eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

27.03.2011 YGS 2011

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 24>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 18:08
Alıntı yapılan ayyıldız

Bu sınavlarda böyle arama yapılmalı ki ; kimin cebinde telefon, kimin donunda ses cihazı var hepsi açığa çıksın..Ben senin hakkını savunuyorum ama sen ordaki 10 dakika bile sürmeyen aramayı eleştiriyorsun !

Keşke çok sevdikleri Öğrenci (!) kesimine gösterilen muameleyi İstanbul'da Ankara'da Diyarbakır'da malum hayvanın posterini açan hayvanlara da gösterebilseler..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 19:00
Zordu sınav. Türkçe soruları olması gerektiği gibiydi ama ciddi şekilde yordu. Sosyal tamamen bilgiye dayalıydı. Matematik'e zaman yetmesi mümkün değildi. Fen'den pek anlamam da zor olduğunu söylüyorlar. Genel olarak herkesin beklentisinin altında geçmiş sınav. Bende daha iyi geçmesini beklerdim. Kötü değil ama beklediğim gibi de değil durum.
Yukarı
ayyıldız Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuğra SANCAKTEPE
Yer: Warendorf
  Alıntı ayyıldız Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 19:22
Alıntı yapılan Volkan

Alıntı yapılan ayyıldız

Bu sınavlarda böyle arama yapılmalı ki ; kimin cebinde telefon, kimin donunda ses cihazı var hepsi açığa çıksın..Ben senin hakkını savunuyorum ama sen ordaki 10 dakika bile sürmeyen aramayı eleştiriyorsun !
Keşke çok sevdikleri Öğrenci (!) kesimine gösterilen muameleyi İstanbul'da Ankara'da Diyarbakır'da malum hayvanın posterini açan hayvanlara da gösterebilseler..
Yazılarından anladığım kadarı ile polisten şiddet görmüş birisin sanırım iki farklı durumu ayıramayacak kadar kafan basmıyor herhalde.
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 19:49
biz 2009'da mezun olup sınava girdiğimizde 8 ila 10 arasında paragraf vardı.ilk 20 soru bilgiye dayalı sorulardan oluşuyordu.sonlara doğru noktalama işaretleriyle ilgili sorular ve son olarak paragraflar yer alıyordu.

arada sadece 1 yıl oynadı ve YGS'ye girdim.30 soru yerini 40 soruya,8 paragrafsa yerini 40 paragrafa bırakmış.son 7 soru olan "felsefe" alanına hiç girmiyorum.hatta belki 7 soru değildir o derece bakmadım.hayatımda gördüğüm en iğrenç sorulardı.

tarih sorularını da değiştirmeye başlamışlar.orada da mantığa dayalı sorular soruyorlar.çok şükür tamamen değişmemiş ki 10-15 soruyu bilgiye dayalı çözüp kafamızı rahat ettirdik.ama resmen bir şakayı yaşadım.40 soruyu 1.5 saatte çözebildim.

matematikle zaten hiç aram yok.2009'da ÖSS'yi kazandığımda soruların zor olduğunu düşünüyordum.matematik yapmadım ama göz attım.mat 1 değil bildiğin mat 2 sorularıydı.çok iyi hazırlanan arkadaşlarım kara kara düşünüyor.

tek sınavlı sistemden 2 sınava geçip işi çok çok zorlaştırdılar.ailelerin dershaneye verdiği 3 bin lira boşuna gidiyor.çünkü öğrencinin bilgisi ölçülmüyor.

bana göre "sınavım iyi geçti" diyebilecek tek kitle sürekli kitap okuyan insanlardır.bu sınava ders çalışmanıza yada dershaneye gitmenize gerek yok.sadece soruları hızlı okuyabilmeye ihtiyacınız var.

AKP'yle gelinen son nokta budur.Türkiye'de emeğinizle çalışıp kazanabileceğiniz tek sınav ehliyet sınavıdır...

Nefer
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 20:39
Alıntı yapılan Ati_Kaan

"sınavım iyi geçti" diyebilecek tek kitle sürekli kitap okuyan insanlardır.
Türkiye'de emeğinizle çalışıp kazanabileceğiniz tek sınav ehliyet sınavıdır...

Bazen diyorum bu KCA ''REENKARNASYON la'' aramıza dönenlerden mi ? Akıllı çocuk...

Heart
# Direnmüdavim....

Yukarı
Kerem26 Liste gör
Yeni Yazar

Kerem Turan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Kerem26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 20:42
"Filler neden büyük, gri ve kırışıklar? Çünkü ufak, beyaz ve yuvarlak olsalardı aspirin olurlardı. Ufak bir fil hayal ederek ona “ufak bir fil” diyebiliriz. Beyaz bir fil hayal ederek ona “beyaz bir fil” diyebiliriz. Kırışıksız bir fil de “kırışıksız bir fil” olur. Başka bir deyişle büyüklük, grilik ve kırışıklılık, Aristotelesin’in bir fili fil yapan şeyin olduğunu tanılama sınavını geçemez. Çünkü aspirin gibi ufak, beyaz ve yuvarlak bir şey bir fil olamaz ve böyle bir nesneyle karşılaştığımızda aklımıza “Hey, ağzına attığın bir aspirin mi yoksa alışılmamış türden bir fil mi?” diye sormak gelmez."

Kalkıp da bir soruyu, yukarıdaki metinden oluşturan ÖSYM'nin zihniyetine en içten sevgi ve saygı (!) dileklerimi  sunuyorum..

Bir sözelci olarak ben bile sosyal bilimler testinde zorlandım.
Türkçe'de sorular kolaydı fakat paragraflar insanı bayıltacak türdendi.

Süre sorunundan dolayı geometri'yi ve Fen Bilimleri testini sadece sınav başlamadan önce kitapçıkları kontrol ederken görebildim.
Dersane denemelerinde 400ü geçerken bundan 370 alsak öpüp başımızın üzerine koyacağız.
KoreoEsES
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 20:45
Sınava giren arkadaşlar inş iyi olur sizin için

Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
es_ilker_es Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker ünal
  Alıntı es_ilker_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Nis/2011 saat 01:55
biz burda sınava giren kardeşlerimize başarılar dilerken bakın başka yerlerde başka insanlar ne dolaplar çevirmiş. kpss 2010 dan sonra bir kopya skandalı ile karşı karşıya kalmamız an meselesi...
http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/04/01/sifreli.cevap.anahtariyla.kopya.mi.cekildi/611896.0/index.html
yenilsen de bazı bazı
taraftarın buna razı
Yukarı
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
  Alıntı emre26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Nis/2011 saat 02:27
Alıntı yapılan es_ilker_es

biz burda sınava giren kardeşlerimize başarılar dilerken bakın başka yerlerde başka insanlar ne dolaplar çevirmiş. kpss 2010 dan sonra bir kopya skandalı ile karşı karşıya kalmamız an meselesi...http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/04/01/sifreli.cevap.anahtariyla.kopya.mi.cekildi/611896.0/index.html
Kimi kime şikayet edeceğiz.

Ekşi sözlük ve birkaç yayın organı dışında bu konuyu irdeleyen yok.Unutulur gider.Sahi kpss kopyacılarına noldu?
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Nis/2011 saat 03:23
Çok doğru
Kimi kime şikayet edebiliriz ki

3es3ki2eski1es
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 24>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır