eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 391392393394395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esk0026 Liste gör
Yazar

Mert
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:56
Haydi Sayın Büyük Erşen Pamuk Eller Cebe Şimdi Göreceğiz Kriz Teyet Geçtimi Geçmedimi İnş Kaybeden Eskişehirspor Olmaz...
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 13:13
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Kiyi bolgelerinde neden sol oylarin yuksek oldugunu sormus bir arkadasimiz. Bunun cevabini daha net verebilmek icin Istanbul'un sonuclarina da bakalim. Kadikoy, Besiktas, Sisli gibi Turkiye'nin en yuksek egitimli insanlarinin oldugu yerler bu ilceler. Yine Izmir, Trakya, Eskisehir (Merkez), Mugla gibi sehirlerde genel egitim seviyesinin cok yuksek oldugu yerler. Egitim seviyesi yukseldikce insanlar daha cok sol partilere yonelirler. Varoslarda, egitim seviyesinin daha dusuk oldugu yerlerde secmen tercihini (Turkiyede) muhafazakarlardan yana kullaniyor. Turkiye'de egitim seviyesi yukseldikce merkez sol oylar artacaktir. Egitimli insanlar kritik eder elestirir, duzeni daha iyi yonde gelistirmek icin sorgular. Egitim seviyesi dusuk olan insanin degisimle ilgili korkulari daha fazladir. O muhafaza etmeyi daha cok tercih eder.  

bana kalırsa bu egıtımle degılde yasam sıtandartları ıle. genel hayat kulturu ıle de alakalı.yanı ıstanbulda dedıgınız semtlerde kı ınsanlar bu ulkenın cogu problemınden bı haber. onların oyları bellı bır ıdolojı pesınde gıdıyor. ama orta sınıf genel olarak oyunu cebıne gıren paraya gore verıyor.
DK
Yukarı
Es es Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 13:13
Alıntı yapılan esk0026

Haydi Sayın Büyük Erşen Pamuk Eller Cebe Şimdi Göreceğiz Kriz Teyet Geçtimi Geçmedimi İnş Kaybeden Eskişehirspor Olmaz...

O lafı söyleyen Büyükerşen değil tayyip tir
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
Yer: ortanın ortası
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 13:35
Öyle insanlar var ki Eskişehir'de, yağmura yakalanıp ıslanınca "şehrin üzerini kapatmadı" diye Büyükerşen'i suçluyorlar... Pamuk eller cebeymiş...
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 13:47
Alıntı yapılan esk0026

Senin biraz kafan karışmış..LOL
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 14:01
 ama orta sınıf genel olarak oyunu cebıne gıren paraya gore verıyor.
[/QUOTE]

Bu dedigine katiliyorum. Turkiye'de sadaka kulturune bagli, iki torba komure oyunu satan yuzbinlerce secmen var. Bunun en guzel ornegi Melih Gokcek.
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 14:08
Alıntı yapılan esk0026

Lütfen kimse bu genc arkadasima  gercekleri anlatmasin dünyasi yikilir  nasil  biliyorsa öyle kalsin....LOL
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 14:09
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Kiyi bolgelerinde neden sol oylarin yuksek oldugunu sormus bir arkadasimiz. Bunun cevabini daha net verebilmek icin Istanbul'un sonuclarina da bakalim. Kadikoy, Besiktas, Sisli gibi Turkiye'nin en yuksek egitimli insanlarinin oldugu yerler bu ilceler. Yine Izmir, Trakya, Eskisehir (Merkez), Mugla gibi sehirlerde genel egitim seviyesinin cok yuksek oldugu yerler. Egitim seviyesi yukseldikce insanlar daha cok sol partilere yonelirler. Varoslarda, egitim seviyesinin daha dusuk oldugu yerlerde secmen tercihini (Turkiyede) muhafazakarlardan yana kullaniyor. Turkiye'de egitim seviyesi yukseldikce merkez sol oylar artacaktir. Egitimli insanlar kritik eder elestirir, duzeni daha iyi yonde gelistirmek icin sorgular. Egitim seviyesi dusuk olan insanin degisimle ilgili korkulari daha fazladir. O muhafaza etmeyi daha cok tercih eder.  

Benim anlamadığımda buydu zaten, eğitimli kişiler Chp' ye eğitim seviyesi biraz düşük olanlar Akp' ye şeklinde gösteriliyor ve bir ayrım yapılmaya çalışılıyor. Oysaki eğitimli, bilinçli insan en iyi hizmet yapabilecek kişiye oyunu vermelidir. Başta sol parti olunca hizmetler daha mı iyi oluyor. Mesela Yılmaz BÜYÜKERŞEN eğer sağ bir partide olsaydı Eskişehir' e bu kadar hizmet yapmayacakmıydı. Benim tahminim insanların çoğu bilinçsiz bir şekilde oyunu kullanıyor. Chp deyince insanların aklına  Atatürkçü parti geliyor , bizde Atatürkçüyüz gidip ona verelim yada Akp deyincede bu Hacı Hocaların partisi, bizde böyleyiz gidip o zaman Akp' ye oy verelim şeklinde düşünüyor insanların bir çoğu.
Yukarı
esk0026 Liste gör
Yazar

Mert
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 14:11
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan esk0026

Lütfen kimse bu genc arkadasima  gercekleri anlatmasin dünyasi yikilir  nasil  biliyorsa öyle kalsin....LOL
Yukarı
esk0026 Liste gör
Yazar

Mert
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 14:20
 istanbulda yaşayan bir esesli olarak yaşım 45 3 çocuğumuda iyi bir esesli yetiştirdiğime inanıyorum.pamuk eller cebe derken belediyenin hiç katkısı olmayacakmı ben akp den bir başkan seçilseydi takımımıza daha fazla destek olurdu düşüncesindeyim.çünkü kulüpler için gelir en önemlisi inşallah büyükerşende faydalı olur.benim dünyam 1986 da istanbulda son maçta gs ye 1-0 yenilip küme düştüğümüzde yıkılmlştı.en büyük es es
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 391392393394395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır