eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftarlar arasında yardım talebi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 435436437438439 581>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Oca/2011 saat 22:31
ayıplı mal olup olmadığı garantiden gelecek cevaba göre değişir..cihaz elektronik bir cihaz olduğu için garanti müdürlüğünün yaklaşımı daha farklıdır..belki yere düşürdün,belki suya düşürdün,belki evde çocuk kurcaladı.en ufak darbe cihazın çalışmasında arıza verebilmektedir.hatta kotun arka cebine koyarsın üstüne oturursun ama farkında bile olmazssın..kısacası herşey olabilir..arızanın hangi sebeble olduğu telefonun garantiye gitmesiyle belli olur.tüketici haklarında kesinlikle bir malı 15 gün içersinde iade edebilirsin hükmü yoktur..parasını ödeyip "kendi rızan" ile aldığın bir ürünü eve gidip beğenmediğinde yada bir arkadaşın "yahu nasıl bi kazak almışsın böyle,hiç yakışmamış" dediğinde geri götürüp verme hakkın yoktur.sadece ayıplı mal hükmü vardır ki,onuda ürüne ait kesilmiş bir fiş veya faturayla değiştirilmesini  talep edebilrsin...yukardaki arkadaşımız telefonu almış 5 gün boyunca kullanmış..hani aldığı gibi arızalı bir durum oluşsa o gün içersinde bir değişim söz konusu olabilir ama 5 günde o telefonun nasıl kullanıldığı arkadaştan başka hiçkimse bilemeyeceği için telefonun garantiye gitmesi normal bir sonuçtur..şu an için kaymakamlığa bu anlamda bir müracaatta bulunmasına gerek yoktur..telefon garanti kapsamında olduğu için para iadesi olmaz..garantisi verilmiş hiçbir ürünün para iadesi olmaz..garantiyi veren firma garanti süresi dolana dek cihazın ayıpları ve hataları ile ilgili her türlü hizmeti ücretsiz vermek zorundadır..30 işgünü,toplamda 45 gün içersinde problem çözülemezse garantiyi sağlayan firma ya aynı ürünün yenisini yada fiyat olarak aynı değerde başka bir yeni cihaz vermekle mükelleftir..aynı arıza ile 3 kere,farklı arızalar ile toplamda 4 kere garantiye giden cihaz,otomatikman yenisi ile değiştirilmek durumundadır.firma kullanıcı hatası hükmü koyarsa siz bu karara itiraz edebilirsiniz ancak,kullanıcı hatası hükmü kesinse genelde itirazınız mahkemeden geri döner...bu durumda firma  sizin onay vermeniz halinde tamir işlemini ücretli olarak yapar..
bazen de müşteri menuniyeti açısından yada "iyi niyet" kapsamında, "bu arıza kullanıcı hatasıdır,ancak müşteri memnuniyetinden dolayı bir defaya mahsus ücretsiz olarak arıza giderilmiştir"denilebilir...bu firmanın kendi insiyatifindedir..
Yukarı
eses88 Liste gör
Deneyimli Yazar

F.Murat
Yer: Eskişehir
  Alıntı eses88 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Oca/2011 saat 23:40
Arkadaşlar 2 yıl taahhütlü digiturk var , 4 ay önce almıştık ama iptal ettirmek istiyoruz. Ücret ödemeden iptal ettirme şansımız var mı ? ya da en az maliyetle iptal ettirmek için ne yapmamız gerekiyor ?
Gücümüzü Tarihimizden Alıyoruz
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Oca/2011 saat 23:56
 Media marketten aldığım bir ürün bozuk çıktı.Garanti kapsamında Media markete götürdüm yaklaşık 2 ay tamirden gelmedi ürün.En son gidişimde ürün tamir edilemiyor para iadesi yapacağız dediler ama ürün kalmadığı artık satmadığımız için ürünün son satış fiyatından iade yapıyoruz diyerek aldığım fiyatın 4 de bir parası hediye çeki verdiler.Bu örneğe göre mediadan alışveriş yapın.Cep telefonunda ise özellikle söylüyorum kesinlikle Telpa garantili telefonları almayın telefonunuzu 50 defada olsa tamir ediyorlar hiçbir şekilde iade ve değiştirme yapmıyorlar.
S.nalbant
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 08:52
Arkadaşlar Yardımcı Olun Siteye Nasıl Fotoğraf Yükleyebiliriz... 
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 09:01
Alıntı yapılan okankaramese

.....Siteye Nasıl Fotoğraf Yükleyebiliriz... 

''Fotoğraf nasıl yüklenir'' şeklinde bir başlık var, onu bul...

Wink
# Direnmüdavim....

Yukarı
cliperinesk Liste gör
Usta Yazar

Nihat
  Alıntı cliperinesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 09:07
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 10:09
Alıntı yapılan alyans999

Media marketten aldığım bir ürün bozuk çıktı.Garanti kapsamında Media markete götürdüm yaklaşık 2 ay tamirden gelmedi ürün.En son gidişimde ürün tamir edilemiyor para iadesi yapacağız dediler ama ürün kalmadığı artık satmadığımız için ürünün son satış fiyatından iade yapıyoruz diyerek aldığım fiyatın 4 de bir parası hediye çeki verdiler.Bu örneğe göre mediadan alışveriş yapın.Cep telefonunda ise özellikle söylüyorum kesinlikle Telpa garantili telefonları almayın telefonunuzu 50 defada olsa tamir ediyorlar hiçbir şekilde iade ve değiştirme yapmıyorlar.

Ben m**i bilgisayardan ekran kartı almıştım yaklaşık 9 ay sonra bozuldu.Tamiri gönderdim ürünün tamir süresi 29 gündür.30.günün sonunda bana döndüler ve tamir edemediklerini söylediler ve ellerinde bu üründen olmadığı için bana parasını vereceklerini söylediler ve hesap numaramı istediler.Ürün 98 dolardı ve hesabıma şimdiki dolar kurundan 98 doların TL karşılığını yatırdılar.Ürünü 125 TL ye almıştım hesabıma 157 TL yatırdılar.

İşin özü küçük firmalar bazen büyük firmalardan daha güvenilir olabiliyor.Birde aldığınız ürünün tamir süresi 29 gündür(garanti süresi dolmamışsa) bu süre zaafında ürün tamir edilemesse firma yeni ürün veya para iadesi yapmak zorundadır.Bir ürünü tamire verdiğinizde mutlaka üzerinde tarih,kaşe veya imza olan bir servis fişi almayı unutmayın. 
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 12:09
Yeni bir bilgisayar topladım. Bilgisayarı açtığımda " Loading Operating System " diye hata veriyor. Daha sonra Boot From CD / DVD yazıyor ve daha sonra hiç bir işlem yapmıyor.. Harddiskide yeni aldığım için İşletim Sistemi yüklemem gerekiyor sanırım. Cd sürücü takılı olduğu halde İşletim Sistemini yükleyemiyorum.. Eski bilgisayarımda kullandığım Harddiski takıyorum Xp yüklü olduğu için direk açılması gerektiğini düşünüyorum fakat onda da yine aynı sorunu veriyor. Bu arada Cd Sürücüde eski bilgisayarda çalışıyor.. Sorun nerede olabilir ? Açılışta Biosa girip Cd Roomdan açılışı yapıyorum yine aynı sorun..
Her zaman her yerde
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
  Alıntı pelitus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 12:16
Cd sürücü driver yüklü olmadığı için calısmıyor olabilirmi , yeni hardisk i işletim sistemi ve depolama için kullanacaksan yüklemen gerekir ama sadece depolama için kullanacaksan gerek  kalmaz , Sen eski bilgisayarda o eski harddiske format atmışmıydın yada temizledinmi _
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 13:26
Eski bilgisayarda kullandığım Hdd.ye çok format attım
Yeni bilgisayara taktığım Hdd. daha önce hiç kullanılmamış.
Her zaman her yerde
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 435436437438439 581>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır