eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 390391392393394 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 09:09

Eskişehir'den uzak olmam ve siyasetin 'S'si ile ilgili olmadığım için bu sayfaya hiç yazmamıştım. Yazmamamın diğer nedeni de aynı tribünde birbirine bir çok şeyi feda edebilecek iki EsEs'linin, burada birbirini kıracak, üzecek hakaret edebilecek düzeyde yazmalarıdır.

Başta Büyükşehir, merkez ilçe ve diğer ilçeleri kazanan tüm belediyelerin başkanlarını tebrik ediyorum.  Kazanan 30 marttan sonra Eskişehir olmalı. Adı üstünde yerel seçim. Yılda 4-5 kez gelebildiğim şehrimde olumlu farklılıkları daha net görebiliyorum. Hocamız rahmetli A.Arat'tan sonra koltuğu devraldığında ilk 5 yıl hizmet fazla beklemeyin, borçları kapatacağız, ondan sonraki dönem hizmet yılımız olacak gibi bir söz sarfettiğini hatırlıyorum. Bence öylede oldu. Şimdi büyük tecrübesiyle büyük projelere imza atacağına inanıyorum. Hazineye şehir olarak yüklü bir borcumuz olsaydı hergün topa tutulurduk. Galiba Tramvay için kredi borcundan başka büyük borcumuz yok.

Edine'li olan, geçen dönem İstanbul, son dönem Eskişehir bakanı Sn. Unakıtan Eskişehir'deki belediyeleri almasına fayda sağlamak için gönderildiği bir gerçek. Antalya'ya diğer bakanın gönderildiği gibi. İyi veya kötü bakanımız. Trabzon'da iki bakanın, Antalya'da ve bazı diğer illerde bakanların o ilin takımlarına yaptıkları göze batmıyor ama Sn. maliye bakanının yaptıkları göze batıyor. Marka olan Eskişehirspor'un adı birçok kişinin ağzındaydı.

Bulunduğum şehirde (Bolu'nun komşusu) tanıştığım, Eses'li olduğumu öğrenen kişiler ''-Hadi  hocam bakan sayesinde çıktınız, aslında Bolu'nun hakkıydı'' cümlelerine bıkmadan usanmadan ''-Kale de bakan yoktu,Tongue marifet Bolu'nun yaptığı gibi 3 topu direğe çarptırmak değil, 3 direğin arasından EsEs'in yaptığı gibi golü atmakSmile'' diye cevap vermişimdir.

Şimdi bu seçimlerden EsEs'imize ne kadar kalıcı gelir getirecek, günü kurtaracak olmayan faydalar sağlanabilir onu düşünmeliyiz. Bu arada bakanımız, sık sık ben EsEs'liyim diyor ve eski dönemdeki oyuncularımızın isimlerini bir çırpıda söylüyordu. İnanın 70'li yıllarda futbol merakı olan birçok kişi Düzce'de sohbet esnasında bana da aynı isimleri sayıyor, başarılarımızı, Orhanı'mızı, taraftarımızı övüyor. Bakanımız bundan sonraki maçlarımızada gelirse, ben diyeceğim ki gerçekten içinde EsEs sevgisi var. Seven adam yardım eder, hizmet eder.
Büyük projelerin altına bakanın elini ve Büyükerşen'in elini sokmalıyız. Tabi iki zıt kutbu idare edecek olanda yönetimimiz ve başkanımız olacaktır.

Açıkçası ben bu yönetimden umutlu değilim. İlk önce Eskişehirspor yönetim kurulu  sn. Büyükerşen'i ve diğer merkez ilçe belediye başkanlarını tebrik ziyareti gerçekleştirmelidirler. Ellerinde güzel EsEs projesi olmalıdır, ilersi için EsEs hakkında randevu alınarak taraftarın, sivil toplumun, mimarlar odası, ticaret odası vs. gibi önemli odaların ortak aklıda birleştiği stad, tesis, altyapı vs projelerinin hayata geirilmesi gereknektedir. Bu projede de bakanımızın EsEs sevgisi kullanılmalıdır. Önümüzdeki maçlarda bu sevginin olup olmadığını göreceğiz. Umuyorum ki vardır.

Şimdi yazmayı unuttuğum başka bir konuda şu.

Aleyhimize olan 10-12 puanı alsaydık 42 pundaydık, üstüne başka takımlarının hakkı olan 8-10 puanıda hakem hataları yüzünde almış olsaydık. ''-vay akp nin takımı, vay Bakan'ın takımı, -sporda siyaset istemiyoruz, vay şu, vay bu diyerek Eskişehirspor'umuzun marka değeri yerlerde olacaktı. Bunu temizlemekte uzun zaman alacaktı. Şimdi diğer spor sitelerinin yorumlarında hiç siyasetle EsEs'i aynı cümlede kullanan yorumcu görüyor musunuz. (ajansporda 1-2 tane Bolu'lu vardı :) )

Siyasetten adımızı kısa sürede Rıza Hoca ve savaşçıları bileklerinin hakkıyla temizlediler. Ama başkanımız yerli yersiz bazen konuşuyor, onunda bu kusuru var.

Kısaca ben iyi bir yöntim kurulunun Eskişehirspor'a geldiğinde güzel projelerle hem bakanımızı hem büyükşehir belediye başkanımızı Eskişehirspor'a kendi menfaatlerini bir adım geride tutarak çok şey kazandıracaklarını

a) düşünüyorum
b) umuyorum
c) tahmin ediyorum
d) hayal ediyorum

Benim için siyaset bitmiştir, 391 sayfaya ilk ve son yazım.
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 10:34
Erdinç bey yazdıklarınıza katılıyorum,ama Sayın Başbakan seçimlerde başarısız olan bakanları değiştireceğini söyledi.Sayın Unakıtan'ın bakanlık koltuğunda oturması zor görünüyor. Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 11:18

Geçtiğimiz sayfalarda bu tablo verilmişti. Gerçekten çok ilginç , ege ve akdeniz bölgelerinde deniz kenarındaki şehirlerin hepsi oyunu Chp ' ye vermiş neden ki ?

Yerel seçimlerde bildiğim kadarıyla yapılabilecek tek şey şehire yapılan hizmet, Deniz kenarındaki illerde Chp, iç bölgelerde Akp mi daha iyi hizmet veriyor. Bence bunun nedeni insanların bilinçsizce oy kullanması, Tv' de diyorlar  İzmir Cumhuriyetçi, gidiyor bütün İzmirliler Chp' ye veriyor, Konya' ya Akp kazanır diyorlar Konyalılar gidiyor Akp' ye veriyor. İzmir' in yıllardır Yerel Belediyesinden şikayetçi olduğunu biliyorum ama herkes gidipte Chp' ye veriyor yine oyunu .

Eskişehir' e gelince bu seçimde Yılmaz Büyükerşen' in kazanamayacağını düşünüyordum ama gittim yine de oyumu ona verdim ama genel parti seçimlerinde Yılmaz Büyükerşen' in partisine gidipte asla oyumu vermem. Hatta genel seçimlerde sağ partileri oylarını verenler yerel seçimlerde oylarını gidipte Yılmaz Büyükerşen' e veriyorlar. Bu Eskişehir seçmenlerinin diğer şehirlere göre daha bilinçli olduğunu gösteriyor sanırım.

Bu seçimleri Akp' nin kazanamamasının nedenleri seçimlere 2-3 gün kala Yılmaz Büyükerşen hakkında iddaları ortaya atması olabilir, doğru veya yanlış olabilir ama insanlar bu iddalara inanmadılar. Çünkü madem böyle birşey var neden seçimlere bir kaç gün kala ortaya çıkıyor. Bence kazanamamasının nedenlerinden biri de bu, çünkü Yılmaz Büyükerşen' e karşı bir gruplaşma olduğunu biliyordum. Minübüsçüler, otobüsçülerin çoğu Yılmaz Büyükerşen' in işlerini engellediğini söylüyordu. Tabiki bu kısa bir örnek bu şekilde düşünen oldukça çoktu. Tabiki bu herkesin kendi fikri herkesin kendine göre bir düşüncesi vardı..

Son olarakta Eskişehir seçmenine bilinçli oy kullandığı için teşekkür ederim. Yılmaz Büyükerşen hocamızada başarılar dilerim.
Yukarı
desperadomt Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 11:23
Alıntı yapılan eses şahin

Erdinç bey yazdıklarınıza katılıyorum,ama Sayın Başbakan seçimlerde başarısız olan bakanları değiştireceğini söyledi.Sayın Unakıtan'ın bakanlık koltuğunda oturması zor görünüyor. Wink
Kulislerde konuşulanlara göre unakıtanın gönderileceği ağırlıktaymış.
Kalsada son nefes yine de ES ES.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:01
Başkanlar belirlendi de,Belediyelerdeki meclis üyeliklerinin dağılımı henüz netleşmedi.Ancak bugünkü İstikbal Gazetesindeki habere göre belediye meclis üyelerinin dağılımı şu şekilde:

Büyükşehir Belediyesi:DSP:9,AKP:8 (Y.Büyükerşen dahil)
Tepebaşı Belediyesi:DSP:22,AKP:14,MHP:1
Odunpazarı Belediyesi:AKP:19,DSP:15,CHP:3

Ancak çeşitli itirazlar olduğu için oyların yeniden sayılacağı,akşama kadar sonuçların kesinleşeceği söylenmektedir.

Bu oy dağılımlarına göre artık tüm Belediyelerde hiçbir partinin 2/3 çoğunluğu olmadığı için,meclis kararlarında "ısrar kararı" alınamayacağı,iptal edilen kararların ikinci defa meclise getirilerek gereksiz tartışmaların yeniden yapılması MÜMKÜN DEĞİLDİR.Tepebaşı ile Büyükşehir daha uyumlu çalışacağı açıktır.Odunpazarı'nda ise sayın B.Sakallı gereksiz polemiklere girmeyip o sakin yapısı ile Büyükerşen ile uyumlu çalışırsa,Odunpazarı-Büyükerşen ilişkilerininde çok problemli olacağını düşünmüyorum.Zira önceki dönemde AKP içinde Büyükerşen ile en az çatışan kişi B.Sakallı idi.Ben şahsen Burhan beyin Büyükerşen ile uyumlu çalışacağına inanıyorum,yeter ki dışarıdan gelecek seslere kulağını kapasın.

Gerek Büyükşehir gereksede Tepebaşı Belediye meclislerinde dengeler değişti. Odunpazarı'nda ise aynı olsa bile,alınan kararlar yasa gereği Büyükşehir Meclisinde de onaylanması gerektiğinden,bir şekilde Odunpazarı meclis kararlarının yürürlüğe girmeside Büyükşehir Belediye Meclisine bağlı durumda.

Son olarak Büyükşehir Belediye Meclisi isim listesini aktarayım:
1-Yılmaz Büyükerşen (DSP)
2-Ahmet Ataç (DSP)
3-M.Kamil Biçerli (DSP)
4-Ayhan Kavas (DSP)
5-Fuat Gürcüoğlu (DSP)
6-Erdal Caferoğlu (DSP)
7-Kazım Kurt (DSP)
8-Nuran Akçasoy (DSP)
9-Ertan Koşarsoy(DSP)
10-Burhan Sakallı (AKP)
11-Zihni Çalışkan (AKP)
12-Akif Çizmelioğlu (AKP)
13-Ahmet Süzer (AKP)
14-Pınar Turhanoğlu (AKP)
15-Ekrem Birsen (AKP)
16-Tuncer Köküer (AKP)
17-Türkan Polatoğlu (AKP)

Yukarı
ogü es es Liste gör
Yazar

Şahin
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:05
Bu seçimlerde ben oyumu AKP'ye verdim.
Ama bu topic'de yazanlar ve Eskişehir'in %52'si
Eskişehirspor'a destek olan Bakan'ı ve AKP'yi  istemiyoruz dediler.
Herşeyden önce Eskişehir'imize hayırlı olsun.Benim istediğim olmadı diye bu şehri terkedecek değilim.Eskişehir'imi,Eskişehirspor'umu çok seviyorum.
Çoğunluğun görüşüne saygı duyuyorum.Dediğim gibi yalanın ve talanın bolca olduğu siyaset içinde bu sevgimden vazgeçecek değilim.
Ben AKP'nin daha yararlı olacağını düşündüm ama çoğunluk hayır dedi.
Burada oy verenlerden tek isteğim Yılmaz Hoca'nın talipçisi olmak.
Yılmaz hoca'nın söyledikleri seçim vaatleri olarak kalmasın.
Seçimler Eskişehir'imiz için hayırlı olsun.
Eskişehir,Eskişehirspor ve Eskişehirspor'lular herzaman,herşeyin en güzeline ve iyisine layıktır. 
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:19

Kiyi bolgelerinde neden sol oylarin yuksek oldugunu sormus bir arkadasimiz. Bunun cevabini daha net verebilmek icin Istanbul'un sonuclarina da bakalim. Kadikoy, Besiktas, Sisli gibi Turkiye'nin en yuksek egitimli insanlarinin oldugu yerler bu ilceler. Yine Izmir, Trakya, Eskisehir (Merkez), Mugla gibi sehirlerde genel egitim seviyesinin cok yuksek oldugu yerler. Egitim seviyesi yukseldikce insanlar daha cok sol partilere yonelirler. Varoslarda, egitim seviyesinin daha dusuk oldugu yerlerde secmen tercihini (Turkiyede) muhafazakarlardan yana kullaniyor. Turkiye'de egitim seviyesi yukseldikce merkez sol oylar artacaktir. Egitimli insanlar kritik eder elestirir, duzeni daha iyi yonde gelistirmek icin sorgular. Egitim seviyesi dusuk olan insanin degisimle ilgili korkulari daha fazladir. O muhafaza etmeyi daha cok tercih eder.  

Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:31
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Geçtiğimiz sayfalarda bu tablo verilmişti. Gerçekten çok ilginç , ege ve akdeniz bölgelerinde deniz kenarındaki şehirlerin hepsi oyunu Chp ' ye vermiş neden ki ?
Yerel seçimlerde bildiğim kadarıyla yapılabilecek tek şey şehire yapılan hizmet, Deniz kenarındaki illerde Chp, iç bölgelerde Akp mi daha iyi hizmet veriyor. Bence bunun nedeni insanların bilinçsizce oy kullanması, Tv' de diyorlar  İzmir Cumhuriyetçi, gidiyor bütün İzmirliler Chp' ye veriyor, Konya' ya Akp kazanır diyorlar Konyalılar gidiyor Akp' ye veriyor. İzmir' in yıllardır Yerel Belediyesinden şikayetçi olduğunu biliyorum ama herkes gidipte Chp' ye veriyor yine oyunu .

Eskişehir' e gelince bu seçimde Yılmaz Büyükerşen' in kazanamayacağını düşünüyordum ama gittim yine de oyumu ona verdim ama genel parti seçimlerinde Yılmaz Büyükerşen' in partisine gidipte asla oyumu vermem. Hatta genel seçimlerde sağ partileri oylarını verenler yerel seçimlerde oylarını gidipte Yılmaz Büyükerşen' e veriyorlar. Bu Eskişehir seçmenlerinin diğer şehirlere göre daha bilinçli olduğunu gösteriyor sanırım.

Bu seçimleri Akp' nin kazanamamasının nedenleri seçimlere 2-3 gün kala Yılmaz Büyükerşen hakkında iddaları ortaya atması olabilir, doğru veya yanlış olabilir ama insanlar bu iddalara inanmadılar. Çünkü madem böyle birşey var neden seçimlere bir kaç gün kala ortaya çıkıyor. Bence kazanamamasının nedenlerinden biri de bu, çünkü Yılmaz Büyükerşen' e karşı bir gruplaşma olduğunu biliyordum. Minübüsçüler, otobüsçülerin çoğu Yılmaz Büyükerşen' in işlerini engellediğini söylüyordu. Tabiki bu kısa bir örnek bu şekilde düşünen oldukça çoktu. Tabiki bu herkesin kendi fikri herkesin kendine göre bir düşüncesi vardı..

Son olarakta Eskişehir seçmenine bilinçli oy kullandığı için teşekkür ederim. Yılmaz Büyükerşen hocamızada başarılar dilerim.

deniz kenarlarındaki halkın iç anadolu insanından farkları var tabiki. bende anlamam ama deniz olması değiştiriyor insanları. sahil kısımlarında chp nin çıkmasının ilk sebebi tabiki hükümetin ideolojisi. insanlar sosyal yaşamlarında beklenmedik değişimler yapılmasından korkuyorlar. önlerinde anadoluda yaşanan örnekler var. ayrıca akp nin seçtiği büyük hatalarda vardı bazı şehirlerde.

bizim içinse durum tamamen farklı. büyükerşen artık parti siyasetyinden üstün konuma geldiğini gösterdi. halkın büyük kısmı verdiği hizmetlerden mutluki büyük farkla onu tekrar seçtiler. son günlerde yapılan haberlerin ne derece etki ettiğini bilemeyiz ama bazı insnların oy vermesine yol açtığı gibi bazılarında mutlaka kafasını karıştırmıştır. seçimi kazandıracak kadar etkisi olduğuna asla inanmıyorum. seçim öncesi zaten belliydi büyükşehir alt belediyeler net değildi. ayrıca minübüs ve dolmuşçular akp adayı gönenide pek desteklemiyordu. onun seçim vaadlerinden biri ulaşım ücretini 70 kuruşa çekmekti. az iş yapıyoruz diye büyükerşene kızan otobüsçüler gönenden daha çok korkar hale geldi bi anda.

belediye meclislerine bakınca odunpazarına gelicek hizmetlerin geçen dönemde olduğu gibi kararlarının alınması veya alınmaması durumu ortaya çıkabilir. herşey biraz sakallıya birazda akp merkezine bağlı. tepebaşının ise deli bir sıçrama yapacağını düşünüyorum. umarım bütün başkanlarımız iyi bir takım olmak için çaba sarfeder.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
skandaL23 Liste gör
Yazar

atakan gökçe
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:33
arkadaşlar burada eses imiz için konuşalım bu sonuç ne artı lar getirecek ne eksiler getirecek onları yazalım sizce artıları ve eksileri nedir eses ime yönelik
KaLSaDa SoN NeFeS YiNeDe EsEs
Yukarı
umur26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: South Africa
Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2009 saat 12:41

sanki seçimde Eskişehirspor başkanı seçiyoruz.. Belediye Başkanı seçiyoruz. Ben Büyükerşenin takıma destek olmadığını da düşünmüyorum.

Bizim aşkımız mum ışığında göz göze değil,Meşaleler altında omuz omuza...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 390391392393394 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,652 saniyede hazırlanmıştır