eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:37
 Büyükerşende ESES süper lige yükselince kupayla olan fotolarını astırmıştı:)) ESES e çok katkısı olduğu için onunda payı vardıya şampiyonlukta o yüzden.
S.nalbant
Yukarı
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:41
Alıntı yapılan alyans999

Büyükerşende ESES süper lige yükselince kupayla olan fotolarını astırmıştı:)) ESES e çok katkısı olduğu için onunda payı vardıya şampiyonlukta o yüzden.

iki yanlış bir doğru etmez...
BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:41
Alıntı yapılan ERHAN CIRIK

Herşey adaları heykellerle süslemek, gösterişli köprüler yapmak, şehrin trafiğini felç eden bir tramvay yapmak, birkaç park, gölet v.s. yapmak ile bitmez. Yönetim adaletli olmalı. Şehrin her yerine aynı adaletle hizmet götürmeli.

Erhan bey;
Gaziantep ve Eskişehir mukayesesi yaparken ilin mevcut coğrafi yapısını ve iklim şartlarını acaba neden kıyaslamadınız...
Birinci nedenlerden birisi Eskişehir bir deprem bölgesidir...Altından fay geçmektedir...Bu fayda mahallerelere göre harita çıkarılımış ve kat izinleride ona göre verilmiştir...Soruyorum size Gaziantep hayatında kaç kere depremle karşılaşmış...
İşte bu deprem bölgesinde olmasının sebeplerinden biriside 1999 yılı "Gölcük Depremi" sonrası deprem bölgelerinin derecesine göre yeni bir "deprem yönetmeliği projesi" ile yapılandırılmıştır...

1-)Daha önceleri 1 m3 e atılan çimento sayısı 6 torbadan 10 torboya,kullanılan 8 mm'lik demir ise 12 mm ye çıkarılmıştır...(100 m2 lik bir daireye getirdiği ek maliyet yaklaşık 5.000 TL )
2-)Bu inşaat maliyetine birde ülkemizde kullanılan ısıtma giderlerinin çok aşırı olmasından dolayı,bu milli gelirdeki israfı önlemek için karasal iklimde bulunan illere "dış yalıtım zorunluluğu" getirilmiştir...(100 m2 daireye getirdiği ek maliyet 5.000 TL)
3-)Doğal olarak Eskişehir karasal iklimde olunca yapılan evler genellikle kalorifer ve doğalgaz sistemli ısındığı için üstüne birde kalorifer tesisatı ve çatı geçirme maliyetini koyarsak şehrimizde inşaat sektörünün ılıman ve akdeniz iklimi olan illere göre bunları ekstra yapmak zorundadır...(100 m2 daireye getirdiği ek maliyet 10.000 TL)

Buradan da anlaşılacağı üzere Gaziantep gibi illerde deprem bölgesi olmaması,dış yalıtıma gerek duyulmaması,kaloriferin ise binalara hiç düşünülmemesi itibari ile Gaziantep'teki 100 m2 lik konut ile Eskişehir'deki 100 m2 bir dairenin arasında fiyat farkı açık ve net olarak görülecektir...Aradaki bu fiyat farkının yapılan inşaat maliyetlerinin iki şehirde farklılık gösterdiğinden kaynaklanmaktadır...
Bu şartlarda söylemiş olduğunuz hiç şeyin geçerliliği kalmamaktadır ki, kenar semtler Büyükşehirlere değil alt belediyelere aittir bunu da hatırlatayım...

Köprü yapmakla,heykel dikmekle opera binası yapmakla bu işler olmaz demişsiniz...Ben 6 ay önce Gaziantep'te idim...Bir şehirde potansiyel ve gelişmişlik varsa,kültür seviyesi üst düzeye çıkmışsa SANAT dan konuşabilirsiniz...

Gaziantep'e değil OPERA binaları yapmak,tiyatro binaları yapsanız bile salonlarınız boş kalır...Çünkü sizin bakış açılarınız o şehre çok ters...
Gaziantep şehrinin halk ve kentsel olarak henüz düşünce bazında daha taşralıktan sıyrılamış köylü zihniyetindedir..İşte o bakımdan anadolu'ya yıllardır TAŞRA sıfatıyla yaklaşılmıştır...O yüzden Gaziantep'te yapılan ucuz konutlar veya alt-üst geçitler sizi şehirli yapmaz...Uygar ve sanat sever bir şehirde yapmaz...
Bir şehir gelişiyorsa önce düşünce ve kafa yapısının medeni ve uygar olmasından dolayı gelişir...
Bilmem anlatabildim mi?....
Saygılarımla...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:50

Bir ülkenin güçlü olması için kendi ayakları üstünde durabilmesi , üretime önem vermesi ve borcunun gelirine göre az olması gerekmektedir . AKP kaç yıldır iktidarda hemde tek başına ancak borç 2 katına çıktı , kendi ayaklarımız üzerinde durmuyoruz herşey yabancıların elinde eski AKP'li Abdüllatif Şener bile bu kadar çok malı yabancılara ait olan bir milletin bağımsızlığından söz etmek mümkün değil dedi , üretim desen 0 . Üretim olmadığı için işsizlik hızla artıyor ülke uçuruma gidiyor .

Yukarı
karamürsel-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Bülent
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:56

Dönemi boyunca şehrimizin yeniden hatırlanmasına katkısı büyük olan mevcut başkanın spora olan bakış açısı malesef yetersizdr..Yalnızca EsEsimize değil döneminde 3.ligdeyken birden amatörde kendini bulan ESKİspor,veyahut basket liginde antalya,mersin hatta burhaniye gibi belediye takımları boy gösterirken bizim yokluğumz,düne kadar hentbol şehri iken bugün kayboluşumuz..bu forumda sporseverlilikle biraraya gelen bizleri elbette üzmektedir..Gaziantepin evleri tartışılabilir ama gaziantepin deplasmanda olduğu bir hafta bir anteplinin prfesyonel bir maçı şehrinde izleme olasılığı elbette daha fazla..Serdar ÖZBAYRAKTARlar yetiştireceğimz başka alt takımlarımz olsa her zaman daha kalıcı olacağımzı hepimiz biliyorz.Bu sadece sportif yönden bakış açısı..Yoksa yılmaz hocann partisinn genel başkanıda hemşerimiz,durum çeşitli açılardan oy verenlr tarfndan elbette değerlendirilecektr..

karamürselden..
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 19:18
Alıntı yapılan es_bil

Alıntı yapılan ByBossu-26

Büyükerşen'i yıkabilecek tek kişi LOLLOLLOL

Biz fırıldak değiliz’ diyen Boztaş, Adana’da yine bağımsız aday

3 Ocak 2009
Bünyamin YIL/ADANA, (DHA)
&#8216;Biz%20fırıldak%20değiliz&#8217;%20diyen%20Boztaş,%20Adana&#8217;da%20yine%20bağımsız%20aday
ADANA’da genel veya yerel ayrımı yapmaksızın her seçimde bağımsız aday olan Abdurrahman Boztaş, 29 Mart 2009’daki yerel seçimler için de Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

BOZTAŞ, ADAYLIĞINI İŞTE BÖYLE AÇIKLADI

Genel seçimlerde de Milletvekili adayıydı. İşte o efsane video  

22 Temmuz 2008 genel seçimlerinde ‘Biz fırıldak değiliz’, ‘Bu tekere çomak sokmayın’ sloganıyla gündeme gelen ve sanal alemde en çok ‘tık’lanan bağımsız milletvekili adayı olan 58 yaşındaki Abdurrahman Boztaş, bağımsız olarak Adana Büyükşehir Belediye adaylığını açıklamak için başında çiftçi kasketiyle objektiflerin karşısına çıktı. Adaylık açıklamasının yapılacağı Seyhan Otel’e ‘Fiat Bis’ marka otomobiliyle gelen Abdurrahman Boztaş, seçim kampanyasında yeni sloganıyla da dikkat çekti. GSM şirketinin televizyon reklamında oynayan Şahan Gökbakar’ın ‘Recep İvedik’ karakterine nazire yapan Boztaş’ın tanıtım filmlerinde ‘Recep’in tavuğu varsa Boztaş’ın horozu var’ sloganı kullanıldı.

Önceki seçimde adaylığını hamamda açıklayan, eşek sırtında seçim gezileri yapan Boztaş için bu kez 5 yıldızlı Seyhan Otel sponsor olup, ücretsiz salon tahsis etti. Adaylık açıklamasını bir grup seveninin alkışlarıyla ilan eden Boztaş, ‘Türkiye Çağdaş Ülke Partisi’ (TÇÜP) adıyla yeni bir siyasi parti kuracağını da açıkladı.

‘Araştırmacı, gazeteci, yazar, şair ve ressam’ sıfatlarını kullanan Boztaş için hazırlanan afişlerde de Avrupa Yakası televizyon dizisindeki Adanalı Dilber Hala karakteri destek verdi. Afişten seslenen Dilber Hala ‘Kuzuumm, Yavrııııım, Boztaş’a atasınız ha’ diye Boztaş’a oy istedi.

YETER ARTIK DURAK

Seçimde AKP’den MHP’ye geçip 5’inci kez seçilmek için aday olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ı hedef olan Boztaş’ın afişinde ‘Yeter artık Durak, bu işleri bırak, ver oyunu Boztaş’a hep birlikte kurtulak’ ifadeleri yer aldı.

27 maddelik proje paketini de açıklayan Boztaş’ın ilginç vaatleri arasında ‘Adana’daki DSİ sulama kanalları üzerinde dükkan, otopark, dinlenme alanları yaparak, yaz sıcağında serin serin oturmak. Seyhan nehrini kullanarak Akdeniz’den 50 kilometre uzakta olan Adana’ya deniz getirmek. Dar gelirlilere kiloluk belediye ekmeği satmak’ yer aldı.

Boztaş, toplantı sonunda iki elini başının üstüne kavuşturup, döner koltukta etrağında dönerek selamlama yaptı.

Şöyle bir adam çıkmadı Eskişehir'den yahu...LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

İşte efsane'nin son propaganda klibi:

http://videonuz.ensonhaber.com/haber-18136-abdurrahman-boztas-geri-dondu.html

"recep'in tavuğu varsa, boztaş'ın horozu var"

Yukarı
ymutlu Liste gör
Deneyimli Yazar

yalçın mutlu
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 19:19
şu anda süper ligin yarısı  belediyelerle, istanbul takımlarınıda çıkarsak kaç takım kalıyor.
bence bundan sonra hiç bir belediye spor a karışmasın. diğer illerin durumu ortada. kocaeli belediyenin kapısında yalvarıyor.
bırakın kulüpler kendi ayakları üzerinde dursun.
ES ES te tek yapılacak şey şirketleşmesi olup, başkan hegomonyasından da kutulmalıdır. iki sezon içinde borcu , harcı kalmayan bir ES ES bu ligin kralı olur. 
Yukarı
esesliyiz Liste gör
Usta Yazar

Eray Hatipoğlu
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 19:40

Yılmaz hocaya oy vermem diyenler, Ergim hocanın linkine bi göz atsın. Oyunu Abdurrahman Boztaşa versin,hiç olmazsa o fırıldak değilTongue

Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 19:57
Alıntı yapılan esesliyiz

Yılmaz hocaya oy vermem diyenler, Ergim hocanın linkine bi göz atsın. Oyunu Abdurrahman Boztaşa versin,hiç olmazsa o fırıldak değilTongue

Valla Eray'cığım Eskişehir'den şöyle bir aday çıkmadı.

Benim herşeyim müsait olsa(maddi durum, iş güç, eğitim durumu, falan filan) inanın bu adam gibi bağımsız aday olmak isterdim, kazanacağımdan falan değil ha, sırf gırgır olsun diye, bir de video çekerdim komedi filmlerine taş çıkartan Big%20smile

"Siyaset şakaya gelmez" gelir kardeşim gelir, buyurunadam kaçıncı kere aday oluyor, belki Adana'nın binde bir oyunu bile alamayacak ama adama bravo, renkli Türkiye'min renkli insanı, adamın kimseye zararı yok, tam aksine insanların neşelendirerek insanların sıkıntılarını bir nebze de olsa unutturuyor.

Eskişehir'den buna benzer bir bağımsız aday çıksın isterim gerçekten, "Büyükerşen - AKP adayı" başka adam mı yok yahu, şöyle biri çıksın bir renk gelsin...
Yukarı
esesliyiz Liste gör
Usta Yazar

Eray Hatipoğlu
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 20:03

Siyasi gerginliklerin arasına iyi gitti ama epey güldüm,bellimi olur Ergim ilerleyen yıllarda Yılmaz hocadan sonra bir Ergim hoca gelseTongueAma eminim belediye işi yapmadan olan geliri esese bağışlarsın sen.Sonrada şu mahkeme senin,bu mahkeme benim.Sarara dönersinLOL

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,773 saniyede hazırlanmıştır