eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Komik Resim,Yazı,Fıkra,Video

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
fatihturan Liste gör
Deneyimli Yazar

fthtrn@gmail.com
Online Durum: Offline
  Alıntı fatihturan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2010 saat 19:57
Hükümet 63 milyar lira zarar ettdiği gerekçesiyle
Darphaneyi Özelleştirmeye karar vermiş.LOL
HEBERLER

000001
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2010 saat 20:39
Alıntı yapılan fatihturan

Darphaneyi Özelleştirmeye karar vermiş.......

Kemal Kılıçdaroğlu, geçenlerde başbakana 'kalpazan' demişti, yanlış anımsamıyorsam....

# Direnmüdavim....

Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2010 saat 20:43

Darphaneyi Özelleştirmeye karar vermiş.LOL
HEBERLER

Komik ama sizin bildiğiniz gibi değil.Darphane diye bahsettikleri para basılan yer değil.Çeyrek altın cumhuriyet altın basılan yer.Wink
S.nalbant
Yukarı
MoribunD Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: BilecikEsEs
  Alıntı MoribunD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eki/2010 saat 14:14
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eki/2010 saat 19:27
Alıntı yapılan hüsnü

Darphaneyi Özelleştirmeye karar vermiş.......
 Kemal Kılıçdaroğlu, geçenlerde başbakana 'kalpazan' demişti, yanlış anımsamıyorsam....
Sekiz sene gecikmeyle söylenmis bir söz....Wink 
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 18:13

Toplantıya gideceğim. Baktım geç kalma ihtimalim var, bindim bir taksiye, muhabbetçi bir arkadaş. O anlatıyor ben dinliyorum. Tam işyerinin önüne geldik. Ankara’da Bakanlıklar. Diyelim ki taksi parası 9.75 TL tuttu, ben 10 TL uzattım. Hani hepimizin yaşadığı sahne vardır ya, taksici üstünü arıyormuş gibi yapar, siz de para üstünü alabilmek için bir ayak dışarıda, inmemek için debelenirsiniz. Tam o sahne olacak. Şoför, para üstü var mı diye aranmaya başladı.

"Üstü kalsın kardeşim"dedim.

Döndü bana doğru

"Vaktin var mı ağabey ?" dedi.

"Evet" dedim (tek ayağım hala dışarıda)

Dörtlülere bastı, trafik dört şerit akıyor, indi araçtan. Önde bir büfe var. Gitti oraya, bir şeyler konuşup geldi. Bana 25 Krş uzattı. Belli ki para bozdurmuş.

"Birader" dedim,"9.75 değil,10.50 yazsa ister miydin 50 krş. Benden?"

—Ne alacağım ağabey 50 kuruşu

-Peki niye gittin 25 krş. İçin o kadar uğraştın. Üstü kalsın demiştim.

Döndü bana, attı kolunu arkaya :

-Vaktin var mı ağabey?

-Var

-Çek kapıyı o zaman.

Muhabbetçi bir taksici ile karşı karşıyayız.

5 dk. konuştuk. İngiltere’de profesöründen, bilmem kiminden eğitimler aldım. O taksicinin 5 dk. da öğrettiklerini, İngiliz hocalar haftalarca verdikleri derslerde öğretemediler.

Ağabey biz Keçiören'de 5 kardeşiz. Babam rençperdi benim, günlük yevmiyeye giderdi. Artık inşaat falan bulursa çalışır gelir, o gün iş bulamamışsa, biz eve gelişinden, yüzünden anlardık. Durumumuz hiç iyi olmadı. Akşam yer sofrasında yemek yerdik. Yemek bitince babam bize"Durun kalkmayın" derdi. Önce dua ederdik sonra babam bize sofrada konuşma yapardı.

"Aha" dedim,"Bizim meslek",seminerci.

— Ne anlatırdı baban      

- Hayatta nasıl başarılı olunur? 

O gün inşaata çağırmazlarsa eve para getiremiyor, sonra çocuklara hayatta başarı teknikleri anlatıyor.

—Babam işe gidince büyük ağabeyimiz onu taklit ederdi, delik bir çorapla pantolonun ceplerini çıkarır, dört kardeşi karşısına alıp "Dürüst olun, evinize haram lokma sokmayın" diye anlatırken, biz de gülerdik. Annem kızardı,"Babanızla alay etmeyin. O, hem dürüst hem de çalışkandır" derdi. Yan evde iki kardeşi var, onların babası zengin. Babaları  birahane işletiyor, ama adamda her numara vardı, kumar falan oynatırdı. Bizim yeni hiç bir şeyimiz olmadı, hep o ikisinin eskilerini kullandık. O amca mahalleden geçerken biz 5 kardeş ayağa kalkardık, çünkü bize bahşiş verirdi. Babam eve gelince ayağa kalkmazdık. Çünkü hediye, para falan hak getire. Ağabey biz babamı kaybettik. Altı ay içinde yandaki baba da öldü. Yandaki baba iki çocuğa 5 katlı bir apartman, işleyen birahane, dövizler ve araziler bıraktı. Bizim baba ne bıraktı biliyor musunuz?

—Ne bıraktı?

—Bakkal veresiyesi ve konuşmalarını bıraktı : "Evladım işinizi dürüst yapın, hakkınız olmayan parayı almayın..."falan filan. Ağabey aradan 15 yıl geçti, diğer 2 kardeş cezaevindeler, ne ev kaldı ne birahane. Ailesi dağıldı.

Biz 5 kardeş, beşimizin Keçiören de taksi durağında birer taksisi var hepimizin birer ailesi, çoluk çocuğu, hepimizin birer dairesi var. Geçenlerde büyük ağabeyimiz bizi topladı ve dedi ki :

"Asıl mirası  bizim baba bırakmış."

Hepimiz ağladık. 5 kardeş taksiciliğe başladığımızdan beri, taksimetrenin yazmadığı 10 kuruşu evimize sokmadık. Her şeyimiz var Allah'a şükür.(ALINTIDIR)

S.nalbant
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eskişimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 18:20
darphaneye talibim ,parası neyse bir aya kalmaz öderim...Wink
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 18:23
 Zarar edersin Yıldıray amca benden söylemesiWink
S.nalbant
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 20:49
Alıntı yapılan alyans999

Zarar edersin Yıldıray amca benden söylemesiWink

Zararın neresinden dönersek, kardır............ LOLLOLLOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2010 saat 14:58
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=162591713761765&oid=153206508043157&comments
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 56>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır