. Ancak ben Ordu`da doğmama rağmen Bursalıyım, Bursasporluyum. 16 maçta 15 gol atan bu çocuğu Bursaspor`a vermek isterim ama hala arayıp soran yok.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2008 saat 16:43

Mustafa Keçeli çalışmalara başladı

Bursasporumuz hafta sonu oynayacağı Gaziantep spor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenman ile sürdürdü. Özlüce Tesislerinde gerçekleştirilen antrenmana sakatlığı devam eden Mustafa Keçeli ayrı koşarak katılırken, dizinde şişlik bulunan Serdar Aziz antrenmana katılmadı. Rumen oyuncumuz Kirita ise sağlık kontrolü için Almanya`ya gitti. Antrenman topla yapılan ısınma hareketleri ile başladı. Ardından hücum-savunma çalışması son bölümde ise taktik çift kale maç yapıldı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır