eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
yalvaçtan esgulen26 Liste gör
Yazar

eyyüp
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 22:37
Alıntı yapılan şimşek65

bir kardeşlik merakı aldı başını gidiyor.bursa kardeş,ankara kardeş,kocaeli kardeş antaya kardeş,kasımpaşa kardeş geçen sene bir ara kayseriyle hatta sevillayla kardeşlik gündeme gelmişti.futbolda neyin kardeşliği olacak futbol futboldur kardeşlik değil.futbolda amaç çıkıp rakibi yenmektir saha içinde mücadele etmektir.ülkemizde hepimiz kardeşiz orası ayrı mesele ama biz futbol seyircisi bir şehrin bir takımın gönül verdiğimiz renklerin savaşçısıyız.şimdi kardeşliği savunanlar centilmenlikten dem vuracak fair playdan dem vuracak ama ilgisi yok tersine gruplaşmalar dahada artacak belkide bölgeselleşecek.bir cephede eses,körfes,antalya,bursa,göztepe diğer cephede kafkaf,sakarya,ordu,samsun vb vb bunların aralarındaki her maç bir savaşa dönecek.iyi o zaman 1.dakika adyaman kardeşimiz adyaman diye bağıralım,6.dakika ankara kardeşimiz ankara diye bağıralım,7.dk antalya,11.dk bilecik,34 dk kasımpaşa,41 dk körfes...diye bağıralım.ben esesliyim arkadaş ben 90 dakikamıda canım sevgilim esesime ayıracağım o 90 dakika içinde benim dünya umurumda değil tek derdim esesim mabedimde sevgilimle esesimle başbaşayım dünyanın canı cehenneme benim gözüm esesten başka bir şey görmez başlarım kardeşe mardeşe.

şimdi birde bu moda çıktı kardeşlikmiş ne kardeşi kardeşim en büyük benim en büyük benim takımım benim rengim benim futbolcum olmalı ben bunun kavgasındayım.futbol kardeşlik değildir futbol fanatizmdir.futbol taraf olmaktır futbol yenmektir sevinmektir futbol yenilmektir kahrolmaktır.futbolun silahı futbol topudur tabiiki bıçakla satırla birbirimize girmeyeceğiz ama sahada futbolcular futbol topuyla trübünde bizler tezahuratlarımızla birbirimize gireceğiz savaşacağız sonuna kadar renklerimiz için

örneğin dünkü körfez-kartal maçını izlerken en istediğim sonuç beraberlikti o olmazsa kartalın yenmesiydi çünkü benim esesimin menfaati bunu gerektiriyordu 3.lükten daha aşağıya düşmemek için bana yarayan sonuçlar bunlardı.eminimki hepimiz böyle düşünüyorduk sırf körfesle kardeşiz diye körfezin galibiyeti isteyecek halim yoktu doğal olarak.ha ben şampiyonluğu garantilerim amacıma ulaşırım sonra oturur benle beraber kocaeli çıkarsa iyi olur der körfez yensin diye beklerim.ama önce eses sonra eses sonra yine eses.

eses taraftarı artık kendine gelmek zorunda.biz en büyüğüz bu ülkede trübün denen bir olay varsa heleki deplasman seyircisi deyimi varsa bu bizim sayemizdedir.milletin 46sı 56 sı ile kardeşlik projeleri yapacağımıza takımımızı nasıl en fazla destekleriz,stadımızı nasıl tıklım tıklım doldururuz şehrimizi nasıl siyah-kırmızıya boyarız,yıllardır unuttuğumuz bizans çalıntısı olmayan kendimize özgü besteleri nasıl yapar nasıl tüm türkiyenin ağzını yine açık bırakacak şovlar yaparız bunların projesinin peşinde olsak çok daha iyi olacak.kendimize gelelim artık yav biz en büyüğüz biz en iyiyiz bu ülkede futbolunda trübününde devrimini yapanlar bizleriz.millet bizim peşimize düşsün gelsin,bizle kardeş olmak istesin bizi örnek alsın.

yeter yav kardeş kardeş o kardeş bu kardeş.benim için yok olmayacak da kardeşi esesimin.unutmayalım esesimin eşi,benzeri eses sevgimin eşi,benzeri ve KARDEŞİ MARDEŞİ yoktur.en büyük biziz ulan biz esesiz kırmızı şimşeğiz.sahadada trübündede kral biziz,biz olacağız rakiplerin gırtlağını bıçakla değil ama dermanını sahada futbolumuzla trübündede muhteşem taraftarımızla biz keseriz biz keseceğiz.

aslında eses liyim ama yok gs sempatizanıyım,aslında esesliyim ama büyüklerdende fb liyim diyenlere gıcık olurken şmdide bir kardeş esesliler ortaya çıkmaya başladı esesliyim ama 4 tanede kardeş yavruladım körfesde,antalyada,ankarada benim kardeşim.futbol oynuyoruz evcilik oyunundaki gibi kardeşçilik oynamıyoruz.biz ESESLİYİZ arkadaşlar öyle kardeşli mardeşli ona sempatili buna sevimli LİGHT ESESLİ olmayalım.

eESESLİ ESES LİDİR SAPINA KADAR İŞTE O KADAR.ESES imin eşi benzeri ve KARDEŞİ yoktur

DAHA ÖTESİ YOK ÖZET BUDUR....TEBRİKLER ŞİMŞEK 65
UZAKLARDA OLSAKTA KALBİMİZ SENİNLE.../Eyyüp GÜLEN Isparta
Yukarı
fedd Liste gör
Yazar

fazlı özdemir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 23:07
Arkadaşlar,dostluk ve kardeşlik gibi dünyanın en güzel kavramına yaklaşımlar ne kadar farklı.Tamam es-es in kimseye ihtiyacı olmayabilir,uzanan dostluk elini ihtiyaç gereği gibi düşünmek niye.Ankaragücü ile Bursa arasındaki dostluk çok farklı.Başlangıç ve gelişimi çok muazzam bir olaya dayanıyor.Bir güneydoğu şehidinin aziz hatırası var.Ben şahit oldum birbirlerini gerçekten çok seviyorlar.4 kasımdaki bursa ankaragücü maçına gittim,polis bile yok neredeyse,herkesde iki takımında bir aksesuarı var,kim hangi takımdan belli değil.Bursalılar yaklaşık 2 000  ankaragüçlüye mükemmel bir kafede mükellef bir Kahvaltı verdiler.misafir trübünü ile aradaki kapı bile açıktı.Sonuç olarak gerçekten güzel ve sıcak bir ortam.Dostluk gerçekten sporu güzelleştiriyor.Her iki takımdanda bizi seven çok fazla var.Es-Es i gerçekten süper ligde görmek istiyorlar.Zamana bırakalım dostluk kendiliğinden oluşacaktır zaten
GÖLCÜK'LÜ KIRMIZI ŞİMŞEK
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 23:21
Aşağıdaki başlığa 1 aralıkta konunun tamamını kopyalamadan bu konuyu yazmıştım. Ben kaşkolomun birazı yeşil, birazı mavi istemem. Çocukken benden 4 yaş küçük biraderimle bana, bayramlarda alınan aynı kıyafetleri bile istemiyordum. Bir çoğumuz kardeşimizle aynı kıyafeti giymek istememişizdir. Ama ona ait giysiyi birçok kere giymişizdir. Meselenin bir yönü bu. Ben başka renk istemem, asil reklerimin yanında.

Kardeş olmayalım, ama düşmanda olmayalım. Sadece rahatça deplasmanlara gidilip gelinsin, iki takım birbirine küfür etmesin, taş koltuk atmasın. Galip geleni alkışlayalım fazlasıyla yeterli. İstanbul'a karşıda ortak mücadele edersek, istanbul takımlarına karşı olan maçlarda Bursayı ve Ankaragücü'nü desteklersek ( tüm anadoluyu destekleriz EsEs olarak) 90'larda intertotoda Bursa'ya gidilen destek verilen maç gibi fazlasıyla yeterli.

[QUOTE=redES]

061626` Troykası

Uçak Mühendisi İbrahim Toy (37), mesleğinin icabı10 yıldır Eskişehir`de bir kamu kuruluşunda çalışıyor. Doğma büyüme Bursalı ve doğuştan fanatik Toy`un ailesi ve kızından sonra en büyük tutkusu olmuş Bursaspor; kendini bildiğinden beri...
`Cuma olsun da Bursa`ya döneyip` diye Eskişehir`de günleri adeta iple çeker Toy. Eğer o hafta maç varsa kesinlikle kaçırmaz; yanına kızını ve babasını da alıp stadın yolunu tutar.
Ortak paydamız Bursaspor olunca; İbrahim`le kanımız kısa sürede birbirine kaynayıverdi. Elektronik posta atamazsa; haftada bir mutlaka telefonla arar, Bursaspor üzerine konuşuruz. 
Toy`un çalıştığı işyerindeki en yakın dostu; kısa adı Ayder olan Eskişehir Anadolu Yıldızları Derneği Başkanı İlhan Kısmet`tir. Dostluk zaman içinde dal budak salınca, İlhan Kısmet Bursa`ya gidemediği haftalarda bizim Toy`u Eskişehirspor`un maçlarına davet eder.

...
devamı aşağıda
Engin AKSÖZ'ün yazısında

Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
aztek26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILMIŞTIR

Akif
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 01:27
Arkadaşlar ne bu kardeşlik falan valla kusura bakmasın kimse benim kalbimden ESES ten başkasına yer yok kusura bakmasın bundan sonrada kimse bana kardeşlik ayağına diğer takımların tezahüratını yaptıramaz. Önce kendi içimizde bir birlik olalım yaw. 4 grup 3 dernek. Bursporlulara saygı duyarım ama kardeş göremem. Bunu diyorsamda illada herkesle düşman olaım demek anlamına gelmez. İlişkilerimiz belli bir seviyede olmalı. 95-96da kardeşimiz ddediğimiz bursasporlu arkadaşlar esesimin bayrağını yakarken kardeş değillermiydi. İş puan kme düşmeye hayati önemde ki maçlara gelince kardeşlik falan kalmaz. Tecrübesi 95-96 yıllarında görülmüştür.Bize esesimin sevgisi yeter. Başka sevdalara kapalıyız. Kardeşlik falan hikaye.
ŞAMPİYON ESESİM NE İSTERSEN İSTE BENDEN
Yukarı
lucky strike Liste gör
Yazar

Murat T.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 01:50
Kayseri ve bir kaç tane de  Doğu'dan  il katalım bari de yeni İpek Yolu'nu yaratalım.

Baltalarla maça gitmeye gerek olmadığı gibi,can ciğer olmaya da gerek yok kanımca.

Yalnız "Es Es'in Es Es'ten başka dostu yok" gibi içi boş sloganları da bi bırakalım artık.Bunu diyenlerin bir dostluktan beklentisi ne acaba ?
Dostunun icabında sana maçı vermesi mi ?
Komik olmayalım.

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 01:57
Yahu böyle bir olay Anadolunun saygın ve saygı duyulan tribünlerinin lider kadrolarınca yapılıyorsa bazı arkadaşların bilhassa güngörmüş arkadaşların isyanını anlamış değilim.
Her zaman şiddetle derim sahada çatır,çatır tribünlerde kendi takımın için yine çatır çatır ama
dost ve kardeş tribünlerde doluysa oralara bulaşmadan ama maçtan sonra dostca ve kardeşçe durumlara niye dikilenler olur?
'EsEs in Es Es den başka dostu yoktur'diyenlere inat Dostluk ve Kardeşliklere inancım SONSUZDUR.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 02:13
Alıntı yapılan lucky strike

Kayseri ve bir kaç tane de  Doğu'dan  il katalım bari de yeni İpek Yolu'nu yaratalım.

Yanılmıyorsam kayseriylede bi dostluk gündeme gelmişti dimi geçen sene
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 02:25
Bursa tribün şovlarıyla birlikte belki şu anda bizden daha organize olan çok sağlam bir taraftar topluluğu olan bir takımdır ve tribünleri çok renklidir gerçekten ankaragücü ile bursa kardeşliği çok sağlam.Bir ankaragüçlü bursayı takımından ayrıt etmez mesela bunlar çok güzel BURSAANKARA atkıları her yerde..
Ve ankaragücü tribünleri ne kadar şiddet yanlısı veya takımına zarar verebilecek davranışlarda bulunan bir tribün olmasına rağmen çok renkli bir tribündür.
Eskişehir'i ise zaten kimsenin tartışmaya hakkı yoktur Anadolu Efsanesidir BU KADAR!!!Tribünün başladığı şehir...
Ben kesinlikle bu üç kulübün çok sıkı dost olmasından yanayım ha şunuda görüyorum bizim taraftarımız şehrinde farklı renkler görmeye alışkın olmayan bir taraftarlık anlayışına sahip e haliyle bende kocaelililer 1500 kişi gelince bi içimden karşılık vermek geliyor..
Ama şöyle düşünelim bizim en büyük düşmanımız 3 büyük diye tabir edilen türkiye liglerini adeta  bitirmiş olan her türlü olayı yapan ve sütten çıkma akkaşık olan bizans kulüpleridir..
Bunlara karşı kesinlikle böyle bir oluşum desteklenmeli ve Eskişehir taraftarı artık büyüklüğünü her atkının renklerine yansıtmalıdır...

NOT:Bu konu hakkında daha fazla şey yazmak istiyordum ama şimdi dile getireyim.Kocaeli maçında Kızılcıklı'da sette 3-4 kişi vardı hepside sevdiğimiz saydığımız abilerimiz gerçekten ancak heleki Kızılcıklı'nın şu anda ki en büyük tribünü en çok bilen abimiz,dayımız deli lakaplı Kubilay abinin yanında ki sette duran bir gençte(8-9 yıldır bu tribündeyim yüzü eski değil) üstünde resmen beşiktaş sweeti(orjinal olabilir) vardıya yani logoda gözlerimizin içine giriyordu adeta nasıl tahammül ediliyor nasıl bir tepki yok anlamadım özeliikle kubilay abi ile çok iyi anlaşmaları ve o kişiye hiçbir uyarıda bulunulmaması dikkatimi çekti..MAALESEF!!
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 02:34
Alıntı yapılan AzTecK

Yanılmıyorsam kayseriylede bi dostluk gündeme gelmişti dimi geçen sene
Aslında hiçde fena olmazWink
30 milyon fb li,20 milyon gs li,10 milyon bjk li ee artık kalanıda trabzonlu olan Türkiye Cumhuriyetinde başka takım tutan kaldımı kiBig%20smile
Uyumayalım ARKADAŞLAR Exclamation
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
es-es2641 Liste gör
Usta Yazar

Ersin Eroğlu
Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2007 saat 02:46

Baltalarla maça gitmeye gerek olmadığı gibi,can ciğer olmaya da gerek yok kanımca.

Yalnız "Es Es'in Es Es'ten başka dostu yok" gibi içi boş sloganları da bi bırakalım artık.Bunu diyenlerin bir dostluktan beklentisi ne acaba ?
Dostunun icabında sana maçı vermesi mi ?
Komik olmayalım.

Vallahi cok güzel bir yorum LOLLOL...Gerçektende fazla abartılmadan dost - kardeş olunabilir ama bende pek önem vermiyorum açıkcası.Tek kardeşimiz Kocaeli dedik ama oda nerdeyse yıkılacaktı 1-2 hafta içinde..

Ben açıkcası Anadolu takımları arasında pekte ayrım yapmam,yani şu bizim maclara Kırşehirsporlusu da gelsin,Bursa,Kocaeli,Mardin,Adana Demirsporlu kim gelirse gelsin ben acıkca ayrım yapmam,buyursun gelsin misafirimiz olsun..Ne yapcaz,adam Adanalı,Adana Demiri tutuyor diye öldürecez mi?

Bence çözmemiz gereken daha önemli konular var,gruplardaki birleşmeme,stadyumda her hafta çıkmaya başlayan kavga,düğüne gelir gibi insanların maça gelmesi,gerekli tezahürat ve baskı yapılmaması vs.vs.....Önce bu konulara kafa yorup çözsek daha iyi olmazmı?
Gel Mayıs 2008..Gelde şampiyonluğu kutlayalım...Sokaklara çıkalım hep beraber...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır