eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ati26 Liste gör
Usta Yazar

Atilla
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı ati26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 14:37
Alıntı yapılan Yeniden Büyük EsEs

Alıntı yapılan ati26

Orhan Gül, Nefer grubuna çok güzel sorular sormuşsunuz..gazeteci edasıyla..

benimde merak ettiğim bir kaç şey var.

Bu güne kadar herhangi bir tribün grubuna mensup oldunuz mu?
Olduysanız hangisi yada hangileri?

Nefer tribününde hiç maç izlediniz mi?
Nefer Grubu ile hiç deplasman yaptınız mı?
Nefer Grubundan tanıdığınız kimse var mı?

Kızılcıklı tribününde maç izlediniz mi?
Kızılcıklı Grubundan tanıdığınız kimse var mı?

Geride bıraktığımız yıllarda hiç deplasmana gittiniz mi?

ETB nedir? Nasıl bir tüzüğü ve amacı var biliyor musunuz?
ETB nin tarihcesi nedir? Dünü bugünü?
ETB kurulmadan önce, bu görevi üstlenen dernek yada gruplar hakkında bir bilginiz var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın Atilla Bey,
Mensup olmaktan kasıt karar alma süreçlerine dahil olmak, pankart boyamak vs. ise olmadım. Düzenli olarak o grup ile maça gitmekse 2003 senesinde Ayder ile 2004,2005,2006 senelerinde Kızılcıklı ile maçlara gittim. O yıllarda şimdiki Nefer'i kuran "Bizim Tayfa" isimli organizasyon şehre harekete geçirmek için bir çok yürüyüş düzenlerdi. Onlara bir çok kere katıldım. Çok da keyif aldım.
Nefer ile maç izlemişliğim var. Yanılmıyorsam Uşakspor'u 6-0 veya buna benzer farklı bir skor ile yendiği maç. Nefer ile deplasman yaptım. 2 kere. Oldukça uzun mesafelerdi ve az kişi vardı. Nefer'den isim olarak tanıdıklarım var. Onun dışında görüştüğüm, selamlaştığım kimse yok.
Kızılcıklı tribününde maç izledim. Kızılcıklı tribününden isim olarak tanıdıklarım var. Onun dışında görüştüğüm, selamlaştığım kimse yok.
Geride bıraktığmız yıllarda çok kere deplasmana gittim.
ETB ilk kurulurken bu söylediğiniz kitabi bilgilere cevap verebilecek düzeydeydim. Şimdi önemsemediğim için geri dönüp okuma, anlama gayreti içine girmiyorum.

Ben sizin sorularınıza cevap verdim. Siz de verirseniz mutlu olurum.
Saygılarımla.

Orhan Gül,

Ben o tribünde ayderin son dönemlerinide, kızılcıklıyıda gördüm neferide..
Bu grupların hiç birinin deplasman otobüsünde yer almadım ancak aynı deplasmanlara, aynı yollardan gittim.

Deplasman yollarında, yol boyu hiç bir benzinlikcinin üstümüzde ESES forması var diye bizi almadığınıda gördüm. Jandarmanın mola yerlerini kapattığını ESES taraftarını sokmadığınıda gördüm.

Son iki yıldır passolig karşıtı olduğum için maçlara gitmedim.

Sizde o günlerde tribünde bulunduysanız, deplasmana gittiyseniz aradaki farkın farkındasınızdır.

Nefer tribünleri bu insanlardan temizledi. Büyük mücadele verdi. Bilen bilir.

O tribünlere aile ile gitmeyi bırakın, kendimiz gitmeye çekinirdik. Her maç kendi taraftarımızın dövüldüğünü de gördük, bıçaklandığını da...

Ve ben bugün diyorum ki NEFER TRIBUNUNE ailemi de alır giderim,

Sizde ailenizi alıp gelebilirsiniz.

Ayrıca; sorularınıza Nefer Grubundan biri gerek duyarsa cevap verecektir.
BKaldırıŞ

whereever you are, life is Black&Red
United StatES of ESES
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 18:25
Yıllardır Nefer tribününde olan biri olarak cevap veriyorum..

Genel olarak herkes ve bizde farkındayız ki gizli hesaplar ve sahte isimlerle karalama kampanyası düzenleniyor. Bu forumun geçmişte olduğu gibi artık neden faydalı ve güzel bir sosyal ortam olmadığını herkes dikkatle izlemiştir son yıllarda..

Beni ismen veya cismen bilenler vardır aranızda. Bazen bu yazılanları gördükçe gerçekten şaşırıyorum. Ve gerçekten Nefer'e karşı bariz bir art niyet arıyorum. Gençliğimiz sabah akşam Eskişehirspor'u düşünerek geçti ve geçiyor halen. Bugüne kadar ne zararımızı gördünüz, bu tribünlerde neyi yanlış yaptık merak ediyorum.
Otobüslerde herkesten para toplanıp bi kaç kişinin alkol masrafının zorla karşılandığı deplasmanları ne çabuk unuttunuz.. Biz deplasman otobüslerine bile önce yaşlıları, aileleri, hatta diğer grupları bindirip en son kendimiz kötü otobüslerle sıkış tıkış giderken bu kin neden?
Yollarda insanların ekmek teknesi yağmalayan hırsızları hapçıları aramızda barındırmadık diye mi bu öfke?

Bakın biz öyle önyargılarınızda olduğu gibi 'plan'lar, 'hesap'lar yapmıyoruz. Hesapsızca plansızca Eskişehirspor'u sevip yaşamaya çalışıyoruz. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz?
İçimizde genç olup kanı kaynayan kardeşlerimiz bir yanlış yapsa ilk onunla konuşup doğruyu anlatmaya çalışıyoruz. Farklı farklıl insanlardan oluşan kalabalığı kontrol altında tutmak gerçekten kolay değil. Yine de bu tribünden kimse hiç bir Eskişehirspor sevdalısına saygısızlık yapmamaya çalışıyor.

Bizden olmayanın cebindeki paraya boynunda ki atkıya göz dikmeyip, abi bi sıkıntınız eksiğiniz var mı dediğimiz için mi bu karalama?

Sorularla alakalı kısma gelince;
- Hem tribünde yaş ortalamamızı yükseltmek hem de küçük yaşlarda ki çocuklara Eskişehirspor sevgisini aşılamak gibi bir gayemiz var. Genç kardeşlerimizin youtube da izlediği videolarla sıradan bir tribüncü gibi değil, geçmişten öğrendiğimiz kültürümüzü ve hatta dünya tribünlerinden de kendisine katkı sağlayan bir tribün kültürüyle donanmasını istiyoruz.

- Geçen sene ati Nefer hariç tribün yaş ortalamamız tahminen 26-27 civarıydı.

- Geçen sene direniş mücadelesinde sürekli paylaşımlar yapmamız ve insanları hareketlendirme çabamız ise takım küme düşünce 'faydasız' gibi görseniz de, armamızın peşinde antep'e bile 1000 kişi gidebilen, düşsede onuruyla sevdasını haykırarak düşen bir tribün amacıyla yapıldı. Sahaya girip gol atma şansımız yoktu kusura bakmayın..

-Bu sene tribünlerde ki dargınlıkları küskünlükleri bir kenara koyarak 'ESES' çatısı altında birlik beraberlik içinde hareket etme gayemiz vardır. Yıllarca bize karşı olup niyetimizi anlayıp yeni bir sayfa açıp aramıza gelen çok kişi oldu bu sene.. Biz, yanımıza gelen kimseye misafir olarak bile bakmayıp sarılıyoruz, evinize hoşgeldiniz diyoruz.

-Ne yaptığımız sorulmuş..Düzenli olarak toplantılar yaparak hep beraber çay içip güzel muhabbetler ediyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz, ( beste, pankart vs.) neler yapabiliriz diyoruz.

-Herkesi kucaklayan bir nevi de tribün kültüründe olması gereken konulardan bir manifesto hazırladık. Bunu yapma gayemiz ortak noktaları belirleyip belli çerçevede hareket ederek ilerde oluşabilecek sorunlara önceden bir çözüm bulabilmektir.

-Bölük pörçük bir stad düzeni oluşmasın diyerek önce alt katların dolmasını istediğimiz doğrudur. Bunu bütünlük oluşması ve sahaya etki etme anlamında güçlü bir atmosfer oluşmasını sağlamak ve ses bütünlüğünü sağlamak için istiyoruz.

Aklımız fikrimiz Eskişehirspor.. Onbinlerce km yapıp sevdamızı haykırmaya çalışırken, aşkımızı anlatacak kelimeler düşünürken, boya tiner kokusuyla bez başında gece boyu sabahlarken, kulübümüze maddi destek olsun diye ürün geliştirip bunu da hiç bir çıkar gözetmeksizin her zaman Esstore'dan sattırırken, genç kardeşlerimizi hazıra alışmasın çalışssın hayatı öğrensin ve fedakarlık yaparak bu tribünlere gelsin diye aşılamaya çalışırken, yinede herşeye rağmen imkanı elvermeyenlere aramızda yardımcı olmaya çalışırken, şehrimizi savunmak için caddelerde joplar yerken ve her olumsuzluğa rağmen pes etmeyip 'olsun biz görevimiz yapalım' derken,
Bizi bu köhne düşüncelerle yargılayanları gördükçe hem üzülüyor hem de sitem ediyoruz..

Son olarak, hiç bir plan hesap yapmadan bu tribünlerdeyiz. Sadece kurduğumuz masum güzel hayallerimiz var. Arkadan gelen nesillere güzel şeyler bırakabilmek gibi bir boyun borcumuz var.
Biz bedel ödemeye hazırız, yeter ki çocuklarımıza güzel şeyler bırakıp mutlu ESKİŞEHİRSPOR'lular yetiştirelim..

Ayder ruhuyla, Kızılcıklı gururuyla,  ESES'İN NEFERLERİ olarak haykırıyoruz ;
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU ?
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
  Alıntı atlantis_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 18:34
Keşke sizde bir özeleştiri yapsanız..
Insanlar niye sizinle aynı tribünde olmak istemiyor?
Sizi eleştirenleri Eskişehirspor düşmanı veya bizansli olarak yaralamak yerine anlamaya çalışsanız olmaz mi?
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
esyagızes Liste gör
Yazar

CEM
Yer: İSTANBUL
  Alıntı esyagızes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 21:38
eskişehir dayatmalara karşıdır.yapısı gereği bu dayatmalar sonuç vermez.uzun uzun eskişehir halkını anlatmaya çalışmayacağım.fakat eskişehir için özelliklede eskişehirspor için düşünceler faydalı olmak ise bu yanlıştan acilen dönülmelidir.yasaklar kalksın herkes faydalansın.maraton üst açılmalıdır....
Yukarı
Çınar Liste gör
Deneyimli Yazar

Çınar
  Alıntı Çınar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 21:49
Alıntı yapılan Eduardo

Vip tribünün haricinde; isteyenlere, taraftar grubu olmayan bir bölüm bırakılmalıydı bütün yaygara bundan kopuyor.

Alıntı yapılan Dorlion

Ana sayfadaki anketi hiç bir yönetici görmüyor mu allah aşkına bu anketi Halil Ünal'a gösterecek birisi yok mu?

----------
Madde madde çok güzel açıklamalar yapmışsın Gökay renkdaşım AMA şu maddeye nasıl vardınız gerçekten anlam vermek İMKANSIZ.

"-Bölük pörçük bir stad düzeni oluşmasın diyerek önce alt katların dolmasını istediğimiz doğrudur. Bunu bütünlük oluşması ve sahaya etki etme anlamında güçlü bir atmosfer oluşmasını sağlamak ve ses bütünlüğünü sağlamak için istiyoruz."

Öncelikle sizleri tebrik ediyorum çünkü istediğiniz şey, yönetim tarafından kabul edilmiş.
Soruma gelirsem; böyle bir karara nasıl vardınız?
Elinizde bir veri mi var?
Yukarı
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: eskişehir
  Alıntı ekinoks_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2016 saat 22:40

Yıllardır ÜSTÜ KAPALI OLANLARA  inat

yağan yağmur da sırılsıklam olsan da
yerde 20 cm kar varken kar suyu yemiş uğuşan ayakların olsa da
o meşhur ayazda donmuş kulakların,burnun,ellerin olsa da
efsane Eskişehirspor taraftarı olarak tüm yurtta görseleri paylaşılırken
                                                    bazılarınca çekirdekçi deyip küçümsenmiş olsan  da

gol olduğunda sarılıp zıpladın

gol yediğimizde salya sümük yanındakine sarılıp ağladın

çilekeş açık tribün taraftarı olarak hep yerindeydin.

Yeni stadyumun maratonuna O CU BU CU ayrıştırması yapmadan dedeli torunlu ,babalı kızlı,analı oğullu   stadyumun maratonunu yine doldur ve anlaşılmaz besteler yerine

tüm gücünle ES ES ES Kİ Kİ Kİ ES Kİ ES Kİ ESSSSS haykırışıyla yeri göğü inletirdin her zamanki gibi.

Birçok manevi değer yitirildi ,sıra sana geldi

seni de İLLA  BEN olacağım anlayışıyla bitiriyorlar 1965'ten beri o tribünleri dolduran çilekeş açık tribün taraftarıCry

ESKİŞEHİRSPOR İÇİN GÖSTERDİĞİN TÜM EMEKLERİN İÇİN

TEŞEKKÜRLER EFSANE .......

KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 01:07
Atatürk stadında son maçın başında şunu bağırmıştık..

50 senedir hep
onun üstü açık
yağmurda çamurda
İşte BÜYÜK AÇIK..

İyi niyetle fikir sunan arkadaşlar üstüne almasın ama şu net ki buradaki çoğu kişinin nefer düşmanlığı Eskişehirspor sevgisinin önüne geçmiş..
Siz çok yanlış anlamışsınız bey amca, biz yabancı takım taraftarı değiliz.

Bilgisayar başında kindarca duygularla yaşayanlara İNAT,
İÇERDE DIŞARDA, ARMANIN PEŞİNDE..

( Çınar isimli renkdaşım, kimliğimiz açık istediğin zaman tanışıp oturup çay içebiliriz. Bizi yakından tanıyıp amacımızı nasıl insanlar olduğumuzu öğrenebilir, sormak istediğin herşeyi sorabilirsin )
İyi niyetli ve sadece EsEs sevgisiyle hareket eden herkese kapımız açıktır. İnternetten sürekli hakaret ve suçlamada bulunmak yerine bizimle irtibata geçebilirsiniz. Önerilerinizi yüzyüze dinleyebilecek, konuşabilecek insanlarız. Bu sıfatlardaki hiç kimseye de kinimiz düşmanlığımız önyargımız dahi olmaz. Özeleştiri de defalarca yaptık, her zaman da yaparız. Güzel üslupla öneriler söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim, sadece karalamak ve hakaret etmek için yazanlara ise burada cevap verme alışkanlığımızın olmadığını sizlerde biliyorsunuz. Bu konuda cevabımızı sadece tribünlerde takımımız için yaptıklarımızla vermeye çalıştık ve öyle olmaya devam edecektir..
İyi akşamlar..

Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
emirhan26 Liste gör
Usta Yazar

Emirhan
Yer: Turkey
  Alıntı emirhan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 01:20
Alıntı yapılan Dorlion

Ana sayfadaki anketi hiç bir yönetici görmüyor mu allah aşkına bu anketi Halil Ünal'a gösterecek birisi yok mu?

Anasayfadaki anketin 29.6.2015 tarihinde oluşturulduğunu ve oyların büyük bir çoğunluğunun geçen sezon için atıldığını belirtmek isterim.
Yukarı
ArmaSevdası Liste gör
Yazar

Soner
  Alıntı ArmaSevdası Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 10:29
Dün sabah işten çıkınca direk gişelere gittik arkadaşımla 10'da açılıyormuş henüz açık değildi önümüzde sadece 1 amca vardı yaklaşık 50-55 yaşlarında sabahın 9 buçuğunda gelmiş gişe açılsın diye bekliyor nereden alacaksın diye sordum sorulur mu kardeşim hiç bize Maraton alt yakışır dedi
Ah amca be gel şunu birde foruma anlat kuru sıkı çok dedim
Yani anlayacağınız bazıları şu amca kadar olup gidipte bir kombine almaktan aciz Eskişehirspor'dan önce kendi rahatlığını önemsemiş eline çekirdeği oturacak yerini ayarlamadan maçlara gelmeyecek anlaşılan neyse sıkıntı yok biz bu amcamızla Maraton altı yıkarız sizlerde TRT beleş nasıl olsa ordan izlersiniz maç olduğu aklınıza gelirse tabi bilmem anlatabildim mi RAHAT ARKADAŞLAR
ESKİŞEHİRSPOR.!
Yukarı
esyagızes Liste gör
Yazar

CEM
Yer: İSTANBUL
  Alıntı esyagızes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Ağu/2016 saat 11:18
geceden sıraya girdiğimiz maçları anımsaman imkansız tabi klavyeden sallayan arkadaş..maalesef itirazın özünü es geçen grupçu tayfası kafasının güzelliğine göre oraya buraya sallıyor.varsın olsun cefakar taraftarız biz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır