eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kolleksiyon

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
Online Durum: Offline
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2012 saat 19:47
Bende pul koleksiyonu yapıyorum 3 cilt doldurdum dede ve babadan da kalma 60'lardan bu yana biriktirilmiş ve biriktirilmeye devam ediyor (: Çok isteyene gösteriyorum pul koleksiyonumu gazozda benden
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2012 saat 20:04
Bende forma koleksiyonu yapıyorum. Şuan elimde 40 civarı forma olması lazım.

Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2012 saat 23:17
Alıntı yapılan OGK26

Bende pul koleksiyonu yapıyorum 3 cilt doldurdum dede ve babadan da kalma 60'lardan bu yana biriktirilmiş ve biriktirilmeye devam ediyor (: Çok isteyene gösteriyorum pul koleksiyonumu gazozda benden

Gerçekten sağlam hobilerden. Merak ettim Kıbrıs'da yaşadığınız için soruyorum. Kıbrıs İngilizlerin hakimiyetinde kaldı ya belli süre, o dönemlerden kalma pul,tarihi koleksiyonluk eşyalar kolay bulunuyor mu?

Geçen gün e-bay tarzı bi sitede I.Dünya Savaşı İngiliz Miğferi satıyordu birisi. Hatta altında da Kıbrıs'dan olduğu yazıyordu. Muhtemelen Rum Kesimi'dir ama yine de merak ettim.
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:08
Rum kesiminde bu işin firmaları bile var ama Türk tarafında çok nadir kenarda köşede bin çaba ile aranıp dükkanın adı sanı bilinmeyen haftada 1 kere açan canı sıkılırsa gelen giden yaşı sattığı tarihi eserden daha eski olan amcalar var.Piyasasını bilmiyorum,ilgim sadece pullara oda ata mirası olduğu için,sadece meraktan araştırmıştım, çok güzel tarihi eşyalar var pul için bir şey söyleyemeyeceğim.Kapalı Maraş diye bi bölge var burda savaş zamanı karantina altına alınmış ve o zamandan beri kolarlar bile açılmamış marketlerde duruyor.İnsanlar çıkartmada bıakmış herşeyi ya Rum tarafına ya Türk tarafına kaçmış.Merak edersen Google'dan Kapalı maraş yaz, yakın zamanda olmassada halka açılması yada arzı artık bilemicem kafalarında ne var ama düşünülüyor.İlgini çekebilir şahsen ben her gördüğümde dünya üzerinde böyle bir tarihi şehir daha olamaz diyorum (:
6 saattir ingilizce tez yazıyorum artık kafam hafif dönüyor sorunu tam cevaplayamamış olabilirim farkında olmadan :)
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:19
Çok teşekkür ederim cevap için hocam. Maraş şehrini duymuştum ama bu halinden haberim yoktu. Resmen tampon bölge diye bomboş duruyor. Gerçekten çok ilginç.

İnternette koleksiyon yapan sitelere bakıyorum, Almanların miğferlerinden tutun I. ve II. Dünya Savaşı'nda kullanılmış tüm silahlara, çıkartmadan kalma eşyalara her şeyi satıyorlar. Dedim herhalde çoğu antika Kıbrıs'dan yayılıyor.

Tekrardan teşekkür ederim, Kapalı Maraş bölgesi de gerçekten çok ilginç. Srebrenica'da bile savaştan sonra insanlar yerleşti. Açsalar iyi olur, çünkü tam tatil şehri gibi resimler. Ama içeri girsem herhalde bi 10 gün çıkamam. Her evde bir hatıra var. Çok garip nutkum tutuldu bir de içeri girenler kim bilir ne hissediyorlardır..
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:34
Ben tarihi yer hastasıyım, teknoloji gün geçtikçe silip süpürüyor geçmişi.Kapalı Maraş'ta hala gözle görülebilecek , Türk sınırna yakın noktada bir okulun zili çalar, kiliseler görülür, oteller falan mükemmel bişey anlatamam (: Sınır için örülmüş telin üstünden bile baktığımızda görebildiklerimiz bugün için bile fazla, tarihe doyuyorum resmen.Keşke açılsa hiç dokunulmadan sadece restore edilip kullanıma açılsa ne güzel olurdu ama açıldıktan sonrada rant kavgası için 2. bir savaş çıkabilir bu adada (:
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:38
Bende koleksiyon yapıyorum.Deniz kabukları,Futbol takımı atkıları,Eski İçki şişeleri resimleri atıyorum.

Buda linki eğer resimler çıkmazsa siteyede tek tek atabilirim.

http://zipkinci.com/photo-foto-nostalji/61944-koleksiyonlarim-gemi-deniz-kabuklari-icki-siseleri.html
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:42
Tarihi yer açısından harika ama şöyle bir bakayım dedim. Sophia Loren gibi yıldızlar çıkartmadan önce buraya yazlık yaptırmış. İlk 7 yıldızlı otel burada diye yazıyor .(Golden Sands) Antalya bile milyar dolarlar getiriyorsa burası rahat bi 30 milyar dolar kaynak sağlar.

Zamanın en ünlü otomobil firmaları ana bayilik açmış. Dedim ya nutkum tutuldu. Böyle bir bölgeden haberim yoktu. Ben savaştan sonra Birleşmiş Milletler prosedürü uygulandı sanıyorum. Zorla göç ettirilenleri tekrar geri döndürme politikası.

Şu şehrin içine girsem bir daha çıkamam. Gerçekten çok ilginç, çok garip. Ne diyeceğimi bilemedim. Bi fotoğrafta, Mercedes galerisinde kullanılmamış 0 araçlar duruyor öylece.
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:56

Bunlarda bana ait:D
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2012 saat 00:57
Yeni adet 10 atkı daha geldi yurt dısından psv,bayern münich ve hollanda takımlarının ama onları daha çekemedim.35 adette atkım var bir ara onların resimlerinide eklerim.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır