eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kulanıcı Adları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:04
sevgili nowhere, demissin ki database'i degistirmeden yapilabilirdi vs vs..
anladigim kadariyla database'ler konusunda oldukca yetkin ve bilgili bir arkadasimizsin..
o zaman, zaten biliyorsundur, eski database'imizin Access oldugunu ve Access'in de yogun baglantilarda patladigini.. gunluk unique baglanti adedinin 10binleri gectigi forumumuzda artik Access'den kurtulup SQL Server'a gecmemiz gerektigini de biliyorsundur.. o yuzden artik MS SQL'e gectik..
kullanici tablosunu yeniden yapilandirma kararimiz, ki bunu tum mod arkadaslarla uzun uzun konustuk, tasiyalim mi yeniden mi baslayalim diye, sonuc olarak yeniden yapma kararini verdik. cunku :
- eski kullanici tablosu cok sismisti, yillardir girmeyen uyeler oldugu gibi, forumun ilk zamanlarindan giris yapmis, mail adresleri bile olmayan kullanicilar vardi..  madem hem server degisikligi yaptik, hem yazilim degisikligi yaptik, o zaman herseye yeniden start verelim dedik..
bu karar, site/forum yoneticilerinin tasarrufunda olan biseydir.. hem sosyal acidan hem de teknik acidan bole olmasina karar verdik..

cifte standardi nerden dusundugunu anlayamadim, asıl, adil olsun diye, eski forumdakikullanici adlarini isteyenlere oncelik tasidik, ilk ornegi de selahattin abidir.. hemen tahsis edildi kendisine eski kullanici adi, baska tale gelirse onlari da aninda duzeltecegiz.. bunun "cogunlugun icinden sesleri fazla cikanlarla" alakasi olmadigi gibi , bu forum mod'larinin her eskisehirspor taraftarina esit mesafede olmasi ile ilgili bir şeydir.

Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
  Alıntı tnt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:10
Allah şu site yöneticilerine sabır versin... Big%20smile
Şu sitenin bugünlere gelmesinde bu kadar emeğiniz geçti. Herşeyle herkesle tek tek ilgilendiniz. Bu başlangıçtaki olaylar da geçici zamanla oturunca herşey daha iyi olur. Şevkiniz kırılmasın lütfen... Emin olun ki forumun hemen hepsi yaptığınız her işin arkasında.. Kolay gelsin. Herkese saygılar...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:15
Sevgili Çağıl
Link Dünyası,nı daha geniş şekilde siz yönetici arkadaşlar oluşturabilirseniz iyi olur.Sitede  oldukça çok ziyaret ediliyordu.
Eski forumda topiği ben açtığım için söylemiyorum,bundan emin olabilirsin :)
Gerekli olduğunu düşünüyorum ama daha yapacak çok işiniz olduğunuda biliyorum.

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:16
Günlerdir bu forum için sabahtan gece yarılarına kadar pc başındayız Mehmet zaten uçtu adam, maymun gibi oldu sürekli alt yapıyla ve yazılımla uğraşıyor...Bizde sürekli forumda eksik gedik varmı nasıl daha iyi olur diye forumda sürekli geziyoruz tespitler yapıyoruz.

Ama bu kadar yorgunluğa bizimde sinirlerimizin boşaldığı zamanlar oluyor...

Bu siteyi üyeler daha rahat girebilsin bağlantı ve erişim problemleri olmasın diye sıfırdan kurmaya çalışıyoruz en anlayışlı olması gereken kişiler çok enterasan yaklaşım şekilleri gösteriyorlar...

Soru sorabilirsiniz ama soru sormanın da bir adabı vardır hesap sorar gibi soru sorulmaz....

Zaten bu başlıklarda sorulan tüm sorularla cevap vermeye çalışıyoruz ama demekki bazı şeyleri anlatamıyoruz....
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:20
Alıntı yapılan 26_26_26

Sevgili Çağıl
Link Dünyası,nı daha geniş şekilde siz yönetici arkadaşlar oluşturabilirseniz iyi olur.Sitede  oldukça çok ziyaret ediliyordu.
Eski forumda topiği ben açtığım için söylemiyorum,bundan emin olabilirsin :)
Gerekli olduğunu düşünüyorum ama daha yapacak çok işiniz olduğunuda biliyorum.

Ahmet Bey

Eski forumdaki tüm konu başlıkları ve mesajlar bu adresin altına açılacak bir adreste duracak istediğimiz zaman eski mesajları okuyabileceğiz....

Eski mesajlar bu adrese eklendiği zaman güncel olan linkleri hep beraber çeker konu başlığına aktarırız...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
Nowhere Liste gör
Yazar

Ramazan
  Alıntı Nowhere Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:25
Madem eski liste elinizde var, database'e koysaydiniz da bizde yeniden form doldurup kayit olmak zorunda kalmasaydik.

Bu yapilmadigina gore, demek ki amac farkli, ben de  tam olarak bu amaci ogrenmek istedim sakincasi yoksa tabiii.

Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:32
evet amac farkli, oldukca farkli hem de,
amac şu : eski kullanici database'ini temizlemek, bir duzene sokmak, eski database'de 5 bin uye var , bilmem kac tanesi yillardir girmemis, bunlari temizlemek, aktif kullanicilarimizi ise yeni sistemde ayni kullanici adlariyla tekrar kazanabilmek.. bilgileri guncellenmis sekilde, ve daabase'i biraz rahatlatarak..

benim anlamadigim konu ise, neden illa eski kullanici bilgileri buraya kopyalansin istiyorsunuz ve bunu insanlara esit yaklasmamakla sucluyorsunuz ?
yoksa yeni kayıt icin ayiracaginiz toplam 30 saniyelik yeni bir islem mi sizi sıktı ?
eger boyleyse, sahsim adina cok ozur dilerim..
Yukarı
Nowhere Liste gör
Yazar

Ramazan
  Alıntı Nowhere Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 01:39
Sevgili bloddy,
Ayrintili cevabin  icin tesekkur ederim. Inan meraktan sordum. Bu degisimde baska bir amac hissettim sanki bilemiyorum. Birde gece gece grip formdaki sifrem kabul gormeyince biraz gerilmis olabilirim. Emege saygisizlik yapmak soyle dursun bu konuda  her turlu destek ve gayreti benden de gorebilirsiniz.

Cevap veren moderator arkadas unlemli bir mesaj atinca bende sadece onun mesajini okuyup az onceki mesaji attim. Yani konuyu hala uzatan mesaji.Ama sonrasinda yazilanlari gormemistim.Emeklerinizi ve cabanizi soyle bir dusununce size hak veriyor ve  Ozur diliyorum.

Siz baya bir gerginsiniz Musadenizle konuyu kapatayim ben sizi daha fazla mesgul etmeden. size iyi calismalar.

Yukarı
bulutsuzluk Liste gör
Yazar

Talha
  Alıntı bulutsuzluk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 19:58
Alıntı yapılan kırmızışimşek

Forumumuzun daha sağlıklı kullanılması ve karışıklık yaşanmaması için mutlaka eski forumda kullandığımız nickleri almaya çalışalım..Diğer forumda kullanılan başkalarına ait nicklerin benzerlerini kullanıyorsak lütfen onları değiştirip daha özgün kullanıcı adları alalım...

Örneğin esesliyim-esesliyiz

kırmızışimşek-kırmızışimşek86

esesim-esesim26

bu tip nickler karışıklık yaratıyor,yaratıcı olup birbirimizden farklı nickler kullanalımWink

Daha yaratıcı olup "kırmızışimşek" gibi Es-Es taraftarlarının sıkça türevlerini alabileceği nickleri alıp, her alınan kırmızışimşekküsür nicklerinde karamsarlığa kapılmayalım LOL
Yukarı
kırmızışimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Nepal
  Alıntı kırmızışimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2007 saat 22:31
Alıntı yapılan bulutsuzluk

Alıntı yapılan kırmızışimşek

Forumumuzun daha sağlıklı kullanılması ve karışıklık yaşanmaması için mutlaka eski forumda kullandığımız nickleri almaya çalışalım..Diğer forumda kullanılan başkalarına ait nicklerin benzerlerini kullanıyorsak lütfen onları değiştirip daha özgün kullanıcı adları alalım...

Örneğin esesliyim-esesliyiz

kırmızışimşek-kırmızışimşek86

esesim-esesim26

bu tip nickler karışıklık yaratıyor,yaratıcı olup birbirimizden farklı nickler kullanalımWink

Daha yaratıcı olup "kırmızışimşek" gibi Es-Es taraftarlarının sıkça türevlerini alabileceği nickleri alıp, her alınan kırmızışimşekküsür nicklerinde karamsarlığa kapılmayalım LOL

Big%20smileLOL
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır