eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Anti Bizans

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 479480481482483 488>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
MoribunD Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: BilecikEsEs
Online Durum: Offline
  Alıntı MoribunD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 07:37
anti bizans oleyyyyyyyyy
Yukarı
ender_26_esk Liste gör
Usta Yazar

ENDER YATIR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ender_26_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 11:51
Uzun zamandır boş kalmıştı sokaklar.Rahatça istedikleri gibi gezip eğleniyorlardı,maçı izliyorlardı.Ama kendimize geliyoruz üzerimizdeki ölü toprağını atıyoruz.Kızılcıklı zamanındaki kadar olmasa da yinede Türkiye geneline bakarsak bu konuda en iyisiyiz.
Yukarı
jeff lebowski Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı jeff lebowski Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 13:05
Alıntı yapılan emirhan26

Alıntı yapılan erkaneses2626

Gezelım uyaralım sesımızı duyuralımda bu kufur dayak ve ustunden forma cıkarma olayına forma yakma olayına neden gırerız anlamam herkesı dusman olarak karsımıza alıyoruz kımsenın saygısı kalmıyor sonra bize. Facede eses sayfasında paylasılmıs cocugun ustunden forma cıkarılıyor montu var montunun ıcıne sokturursun gözukmucek sekılde yol al git dersın ustunden cıkarıp yakmak gecrekten yakısmıyor bize tek uzuldugum konu o. Dısarda gezıp sehrımızı savunan sesımızı duyuran herkese de tesekkurlerımı sunarım olması gereken kufursuz dayaksız varlıgımızı hıssetırmektır.

Katılıyorum bir kaç galatasaraylı ve fenerbahçeli arkadasımla görüştüm bayanlara bile saygısızca davrananlar olmuş bu hareketler bizi yüceltmez aksine örnek taraftar duruşumuzu zedeler.

arkadaslar, şiddete tepkide bile şiddete basvurulduğu görülmüş.. bu şiddet içeren olayların temelinde, insanların topluluk olduğunda ilkelleşmesi yatıyor. hatırlarsınız, beşiktas-bursa macı oncesi beşiktaşta kavgaya girenler arasında yüksek lisans öğrencileri, doktor falan vardı, kendilerine bir bir sorsanız hic biri o tip davranısları yapmayacak insanlardır.

peki ne yapmalı;
EFSANE taraftar olmak icin, fark yaratmak gerekir. Mesala, centilmenliğimizi ön plana cıkartmalıyız.. mesala "en centilmen taraftarlık" yaftası üzerinde olan bir topluluk bu sefer buna uygun hareket edecektir. sadece ateşli taraftar cümlesi bile insanları şiddete yöneltiyor.

Ortak sevdamız olduğuna göre biraz da sert konusalım, insanların barbarca üstünden formasını cıkartan, kadınlara saygısızca davranan "sözde" eskişehirsporlular, bu insanların kulübümüze olan saygısını azaltan, erkeklikleri ancak topluluk olduğunda siddetle ortaya cıkan bozuntulardır. buna ses cıkarmayan diğer eskişehirsporlular ise aynı ayıbın ortaklarıdır. Benim tuttuğum takım ile onların tuttuğu eskişehirspor bile aynı değildir.

Utanıyorum sizden.

Biz, centilmenliğimizle ve kadına erkege bireye saygımızla yücelen modern şehrin modern insanlarıyız. bunu iyi bilin, bilelim.
Yukarı
red_thunder Liste gör
Usta Yazar

akın
Yer: EStanbuL
  Alıntı red_thunder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 13:48
Sonuç olarak bırakın gezsinler mi demek istiyosunuz ?
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 13:49
Alıntı yapılan jeff lebowski

Ortak sevdamız olduğuna göre biraz da sert konusalım, insanların barbarca üstünden formasını cıkartan, kadınlara saygısızca davranan "sözde" eskişehirsporlular, bu insanların kulübümüze olan saygısını azaltan, erkeklikleri ancak topluluk olduğunda siddetle ortaya cıkan bozuntulardır. buna ses cıkarmayan diğer eskişehirsporlular ise aynı ayıbın ortaklarıdır. Benim tuttuğum takım ile onların tuttuğu eskişehirspor bile aynı değildir.

Utanıyorum sizden.

Yıllardır forma giyilmemesi hususunda yeterince uyarılar yapıldı.SAYGI bekledi eskişehirsporlular yıllardır hakkını yiyen gs bjk fb li formalarınla şehirde gezenleri görmek istemedi..Sonuna kadar haklılarda.Üstelik öğrenci tayfası yani tv başında ki başarı sempatizanları bu forma giyenler.Bu forma giyenler senin maçlarında cafeden sana sövenler,yenildiğin zaman seninle dalga geçenler..Şiddeti asla tasvip etmiyorum ama sen bi realite değilsin kimsenin Eskişehirsporluluğunu sorgulayacak,değerlendirecek bi otorite değilsin..Haddini bil kimsenin taraftarlığını ölçmeye kalkma.Tasvip etmedğin şeyleri SAYGI çerçevesinde dile getir...
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 15:02
Yaygara koparılmasına gerek yok... Her sene söyleniyor yazılıyor çiziliyor... Çok ileri gidilmedikçe, formasının çıkartılmasının istenmesi ya da gezilmemesi konusunda uyarılması yerinde davranıştır...

Bunun uygarlıkla, modernlikle bağdaştırılmaması gerekir... Giymesinler, dolaşmasınlar, bu şehrin insanlarının çoğunluğunun buna karşı hassasiyeti var...

Ben şahsi olarak çok uçlarda tepkiye, toplanıp dövülmesine karşıyım... Ama formanın çıkartılması konusunda baskı yapılması, dolaşılmasına izin verilmemesi v.s konularında sonuna kadar destekliyorum....

Saygıysa, onlar da bu şehrin taraftarlarına, sevdasına saygı gösterecek ve göstermek zorunda!!!

Eskişehirspor'un kuruluş amacı, felsefesi istanbul takımlarının hegemonyasına her platformda tribünde, televizyonda, gazetede, sokakta baş kaldırıdır...

Tekrar söylüyorum.... 25-30 kişi adam dövülmesi, kadın taciz edilmesini v.s asla ama asla tasvip etmiyorum... Ama baskıya, böyle çıkarak göz dağı verilmesini sonuna kadar destekliyorum....

Yukarı
SerifOkan Liste gör
Usta Yazar

Serif Okan
Yer: Eskişehir
  Alıntı SerifOkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 15:27
jeff boş konuşma bu şehrin kuralları bu kadar basit ! o formaları görmek bile midemi bulandırıyor
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !
Yukarı
oguzhaneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Oğuzhan
Yer: İstanbul
  Alıntı oguzhaneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 15:46
Alıntı yapılan jeff lebowski

Alıntı yapılan emirhan26

Alıntı yapılan erkaneses2626

Gezelım uyaralım sesımızı duyuralımda bu kufur dayak ve ustunden forma cıkarma olayına forma yakma olayına neden gırerız anlamam herkesı dusman olarak karsımıza alıyoruz kımsenın saygısı kalmıyor sonra bize. Facede eses sayfasında paylasılmıs cocugun ustunden forma cıkarılıyor montu var montunun ıcıne sokturursun gözukmucek sekılde yol al git dersın ustunden cıkarıp yakmak gecrekten yakısmıyor bize tek uzuldugum konu o. Dısarda gezıp sehrımızı savunan sesımızı duyuran herkese de tesekkurlerımı sunarım olması gereken kufursuz dayaksız varlıgımızı hıssetırmektır.

Katılıyorum bir kaç galatasaraylı ve fenerbahçeli arkadasımla görüştüm bayanlara bile saygısızca davrananlar olmuş bu hareketler bizi yüceltmez aksine örnek taraftar duruşumuzu zedeler.

arkadaslar, şiddete tepkide bile şiddete basvurulduğu görülmüş.. bu şiddet içeren olayların temelinde, insanların topluluk olduğunda ilkelleşmesi yatıyor. hatırlarsınız, beşiktas-bursa macı oncesi beşiktaşta kavgaya girenler arasında yüksek lisans öğrencileri, doktor falan vardı, kendilerine bir bir sorsanız hic biri o tip davranısları yapmayacak insanlardır.

peki ne yapmalı;
EFSANE taraftar olmak icin, fark yaratmak gerekir. Mesala, centilmenliğimizi ön plana cıkartmalıyız.. mesala "en centilmen taraftarlık" yaftası üzerinde olan bir topluluk bu sefer buna uygun hareket edecektir. sadece ateşli taraftar cümlesi bile insanları şiddete yöneltiyor.

Utanıyorum sizden.

Biz, centilmenliğimizle ve kadına erkege bireye saygımızla yücelen modern şehrin modern insanlarıyız. bunu iyi bilin, bilelim.

Benim düşüncelerimde yukarıdaki mesajla aynı doğrultuda. İleriki yıllarda bu sorunu aşabiliriz, yapay bir kuralcılıkla mümkün değil. Halkın medeniyet seviyesi yükseldikçe bu tarz yaklaşımlarda ortadan kalkar diye düşünüyorum.
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 16:03
Türk futbolunu bu hale getiren bermuda şeytan üçgeni hiç birşekilde saygıyı hak etmiyor.
Bizans oyunlarından vaz geçerlerse benim saygımı kazanırlar.
Verilen tepki basit bir tribün çekişmesi değil.
Artık aklı başında EStanbul takımlarını tutan insanlarda uyanmalı.
Sizlerin tuttuğu beslediği bu takımlar ülke futbolunu bu hale getirdi.
Yurdışında alınan üç beş başarı  bu büyük ülkenin başarısızlığının resmidir.
Bu da bizans oyunları ile tekelleşmiş böyyük kulüplerin eseridir.
Gurur duyun...
Gezmeyin şehrimde...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ESbursa Liste gör
Yazar

Mesut
Yer: Bursa
  Alıntı ESbursa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2015 saat 16:27
"nush ile uslanmayani etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir"

Herşey konuşma ile uyarılma ile halledilse idi, bu ülkede çok şeyler değişirdi. Gözleri korksun, elini kolunu sallaya sallaya çıkıp sokaklarda gezmesinler. Buranın Eskişehir olduğunu bilsinler.
Mudanya Merkez EsEs'li Herkes
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 479480481482483 488>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,657 saniyede hazırlanmıştır