eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
simsek26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı simsek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 03:05

Yasin abinin dediklerinden de herkes ne olup olmayacağını az çok anlamıştır.bence de bu konuyu daha gündemde tutmamız gerekiyor..eskişehirde yaşayanından şehir dışında bulanına -maçta avazı çıktığı kadar bağaranından çekirdek çitleyenine herkese hitap edecek. (yazılanlardan anladığım )

ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
  Alıntı ESErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 11:02

Yıllardır Sürekli taraftarımızın şikayet ettiği KÜFÜR olayını Ö.T.O geçtiğimiz yıl trübün gruplarının küfür değilde  takımına destek vermesi gerektğini yavaş yavaş aşılamıştı..Peki nasıl olduda 2 haftada bir ceza alan kulübümüz en PİS dediğimiz maçlarda bile küfür etmeyerek olay yapmayarak 19 hafta  dayanabildi ? Çünkü  Ö.T.O  için uğraşan bütün arkadaşlarımız büyüklermiz kardeşlerimiz hemen hemen her maça kucağında çocukları (bebekleri) kollarında eşleri veya kız arkadaşlarıyla birlikte geldiler..Tabi trübün grupları bu şehirin çocukları gençleri olduğu için kendi analarının bacılarının yanında küfür etmenin olay çıkarmanın ayıp olacağını algıladı ki 19 hafta  eskişehirspora yakışan  birer örnek taraftar oldular...İşin aslı o zamandan bu zamana bu oluşum sayesinde eskişehirspor camiasında öyle büyük bir gelişme olmuşturki bu gelişmeyi  eskişehir seyircisi değilde eskişehirspor taraftarı olanlar net olarak farketmişlerdir...Deplasmandaki olaylarda bile gözle görülür bir azalma olduğu gibi eskişehirspor taraftarı eskiden (KENDİNDEN BAŞKA) kimseyi hazmademezken şimdi ise anadolunun bir çok külübü ile dostluk kardeşlik içinde bulunmaktadır... Geçtiğimiz yıl NEFER trübününden mesut ,AYDER trübününden erkan,ALTES trübününden maviş (erkan) ve KIZILCIKLI dan ben (ersin) ve abidin bu oluşuma trübünlerimizle birlikte destek vermiştik..Grupların birleşmemesini bahane edip sanal alem aracılığı ile taraftarlık yapmak yerine görev adamı olup eskişehispor trübünlerine (bende burdayım) demek daha doğru olsa gerek.. Geçtiğimiz yıl yolda karşılaştğımız bir çok eses sevdalısı abilerimiz kardeşlerimiz Ö.T.O nun toplantılarına neden biz katılamıyoruz ? Biz örnek taraftar değilmiyiz gibi tatlı sert eleştirilerde bulundular ..Evet bencede bu konuda yerden göğe kadar haklılardı..Çünkü ben Örnek taraftarım diyen herkezin o toplantılara gelme hakkı vardı   ( bana göre bir hataydı) toplantılar 10..15 kişi ile yapıldı....Bu bu oluşum 500 kişide olsa 50 kişide olsa ben her toplantısına bir sürü küçük kardeşlerimide alıp gideceğim..Çünkü benim kadar onlarında abilerinden duyacak çoookkk şeyi olacaktır..Küçük bir kardeşimiz katıldığı bir toplantıda Örnek bir abisinin oturup kalkmasından bile bir ders alırsa bu oluşum zaten amacına hizmet ediyor demektir..Ben kendi payıma bu oluşuma tam destek veriyor ve her yaştan her kesimden her şehirden her ülkeden bu oluşuma ve bu oluşumun  adını koyan,bu meşaleyi yakan (yasin abime ) destek istiyorum..Gerçekten yazmak çizmek değilde birazda uğraşmak gerekiyor... Ö.T.O 2008 hayırlı olsun

Yukarı
kral_esesli_kurti Liste gör
Yazar

Kudret
  Alıntı kral_esesli_kurti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 12:52
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=8

ÖTO nun kendine ait bir topic i varken neden ikinci bir topic açıldığına anlam veremedim..

Ayrıca abilerimizden scetintas,esesliyim,kırmızışimşek,ugur66,assadza,matador,faça26,şahin,zefex,kitapçıes,Refik abi,Günhan ve Hızır abi ve aklıma gelmeyen bir çok ÖTO mensubu abimizin gelişmelerle ilgili neden bir açıklaması yok???

Yapılacak yeniliklerle ilgili onlarda bizi bilgilendirirse sevinirim...

SEVDAMIN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE YANINDAYIM...
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 20:30
Alıntı yapılan kral_esesli_kurti

ÖTO nun kendine ait bir topic i varken neden ikinci bir topic açıldığına anlam veremedim..

Ayrıca abilerimizden scetintas,esesliyim,kırmızışimşek,ugur66,assadza,matador,faça26,şahin,zefex,kitapçıes,Refik abi,Günhan ve Hızır abi ve aklıma gelmeyen bir çok ÖTO mensubu abimizin gelişmelerle ilgili neden bir açıklaması yok???

sevgili kardeşim.ismini yazmadığın için tanıyamadım seni.insanların seni tanıyabilmesi yada isminle hitap edebilmesi için kişisel bilgilerini doldurmalısın...transfer sezonu 1-2-3-4-5 gibi aynı adı taşıyan 5 tane konuya nasıl anlam verebiliyorsan bunada bir anlam vermelisindir.yada en azında ben böyle uygun görmüşümdür..aynı konunun tekrar açılmasının sebebi geçen seneki ö.t.o ile bu seneki ö.t.o arasında dağlar kadar fark olacağıdır.kabuğundan sıyrılacağıdır.örnek taraftar oluşumu 15 kişinin sahipleneceği bir olgu değildir..ö.t.o hiçkimsenin kendi kafasına göre at koşturacağı bir yapılanma da değildir.ö.t.o bir felsefedir..varoluş sebebi de "ö.t.o" felsefesini bütün eskişehirspor taraftarına yaymaktır..bu hedef ile var olmuş ama bunu başaramamıştır..

geçen seneki ö.t.o bitmiştir.bu bitmeye yüz tutmuş bir davanın,devamı niteliğindedir..eski forumdaki örnek taraftar oluşumu konusundaki ilk kıvılcımı yakan,bu oluşuma adını veren insanları örgütleyen biri olarak,nasıl olurda "eskan" ismi senin için bir referans değeri taşımıyor bende buna anlam veremedim...

eski forumdaki ilk mesajı okursan şöyle bir cümle yazmıştım."bu uğurda tek başıma bile kalsam yine de bunun mücadelesini vereceğim"..evet tek başıma kaldım ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyorum.hatta 3 gün önce uğur abiyle (uğur66)telefonda konuştuk.o cümleyi aynen onada hatırlattım.valla napiyim yasin kimseden ses seda yok ki nedesen haklısın dedi..ama birileri yani sizler yanlız değilsin bizde varız dedi.bende bunun alt yapı çalışmasına başladım.günlerdir haftalardır aylardır ben bu oluşumun çalışmalarını yaparken,yukarıda ismi geçen bir çok arkadaş evet bunu sitem ederek söylüyorum, keyfi yetipte ö.t.o nereye gidiyor diye sormadı.üstelik bizzat evimde misafir ettim bahçede mangal eşliğine topladım hepsini..gelin bakalım bir konuşalım dedim.uğur abi(uğur66),levent abi(matador),refik abi(tavolta),hızır abi(hızırh),cüneyt(cino26),kerem(assadza),zafer(zefex) sağolsun geldiler..ne olacak bu ö.t.o'nun hali,6 aydır kimseden ses yok.durum bu bu dedim.hadi bir şeyler yapalım sezon yaklaşıyor..kimseden ses çıkmadı.anlaşılan yorulmuşlar,sıkılmışlar.birileri birşey yaparsa onlarında keyfi yetcek..önemli değil.ben tek başıma da kalsam bunun mücadelesini vereceğim.gerek forum içinde,gerek forum dışında insanları bir araya toplayıp eskişehirspora ve taraftarına hertürlü hizmet etmeye devam edeceğim..

açtığım bu topicteki ilk mesajımı tekrar okumanızı rica edeceğim.yeni bir yapılanma ile tekrar başlayacağımızı yazmıştım.çak daha sağlıklı ve sistemli çalışmalar gerçekleştireceğiz...
bu arada yukarıda adı geçen assadza kullanıcı adıyla yazan kulüp idari menejerimiz kerem atılmazın bu veya başka bir konuya olumlu yada olumsuz mesaj yazması görevi ve resmiyeti icabı biraz abestir.sanırım bu konuda herhangi bir yorumda bulunmaz.ancak bu oluşuma desteği tamdir ve herzaman yanımızdadır..
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 21:12
varsa yer
ve daha yaşımızda yarıdayken;

hamdiozen@hotmail.com
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
ilkeronair Liste gör
Deneyimli Yazar

İlker S.
Yer: Osmangazi
  Alıntı ilkeronair Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 21:18

Ö.T.O'nun, 70'lerdeki efsane taraftarımızın tribün kültürünü bizlere tekrar aşılamaya çalıştığı bir gerçektir. Küfürden uzak, renkli, yaratıcı, faydalı bir bütün olabilmek adına Yasin ve diğer abilerimizin ne kadar çaba sarfettiğini bizzat gören ve -layık olmasam da- Ö.T.O tarafından ödüllendirilen birisi olarak yeni sezonda da Ö.T.O'nun çalışmalarına destek vermenin büyük gereklilik olduğuna inanıyorum. Uzaktayım, İstanbul'da.. ama yine de Ö.T.O zihniyetindeyim... Yasin hocam en az senin kadar heyecanlıyız, elimizden geleni yaparız! 

Rüzgar ol, fırtına ol..
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 21:27
layık olmasamda demek,nedemek ilkercim.
zaten ulusal bir radyoda bizleri fazlası ile onore edip göğsümüzü kabartıyorsun..başımızın üstünde yerin var..o nasıl söz..
Yukarı
kral_esesli_kurti Liste gör
Yazar

Kudret
  Alıntı kral_esesli_kurti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2008 saat 23:58
Alıntı yapılan eskan

Alıntı yapılan kral_esesli_kurti

sevgili kardeşim.ismini yazmadığın için tanıyamadım seni.insanların seni tanıyabilmesi yada isminle hitap edebilmesi için kişisel bilgilerini doldurmalısın...transfer sezonu 1-2-3-4-5 gibi aynı adı taşıyan 5 tane konuya nasıl anlam verebiliyorsan bunada bir anlam vermelisindir.yada en azında ben böyle uygun görmüşümdür..aynı konunun tekrar açılmasının sebebi geçen seneki ö.t.o ile bu seneki ö.t.o arasında dağlar kadar fark olacağıdır.kabuğundan sıyrılacağıdır.örnek taraftar oluşumu 15 kişinin sahipleneceği bir olgu değildir..ö.t.o hiçkimsenin kendi kafasına göre at koşturacağı bir yapılanma da değildir.ö.t.o bir felsefedir..varoluş sebebi de "ö.t.o" felsefesini bütün eskişehirspor taraftarına yaymaktır..bu hedef ile var olmuş ama bunu başaramamıştır..

geçen seneki ö.t.o bitmiştir.bu bitmeye yüz tutmuş bir davanın,devamı niteliğindedir..eski forumdaki örnek taraftar oluşumu konusundaki ilk kıvılcımı yakan,bu oluşuma adını veren insanları örgütleyen biri olarak,nasıl olurda "eskan" ismi senin için bir referans değeri taşımıyor bende buna anlam veremedim...

eski forumdaki ilk mesajı okursan şöyle bir cümle yazmıştım."bu uğurda tek başıma bile kalsam yine de bunun mücadelesini vereceğim"..evet tek başıma kaldım ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyorum.hatta 3 gün önce uğur abiyle (uğur66)telefonda konuştuk.o cümleyi aynen onada hatırlattım.valla napiyim yasin kimseden ses seda yok ki nedesen haklısın dedi..ama birileri yani sizler yanlız değilsin bizde varız dedi.bende bunun alt yapı çalışmasına başladım.günlerdir haftalardır aylardır ben bu oluşumun çalışmalarını yaparken,yukarıda ismi geçen bir çok arkadaş evet bunu sitem ederek söylüyorum, keyfi yetipte ö.t.o nereye gidiyor diye sormadı.üstelik bizzat evimde misafir ettim bahçede mangal eşliğine topladım hepsini..gelin bakalım bir konuşalım dedim.uğur abi(uğur66),levent abi(matador),refik abi(tavolta),hızır abi(hızırh),cüneyt(cino26),kerem(assadza),zafer(zefex) sağolsun geldiler..ne olacak bu ö.t.o'nun hali,6 aydır kimseden ses yok.durum bu bu dedim.hadi bir şeyler yapalım sezon yaklaşıyor..kimseden ses çıkmadı.anlaşılan yorulmuşlar,sıkılmışlar.birileri birşey yaparsa onlarında keyfi yetcek..önemli değil.ben tek başıma da kalsam bunun mücadelesini vereceğim.gerek forum içinde,gerek forum dışında insanları bir araya toplayıp eskişehirspora ve taraftarına hertürlü hizmet etmeye devam edeceğim..

açtığım bu topicteki ilk mesajımı tekrar okumanızı rica edeceğim.yeni bir yapılanma ile tekrar başlayacağımızı yazmıştım.çak daha sağlıklı ve sistemli çalışmalar gerçekleştireceğiz...
bu arada yukarıda adı geçen assadza kullanıcı adıyla yazan kulüp idari menejerimiz kerem atılmazın bu veya başka bir konuya olumlu yada olumsuz mesaj yazması görevi ve resmiyeti icabı biraz abestir.sanırım bu konuda herhangi bir yorumda bulunmaz.ancak bu oluşuma desteği tamdir ve herzaman yanımızdadır..

Bu mesajın daha açıklayıcı olmuş  yani  diğer kurucu üyeler ÖTO yu bırakmış sen devam ediyorsun,tebrikler,başarılar..
SEVDAMIN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE YANINDAYIM...
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2008 saat 17:30
@kral_esesli_kurti

Bu mesajın daha açıklayıcı olmuş  yani  diğer kurucu üyeler ÖTO yu bırakmış sen devam ediyorsun,tebrikler,başarılar..

eskişehirsporluyum diyen hiç kimse ö.t.o yu bırakamaz.bırakmaz..bu artık bizim çocuğumuz..
sadece zihniyet değişti.sistem değişti..
sizler de dahil olmak üzere herkez bu oluşumun içindedir ve birer parçasıdır.tek başıma değilim.sadece bazı şeylerin kontrolünü elime aldım.
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2008 saat 18:40
Alıntı yapılan eskan

@kral_esesli_kurti

eskişehirsporluyum diyen hiç kimse ö.t.o yu bırakamaz.bırakmaz..bu artık bizim çocuğumuz..
sadece zihniyet değişti.sistem değişti..
sizler de dahil olmak üzere herkez bu oluşumun içindedir ve birer parçasıdır.tek başıma değilim.sadece bazı şeylerin kontrolünü elime aldım.
Bazı şeylerin kontrolünü elinize aldığınızı yazmışsınız.Destekliyorum.Haydi göreyim sizi Ö.T.O. olarak şu İstanbul deplasmanı organizasyonunuda ele alıveride güle oynaya maça gidelim.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır