eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ankaraESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalıİftar Yemeğini Ne Zaman Yapalım?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2009 saat 19:39
Bir de Ankara'da çoğunluğun memur olduğu düşünülürse maddiyat açısından ayın 15'inden sonra yapmak katılımı artıracak bir faktördür.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
EryamanlıESES Liste gör
Yazar

Fatih Başar Yüzer
Yer: Şimdilik Sivas
Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2009 saat 20:39
Çok doğru söylemişsin Müjdat abi. 15'inden sonra yapmak bence de mantıklı olur. Ben Öğretmenevinden yanayım. Çünkü salonu geniş ve ferah.
Sivas'ın Kırmızı Şimşekleri (SivKŞ)
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2009 saat 21:31
Alıntı yapılan banner

Bıktım bu Eskişehirspor'undan,
bir cumartesi pazarımız var onda da
ESESle uğraşıyorsun lafını işitir kesinlikle

LOL

Bak bu dediğin doğru, ama bende hayatta olmaz..

LOL LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 08:33
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan banner

LOL

LOL LOL

Benzer söylemleri duymuyoruz dersek yalan olur.Hatta ESES benim kumam alıştım söylemleri bizde sık telafuz ediliyor.LOL
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
manta Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Isle Of Man
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 09:45
Alıntı yapılan ashanye

Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan banner

LOL

LOL LOL

Benzer söylemleri duymuyoruz dersek yalan olur.Hatta ESES benim kumam alıştım söylemleri bizde sık telafuz ediliyor.LOL

Mesela, EsEs'i mi beni mi daha çok seviyorsun?

daha ileri boyutlarda ise EsEs mi Ben mi?
Yukarı
EryamanlıESES Liste gör
Yazar

Fatih Başar Yüzer
Yer: Şimdilik Sivas
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 11:28
Bu yazıların üstüne bu link gider :) Özgür Topyıldız'ın Hürriyet'teki makalesi:

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=12474&p=4&rid=4369
Sivas'ın Kırmızı Şimşekleri (SivKŞ)
Yukarı
birinci kaptan Liste gör
Yazar

Ömür Yıldız
Yer: Sakarya
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 12:31
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan manta

Düz mantıkla tam tersi gibi geliyor hem Cumartesi'nin çalışanlar için en rahat gün olması hem şehir dışından maç için gelecekler olmasından dolayı ancak en yetkili ve bu konularda en tecrübeli kişilerden birisi tecrübeyle sabit diyorsa bir bildiği vardır bence.

Şöyle izah edeyim. Özellikle cumartesi akşamı ailecek katılım gerektiren yemeklerin, misafirliklerin en yoğun olduğu akşam. Ayrıca hafta sonu Ankara dışına çıkan çok oluyor. Gerçi okullar kapalı ama hafta sonu Ankara'da öğrenci adamı bulamazsın. Maçın Ankara'da olması ve Ramazan olması bu handikapları azaltıyor ama başka bir handikap ortaya çıkıyor. Pazar günü maç olduğu için çoğumuza Eskişehir'den cumartesiden misafir gelecek. Onlarla ilgilenmek durumunda kalacağız. Misafirliğe gelmiş birine emrivaki yapıp iftar yemeğine götürmek hoş olmayabilir.

Bir başka handikap ertesi gün maç var. Ailelerin beraberce en fazla vakit geçirebildiği günler cumartesi ve pazar. Eskişehirspor'a sıcak bakmayan eşi olan bir renktaşımız cumartesi iftara gelse, pazar maça gelmesi riske girer. Bıktım bu Eskişehirspor'undan, bir cumartesi pazarımız var onda da Eskişehirspor'la uğraşıyorsun lafını işitir kesinlikleLOL Gerçi bizim iftarlarımız hep eşli olur. Çoluk çocuk katılır herkes.

Başka bir handikap hafta sonları işletmelerin en yoğun olduğu günler. Müşteri sıkıntıları olmaz, çoğunlukla talebi karşılayamazlar. Dolayısı ile pazarlık yapma şansın olmaz. Bu tür toplantılarda yemek falan ikincil şeyler. Önemli olan mümkün olduğu kadar çok kişinin gelmesini sağlamak ve mümkün olduğu kadar çok vakit geçirmek. Yüksek fiyatlar gelen kişi sayısını etkiler. İstese dahi maddiyat yüzünden gelemeyecekler olabilir.

İşletmenin yoğunluğu nedeni ile sadece yemek yer kalkarsın. Vakit geçiremezsin, tanışıp kaynaşamazsın. Yeni müşteriler geleceği için bir an önce gitseler diye gözünün içine bakarlar. Neticede iftar yemeği, normal yemek olsa alkol olur kimse sesini çıkarmaz ama iftarda yemeği yiyip, çayını içtikten sonra kalkman beklenir. Biz şimdiye kadar hep ayrı bir salonda iftar yaptık, bizden başka kimse olmadı salonda ve istediğimiz kadar oturduk, istediğimizi yaptık. Yukarıda da belirttiğim gibi yemek falan hikaye. Önemli olan tanışıp kaynaşmak. Oturup 1 saat yemek yiyip kalktıktan sonra, birbirimizle oturup iki muhabbet edemedikten sonra anlamı yok.

Sevgili Fatih kardeşimiz Öğretmenevi'nde yapalım demiş. Yapalım bence mahsuru yok ama 12 Eylül Cumartesi günü bizde boş salon yok. Bir şekilde bir yerlere sığıştırırız herkesi ama dediğim gibi anlamı olmaz. Sadece bize ait olan bir salonda çok daha rahat ederiz ve çok daha fazla vakit geçiririz. Öğretmenevinde de olmak zorunda değil tabi. Başka yer de olabilir. Ama 12 Eylül'de başka yer olursa ben gelemem, zira nöbetçiyim.

Öğretmenevinde yapılması düşünülürse bizde iftar menüsü 10 lira. Menüde İftar tabağı, Çorba, Beyaz ya da Kırmızı etli ana yemek, salata, tatlı oluyor. Menü hergün değişiyor. Günü netleşirse o günün menüsünü söylerim size. Önceki yıllardaki gibi çocuklar için palyoço getirtelim, değişik aktiviteler yapalım denirse onların maliyeti yemek maliyetinin üstüne eklenir. Onlara gerek yok denirse kişi başı 10 liradır fiyat.
Doğru, önemli olan taraftarlar arasında kaynaşmayı sağlamak. Yalnız, Müjdat Bey kardeşim; salonun bize ait olması şart değil bence. Ferah bir lokanta ortamında, sadece kendimizin oturacağı bir masa da yeterli olur bunun için. O gün Öğretmenevi'nde ayrı yerlerde oturacaksak -senin de dediğin gibi- bu işin çok bir anlamı yok.
Evet, insanların maddi sıkıntısı mutlaka olabilir, nitekim oluyor da. Ama, Ankara'daki taraftar grubu olarak, gerçekleştirilmesi birkaç yılda bir düşünülen (Yanılıyorsam beni düzeltin.) bir organizasyon için, insanlar üçün-beşin hesabını çok yapmazlar herhalde.  
Öğretmenevi dışında bir yer olursa, senin katılma imkanın yok mu? Nöbetini bir başkasıyla değiştirip falan yani?
Vatan 26, mekân 54. (Şimdilik)
Yukarı
birinci kaptan Liste gör
Yazar

Ömür Yıldız
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 12:41
  Benim düşüncem; bahçeli bir restoranda bu yemeği yemek. Böyle bir yerde, isterseniz yirmi-yirmibeş kişilik bir veya birden fazla masalar kurulabiliyor. Üstelik "Kalkın gidin" gibilerinden gözünüzün içine bakan da yok. (Tecrübe ile sabittir.)
  Bunun mâliyeti yerine göre kişi başı 25-35 TL arasında değişiyor.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 14:06
Ömür Bey;
25-35 lira fiyat aralığı pahalı bir rakam, katılımı baya etkiler. Yukarıda da dediğim gibi bizim iftarlara herkes çoluk çocuk gelir. 2 anne baba, 2 çocuk gelecek olsa 100 lira bir maliyet çıkar en az fiyatla. Tek gelen için sorun değil ama ailecek gelenler için caydırıcı olur. Maliyet nedeni ile eşini ve çocuklarını getirmez, kendisi gelir bu da bizim istediğimiz, tercih ettiğimiz birşey değil. Böyle bir ortamı ailesi ile yaşamak isteyen sonuna kadar yaşayabilmeli.

20-25 kişilik yer yetmez bize. 50 kişinin altına düşersek yapmasak daha iyi zaten. En son iftara 60 civarı kişi gelmişti. Sayı da azımsanmayacak bir sayı olduğu için ayrı salon diyorum zaten. Hangi restauranta giderseniz gidin 50 kişilik bir grup sağa sola dağıtılır, kopukluk olur.

Önceki senelerde yapılan bir iftar yemeğinden resimler:

Ben cumartesi yemeğe gelmek için nöbeti verirsem pazar maça gelemem.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
birinci kaptan Liste gör
Yazar

Ömür Yıldız
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2009 saat 14:48
O zaman nasıl yapacağız, bir sonraki hafta içine Öğretmenevi'nde kalabalık kontenjanlı bir yer ayırtma yoluna mı gitmek gerek acaba? Farklı bir tarihte mi düzenleyelim yemeği?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır