eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2010-11 sezonu kombine ALMIYOR ve ALDIRMIYORUZ

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 134>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ati26 Liste gör
Usta Yazar

Atilla
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 23:22
Abartmakta
Muhalefette
Insanlarla dalga gecmekte
Insanlari kirmakta
Anlamadan dinlemeden suclamakta
Anlamadan dinlemeden gaza gelmekte
ve yine
Anlamdan dinlemeden dislamakta
Bencillikte..
Sidik yaristirmakta..
UZERIMIZE YOK..!!!

Bir seyler yazmadan once bir kac defa oturup dusunmek lazim..
Burda kullanici isimlerinizle aniliyor olabiliriz ama disardan bakanlar
bizi ESKISEHIRSPOR TARAFTARLARI olarak adlandiriyor..
BKaldırıŞ

whereever you are, life is Black&Red
United StatES of ESES
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 23:26
Yonetime tepki vermek, yaptiklarini elestirmek demokratik bir harekettir ve dogaldir.Ancak yonetimi elestirirken takima ve kulube maddi ve manevi zarar vermek taraftarliga yakismaz ve dogru degildir.Kombine almazsak yonetim ve Halil Unal bir sey kaybetmez ama kulubumuz cok sey kaybeder.Yonetimle yapilacak mucadele takima ve kulube zarar vermemelidir.Eger yonetime tepki verilecekse bunun yolu kombine almamak degil aksine kombine alarak takimi desteklemek ve stadda yonetimi protesto etmektir.Bu takim yonetimin degil bizim yani Buyuk taraftarin takimidir. Oyleyse neden Nasreddin Hoca misali kendi bastigimiz dali kesiyoruz.Bence yanlis bir zeminde ilerliyorsunuz.Tabi bu benim kendi dusuncem Isallah siz hakli cikarsiniz ben yanilirim.O zamanda cikip buradan bu eylemi destekleyenlerden ozur dilerim.Yalniz iyice dusunun ve yazdiklarima hemen ve kizarak degil dusunerek cevap yazin saygilar. Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
RossoNero Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 23:26
1.Bilen bir arkadaş, lütfen geçen sene kaç adet kombine satıldığını söyleyebilir mi?......2.Kombine protestosunu destekleyen arkadaşlar maçlara hiç mi gelmeyecekler yoksa bilet alarak mı girecekler.......Bu protestoyu mantıklı bulmuyorum.Hiç bir faydası da olmayacaktır.Bir arkadaşın dediği gibi maçlara açık tribün ellerinde 10.000 şemsiye ile gelse bu ulusal basında da yer alır VE bu yönetim bunun önünde duramaz.....
Sadece ES ES...gerisi hikaye...
http://eseses-kikiki-eski-eski-es.tumblr.com/
Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 23:27
Alıntı yapılan gürcan

abi var ya sağlam arkadaşlarım söyledi doğançayırdan , halil batmış aga sonumuz hayır olsun inşallah
Günaydın..........
Yukarı
RossoNero Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 04/Haz/2010 saat 23:46
Kombine alsan ne olur almasan ne olur.......Zaten kaç tane (bu forumda yazanlardan)kombine alıyorsunuz ki!  Türkiye'de ES-ES koreografiyi,ES-ES Bando'yu yaratan muhteşem taraftarın protestosu daha esprili daha vurucu olmalı...........Protestoya evet ama böylesine hayır...........
Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2010 saat 00:02
Kombine alın statda hertürlü protestoyu yapın diyorsunuz.Peki statda ne gibi bir protesto yapılabilir.Maçı bırakıp yönetim istifa diye bağırsak takımı bıraktınız yönetimle uğraştınız takımın mağlubiyetinden siz sorumlusunuz.Ki yönetim istifa demeyle istifa etmiyor.Arkadaşlar bu sene bedava biletlerin satılması hepimizi çileden çıkardı.Evet bedava bilet öğrenciye durumu iyi olmayan gruplardaki arkadaşlara verilir ama o biletlerin gişenin yanında satılması ve son maçta tribünde yaşananlar bardağı taşırdı.Stadımız gidiyoruz geliyoruz yıllarca hiç bir değişiklik yok.Tamam iki senedir Süperlıgde kalıcı olunması yönünde pahalı biletler dahil her şeye katlandık.Yinede katlanırız ama, her önüne çıkan stada şunu yapacağım burayı kapatacağım üç tane stadımız olacak bu sene kale arkası yapacağız gibi artık çocukların bile inanmadığı masallar da insanlar için katlanamaz hal aldı.
Bizim bu tepkimiz bazılarının aklını başına alması insanları tribünden uzaklaştırmaması vakit varken çalışmalara başlaması ve en önemlisi taraftarın beklentileri yönünde delikanlıca yapılacak açıklamalardı.

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2010 saat 00:04
Vay be kongre günü yaklasırken bu baslıkta  desteklemeyenler cogalmıs.Sankı bızler bu olsun dedık.Sevgı eylem gerektırır dedık bır allah ın kulu cıkıpta bu boyle olmaz soyle yapalım demedı.Hangı dernek hangı grup cıkıp dedıkı kardesım bu boyle olmaz bunun baska yolları vardır dıye.Suraya su yazdıgım seylerı kacıncı defa yazıyorum sayısını unuttum.Ama sırf muhaleft olmak ıcın yazanlarımızda var.Bır kardesım demıs kı  stadda ıken yonetım ıstıfaya cagrıldıgında kacınız cıkıpta destek verdı demıs.Valla kardesım sana sunu soyleyım koca sezonda grupların hangısı cıkıpta her mac bu yonetıme ıstıfa dedı yada her mac aklını basına al dedı.Hıc bırı bır mac 5 dakıka  protesto edıldı onda da merak etmeyın protestonuza ACIK TRIBUN yurek ten destek verdı.25TL-50 TL YE mac ızlerken hangı grup cıktıda ;Ey halıl unal ve yonetımı sız napıyorsunuz dedı.Hıc bırı bırsey demedı nıyemı cunku onlar yonetım sezon basında BEDAVA BILET  verecem demıs onlarda ıstememısler ama ıstemedıklerı halde verdıgı ıcın maclara BEDAVA gırmıslerdı.EE ben kombıne alıp sen maca para ıle gırerken senın baskanın olacak kısı stada bedava adam sokarsa tabı ACIK TRIBUNUN ustunu kapıyamaz.Tabı seffaf yonetımden bahsedemez.Tabı kı senın baskanın cıkıp aglar kımse destek vermıyor dıye.
  Hangı klup baskanı cıkıpta bız gruplarla anlastık bız onlara bedava bılet verıyoruz,Onlarda bızlerı deplasmanda yalnız bırakmıyor dıye acıklama yapar.Halıl unal dan baska hıcbır kımse yapamaz.Ve bubnu tv karsısında soyluyor.Ve dıyor kı onlara verdıgımız BEDAVA BILETLERIN  parasını yonetım olarak cepten verıyoruz dıyor.He babam he babam ben ve eskişehırspor taraftarıda INANDIK bu sozlerıne baskan.Benım aldıgım kombıne paramla senın aldıgın bılet paranla bırılerı bedava gırdı.Sonra cıkıp vay efendım klup zarara ugruyormus klubun kotulugunu dusunuyormusum.Hadı ordan sızde ben mı klubun kotulugunu dusunuyorum.Evet ben kombıne alayım halıl unal stada bır cıvı cakmasın,deplasman trıbunu yapacam desın ama yıldıztepede amator takım maclarının oynandıgı trıbunler gıbı trıbun yapsın ve bunuda cok buyuk bır ıs gıbı cıkıp kasıla kasıla anlatsın.EE bende dogal olarak sorarım kardesım 2  senedır kombıne alanlar  verdıklerı paralar nerde,ne yaptın bır acıgın ustunu kapamaktan acızsın demeyede hakkımız vardır.Ve cıkıp seneye SAMPIYONLUKTAN bahseden yonetıme son kez soruyorum,varsayalım kı oldun SAMPIYON,hangı stadla UEFA krıterlerıne uyarak avrupa maclarına cıkacaksın.zemını yenıledın dıyemı senı UEFA KRITERLERINE uydun dıye bu stadda oynatacaklar.Ama allahtan UEFA dıye bır merci var ve bız taraftarıları dusunup INSAN yerıne konmamızı saglıyor.Neyse kombıne alalım arkadaslar neden olsa  baskan bırılerınden SOZ  almıstır yıne deplasman da yalnız bırakmıyacaklar dıye bırılerıne bakar...
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
mertbey Liste gör
Deneyimli Yazar

Mert
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2010 saat 00:17
HALİL ÜNAL İSTİFA!
Yukarı
neferozkan Liste gör
Deneyimli Yazar

ozkan gundogan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2010 saat 00:47
Serkan ağabey; Bu proje desteklenecek diye bir kaide yok. Ben bu konuda muhalefetim. Ben muhalefet olmak için karşı çıkmıyorum. Bu projenin belirlenen amaca ulaşmak konusunda yanlış bir yöntem olduğuna inanıyorum. Ve bu yüzden buraya bunları yazıyorum. Bunları yazmamdaki neden de senin düşüncelerine saygı duymamdır. Yoksa emin ol güler geçer "yahu alan alır boşuna uğraşıyor" derdim. Ama sonuçta bu bir fikirdir ve kıymetlidir. "Tribün grupları ve dernekler her maç yönetimi istifaya mı çağırıyorlar?" demişsin. Ben de sana diyorum ki, o tribünler eğer stadın tamamından ve şehirden destek gelseydi tepkilerini katlayarak devam ettirirlerdi. Ancak beklenen destek gelmediğinden onların da tepkileri etkisiz kaldı. Diyorsun ya yönetim bu adamlara bedava bilet veriyor diye, Nefer tribünü ve Taraftarlar Derneği çıktı basının karşısına bu konuda yönetimi uyardı bedava bilet verilmesin kimseye diye. Neden herşeyi işimize geldiği taraftan görüyoruz? Neden bu yapılan açıklamalara destek vermiyoruz? İnternette en ufak bir konuda gazeteleri, TV'leri mail yağmuruna tutuyoruz. Neden bu açıklamaları da iliştirip altına imzamızı atıp basın organlarına göndermiyoruz? Bakın bir fikir daha atılmış ortaya denmiş ki; herkes şemsiyesiyle gelsin maça. Bakın mesela bu işe yarayabilir. Her maç ses getirene kadar bu şekilde insanlar yönetime tepki gösterip bir kamuoyu oluşturabilirler. Bu tepki yönetime yönelik olur ve Eskişehirspor bundan zarar görmez. Bakın Emre Angı kardeşimiz koreografi konusunda çalışmalar yaptı ekibiyle. Hepimiz destek olmadık mı? Tek ses tek bilek olup bu insanlara karınca kararınca destek vermedik mi? Hepimiz destek olduk çünkü biliyorduk ki bu çalışmalar Türkiye çapında ses getirecek ve Eskişehirspor'umuz ulusal basında yer tutacaktı. BANDOESES ekibi oluştu. Bu ekibin derdi bizim derdimiz oldu. Hepimiz için özel bir yere sahip oldu bu ekip. Sizce neden? Çünkü bu ekip ses getirdi. Belirledikleri amaca uygun ve bu amaca ulaşmaya elverişli çalışmalar yaptı. Bu yüzden tek çatlak ses çıkmadan herkes destek oldu. Bakın dense ki; ilk maçta bütün açığı kaplayacak bir bayrak yaptırılıp üzerine yönetimin açığın üstünü kapatmaması konusunda bir söz yazılacak, aylık öğrenim kredimin tamamını vermeye hazırım. En etkili silahımızı da böylece yönetimi protesto ederek kullanmış oluruz. Veya maçlarda ESPANA yerine "palavra" şarkısının bir kısmını uyarlayıp bando eşliğinde söyleyebiliriz. En etkili silahlarımızdan birini bu yolla kullanmış oluruz. Bakın dünyada belki 2 milyon Eskişehirsporlu insan var. Bir tarafta bu 2 milyondan 200ünün desteğini alarak bir protesto gerçekleştirmek var, diğer tarafta 2 milyon tek yürek tek ses hareket etmek var. Bir diğer konu da verilen kombine paralarının nereye gittiği ile ilgili; Bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak şunu söyleyebilirim ki; Türkiye'de mevcut hukuk sisteminde "aksi ispat edilmedikçe herkes masumdur" ilkesi benimsenmiştir. Bilet paralarının nereye gittiği konusunda benim de şüphelerim var. Ama bunları dışa vurmak eğer ispatlanamıyorsa iftiradır. Ve iftira hukukumuzda bir suçtur, cezai müeyyidesi vardır. Ama ispat edebilecek belge veya başka deliller varsa elinizde görevli mahkemeye gider ve davanızı açarsınız. Bu şekilde de biz Halil Ünal yönetiminden kurtulmuş oluruz. Ama ispat edemiyorsanız, internet ortamında yazılanların delil olarak kullanıldığını da dikkate almanızı ve bu konuda şüphelerinizi daha özenli dile getirmenizi tavsiye ederim.
Yukarı
RossoNero Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 05/Haz/2010 saat 01:46
Amaç,eğer bu muhteşem taraftara,Türkiye'nin en rezil stadında maç seyrettirmek eziyetini vurgulamaksa; bu protesto kombine almamak olmamalı...........amaç tuvaletleri,turnikeleri,koltukları rezil bu stadta, açık tribünün üstünü kapatmak ve kale arkası tribünlerini yapmak ise............ o zaman  sapla samanı karıştırmayacaksınız.....Ümit Karan'ın imza töreninde ticaret odası başkanına neden otobüs almasının Halil Ünal tarafından empoze edilmesini sorgulayamacaksınız...............Ticaret odası başkanı kim??? Eskişehir esnafından aldığı aidatların karşısında hiçbirşey yapmayan bir kurumun başkanı.............ama siz sadece Halil Ünal antipatiniz yüzünden o başkanı korursanız..............ama o zaman Bursaspor, hatta Sivasspor ticaret ve sanayi odalarının takımlarına destek olmaları karşısında yorum yapma hakkınız KALMAZ...............................Bursaspor forumlarına girerseniz,stadın kapasitesinin artırılması için zeminin kazıldığını, 80 kamyonun nasıl çalıştığını üzülerek görürsünüz................eeeeeeeeeee.............bir otobüs için  karşı çıktığınız ticaret odasının Bursa'da ki karşıtı ,Bursa ticaret odasının nasıl çalıştığını ,sanayi odasının nasıl çaba gösterdiğini acıyla izlersiniz...............Gelelim Bursa belediye başkanının olağanüstü çabalarına.......belediye başkanlarının profesyonel futbol takımlarına hertürlü yardımı kanunen yasaklanmışken.......eğer iktidar akp ise bu Bursa ve gökçekler'in ankaragücünde olmasını normal karşılamalısınız....................Son 10 yılda Eskişehir'de çağ atlatan sayın Büyükerşen'i futbola karşı ilgisizliğiyle eleştiremeyiz.............çünki o eskişehir için o kadar güzel şeyler yaptı ki.........Bakın arkadaşlar, ESES-Bando'yu ES-ES Koreo'yu yaratan bu taraftar haklı protestosunda diğerlerinden farklı olacaktır,olmalıdır............Bu 10.000 şemsiye,(1 adet-2 tl-10.000 adet) ile Türkiye'nin gündemine oturur ve istediğimizi bu yönetimden söke söke alırız...................Saygılar...............
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 134>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır