eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Unutulmaz 26 Maç Resmi Sitede

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2345>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alican_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Alican Sürek
Yer: Milano
Online Durum: Offline
  Alıntı alican_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 20:42
hangi maçtı hatırlamıyorum ama 90 dakika bastırıp golü bulamıyıp 90. dakikada alper kendi kalemize gol atmıştı sadece kazandığımız maçları düşünmessek o maç vardı.
Yukarı
mkan_26 Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
  Alıntı mkan_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 22:07
Lig b'den o zamanki adıyla  lig a ya çıktığımız sezonki eskişehirde oynadığımız inegöl maçı benim unutulmazlarım arasında.O maçta şakır şakır yağmurun altında 0-1 yenik duruma düşmüştük fakat sonra 2-1 maçı almıştık.Açıkta resmen donumuza kadar ıslanmıştık ama değmişti...Tongue
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..
Yukarı
efsane_eses Liste gör
Usta Yazar

Ergin K.
Yer: Turkey
  Alıntı efsane_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 22:21
Alıntı yapılan sezginsecil

Yeni kuşaktan olduğum için çok da geriye gitmeden , stadımızda Ünyespor'la karlı havada oynadığımız ve İshak'ın 90. dakika golüyle 1-0 yendiğimiz maçı unutamam.

Evet Kemal Kılıç vardı o zaman. Sahaya atlıyordu gol olunca, karlarda falan kayıp düşüyordu. LOL Maç özeti var bende halen, Şükrü Oytan'ın da anlatımıyla daha güzel oluyor izlemesi LOL

Bir de yazılmamış sanırım ama bizim için Ankara'da dönüm noktası olan Karabük maçı tabii ki..
Benim sevdam KIRMIZI!
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 22:42
Alıntı yapılan error

7-1 lik mezitli hezimeti
böyle maçlarda konulmalıki sadece skorbord taraftarı olmadığımızı her kez görsün!
bunun gibi bi kaç maçta ekelenebilir

yanlış hatırlamıyorsam mezitliye 7-0 yenilmiştik. 7-1 yenildiğimiz maçlar; içerde denizlispor ve ligden düştüğümüz deplasmandaki trabzon maçıydı...

karton show yaptığımız istanbul b.b. maçı,
ankarada lig a ya çıktığımız kartal maçı,
12 sene önc konyada aydını yenip süper lige çıktığımız maç,
ayak basacak yer kalmadan izlediğimiz 96daki istanbulspor maçı,
afyonu içerde ve dışarda yendiğimiz maçlar (3.ligden kurtulduğumuz sene)...

benim bir çırpıda aklıma gelen maçlar bunlar... açıkçası takımımızın çok daha başarılı olduğu maçlara yani tam anlamıyla türkiyede fırtına gibi stiği yıllara birebir tanık olamadığım için seçtiğim maçlar son 15 senelik süreç içerisinde bulunuyor...
KKŞ
Yukarı
esescon_26 Liste gör
Usta Yazar

EsEs
Yer: Turkey
  Alıntı esescon_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 23:05

18 mayısa kadar yapılmasın 18 mayıstaki final maçıda unutulmazlar arasına girecek.

ESES
Yukarı
asssadza Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem ATILMAZ
Yer: Barbados
  Alıntı asssadza Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 23:48
Öncelikle maçların görüntülerinin  olabileceğini yazısında belirten arkadaşlar var,43 yıllık tarihimizdeki maçları düşünürsek çoğu maçlarla ilgili fotoğraf,gazete küpürü gibi arşivlerin olmadığını (hele hele 1965-1980 arası) düşünürsek bu maçların görüntüleri değil ne için önem arz ettikleri ve bilgileri olacaktır. (O dönem Yapı Kredi Bankasının çekimleri var ama bunlarda gayet sınırlıdır hatta bahsettiğim 65-80 arası dönemde 500 maç yaptıysak parça parça en fazla 40-50 tanesi bir ihtimal mevcuttur.

43 yıllık tarihimiz boyunca lig-kupa ortalama 1400 maçımız varsa bunların arasından seçilecek 26 maç ince elenip sık dokunulmalıdır.

Bazı örnek maçları yazan arkadaşlarımız o dönemleri yaşadığı için belirtmiş olabilir ama bir Nazilli maçı bir Ünye maçı bir Mezitli maçı bunların arasında yer alması oldukça gereksizdir.

Hatta sayın Kayılı'nın bahsettiği Ankaragücü maçı tarihimiz açısından önem arzeden Eskişehirspor'un çöküşünde önemli bir rol alan maçtır (zira ligden düşmemeye oynuyoruz ,hakem maçın başında Ankaragücünden bir futbolcuyu atmasına rağmen daha ilk yarıda 3 oyuncumuza kırmızı kart gösteriyor,mağlubiyet harici takımın toparlanmasını zorlaştırıyor ve çöküşün başlangıcı oluyordur bir nevi Federasyon Kupasında Gençlerbirliği'ne 5-0 yenildiğimiz maçta olduğu gibi, bu maçta  sadece kupa kaybettiğimiz mağlup olduğumuz bir maç değil,Eskişehirspor'un büyük yaralar almasına sebep bir maç olmuştur.

Ama bu yukarıda verdiğim mağlubiyetli değil,bizde yaşamasak bile öğreneceğimiz veya duyduysak hatıra canlandıracak maçlar seçilmelidir.

Bir yaşam biçimidir Es Es...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/May/2008 saat 23:59
Alıntı yapılan asssadza

Öncelikle maçların görüntülerinin  olabileceğini yazısında belirten arkadaşlar var,43 yıllık tarihimizdeki maçları düşünürsek çoğu maçlarla ilgili fotoğraf,gazete küpürü gibi arşivlerin olmadığını (hele hele 1965-1980 arası) düşünürsek bu maçların görüntüleri değil ne için önem arz ettikleri ve bilgileri olacaktır...                 

Sevgili Kerem,
eğer hala görmediysen,
Alkılıçgilin fotoğraf evini ziyaret et.
Eğer orada gördüklerinle tatmin olmazsan,
bana iki bira söyle, bindokuzyüzaltmışbeşten beri,
yaşadıklarımı sana aktarayım, gene de yetmez dermisin ?

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
fransali1991 Liste gör
Usta Yazar

onur
Yer: France
  Alıntı fransali1991 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/May/2008 saat 00:02
Resmi Sitede Bir Anket Yapilsa Cok Iyi Olur Onlar 100 Maç Seçmis... Seçim IstiyoruzHug
You will never walk alone!!!
Yukarı
enes1965 Liste gör
Usta Yazar

Enes Ak
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı enes1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/May/2008 saat 00:20
Enes bey,tarihimizde ayrı bir önemi olan 15-Nisan-1984 yılında oynanan 1-0
kazandığımız Karşıyaka maçı unutulmaz maçlar arasında arşiv bilgileriyle yer
alacaktır.

resmisiteden bana gelen cevapSmile
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    
Yukarı
asssadza Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem ATILMAZ
Yer: Barbados
  Alıntı asssadza Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/May/2008 saat 00:26
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan asssadza

Öncelikle maçların görüntülerinin  olabileceğini yazısında belirten arkadaşlar var,43 yıllık tarihimizdeki maçları düşünürsek çoğu maçlarla ilgili fotoğraf,gazete küpürü gibi arşivlerin olmadığını (hele hele 1965-1980 arası) düşünürsek bu maçların görüntüleri değil ne için önem arz ettikleri ve bilgileri olacaktır...                 

Sevgili Kerem,
eğer hala görmediysen,
Alkılıçgilin fotoğraf evini ziyaret et.
Eğer orada gördüklerinle tatmin olmazsan,
bana iki bira söyle, bindokuzyüzaltmışbeşten beri,
yaşadıklarımı sana aktarayım, gene de yetmez dermisin ?

Smile

Hüsnü abi Odunpazarındaki evi daha halka açılmadan ziyaret ettim ben Wink Sonradan ilave etmedilerse şayet orada sergilenen fotoğraflar Alkılıçgil ailisinin elinde olan arşivin 500'de biri değildir zaten.

Benim kasteddiğim  Eskişehirspor'un önem taşıyan her maçla ilgili bilgi,belge,fotoğraf  ve görüntünün bulunmasının  imkansız olduğudur.Mesela bana kim gösterebilir ilk oynadığımız  lig maçından özel fotoğraflar,gazete küpürleri,10 saniyede olsa maç görüntüsü...

Ben sana peşin peşin 5 duble aslan sütü yanında da beyaz peynir,pilaki yapayım sabaha kadar da dinlerim valla Big%20smile
Bir yaşam biçimidir Es Es...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2345>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır