eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kolleksiyon

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
Online Durum: Offline
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 01:00
Aynen öyle kardeşim, ben her gittiğimde dönmek istemiyorum belli stratejik noktalardan belli başlı yerlerini görüyorum mükemmel, insanlar apar topar kaçtıkları için masaların üzerinde açık kitaplar,sigara küllüklerinde artık kül olmuşlar ama bırakılan sigaralar, ben o zengn halkın bırakıp kaçtığı, gömdüğü, o anda sakladığı daha önceden sakladığı, değerli eşyalar, para, altın gibi o kdar çoklar ki çoğu hala duruyor mu benim en çok merak ettiğim konulardan birisidir.Detaylar bile insanın tüylerini diken diken edebiliyor.Zaten en büyük teori Antalya'yı bitireceği için Maraş bölgesinin açılmadığı yoksa Türkiye'nin Akdeniz kıyısı, Kıbrıs'ın kıyısı ile baş edemez.Türk tarafında %5'i diyebilirim çok az bir kısmı kum plajı'nın kapatılmayan kısmı var, Türk tarafınına ait, yok böyle bir kum,yok böyle bir deniz.Anlatamam bir gün gelirsen biz burda yeni yeni Eskişehirspor'lular derneğinin temellerini attık, yeni bir oluşum içerisindeyiz, bu renklere gönül vermiş öğrencisinden,subayına,askerine,komutanına,emekli milletvekiline,öğretmenine 15, 20 kişiyiz.Biliyoruz sayımız daha fazla ama talepte yok sesimizi duyuramadık tam Kıbrıs'a.Gelirsen misafirim olmanı çok isterim,gideriz güzel yerlere,Maraş'ın hkayesi kdar altta kalmayacak başka bir güzellik Mavi Köşk'ün hikayesidir.Göstermek isterim sana buraları.Hem aramızda bi renkdaşımızı görmek bizi mutlu eder.
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 01:21
Alıntı yapılan OGK26

Aynen öyle kardeşim, ben her gittiğimde dönmek istemiyorum belli stratejik noktalardan belli başlı yerlerini görüyorum mükemmel, insanlar apar topar kaçtıkları için masaların üzerinde açık kitaplar,sigara küllüklerinde artık kül olmuşlar ama bırakılan sigaralar, ben o zengn halkın bırakıp kaçtığı, gömdüğü, o anda sakladığı daha önceden sakladığı, değerli eşyalar, para, altın gibi o kdar çoklar ki çoğu hala duruyor mu benim en çok merak ettiğim konulardan birisidir.Detaylar bile insanın tüylerini diken diken edebiliyor.Zaten en büyük teori Antalya'yı bitireceği için Maraş bölgesinin açılmadığı yoksa Türkiye'nin Akdeniz kıyısı, Kıbrıs'ın kıyısı ile baş edemez.Türk tarafında %5'i diyebilirim çok az bir kısmı kum plajı'nın kapatılmayan kısmı var, Türk tarafınına ait, yok böyle bir kum,yok böyle bir deniz.Anlatamam bir gün gelirsen biz burda yeni yeni Eskişehirspor'lular derneğinin temellerini attık, yeni bir oluşum içerisindeyiz, bu renklere gönül vermiş öğrencisinden,subayına,askerine,komutanına,emekli milletvekiline,öğretmenine 15, 20 kişiyiz.Biliyoruz sayımız daha fazla ama talepte yok sesimizi duyuramadık tam Kıbrıs'a.Gelirsen misafirim olmanı çok isterim,gideriz güzel yerlere,Maraş'ın hkayesi kdar altta kalmayacak başka bir güzellik Mavi Köşk'ün hikayesidir.Göstermek isterim sana buraları.Hem aramızda bi renkdaşımızı görmek bizi mutlu eder.

Çok teşekkür ederim, özellikle böyle bir yeri şans eseri öğrenmem benim mi ayıbım yoksa bize anlatmayanların mı bilmiyorum. Ama inan gurbetteki 15-20 EsEsli, Eskişehir'e gelip Eskişehir'i sadece gezme ve okuma amaçlı görüp sahip çıkmayan atıyorum öğrenci vs 10000 kişiden değerlidir benim için.( Kendim de üniversite öğrencisi olduğum yapılan bazı şeylerin farkındayım)

İnan Çernobil'in yakınındaki Pripyat denen şehir kadar ilgi görmeli burası. Okuduğuma göre Rumlar kumları Mısır çöllerinden getirmişler. Çöl kumu ıslanınca çamur olmadığından herhalde. Yani ne diyeceğimi bilemedim. Kıbrıs'a gelme şansım olursa önce siz değerli taraftarı, sonra da burası için olur. Ne desem bilemiyorum, kendime kızıyorum böyle bir yeri daha yeni öğrendiğim için.

Ayrıca tanıştığımıza çok memnun oldum, bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim

Mavi Köşk'ü de araştırdım. Pavilides'in o dönemde her yerden denizi gören ama denizden görülmeyen bir köşk yaptırması, tünelleri vs.. Vallahi nutkum tutuldu.
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 10:15
Bende Memnun oldum Umut, beklerim her zaman kafana ne zaman eserse ne zaman uygun olursan atla gel.Kapım sana ve diğer renktaşlarıma hep açıktır.Kıbrıs : Yunanistan,Osmanlı,Birleşik krallık,Türkiye,Eski çağlarda Mısır imp. , Hitit, Roma imp. bir çok tarihi ile nam salmış deletlerin,imparatorlukların stratejik bölgesi olmuştur ve çok değerli yatırımlar yapılmıştır bu adaya.Görülmeye değer gerçekten bir çok tarihi yer var.Şu anda ise dünyanın en geri kalmış ülkeleri sıralamasında, Afrika ülkeleri ile yarışır,utanarak itiraf etmeliyim.
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
eseses222 Liste gör
Yazar

MSO
Yer: İstanbul
  Alıntı eseses222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 10:36
Alıntı yapılan OGK26

.........Zaten en büyük teori Antalya'yı bitireceği için Maraş bölgesinin açılmadığı yoksa Türkiye'nin Akdeniz kıyısı, Kıbrıs'ın kıyısı ile baş edemez.........

Bu teorinin gerçekle alakası yok. Kıbrıs barış harekatı 1974'de oldu. Antalya ve güneyin turizm yönünden kalkınmaya başlaması ise 1985 yılından itibarendir. Onun öncesinde tek tük oteller vardı, altyapı fecaatti, Türkiye'deki toplam turistik yatak sayısı sadece Rodos adasındakinden azdı. Olmayan bir turizmi korumak için mi Maraş'ı açmadılar. Maraş'ın kapalı tutulmasının sebebi tamamen politiktir.
Türkiye'nin akdeniz kıyısının Kıbrıs ile baş edemiyeceğine de katılmıyorum. Turizmde doğal güzellik kadar önemli olan şey hizmet kalitesidir, iyi hizmet de çalışkan insanlar ile sağlanır.
Yukarı
irmakali Liste gör
Yazar

ALİ IRMAK
Yer: Turkey
  Alıntı irmakali Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 10:49
mükemmel olmuş
ilk hedef UEFA kupası ileri!!!!
Yukarı
irmakali Liste gör
Yazar

ALİ IRMAK
Yer: Turkey
  Alıntı irmakali Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 11:24
Alıntı yapılan mr zenco

Toplamda 136 atkı. Ekonomik sıkıntılardan dolayı gaz kestik ama yılmak yok sonuna kadar devam :)

fotoğraflar

ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELİNİZE SAĞLIK
ilk hedef UEFA kupası ileri!!!!
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
Yer: Eskişehir
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 11:51
Koleksiyon yapan arkadaslara tavsiye pazar günleri çevre yolu tarafında kurulan kapalı pazarı gezsinler.Özellikle antikaya merakı olanlara önerebilirim.Yada satmak istediğiniz eskiler varsa bildigim kadarıyla 5 tl tezgah açabiliyorsunuz.Giysiden,güvercin,tavşan,antika,bisiklet,oyuncak bir dünya ıvır zıvır bulabilirsiniz.
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 14:11
Alıntı yapılan OGK26

Bende Memnun oldum Umut, beklerim her zaman kafana ne zaman eserse ne zaman uygun olursan atla gel.Kapım sana ve diğer renktaşlarıma hep açıktır.Kıbrıs : Yunanistan,Osmanlı,Birleşik krallık,Türkiye,Eski çağlarda Mısır imp. , Hitit, Roma imp. bir çok tarihi ile nam salmış deletlerin,imparatorlukların stratejik bölgesi olmuştur ve çok değerli yatırımlar yapılmıştır bu adaya.Görülmeye değer gerçekten bir çok tarihi yer var.Şu anda ise dünyanın en geri kalmış ülkeleri sıralamasında, Afrika ülkeleri ile yarışır,utanarak itiraf etmeliyim.

Özgür,Kıbrıs zaten Akdeniz'in en önemli adalarından.Akdeniz zaten altın. Akdeniz'e sahip çıktın mı Kuzey Afrika'ya sahip olursun, İtalya'ya kadar her şeyi kontrol altına alırsın. Oraya sadece kumarhane merkezi gözüyle bakmak yerine değerlendirseydik ne Antalya ne de Bodrum Maraş'ın yanında hiç kalırmış. 7 yıldız otel ya düşünün en az 50 yıllık. Harekattan önce yapılmış. Hollywood yıldızları tatile geliyormuş her sene.

Kapalı Maraş şu anki haliyle gezilebilse en az turizmin getireceği kadar gelir getirir. Abi nutkum tutuldu,evdekilere sordum onların haberi var. Ama ben daha dün öğrendim.Bu da benim ayıbım. Kızıyorum kendime. Tam ambargo uygulanmış, ne okulda duydum ne de arkadaş arasında. Hele Mavi Köşk o da efsane olmuş.

Her hotelin bir hatırası, her evde tabağın sigaranın bir anısı var. Vallahi ne diyim abi, tek kelimeyle harika bir atmosfer tarihi yerleri sevenler açısından.

İyi ki mesajına alıntı yapmışım dün, tanıştığımıza da çok memnun oldum
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 16:08
Alıntı yapılan Panzerfaust26

Akdeniz'e sahip çıktın mı Kuzey Afrika'ya sahip olursun,
İtalya'ya kadar her şeyi kontrol altına alırsın. Akdeniz zaten altın.

Büyük İskender, Osmanlı, Churcill, Mussolini ve hatta Hitlerde böyle düşünüyordu,
şimdilerde amarikan birleşik eyaletleri de bu sevda peşinde, amaan petrol canııım petrol.
Bir Suriye kaldı, oda düşerse sen salim ben selamet, tarihi ESer konuşurken bunlarıda düşünün.

Wink
# Direnmüdavim....

Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 16:18
Suriye konusunda daha 2 sene öncesine kadar Sayın Başbakan'ın sevgili dostu Beşar Esad ile aile pozları verip, canım kardeşim yol arkadaşım sözlerindne şimdi düşman olmaları da düşündürücü. O zaman da Esad halkına eziyet ediyordu. Yeni bir şey değil ki bu.Daha düne kadar komşularla 0 sorun politikasından bahsederken, dost komşu kalmadı.

Geçenlerde bir öğrenci Çok Değerli Başbakanı'mızı eleştirdi diye hakkında hapis cezası isteniyor. Eleştiriye gelemiyorlar ondan sonra da demokrasinin beşiğiymişiz gibi imaj çiziliyor.

Türkiye, demokratik özgürlükler bakımından gazetecileri suçsuz yere hapse atmakta Avrupa'da birinciliğe oynuyor.

Var mı bizim gibi demokratik ülke?:)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,312 saniyede hazırlanmıştır