eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2012-2013 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Online Durum: Offline
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Şub/2013 saat 22:39

Alıntı yapılan SoLdat

Stad %99 dolu olmasına rağmen tribünler kötüydü 90dkda sadece 20 dakika filan güzel bağırıldı. Ben mi farklı maçtaydım yoksa siz taraftar çıtasını mı düşürdünüz?

Haklısın kardeşim,taraftar çıtasını çok düşürdü.Şu tribüne bile on numaraydı diyoruz ya..Sadece 20 dakika on numaraydı,gerisi Kayseri tribünü gibi..

O 20 dakika 2.yarının başındaki 20 dakikaydı.Güzel giden bi tribün vardı,takımı ateşleyen bi tribün vardı.Ne olduysa dakika oldu 60, Bando Espana'ya bi girdi,o ateşleyen tribün gitti rahatlayan,uyuyan tribün geldi, futbolcuları da , maçı da rahatlattı..

Hep diyorum Bando maç 0-0 giderken lütfen besteye girmesin,tribün yumuşuyor..

ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
erkin Liste gör
Usta Yazar

Erkin ESES
Yer: Swansea
  Alıntı erkin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Şub/2013 saat 22:51
Alıntı yapılan SoLdat

Stad %99 dolu olmasına rağmen tribünler kötüydü 90dkda sadece 20 dakika filan güzel bağırıldı. Ben mi farklı maçtaydım yoksa siz taraftar çıtasını mı düşürdünüz?

Yok yok doğru maçtaydık Bende aynı fikirdeyim doluluk olarak Avrupa maçları ve Bursa maçından sonra en iyisiydi fakat ses yoğunluğu olarak 45-65 dakikaları arası 10 numara tezahürat vardı ama kalan dakikalarda çok kopuktu.

Kapalıda kombinem var normalde ama bu maçta misafirim vardı tezahürat yapan seyirci içinde olmak istedi havada güzel olunca açık tribüne girdim onunla. Daha evvelde dikkatimi çekmişti; Altes ve BandoESES çivarında ki grup uyumlu olmaya çalışıyor ama Efeler (Abbas'ın kişisel gayretiyle) ve Açığın altında ki grup tamamen alakasız tezahürat yapıyor. Hem futbolcular hem karşı tribün cidden o anda Efeleri duymuyor gürültü kalabalığından.

45 ile 65 arasında başarılı açık kapalı karşılıklı tezahürat ile takım güzel gaza gelmişken biran da aşırı derecede zıplamalı ve dikkat dağıtıcı tezahürat yapıldı ki açık tribün kendi kendine dağıl ki bir daha bağırmadı çoğunluk. Nefer her zaman ki gibi iyidi ama sanırım onların dikkatini de bir ara güvelik ile olan sıkıntı dağıttı.

Son olarak stadyumda ki DJ kim bilmiyorum ama ciddi olarak kendisinin değişmesi ya da kişinin değiştirilmesi lazım, kaç maçtır slow şarkılar çalıyor maçtan önce. Hani ESES marşları nedeni bilinmeyecek şekilde çalınmıyorsa bile biraz İngiltere gibi yerlerden örnek alınsın (Kayserispor'un yaptığı gibi) hareketli insanları gaza getiren şeyler çalınmalı fonda. Skyfall müziğini arabada, radyo, işe giderken dinlemeyi çok severim sakinleştirir ama maçta değil!
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Şub/2013 saat 22:57
açıktan ses çıkmıyor. kendi dediklerini kendileri duyamıyor. açığın bi tarafında altes ayrı bağırıyor efeler grubu ayrı bağırıyor. kardeşim yanyana gelip birlikte çağırsanıza. birbirinizi de bozuyorsunuz sahaya ses gitmiyor bile. bir de şu ıslıklama olayını bir türlü öğrenemedik bence. (marsilya maçında süperdik)
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Şub/2013 saat 23:09
Bugün doluluk açısından uzun süre sonra gerçekten tam kapasiteydi.Destek açısından zaman zaman çok etkiliydik.Nefer olarak bugün biraz kötüydük.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
enes1965 Liste gör
Usta Yazar

Enes Ak
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı enes1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Şub/2013 saat 23:14
Alıntı yapılan ender_26esk

açıktan ses çıkmıyor. kendi dediklerini kendileri duyamıyor. açığın bi tarafında altes ayrı bağırıyor efeler grubu ayrı bağırıyor. kardeşim yanyana gelip birlikte çağırsanıza. birbirinizi de bozuyorsunuz sahaya ses gitmiyor bile. bir de şu ıslıklama olayını bir türlü öğrenemedik bence. (marsilya maçında süperdik)

Efeler grubu nedir?Ben böyle bir oluşum tanımıyorum.Her toplanan 3-5 çapulcuya grup diyeceksek işimiz var.Yarardan çok zararları var.Çok seviyorlarsa takımı giderler Altese katılırlar.
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    
Yukarı
ErHeS Liste gör
Yazar

Erhan
Yer: Eskibağlar
  Alıntı ErHeS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2013 saat 00:46
adamlar neden çapulcu oldu anlamadım. (Nefer kurulduğu günden beri ordayım efelerle alakam yok. sadece davası eskişehirspor olana bu denmez.)
Yukarı
yıldırımrıdvan Liste gör
Usta Yazar

rıdvan yıldırım
Yer: eskişehir
  Alıntı yıldırımrıdvan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2013 saat 00:59
bugün taraftar yine mükemmeldi ilk yarının son yarım saati hariç ikinci yarı şinanari iki yıl önceki g.s maçı gibi çok yüksek ses vardı üstü açık statta bügünde bence şinanaride rekor kırıldı ama ölçen yok stat bi bitse bütün türkiye ve dünyada kimsenin kıramayacağı rekorları kırarız
TekSevdam ES-ES 'im
Yukarı
techal Liste gör
Deneyimli Yazar

Hasan
Yer: Ankara
  Alıntı techal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2013 saat 01:28
Ben foruma pek bir şey yazmam daha çok okuyucuyum ama bir yorumda bulunmak istiyorum.
Sık sık maçlara gelebilen birisi değilim ama bütün besteleri de bilirim. Uzun bir aradan sonra maçlara geldiğimde bilmediğim besteler ya da durumlar olabiliyor ama hemen adapte olabiliyorum. Trabzonspor ve Mersin İdman Yurdu maçlarına gelme şansım oldu ve tabiki maçlara geldim. Ciddi anlamda kafama takılan bir iki soru var.
Tribün olarak Şinanari bestesi ile bir sıkıntımız mı var? Yani forumu da takip ederim hep başka platformları da ama böyle bir sıkıntı görmedim. Peki maçlarda tüm tribünün ciddi anlamda katılım sağladığı bu besteyi neden kullanmıyoruz? Bu beste girildiğinde tüm tribün silkelenip kendine geliyor çünkü herkes besteye hakim ve seviyor. Hem Trabzonspor maçında hem de bugünkü maçta bu beste girilmediği sürece tribünler çok kötüydü. Trabzon maçının 60. dakikasını ayrı tutuyorum.

Hep Şinanari yapalım demiyorum ama ara ara girilirse tüm tribünler hep ayakta olur.

2. eleştirim de maçın gidişatı ile ilgili. Daha önce yazılmış ama ben de yazmak istiyorum. Takıma destek verirken maçı bırakıp takıma destek vermek takıma bence de zarar veriyor. Mersinin maça hakim olduğu bazı dakikalarda biz "Es Es Gol Gol Gol" yapıyoruz. Bu tip tezahüratların hiç bir etkisi olmuyor. Onun yerine rakibi ıslıkladığımızda o baskıyı kolay kolay yemiyoruz. Yapılan tezahüratlar maçın gidişine göre yapılmalı ve taraftar maçtan kopuk bağırmamalıdır. Maçı bırakın mantığını doğru bulmuyorum. Empati kurduğumda da bu yorum daha mantıklı geliyor.
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2013 saat 01:44
  Açık fena değildi ama Nefer'in şu camdibine bir çözüm bulması lazım...
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
fatihturan Liste gör
Deneyimli Yazar

fthtrn@gmail.com
  Alıntı fatihturan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2013 saat 01:55
Açık trübünde o kadar çok lider varki millet şaşırıyor birde küfürle millete çığıranlar var onlar kendi ailelerine küfretsin böyle yaptıkça millet bağırcaksada bağırmaz onlar kendini biliyor.
Ha onlara lider denmez lidercikte ettikleri küfürler kendilerine gitsin.
000001
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır