eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Osetya yerle bir oldu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2345>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
black_red_026 Liste gör
Yazar

ethem
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı black_red_026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 00:59
savas kapıda arkadaslar
inadına eses
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
  Alıntı sezginsecil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:15

ABD , çevresine yönlendirebileceği müttefiklerini topladı ve her zamanki emperyalist düşüncesiyle bu müttefikleri üzerinde etkin bir şekilde bir rol alıyor. Afganistan , Gürcistan , Azerbaycan gibi Kafkas ülkeleri ve bunun gibi ülkeler üzerinden Rusya ve Çin gibi iki büyük gücü dört bir çevreden sarmayı amaçlayan bir politika izliyor. Gürcistan da bu politikanın bir parçası oldu. Gürcistan yönetimi , kendi dinamiklerine güvenerek böyle bir işe kalkışamazdı , çünkü Rusya'nın Güney Osetyalıların Kuzey Osetyalılar ile birleşmesini arzuladığını biliyordu. Yurtta barış , cihanda barış ilkesinin izinden yürüyen ülkemizin de Amerikan emperyalizminden uzak durup , her türlü olumsuzluktan kaçınmasını temenni ediyorum.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
hanci ve yolcu Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
  Alıntı hanci ve yolcu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:37
''DİSK olarak komşu coğrafyamız Kafkasya'nın kardeş halkları için acil barış diliyoruz'' diyen Çelebi, şunları kaydetti:

''Kafkas halklarının ihtiyacı savaş ve acı değil, barış ve insanca bir yaşamdır. Gelişmelerin uzun süre devam edecek ve bölgeyi saracak bir savaşa dönüşmesinden endişe duyuyoruz. Çatışmaların ABD filolarının bölgede kalıcı olarak konumlanmasına bahane oluşturmasından endişe duyuyoruz. Türkiye'de çok sayıda Kafkasya kökenli yurttaşımız yaşamaktadır. Onların, bölgedeki yakınlarına dair duydukları endişelerini paylaşıyoruz. Türkiye'nin gerek asker göndererek, gerekse silah satışı yoluyla savaşa dahil olmasından endişe duyuyoruz.

Gürcistan ve Rusya Federasyonu'nu acil olarak karşılıklı ateşkes ilan etmeye ve tarafları müzakereye başlamaya davet ediyoruz. DİSK olarak tüm dünya işçilerini ve uluslararası sendikal hareketi göreve davet ediyoruz.''

"Gerçekçi ol imkânsızı iste"
Yukarı
yasinolcay26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin OLçay
Yer: 71 EvLeR
  Alıntı yasinolcay26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 02:20
Alıntı yapılan black_red_026

savas kapıda arkadaslar
Arkadaşım böyle diyerek felaket tellallığı yapma lütfen,herkes neyin ne olduğunu biliyo zatenWink
Bizim gerçekleştirdiklerimize,onların hayalleri bile yetemedi!!!(Fatih Sultan Mehmet)
Yukarı
knighteses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı knighteses26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 15:56
                             Ruslar Türk Gazetecilerine Saldırdı
Gürcistan ile Güney Osetya bölgesinde meydana gelen çatışmaları izlerken saldırıya uğrayan 4 Türk gazeteci bu gece Kuzey Osetya'nın başkenti Vladikavkaz'dan İstanbul'a geldi. Gazetecilerin gelişiyle birlikte, Cumhur Çatkaya'nın kaydettiği saldırı anının sıcak görüntüleri de NTV'de yayınlandı.

Gürcistan'da saldırıya uğrayan Kanaltürk muhabiri Levent Öztürk ve kameraman Güray Ervin ile NTV ekibi, Türkiye'ye döndü.
Saldırıda başından yaralanan Levent Öztürk, "Yaşadıklarımıza takdiri ilahi diyorum. Verilmiş sadakamız varmış. Vurulduktan sonra bilincimizi kaybetmemeye çalıştık. Ne yapabileceğimizi düşündük. Arkadaşlar bana olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı" diye konuştu.

NTV muhabiri Hilmi Hacaloğlu ise "Saldırı sırasında ben hemen eğildiğimi hatırlıyorum. Ölüme daha önce bu kadar yaklaşmamıştım. Güray gömleğini sallamaya başladı. Press diye bağırmaya başladık. Saldırmak amacıyla orada olmadığımızı anlatmaya çalıştık. Daha sonra bizi hastaneye götürdüler. Hastanede iyi davranıldı. İfademizi aldılar" dedi
Cumhur Çatkaya ise saldırı sırasında kayıtta olduğunu söyleyerek, "Yolda ilerlediğimiz sırada ben kayıttaydım. Birden kurşunlar gelmeye başladı. Kameramın arkasına saklandım. 2-3 kurşun kamerama isabet etti" dedi. Yaralı gazeteciler Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nden ambulanslara alınarak çıkartıldı. Saldırıda yaralanan Öztürk ve Ervin ambulansla Alman Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan Öztürk halen yoğun bakımda tedavi altında bulunuyor.
                                                                                        Alıntı:www.mynet.com
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 16:34
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=152654

Saldırıya uğrayan NTV muhabirleri,saldırı anını canlı canlı çekmişler.Allah korumuş diyiyorum başkada bir şey demiyorum.Bu ağır ateşten sağ çıkmak gerçekten mucize.
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 17:17
Bu da Kanal D muhabirinin Gürcistanda çıldırdığı An

http://www.haber7.com/video-galeri.php?vID=179
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 17:20
Alıntı yapılan AzTecK

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=152654

Saldırıya uğrayan NTV muhabirleri,saldırı anını canlı canlı çekmişler.Allah korumuş diyiyorum başkada bir şey demiyorum.Bu ağır ateşten sağ çıkmak gerçekten mucize.

Allah korumuş gerçekten.Hepsine geçmiş olsun diyorum.En zor mesleklerden birisi Savaş muhabirliği.
Yukarı
yasinolcay26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin OLçay
Yer: 71 EvLeR
  Alıntı yasinolcay26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 17:53

Muhabirlere saldırı anını ben de izledim,gerçekten çok korkunç dakikalar.Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin...

Bizim gerçekleştirdiklerimize,onların hayalleri bile yetemedi!!!(Fatih Sultan Mehmet)
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2008 saat 00:29
Gürcistan ile Rusya arasında süren savaşta mesleğini yerine getirmeye çalışan gazeteciler, bazen de kurşunlara hedef olabiliyor. Tıpkı bunun gibi

http://www.haber7.com/haber/20080815/Canli-yayinda-kursun-yedi-VIDEO.php
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2345>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,461 saniyede hazırlanmıştır