eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2015-2016 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
altayeses Liste gör
Yazar

A. Altay
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı altayeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 19:08
Her boka kavga dövüş. 5 yasında kızımı getirdim sivas maçına daha da getirmem. Lanet olsun. İtiş kakış kavga gürültü. Neyi paylasamiyorsunuz? Küçük beyinli bunlar yemin olsun.
3 büyük yok. Tek büyük EsEs...
Yukarı
lioneses Liste gör
Yazar

enginkayki
Yer: gaziantep
  Alıntı lioneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 19:10
Gaziantep yaziyorum..memlekette oldugum her maca kucuklugumden ber giderdim..kizicikli ayder...vs..ve su ekliyorum biz taraftar bitmis,para satil alinmis bir suru insan, cesaretsiz,yureksiz, suursuz bir taraftar olmus
Yukarı
estanbul26 Liste gör
Yazar

mehmetali
Yer: eskişehir
  Alıntı estanbul26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 19:17
YETER ARTIK.TRIBUNLER DOLSUN DEDİNİZ DOLDURDUK BU MU KARŞILIĞI 50. YILINDA KÜME DÜŞMEYE OYNAYAN ESKİŞEHİR ...
SU FOTOGRAFTAKİ TARAFTARA NE CEVAP VERİLEBİLİRKİ???

https://twitter.com/mehmet98737/status/650733820279431170
Yukarı
Başbakan Pirlo Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
  Alıntı Başbakan Pirlo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 19:38
alın okuyun bursaspor taraftar grubu teksas yapmış olduğu yönetim ile ilgi açıklama nasıl ayar veriyolar satılmamış grupları

http://www.teksas.org/haberoku.asp?haber=15439
Yukarı
karargah26 Liste gör
Usta Yazar

Ergin ÜNSALAN
Yer: Ankara
  Alıntı karargah26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 19:59
arkadaş zaten tribünde 4 farklı oluşum olursa birlik olunmaz. hele efeler denen grup, o nasıl bir isim burası aydın mı ne efesi, pankart yaptırmışlar takımın amblemini koymuşlar tam bir rezalet. ulan bu takımın daha amblemini bilmiyorsunuz ne diye grup kuruyorsunuz. Ayderde sesini çok zaman kısmış biri olarak bütün abilerimi saygıyla anıyorum. Kızılcıklı oluşumunda da deli kubilaya ve abidine kızardık laf söylerdik ama onların içinde de ESES sevgisi vardı.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ESESLİ
Yukarı
esyıldız Liste gör
Yazar

caner
Yer: eskişehir
  Alıntı esyıldız Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 20:20
Gerçek cefakar ve vefakar Eskişehirspor taraftarını alt blokta toplanmaya davet ediyorum. Üst blok onların olsun nasıl olsa yağlar suyun üstünde birikir...
büyük düşün büyük işler başar
Yukarı
ender_26_esk Liste gör
Usta Yazar

ENDER YATIR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ender_26_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 20:21
http://i.hizliresim.com/d0qnpX.jpg

http://i.hizliresim.com/J6Ep0J.jpg

http://i.hizliresim.com/AgYA4B.jpg
Yukarı
CK_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cihan
  Alıntı CK_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 21:16
Hiç kimsede birlik beraberlik yok sonrada taraftar eridi bitti. Daha çok yazarsiniz buralara.
Yukarı
KGKO Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
  Alıntı KGKO Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 21:59
Alıntı yapılan KGKO

Bu maç için söylenecek hiç bir şey yok. Takımın kapasitesi yok ve yenileceğimiz zaten belliydi. Tribünlere gelecek olursak gerçekten bugün içim sızladı. 25 yaşındayım ve 4-5 yaşlarında babam maçlara götürürdü ve açıkta maç izlemek benim için zevkti. Şuan ise kahroluyorum. Hiç kimse kalkıp da efsane taraftar şöyle taraftar böyle taraftar demesin. 3 ayrı konuya değinmek istiyorum.

1-) Altes: Herhalde 10 senedir filan Altes grubu var. Nitekim Maviş Erkan'ı da senelerdir oturduğu muhitten dolayı tanırım. Biz 3. liglerde sürünürken Sakarya ilk öğretim okulunun oralarda Eskişehirspor formasıyla gezer ve takımı desteklerdi ve amigo oldu. Kendisi ile bire bir sohbet muhabbet vs etme fırsatım olmasa da adam gibi adam olduğunu çok iyi bilirim. Ama artık kendisi ile olmuyor. Bunun sebeplerine gelecek olursak kendisini biraz eleştireceğim;
Çok uzun zamandır gözlemliyorum Amigo hiç bir zaman maça 5 dakika kala tribüne gelmez. Gerçi bu maç biraz daha erken geldi ama hep maçlara 5 dakika kala tribünde.
Hala kendisi 3. lig amigoları gibi. Eskiden tribünde bir kültür vardı. Amigonun yanına kimse çıkmaz, yanındaki direkler ya boş kalır ya da sadece davulcular olurdu. Şimdi 15 yaşında bir çocuk davul ile alakası yok bestelerin içine ederek davul çalıyor.
Yeni hiç beste yok. Takımı ateşleyecek besteleri de girmiyor. Takım 2-0 yenik durumda ve açığa söylettiği beste ''1965'de ismin yazıldı kalplere ...... şampiyon biz olacağız bu sene!!'' takım sonuncu ama şampiyonluk bestesi giriyoruz.
Sadece bu maç için söylemiyorum her maç aynı şey. Takımı ateşlemek yerine sabit 3 tane bestesi var hep onları söyletiyor ''saldır eskişehir saldır'', ''1965'de'' ve de '' oleeeeeeeeeeeey saldır eskişehirrrrrrrrr''
Bu iş böyle olmaz. Takımı ateşleyecek, tribünleri gaza getirecek beste sokması lazım. Fakat yaşları 14 ila 16 arasında değişen 20 genç arkadaşın söylediği saçma sapan besteleri söyletmeye çalışıyor.
Bir an önce maça katkısı olan bestelere yönelip, tribünü yormayan, açığın topluca katılabileceği ve 30 dakika boyunca aynı olmayacak besteleri söyletmesi lazım.
Gelelim Altes'de ki arkadaşlara. Açıktaki genç arkadaşların hepsi Altes'de elbet bulunmuş ve açığı gaza getirmeye çalışmıştır. Biz eskiden bağırmayanların yanına geçer özellikle orada bağırırdık ki tüm tribün gaza gelsin de bağırsın. Şimdi bakıyoruz bu arkadaşlara bugün yönetim istifa diye bağırıyor açığın sağ tarafı ve yaşları daha 15 olan bu zatlar babasından büyük adamlara ana avrat küfür ederek saldırmaya gidiyor. Sokakta görse gık diyemezler fakat tribünde hepsi aslan parçası. Bu kadar gaz kendilerine zarar getirir. Bizde senelerce Altes'de bağırdık ve bugün de Altes'de bağırdım hiç bir zaman birinin üstüne yürümedim, anasına avradına küfür etmedim. Maviş Erkan öncelikle bu konuyu çözmesi lazım. Bunlar kim oluyor da bunu yapabiliyor? Beste giriyorlar saçma sapan kendi kafalarına göre ''maçtan sonra barlar, otelde karılar'' falan filan. Veya hiç alakasız küfür dolu besteler. Hepsinin elinde telefon bir de videoya çekiyorlar. Tüm tribün ayağa kalkmış karşılıklı beste giriliyor hiç birinden ses yok. E az önce '' bağırın lan '' diye 40 yaşında ki adamı dövmeye gidiyordunuz? Ne oldu da tüm tribün bağırınca hepsi boş boş sağa sola bakıyor. Geçelim bir diğer Altes konusuna.
Yönetim İstifa diye tüm tribün bağırıyor Maviş Erkan saati gösteriyor ve diyor ki takım 2 - 0 yenik durumda iken ''Maçı çevirebiliriz takımı demoralize etmeyin'' Bunu söylediğinde dakika 70 filandı galiba. Geçen hafta bursa bizi yenerken ve yine maç berabere iken 'yönetim istifa' diye bağırdı. Kaldı ki bursa bizden şuan 10 gömlek üstün bir takım. Gerek transferleri gerek yönetimi bizi 10a katlar 10a. Açık yine de bağırıyor yönetim istifa diye Maviş Erkan sustu ve arkasını döndü daha sonra. 10 dakika filan geçti bizzat kendim gördüm tüm açık 'yönetim istifa' diye bağırırken az önce ahkam kesen 15 yaşındaki gençlerimiz hepsi oturmuş. Şunu çok merak ediyorum. Hala yönetim tarafından bedava bilet veriliyor mu verilmiyor mu? Sadece oturdum 10 dakika bu gençleri izledim ve hiç biri yönetim istifa diye bağırmadı. Sadece 1 kere skibbeye istifa diye bağırdılar o kadar. Bu 15 - 20 kişilik grup yetmiyormuş gibi bandonun hemen üstünde amigo gibi duran bir arkadaş var ismini bilmiyorum üst tarafı bağırttıran, yönetim istifa diye bağırdığı için ona dönüp onun anasına avradına küfür ediyorlar. Bunu Kasımpaşa maçında da yapmışlardı. Şimdi bağırdıkları kişi en az 25-30 yaşlarında ve yine bandonun üstünde Aşk-ı Şehir grubunun bir üyesi. Ettikleri küfürleri duysa ve gelip bu çocukları dövse daha mı iyi olacak? Tribün karışacak, taraftar demoralize olacak maç hepten gidecek.
Kısacası efsane taraftar hikayesini artık çocuklarımıza anlatsak daha iyi olacak gibi gözüküyor. Efsane taraftar 15 yaşında çocukların kendi taraftarına ana bacı sövmesiyle, üstüne yürümesiyle olmaz!!! Altes'in bir an önce toparlanması lazım. ÜniEsEs'in burada devreye girip, bu genç liseli arkadaşlarla beraber bağırması hem küfrü, hem de ahlaksızlığı önleyecektir ve açık daha ateşli hale gelecektir diye düşünüyorum.

2-) Nefer: Artık eskisi kadar kalabalık değil. Bunun nedenleri arasında tabi Nefer'den açığa münferit geçişlerin çok fazla olması. Şuan ki deplasman seyircisinin alındığı bölüm de bir çok kez Nefer tribününde yer almıştım ve gerçekten Eskişehir'in en iyi tribünüydü diyebilirim. Gün geçtikçe güç kaybediyor. Beste bakımından kendilerine çok fazla bir şey diyemeyeceğim çünkü Nefer olmazsa şuan orayı dolduracak hiç bir taraftar grubu göremiyorum. Fakat tribüne küsüp gelmeyenlerin bu zor günlerde özellikle Nefer tribününde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bugün bjk taraftarının sesi Nefer'den çok daha fazla bize geldi. Hatta karşılıklı bestelerde Nefer'i duyamadığım çok oldu. Şuan Eskişehirspor tribünlerinin de tek amigosunun Murat Diri olduğunu düşünüyorum. Liderlik vasfını tribünde çok iyi konuşturuyor bu açıktan bile gözlemlenebiliyor o yüzden kendisine bir kardeşi olarak teşekkür ediyorum. Kendisinden de bir ricam olacak. Nefer hiçbir zaman oturup maç izleme tribünü olmadı, olmamalı. Sağ tarafındaki eski Ayder'in olduğu bölüm maça hiç katkısı olmuyor. Oturup çekirdek çitleyip maç izliyorlar. Burayı ayağı kaldırıp, bütünlük sağlanmalı bence. Hiç bir zaman yönetimden yana menfaatinin olmadığını düşünüyorum. Herkes çok acımasız bir şekilde eleştiriyor fakat 85. dakikalara doğru net bir şekilde yönetim istifa sesleri de açıktan duyuldu kaldı ki Hoşcan kaçıp gitmediyse o da duymuştur diye düşünüyorum. Tabi yine de 85e kadar beklemek yerine daha erken istifaya davet edilebilirdi.

3-) Göz göre göre takım küme düşüyor ve biz de ''seyrediyoruz''. Bugün özellikle açığın alt kısmı, sağ ve sol tarafları resmen maçı seyretti. Ellerini bile kaldırmaya acizdiler. Biri gidiyor ayağa kaldırıyor alt kısmı adamlar kalkıp tekrar oturuyor. Hiç bir bestede yoklar. Bu takım küme düşecekse de bu şekilde düşmemeli. Oturup seyrederek efsane taraftar olunmuyor. Eskiden önemli maçlarda tribün oturup maçı seyretmesin diye megafonlar stada getirilir (şuan yasak olabilir bilmiyorum) tüm stad ayağa kaldırılırdı. Şimdi artık amigoların bile umrunda değil. Veya kapalıdan 10 15 kişilik bir grup gelir açığın sağına, soluna yerleşir ve tüm tribünü ayağı kaldırırdı şimdi o da yok. Bugün bu takım bu hale geldiyse sadece yönetim, teknik heyet, futbolcular değil bizde suçluyuz. Onur'a küfür ederek, skibbeye küfür ederek ligde kalamayız. Yeni bir oluşum mu olur veya forumdan anlaşılıp bu bölgelere 20şer kişi mi dağıtılır ne yapılacak bir şeylerin olması lazım. Taraftar susup maç izlerse bugün olduğu gibi kendi evimizde deplasmanı yaşarız.

Saygılar.
Kalsa da son bir nefes, her zaman yine de Es-Es
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2015 saat 22:47
Biz büyük taraftarız diyoruz ya hani öyleysek o zaman yönetimi ve skibbeyi yollamaya gücümüz yeter ama biz bir skibbeyi yollayamıyoruz yazıklar olsun bizlere takım küme düşüyor taraftar göz göre göre izliyoruz yazık gerçekten
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır