eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Neden Eskisehirspor?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
technic Liste gör
Yazar

özgür
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı technic Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 13:35
istanbul yalakası değil memleket sevdalısı olduğum için ESKİŞEHİRSPORLUYUM
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 13:40
3 şık arasından 4.cüyü seçebildiğimiz için..Thumbs%20Up
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
nrcrew Liste gör
Deneyimli Yazar

gökhan
Yer: eses
  Alıntı nrcrew Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 13:44
aşığım ulan aşığımm...
Yukarı
corona Liste gör
Deneyimli Yazar

emre özkara
Yer: Turkey
  Alıntı corona Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 13:55
neden mi?
laylaylaylaylaylaylaylaylaaaaay
Eeeskişehiiiiir
laylaylaylaylaylaylaylaylaaaaay
Eeeskişehiiiiir
Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 14:35
Neden Eskişehirspor...

5 ya da 6 yaşındaydım o stada girdiğimde... Kapalıdan açığı gördüğüm ilk anda bir şeyler hissetmiştim ama idrak edemiyordum tam, net bir şekilde de hatırlayamıyorum açıkçası... Sonra büyümeye başladık. Biz büyüdükçe takım kötüye gidiyordu. 3. lige kadar düştük. Ama aşkımız da ters orantılı bir şekilde büyüyordu...

Çok garip geliyordu... Bize anlatılan tarih mi yalandı yoksa biz mi yalan dünyada idik... Efsane Esesimiz 3. liglerde sürünüyordu.. Evet evet tam anlamıyla sürünmekti bunun adı... Bir ara 1. ligde bir hayal görür gibi olduk ama düşüş yine çok acıydı...

Ama daha da garip olanı sayılarda ve sonuçlarda değildik hiç bir zaman.. Şampiyonluk galibiyet bilmem ne hiç kimsenin umrunda değildi, en dipteyken bile o stadda omuz omuza kol kolaydık, yağmurda karda en uzak memleketlerde, kimi zaman acı ama ineklerin arasında muhtelif çayırlarda... Acayip bir aşk olmuştu bu... Hani anlam vermeye kalksan acıyla büyüyen bir sevda mı denir diyeceğim ama bu bile az kalır... Galiba anlamların anlamsız kaldığı garip aşk bu...

Bir aşk düşünün, sevgili ümitsiz vaka... Öldü ölecek. Fakat bizim için hala bir umut var... İşte böyleydik uzunca bir süre.. Ellerinden tuttuk Esesimizin... bırakmadık, bırakamadık! çünkü sadece Eses kaybetmeyecekti, kaybeden Anadolu'nun devrimi, inancı olacaktı... eğer siyah kırmızı sadece renkten ibaret olsaydı bizim için, sayısız renge de aşık olabilirdik... Eğer gerçekten sadece bir cisme sığdırmak olsaydı sevdayı çoktan başka yerlerdeydik burada birlik olmak yerine...

Siyah ile Kırmızı'ya sadece biz değil yüzbinler bir inandı ve görev biçti... Bu yüzden kutsallaştı bu sevda. Tam da bu yüzden sevgilinin önüne kondu Eses, işte tam da bu yüzden bırakmadık elini sevdamızın...

Hani bazıları diyorlar ya süperlig heycanından ne yaptığınızı bilmiyorsunuz diye... Acaba diyorum... Onlar, buna 3 zorunlu diye sunulan seçenekte dahil... yani bizim dışımızdaki başka renklere sevdalıyız diyenler çayırda maç izler miydi? Bizim kadar içten ağlayabilirler miydi? Misal... 3. ligden düşmeme mücadelesi verselerdi.. Çayırda çimende ineklerle maç izleselerdi...

Hani Haydar'ın bilmem kaç metreden petrolspore attığı golü kaç yürek kaldırırdı bizden başka? Hayatlarında hiç 3. ligde kaldık diye yağmur altında hüngür hüngür ağladılar mı acaba? Sırat köprüsünü geçmek için deplasmanlara 10binler gitti mi?  Onların sevdalarının kapısına hiç kilit vurmaya geldiler mi? Acaba en dipteyken bile bizim kadar inanca sahip oldular mı?

Neden Eskişehirspor???

Bir devrimi, bir inancı, bir hayali, yüzbinlerin umutlarını bir cisme sığdırmadığım, başarılarda aşk aramadığım için Eskişehirspor...

Siyah ve kırmızı da acının en güzelini tattığım için Eskişehirspor...

Sadece ama sadece Eskişehirsporluyum diyebilidiğim için Eskişehirspor...

O günleri hiç yaşamasam da hiç görmesem de tarihimizin bize yüklediği misyon için Eskişehirspor...

Ve sadece bir takım olduğu için değil, bir değerler bütünü olduğu için Eskişehirspor...

Saygılar...  

Kırmızımız; aşkın, Siyahımız; kapkara da olsa umudun rengidir.
Yukarı
ESES_TAMER Liste gör
Usta Yazar

TAMER
  Alıntı ESES_TAMER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 14:36
Tedavisi Olmayan En Güzel Hastalıklarımızdan birisi Smile
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 14:40
Alıntı yapılan Sephodyrm

Keloğlan'ın,padişahın kızını almak için geçtiği sınavda,''Zehir hangi bardakta'' sorusuna hepsini birbiriyle karıştırıp ''Bunda'' demesine benzetiyorum bu durumu.Tongue
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
dentist Liste gör
Deneyimli Yazar

abdullah akpınar
  Alıntı dentist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 14:42
Alıntı yapılan oner

Eskişehirli olup, Eskişehirde yaşayıpta Eskişehirspor'u tutmayan zaten anormal insandır. Bizler normaliz çok şükür.
o normallerden biri olduğum için ne mutlu bana.Eskişehirde yaşıyorum o halde EskişehirsporluyumWink
eskişehirde yaşıyorum eskişehirsporluyum
Yukarı
ati26 Liste gör
Usta Yazar

Atilla
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ati26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 15:12
Alıntı yapılan tnt

Ve sadece bir takım olduğu için değil, bir değerler bütünü olduğu için Eskişehirspor...

Cry ClapClap
BKaldırıŞ

whereever you are, life is Black&Red
United StatES of ESES
Yukarı
ersöz Liste gör
Usta Yazar

Özgür Ersöz
Yer: BKŞ
  Alıntı ersöz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2009 saat 15:13
Alıntı yapılan es_emre26

Alıntı yapılan Sephodyrm

Keloğlan'ın,padişahın kızını almak için geçtiği sınavda,''Zehir hangi bardakta'' sorusuna hepsini birbiriyle karıştırıp ''Bunda'' demesine benzetiyorum bu durumu.Tongue

Bu sözün telifi bendedir ona göre

Sözün orjinal hali, "özgürlük iki seçenek arasından üçüncüyü seçebilmektir.." şeklinde.. Eh, Eskişehirsporlu olmak da özgürlüktür aynı zamanda, at gözlüklerini atabilmektir! Dolayısıyla Eskişehirsporlu olmak malum 3 seçenek arasından 4.yü seçebilmektir... (adımın Özgür oluşu ise ayrı abir anlam katıyor tabi )
siyahına kırmızına

şizofren diyenlere inat, Şampiyon Eskişehirspor..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır