eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 sezonu Mohamed Dahmane

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 52>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
boz-es Liste gör
Yazar

Emre K.
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 23:42
Alıntı yapılan 26-eses-26

DAHMANE KRİZİ
DAHMANE%20KRİZİ       Kırmızı siyahlı takımda Mohamed Dahmane için girişimler sürüyor. Fransa'nın Monz Kulübü bonservis bedeli isterken, Eskişehirspor, daha önce ön anlaşma yaptığı orta saha oyuncusunu kampa bekliyor. Dış transferde birçok ismi renklerine katan Eskişehirspır'da Mohamed Dahmane krizi yaşanıyor. Fransa'nın Monz takımından alınan orta saha oyuncusunun transferinde pürüz çıktı. Monz kulübü bu futbolcu için bonservis bedeli isterken, kırmızı siyahlı yönetim bonservis bedeli ödemek istemiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kulüp Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, Dahmme'ye ve menajeri Ceylan Çalışkan'a ücret ödedik. Çalışkan bize bonservisinin elinde olduğunu söyledi. Monz kulübü bizden bonservis bedeli istiyor. Oysa sözleşmede böyle bir madde yok. Sözleşmeyi bozan taraf 500 bin Euro ceza ödemek zorunda. Dahmane Eskişehirspor'da severek oynayacağını söylemişti. Burada en büyük iş menajer Ceylan Çalışkan'a düşüyor. İnşallah sorun çözülür" dedi. Dahmane şu ana kadar Eskişehirspor'un Gerede kampına katılmadı. Zeydan Kayserispor'lu Kamber konusunda ise bonservisinde indirim olması durumunda, transferin gerçekleşebileceğini söyledi. Transferi yüzde 80 tamamladıklarını belirten Rıza Zeydan, takıma nokta oyuncular alacaklarını da belirtti.

Tarih :
09.07.2008

Milli İrade Gazetesi

fransa'nın kulübü mü ? Confused LOL
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 23:50
idare edin bizim şaşkın yerel basının fransız dediğine şükredin.hiç olmazsa adamın kıtasını tutturdular ha fransa ha belçika ne farkeder.yeni papua gine demediler ya ona şükür.onlar renklerin kardeşliği peşinde akılları sıra renk kardeşliği vb uydurmasyonlarla anadolunun son kalesinide fethetirme peşinde ve hayalindeler.
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 00:02
bu futbolcu bize gelmez sorun falan hikaye fifalık olurlarsa 6 ay sürermiş  bonservis parası vermiyeceğimize göre bu transfer yatar
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 01:56
Çalışkan�dan Çalımbay�a övgü

Eskişehirspor'un geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?
Eskişehirspor'un Süper Lig'e yeniden çıkması, sadece kentinizde değil, bana göre tüm ülkede büyük sevinç oluşturdu. Buna en çok sevinenlerden biri de benim. Çocukluğumun geçtiği Eskişehir'de, daha 12-13 yaşlarındayken arkadaşlarımla birlikte stada girer ve büyük bir heyecanla o efsane Es-Es'i izlerdim. Rıza hoca yeniden yapılanmada Eskişehirspor'a büyük hizmetler verecektir. İşini çok seven, iş ahlakına sahip, dürüst ve karakterli bir arkadaşımızdır.
- Transferleri nasıl buluyorsunuz? Ayrıca sizden rica edilmesine rağmen çok iyi biliyoruz ki transfer çalışmalarından uzak durmak için azami gayret sarf ettiniz. Bunun sebepleri nedir?
- Bu güne kadar yapılan bütün transferler hocanın bizzat izleyip yönetime sunduğu isimler. Zaten transferlerde de sistem budur. Güvenilir bir hoca aldığınız zaman onun listesindeki oyuncuları takıma kazandırırsınız. Yönetim böyle davranarak bana göre en doğrusunu yaptı. Benim uzak kalmamın sebebi yapılan transferlerde bana ihtiyaç olduğunu düşünmememdir. 10'a yakın futbolcu alındı ve bunların hepsi de görev adamı.
-Mohamed Dahmane transferinde gelişmeler ne durumda?
-Dahmane, 2007 Haziran ayında 900 bin euro bedelle Belçika'nın 1'inci Lig takımı Mons'tan, Genk'e transfer oldu. Ancak 2008 Ocak ayına kadar kulübüyle bir takım sorunlar yaşayınca, sözleşmesini tek taraflı feshederek eski takımı Mons'a geri döndü. Dahmane Mons'la 6 aylık yeni mukavele imzaladı artı 3 yıl da opsiyon koydurdu. Bu şu demektir: 6 aydan sonra iki taraf anlaşırsa sözleşme 3 yıl daha uzar. Ben bu şartların tamamını bildiğim için, normal FIFA kurallarına göre bu futbolcunun bonservissiz olarak transfer edilebileceğini biliyorum. Konuyu Belçika Futbol Federasyonu ile de görüşerek Dahmane'yi Eskişehir'e getirdim ve ön anlaşmayı yaptırdım. Ancak Mons Kulübü kurallara aykırı davranarak futbolcunun sözleşmesini tek taraflı uzattı ve Belçika Futbol Federasyonu'na sundu. Burada yapılacak şey, futbolcunun FIFA'ya gitmesidir. Bu da yaklaşık 6-7 ay sürecek bir prosedürdür. Yani Dahmane'nin 6-7 ay futbol oynamaması söz konusu. Ben kendisiyle sürekli görüşüyorum. Eskişehirspor'a kesinlikle gelmek istiyor. Gidip Mons kulüp başkanıyla bizzat görüşüp sorunu en kısa zamanda halletmeye çalışacağız. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; Dahmane Eskişehirspor'un Mons Kulübü'ne bir ödeme yapması halinde, bunu kendi alacaklarından düşmeyi de kabul etti. Bu konudaki düşüncesini başkan Halil Ünal'a çektiği faks mesajında da teyit etti. Yani Dahmane Eskişehirspor'da oynamayı işte bu kadar istiyor.
- Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan futbolcuya ve size bir ödeme yapıldığını söyledi. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?
- Bir yanlış anlama söz konusu. Futbolcuya hiçbir şekilde ödeme yapılmamıştır. Dahmane'nin Belçikalı menajeri için bir çek kesilmiştir. Bu çek de istenildiği dakikada Eskişehirspor yönetimine iade edilir.
- Mohamed Dahmane'nin özellikleri nelerdir, Eskişehirspor'a yararlı olur mu?
- Dahmane çabuk, topla direkt kaleye giden, kolay rakip ekarte edebilen çok yönlü bir futbolcu. Turkcell Süper Ligi'nden en az 5-6 kulüp kendisini istedi. Hatta 400-500 bin euro bonservis bedeli ödemeye hazır kulüpler bile vardı. Ama ben mukavelesindeki boşluğu bildiğim için Eskişehirspor'a katkı olsun diye bedava almak için çaba harcadım. İnşallah çabalarımızın karşılığını alırız.

09.07.2008 sakarya gazetesi
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
MICHIGANeses Liste gör
Deneyimli Yazar

B. P.
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 02:33
Sayin ba$kanimiz Halil Unal'inda yakin arkada$i olan TFF lisansli menejer Ceylan Cali$kan'in bu roportajinda her$ey acikliga kavu$mu$ durumda.. Yani aslinda Dahmane'nin transferi aslinda Fenerbahce'den Real Betis'e transfer olan Mehmet Aurelio gibi... Sozle$me bitimindeki opsiyon olayi... Yani milli futbolcu Mehmet Aurelio olayinda Fenerbahce tek tarafli anla$mayi uzatmasina ragmen Mehmet Aurelio Real Betis ile anla$mi$tir. Real Betis yoneticileride bu anla$manin zaten UEFA ya sorularak yapildigini soylemi$tir. Yani  taraflardan bir tanesi isterse vazgecebilir , bu futbolcu da olabilir kulup de olabilir.. Yani bu durumda Fenerbahce'de nasil olsa futbolcununda gitmek istemesini dusunerek olayi FIFA lik bir dava  duzeyine getirmemi$tir. ESki$ehirsporumuz yoneticilerinin bu olaya ciddiyetle yakla$masi gerek bence, yani bu futbolcuyu $u andaki kulubune herhangi bir bonservis bedeli odemeden ESESimize kazandirmalari. Zaten Dahmane de Eski$ehirsporda forma giymek istedigini soylemi$. I$ $u anda ordaki kulubunde ve bizim futbolcuyla anla$mamizi saglayan menejer Ceylan Cali$kan'da bitiyor. ORdaki kulubuyle anla$arak i$i yoku$a surmemeleri istenmeli. Zaten menejer Ceylan Cali$kan'da ESki$ehir ve ESES sevdalisi bir TFF lisansli menejeridir ve bu i$i ordaki ba$kanla goru$ecegini soylemi$tir roportajinda...  Bence bu i$ hayirlisiyla bitecektir... Bizede sadece bu guzel ve yerinde transferin haberini beklemek kaliyor. Umarim DAHMANE, ESES imizin o $anli formasini giyecek ve buyuk camiamiza cok faydali bir isim olacaktir....

EsEs bir sevdadır, bir kavga, bir davadır ! . . .
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 02:34
transfer edildi deniyorda nerde bu DahmaneThumbs%20Down...Unhappy
ön sözleşmede  500 bin avro tazminat koymuşlar...Cool ancak.
Takımı bonservis istiyorsa demekki devam den bir sözleşme var
Menejer kimdir ya....!
Kardeşim bu Dahmane bizim ilk yabancı  transferimiz değilmiydi? eğerki
Bu Dahmane Türrkiyede  bizden  başka takımda oynarsa Dahmane değilde  O KİRLİ  MENEJERİNE LANET Oısun.
(bizim lanetimizin tuttuğunu biliyordur umarım ,.bilmiyorsada öğrenir inşallah...Angry)
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
eskobar Liste gör
Deneyimli Yazar

umut çil
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 08:45
Eskişehirspor'un geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?
Eskişehirspor'un Süper Lig'e yeniden çıkması, sadece kentinizde değil, bana göre tüm ülkede büyük sevinç oluşturdu. Buna en çok sevinenlerden biri de benim. Çocukluğumun geçtiği Eskişehir'de, daha 12-13 yaşlarındayken arkadaşlarımla birlikte stada girer ve büyük bir heyecanla o efsane Es-Es'i izlerdim. Rıza hoca yeniden yapılanmada Eskişehirspor'a büyük hizmetler verecektir. İşini çok seven, iş ahlakına sahip, dürüst ve karakterli bir arkadaşımızdır.
- Transferleri nasıl buluyorsunuz? Ayrıca sizden rica edilmesine rağmen çok iyi biliyoruz ki transfer çalışmalarından uzak durmak için azami gayret sarf ettiniz. Bunun sebepleri nedir?
- Bu güne kadar yapılan bütün transferler hocanın bizzat izleyip yönetime sunduğu isimler. Zaten transferlerde de sistem budur. Güvenilir bir hoca aldığınız zaman onun listesindeki oyuncuları takıma kazandırırsınız. Yönetim böyle davranarak bana göre en doğrusunu yaptı. Benim uzak kalmamın sebebi yapılan transferlerde bana ihtiyaç olduğunu düşünmememdir. 10'a yakın futbolcu alındı ve bunların hepsi de görev adamı.
-Mohamed Dahmane transferinde gelişmeler ne durumda?
-Dahmane, 2007 Haziran ayında 900 bin euro bedelle Belçika'nın 1'inci Lig takımı Mons'tan, Genk'e transfer oldu. Ancak 2008 Ocak ayına kadar kulübüyle bir takım sorunlar yaşayınca, sözleşmesini tek taraflı feshederek eski takımı Mons'a geri döndü. Dahmane Mons'la 6 aylık yeni mukavele imzaladı artı 3 yıl da opsiyon koydurdu. Bu şu demektir: 6 aydan sonra iki taraf anlaşırsa sözleşme 3 yıl daha uzar. Ben bu şartların tamamını bildiğim için, normal FIFA kurallarına göre bu futbolcunun bonservissiz olarak transfer edilebileceğini biliyorum. Konuyu Belçika Futbol Federasyonu ile de görüşerek Dahmane'yi Eskişehir'e getirdim ve ön anlaşmayı yaptırdım. Ancak Mons Kulübü kurallara aykırı davranarak futbolcunun sözleşmesini tek taraflı uzattı ve Belçika Futbol Federasyonu'na sundu. Burada yapılacak şey, futbolcunun FIFA'ya gitmesidir. Bu da yaklaşık 6-7 ay sürecek bir prosedürdür. Yani Dahmane'nin 6-7 ay futbol oynamaması söz konusu. Ben kendisiyle sürekli görüşüyorum. Eskişehirspor'a kesinlikle gelmek istiyor. Gidip Mons kulüp başkanıyla bizzat görüşüp sorunu en kısa zamanda halletmeye çalışacağız. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; Dahmane Eskişehirspor'un Mons Kulübü'ne bir ödeme yapması halinde, bunu kendi alacaklarından düşmeyi de kabul etti. Bu konudaki düşüncesini başkan Halil Ünal'a çektiği faks mesajında da teyit etti. Yani Dahmane Eskişehirspor'da oynamayı işte bu kadar istiyor.
- Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan futbolcuya ve size bir ödeme yapıldığını söyledi. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?
- Bir yanlış anlama söz konusu. Futbolcuya hiçbir şekilde ödeme yapılmamıştır. Dahmane'nin Belçikalı menajeri için bir çek kesilmiştir. Bu çek de istenildiği dakikada Eskişehirspor yönetimine iade edilir.
- Mohamed Dahmane'nin özellikleri nelerdir, Eskişehirspor'a yararlı olur mu?
- Dahmane çabuk, topla direkt kaleye giden, kolay rakip ekarte edebilen çok yönlü bir futbolcu. Turkcell Süper Ligi'nden en az 5-6 kulüp kendisini istedi. Hatta 400-500 bin euro bonservis bedeli ödemeye hazır kulüpler bile vardı. Ama ben mukavelesindeki boşluğu bildiğim için Eskişehirspor'a katkı olsun diye bedava almak için çaba harcadım. İnşallah çabalarımızın karşılığını alırız  DAHMANE HAKKINDA HERŞEY Tongue
Yukarı
ü.evlerispor_ömer5 Liste gör
Deneyimli Yazar

ÖMER
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:55
gelmesın sorunlu futbolcu ıstemıyoruz gelırse katkı yapmaz
NE ADIMI NE SOYADIMI ESKİŞEHİRSPOR'LULUGUMU GÖSTERSİN O MEZAR TAŞI!!!!
Yukarı
MICHIGANeses Liste gör
Deneyimli Yazar

B. P.
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 12/Tem/2008 saat 00:08

Belçika'dan transfer edilen ve ön anlaşma yapılan Muhammed Dahmana içinde, Vali Kadir Çalışıcı'nın devreye girdiği, Belçika da bulunan yakınlarının Çarşamba gününe kadar Dahmana krizini çözmek için elinden geldiğini yaptığı belirtildi.
11.07.2008

Sakarya Gazetesi
EsEs bir sevdadır, bir kavga, bir davadır ! . . .
Yukarı
esesliates Liste gör
Usta Yazar

Hakan
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 12/Tem/2008 saat 00:34
bu adamı ne yapar yapar getirir yönetim burdan atıp tutunlarda o zaman utanırlar...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 52>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır