eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Aydın Begiter'in Açıklamaları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
iskoc26 Liste gör
Yazar

ismet koc
Yer: eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı iskoc26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 22:06
begiter olayında unutmayan unutturmayan bizlere de anlatan abilerimize cok tesekkür ederiz biz esese bir iyilik yapanı da kötülük yapanı da unutmamayı sizlerden ögrendik.. yalnız mecazen de söylense ortada bence bir yanlıs var begitere bakınca h.ünal sütten cıkmaymıs ya ben buna katılamıyorum, cünkü...!! bende bu dönemde birseyler görüyorum duyuyorum... bende unutmucam buradaki 2 0 lok bjk macı öncesi baskanımıza gelen hediyeyi (mercedesin son model arabalarından biri su an kullandıgı araba) ve ben yine unutmucam 5 2 lik trabzon macının önceki gecesi doorsta(222) el ele kolkola sarmas dolas gördügüm halil ünalı rıza zeydanı ts baskan yardımcısını yöneticilerini bende unutmucam..!! transfere gelince artık hic birsey söylemiyoruuum ne güzel söylemis abilerimiz kardeslerimiz herkes bagırıyor aylardır sol bek 10 numara diye dinleyen mi var artık konusmanın geregi yok yine biz ve eses sevgimiz bir yerde bi tane yönetim kurulu denen bir sey de bir kösede olucak iste..... biz yine herseye ragmen gidicez sonuna kadar desteklicez ölücez yine eses diye diye sonra yine bilet olarak müsteri olarak görülücez yine kandırılıcaz yine hic birseye cevap alamıcaz olmazsa susturulucaz..!!!
mecnun bileydi ESES sevgisini.. severmiydi leyla zillisini!! : ))
Yukarı
KIRMIZIŞİMŞEK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Trinidad and Tobago
  Alıntı KIRMIZIŞİMŞEK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 22:53
Alıntı yapılan iskoc26

begiter olayında unutmayan unutturmayan bizlere de anlatan abilerimize cok tesekkür ederiz biz esese bir iyilik yapanı da kötülük yapanı da unutmamayı sizlerden ögrendik.. yalnız mecazen de söylense ortada bence bir yanlıs var begitere bakınca h.ünal sütten cıkmaymıs ya ben buna katılamıyorum, cünkü...!! bende bu dönemde birseyler görüyorum duyuyorum... bende unutmucam buradaki 2 0 lok bjk macı öncesi baskanımıza gelen hediyeyi (mercedesin son model arabalarından biri su an kullandıgı araba) ve ben yine unutmucam 5 2 lik trabzon macının önceki gecesi doorsta(222) el ele kolkola sarmas dolas gördügüm halil ünalı rıza zeydanı ts baskan yardımcısını yöneticilerini bende unutmucam..!! transfere gelince artık hic birsey söylemiyoruuum ne güzel söylemis abilerimiz kardeslerimiz herkes bagırıyor aylardır sol bek 10 numara diye dinleyen mi var artık konusmanın geregi yok yine biz ve eses sevgimiz bir yerde bi tane yönetim kurulu denen bir sey de bir kösede olucak iste..... biz yine herseye ragmen gidicez sonuna kadar desteklicez ölücez yine eses diye diye sonra yine bilet olarak müsteri olarak görülücez yine kandırılıcaz yine hic birseye cevap alamıcaz olmazsa susturulucaz..!!!
Çok mükemmel yazı.....bu yönetim Aydın Begiter ve çalıştığı yönetim kurullarının tırnağı olamaz.......onun yöneticilik ve başkanlık dönemleri başarılarla doludur.......sabahtan beri sadece kaybedilen kupa finali yazılmış...nankör olmayın.........
ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....
Yukarı
ahozdemir Liste gör
Yazar

Ahmet Özdemir
Yer: Eskişehir
  Alıntı ahozdemir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 23:17
Aydın Begterin yaptığı açıklamaları hiç tasvip etmiyorum. Yıllar önce daha ben liseye giderken (1980'lerde) ES ES'in bir maçında taraftarların bozuk paraları sahaya fırlatıp Aydın beyin aleyhine yapılan tezahüratları hatırlıyorum. O zamanlar takımı satmış ortalarda yoktu. Şimdi yeniden ortaya çıkıp yönetimi eleştirmeyi kendine borç bilmiş. 30 senedir neredesiniz Aydın Bey. Şu anki yönetimi de icraatlarını da beğenmiş değilim bunuda ayrıca belirtmek isterim.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 23:22
Aydın Begiter'in söyledikleri doğru şeyler. Eminim Halil Ünal onun yaşına geldiğinde o da şu an Aydın Begiter'in söylediklerini söyleyecek düzen aynen devam ederseLOL Sevgili Esalettin Abimizin dediği gibi "makus talih"imiz bu maalesef. Yıllardır aynı şeyler, değişen birşey yok. Yalnız Aydın Begiter'in söyledikleri yaptıklarından, yapamadıklarından ayrı değerlendirilse camia için önemli şeyler. Uzun yıllar sonra ilk defa eskisehirspor.com dışında birisi çıktı ve yönetimi çok doğru noktalarda eleştirdi. Madem sen yapsaydın demek yerine, taraftarın büyük kısmının da talebi olan bu söylemlerin gerçekleşmesi için kamuoyunda baskı yaratmak Eskişehirspor'un çıkarları için daha faydalıdır. İşe Divan Kurulundan başlanabilir. Yönetimin üstünde, onları sürekli denetleyen ve yol gösteren bir divan kurulu bize yarar sağlar. Kafalardaki özellikle maddi konulardaki soru işaretleri kalkar.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
CipiarES Liste gör
Yazar

Sezgin
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı CipiarES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2009 saat 23:58
Aydın Begiter takımı haraç mezat satarak, şikenin alasını yaparak klübü 20 yıl süren bir trajediyle başbaşa bırakmıştır.
Şimdi çıkıp hiç konuşmasın; biz taraftar olarak kimin ne olduğunu biliyoruz, yeni jenerasyonumuza da arkadaşlar anlatma fırsatı buldular konu sayesinde. Aradan 20 yıl geçti şimdiki yönetim de mali açıdan hesap verecek durumda değil. Tencere dibin kara, benimki senden kara maalesef.  
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2009 saat 00:04
sayın Aydın BEGİTER kendi dönemi içersinde hatalarıyla sevaplarıyla başta ESKİŞEHİRSPOR olmak üzere Türk futboluna damga vurmuş kurt bir başkandır..bugün süper ligteki tüm kulüplerin başkanları kısa şortla gezerken kendisi o zamanki kulüpler birliğinin başkanı ve transfer borsasının en popüler ismiydi..

kendisinin ESKİŞEHİRSPOR kulübünün üzerinde emeği ve hakkı olduğuda yadsınamaz bir gerçektir..büyük camialar böyle insanları unutmamalı ondan gelecek tavsiyeleride kulak ardı etmemelidir...

fakat niçin şimdi diyede sormadan edemiyor insan..eğer gerçekten iyi niyetinizle ve dost acı söyler mantığıyla bu kulüp üzerinde halen daha sorumluluk hissederek böyle açıklamalar yaptıysanız eyvallah sayın Begiter ve sonuna kadar katılırım size..

yok başka hesaplar peşinde iseniz size şu kadar söyleyeyim :lütfen burakın bu işleri...
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
  Alıntı matador Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2009 saat 00:19
Bu sezon başında Hatipoğlu'da buna benzer cümleler söylemişti. Dikkat çeken nokta eski başkanların yavaş yavaş ortak akılda buluşmaya başlıyor olmaları galiba. Aslında diğer eski başkanlarımızda bu tür özeleştirilerde bulunarak, Divan Kurulu için öncülük etseler hatta camiamız Divan Kurulu'na eskibaşkanlardan oluşan bir heyet getirse keşke. İşte o zaman belki tünelin ucunda ışık göründü diyebileceğiz.
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
ofyunus Liste gör
Usta Yazar

Yunus
Yer: EsEs
  Alıntı ofyunus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2009 saat 00:28
Alıntı yapılan kirmizi

Aydın Begiterin camiaya verdiği zararları, bizi düşürdüğü halleri düşündükçe Halil Ünala peygamber gibi adam diyesim geliyor.

Bu cümleden Aydın Begiterin nasıl bir adam olduğunu çok NET anlıyorum.Teşekürler
Takım Eskişehirspordur!
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2009 saat 00:28
 Aydın Begiter döneminde kulubuyle anlasamayanların bonservis değeri federasyona bildirilir,bildirilen bonservis bedelini yatıran takıma futbolcu transfer olurdu.Eğer alıcısı çıkmazsa bonservis değerinin üzerinden hesaplanan bir miktara futbolcu kulubunde oynamaya devam ederdi.Örnek Sergen ile Alpay ın bonservisini Siiirt Jetpa nın alması.Meşhur Bossman kanunları bu sistemin önüne geçmek,futbolcunun oynamak istemediği kulube satılmasına engel olmak amacıyla ,mahkeme kararı ile çıkarıldı.Türkiye de ilk milyon dolarların telafuzu Tanju Çolak ile başladı.Oda 2 seneliğine 1 milyon dolar istedi diye Gs bonservisini bildirdi,onuda fb aldı.O zamanlarla bu zamanları karşılaştırırken bunlarıda hesaplayın.Mehmet Topuz o zamanlar oynasaydı ederi en fazla 500.000 lira olurdu.Alacağı parada 200.000 lira.Belki hatırlayanlar bilir,meşhur Prekazi yi satacaktı gs,Eskişehirspor un alma girişimi olmuştu.Bonservisi 80 milyon lira idi,0 Ford taunus araba 7 milyon lira idi .O zaman ile bu zaman arasında çok büyük maddi farklar var,bugunkü futbolcu piyasası bu kadar yüksekse bunun tek suçlusu Aziz Yıldırım dır.!965 lerden beri önümüze gelen fotografların hepsinde Aydın Begiter i görebilirsiniz.20 seneden fazla Eskişehirspor için çalışmış bir insanı hemen asmak gereksizdir.Aydın Begiter o zamanın kurduydu,İlhan Cavcav gelirken Begiter o yolu 2 defa gelip gitmişti.
S.nalbant
Yukarı
safter26 Liste gör
Yazar

Şenol V
Yer: Turkey
  Alıntı safter26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2009 saat 00:45
  Vay be Begiter ne imiş de bu yaşıma dek bilememişim...arkadaşlar eleştirilerde biraz insaf...Aydın Begiter, ESES doğduğundan beri her kademesinde işin içinde olan, uzun süreli olarak o zamanki adıyla Genel Kaptan'lık görevini yürüten, ESES'in efsane olmasında en büyük pay sahibi 3-5 yöneticiden biridir. Özellikle 60’lı 70’li yıllarda transfer dönemlerin de yaptığı  çalışmalar ve keşfettiği futbolcularla ESES'e  birçok futbolcu kazandırmış,  ESES'i yıllarca zirveye oynatmış, bugün Aziz Yıldırım'ın başkanlığını yaptığı  Kulüpler Birliği’nin de ilk başkanlığını yapan kişidir.  
   Tabiiki tüm kulüp başkanları gibi, başkanlığını yaptığı kulübün nimetlerinden ve sağladığı şöhretten (hele bu kulüp EsEs ise) faydalanmış, ülkenin sayılı iş adamlarından biri ve Avrupada da tanınan bir spor adamı olmuştur.
   Begiter'in hatası yöneticiliği zirvede iken bırakmamak olmuştu. Nitekim her yükselişin bir inişi olduğunu unuttuğundan başkanlık yaptığı 1985-1990 yılları arasında tek tabanca olduğu kulübe, takımın küme düşmesiyle -bu düşüşte futbol dışı etkenlerin olduğu unutulmamalı- veda etmiş, daha sonrada kurtar bizi Begiter nidaları üzerine 1999 da 6 aya yakın başkanlık yapmıştı.

EsEs'in Begiter döneminde küme düşmesinin yönetim hataları dışında pekçok etken yer almıştır.  Bu etkenleri ESES hakkında yazılan yazılardan, yayınlanan kitaplardan  öğrenebilirsiniz.

Velhasıl Begiter sevap ve günahlarıyla ESES tarihinde yerini aldı. (bana göre sevapları daha fazla)  Burada aslolan Begiter'in verdiği röportajdaki söylemleri...bu söylemleri ve doğruluğunu biraz futbol bilgisi olan herkes biliyor... yönetimde  biliyor ama hayata geçiren, geçmişten ders alan  yok.

Ne onulmaz sevdaymış bre...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır