eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 11:45
Alıntı yapılan microprocessor26

[QUOTE=banner]

En temel insan hakkı olan eğitim ve sağlık hizmetlerinin her geçen gün özelleştirilmesi ve paralı hale getirilmesi konusunda sinsi adımlar atan AKP hükümetinin gerçek amacını göremeyenlerin aklından şüphe ediyorum. .

herkesin aklı fikri mantığı var arkadaşım yardımın için saol . Önemli olan bahsettiğin şeyleri kendi tarafın yaptığındada söyleyebilmek . günümüz dünyasında özelleştirme kaçınılmazdır . devlet eliyle bu bahsettiğin sektörlerin ne hale geldiğini 10 larca yıldır görüyoruz . ama doğru yapılan özelleştirme . hükümete kim gelirse gelsin eline ekonomi verilerini giderleri ve tüm göstergeleri aldığında özelleştirmenin kaçınılmaz olduğunu görecektir. ama şimdi muhalefet olduklarından böyle konuşuyorlar . inşallah birgün iktidar olabilirler ve görürüz onların neler yapacaklarını . ama aynı şeyleri yapmaya başladıklarında yine söyleyecekmisin bugünsöylediklerini ? Hiç sanmam . bizim ülke insanı olarak sıkıntımız bu zaten . objektif olamamak . büyükşehir belediyesindede birçok hizmetin özelleştrildiğini ve ne tesadüfse aynı kafadaki insanların kadrolaştırıldığını (işçi olarak bile ) biliyormusun . biliyorsun belki ama bu seni rahatsız etmiyo değilmi. bak akıl vermeye kalkınca herkes herkese bişeyler söyleyebilir. onun için aklını kendine sakla herkes seçimini kendi yapar .

Buradan biri yazsın Solpartilerin  tek başına seçim kazanıpta iktidara gelip yaptıkları başarılı icraatlarını..alkışlayalım...hiç seçim kazandılarmı aceba neden? neden kazanamıyolar nerede hata yapıyolar...sol partiler iyi yönetilemiyomu kadroları iyi değilmi  bu insanlar bunu görüpte oy vermeyip verdikleri zaman akıllarından şüphe duyulacağınımı düşünüyolar aceba?ondanmı oy vermiyolar neden?
Yukarı
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 11:55
Sadece eğitim ve sağlık değil her türlü alanda bu kadar çok özelleştirme olması ve buna  rağmen devletimizin iç ve dış borcunun azalmamamsı,sürekli artış içerisinde olması çok garip bir durum.
Elimizde satacak fazla birşey kalmadı.Borçlar giderek artıyor.
Allah sonumuzu hayır etsin.
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 12:01
 Bütün gelişmiş ülkelerde eğitim ve sağlık alanındaki hizmetleri (ABD hariç-Burs ve sağlık sigortası sistemi çok gelişmiş) büyük ölçüde devlet finanse ediyor. Galiba ABD ve bizim dışımızdaki devletler işini bilmiyor.
since1965
Yukarı
saeedES Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 12:15
Alıntı yapılan since65

Bütün gelişmiş ülkelerde eğitim ve sağlık alanındaki hizmetleri (ABD hariç-Burs ve sağlık sigortası sistemi çok gelişmiş) büyük ölçüde devlet finanse ediyor. Galiba ABD ve bizim dışımızdaki devletler işini bilmiyor.

Devlet poliitikasi olabilir, hem bugune kadar hangi hukumet yapti ki...Ayrica bu kadar borcu olan bir devletin en cok gelir elde ettigi bir kaynagi kismasi gibi bir durum olamaz. Keske hersey devlet tarafindan bedava verilse kim istemez ki...
Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 13:24
Konu çok saptı ama özelleştirme ve hükümet yanlısı arkadaşlar şu Telekom'un niye özelleştiğini bir açıklarlarsa çok sevinirim.Alan adamlar Telekom'un senelik karı ile taksitlerini ödediler.
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
nFr_mert Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 13:31

chp büyük ihtimalle büyüksehire aday vermez, büyükerşeni destekler. doğru olanda bu zaten . bu şehrin büyükerşene ihtiyacı var

Adanmış Hayatlar ..
Yukarı
mercoes Liste gör
Yazar

ahmet
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 13:42
Bence ülkemizde iyi yönde gelişen üç şey var.Sağlık,ulaşım ve eğitim.Bunlar bir ülkeyi medeniyete götüren en önemli unsurlardır.Eskişehire gelince bence herşey güzel,hele ki Türkiye gibi ortalama bir ülke için Eskişehirin konumu,geldiği nokta mükemmel.Siyasete gelince,hangi parti olursa olsun Eskişehir için sıradan bir aday düşünemez bu bile güzel birşey bence.Eskişehir'in geldiği noktanın herkes farkında bütün siyasi partiler ince eleyip sık dokuyacaktır.Ama biraz daha,endüstri alanında yatırımın yapılması lazım, diye düşünüyorum..Bu kadar park bahçe bizi 50 sene götürür.
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 14:53
Yazmayım yazmayım diyorum. Eskişehirsporla ilgilenelim diyorum. Olmuyor.
   Önce şu ders kitapları; ben bu bedava ders kitaplarından 5 sene boyunca aldım ve evde öylece durdu. Edebiyat dersi dışında devletin verdiği kitapları kullandığımı hatırlamıyorum. Çünkü öğretmenler kitabı beğenmiyor oradan işlemiyor. Dolayısıyla devlet parasını boşa kullanıyor.
   Bir abimiz demişki hiç oy kullanmamış biriyle tartışmam. Ben de Volkan gibi daha oy kullanmadım. Ama mart ayında kullanacağım. Benimle 22 marta kadar tartışmayacak 24 martta tartışacak mısınız? Bir oy kullanmayla ne değişecek? Oy kullanmadıysak odun da değiliz haber izliyoruz, okuyoruz. Neden küçük görmek yerine gençleri kazanmaya, onların yanlış bildiğini düşünüyorsak doğrusunu göstermeye çalışmıyoruz anlayamıyorum. (Belki yaşım küçük olduğu için belki de oy kullanmadığım için anlamıyorumdur)
    Bugün İzmir Valiliği'nin sitesini bildiğim kadarıyla İtalyanlar yada İngilizler hazırlıyor. İzmir Valiliği'nin attığı e-postadan girdiği siteye kadar her şey onların kontrolü altındaymış. Telekom özelleşeli çok oldu. Yine yabancılara verildi. Neden yabancılar? Hiç düşündünüz mü? Ülke yavaş yavaş elden çıkıyor gibi sanki öyle değil mi?
2009 özelleştirmeleri de açıklandı:
- Fatih ve Boğaziçi köprüleri dahil otoyollar
- Milli Piyango
- Türkşeker
- Elektromekanik Aygıtlar Fabrikası
- Afyon, Erzincan, Turhal, Ankara ve Eskişehir makine fabrikaları
- Galataport
- Doğusan Boru Sanayi
- Sümer Holding
Üzerinde yaşayacak vatanımız olmadıktan sonra paramız olsa ne olur? Yaşamak için ya BOP'un içinde yer alacağız ya da Filistin gibi öleceğiz.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
tango26tr Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
Yer: Karamürsel
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 14:55
ÇOK KOMİK AMA GERÇEK.......!!!!!!
Olayın kahramanları, iki üniversite örgencisi Koyu geyik muhabbetinin dügümlendigi durumlardan birinde,bu iki kafadar bir iddiaya girer. Delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü agzına tamamen sigdırabilecegini iddia eder. Evet yanlış okumadınız, bildiginiz 100 mumluk ampulü... ve sigdirir da. Ancak bir sorun vardir.Ampulü agzindan geri çikaramamaktadir. Arkadasi hayret eder bu nasil is diye, o da evdeki baska bir ampulü agzina sokar ve tabii ki o da çikaramaz. Bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. Agizlarinda ampul oldugu halde bir taksiye atlarlar. Konusma zorlugu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatirlar.Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da 'nasil olur abi ya, ugrassaniz çikar,bir asilin suna, saka mi yapiyonuz ?' diye söylenmektedir.Neyse aksamin bir yarisinda acile gelirler. Taksici ayrilir. Doktorlar çocuklari beklemeleri için bir odaya alir.Veeee,aradan 15 dakika geçmeden taksici kapida görünür; tabii agzinda bir ampulle. Amcam çocuklara inanmamis, açik olan bir marketten ampul almis ve denemistir !! Simdi anladinız mı Ampul Partisi'nin Türkiye'de nasıl iktidara geldigini?

BİR ŞEY OLMAZ DİYE HERKES DENEDİ VE GÖRDÜK ÇIKARAMIYORUZ.
OY VERİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN AMPUL BU SEFER AGZIMIZDAN ÇIKMIYOR
YARIN ÖYLE BİR YERE GİRERKİ DOKTORA BİLE GİDEMEZSİNİZ.

SEÇIMLERE AZ KALDI ,BIR DAHA SAKIN DENEMEYE KALKMAYIN!!!
Eskişehir, Eskişehir Anadolu Yıldızı
Helal olmaz, saldırmazsan; hakkı bu taraftarın.

Bu şehirde doğanların, tek aşkısın Es-Es'im,
Başka renge yer yok kalpte; tek sen varsın Es-Es'im..
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 14:57
Alıntı yapılan tango26tr

ÇOK KOMİK AMA GERÇEK.......!!!!!!
Olayın kahramanları, iki üniversite örgencisi Koyu geyik muhabbetinin dügümlendigi durumlardan birinde,bu iki kafadar bir iddiaya girer. Delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü agzına tamamen sigdırabilecegini iddia eder. Evet yanlış okumadınız, bildiginiz 100 mumluk ampulü... ve sigdirir da. Ancak bir sorun vardir.Ampulü agzindan geri çikaramamaktadir. Arkadasi hayret eder bu nasil is diye, o da evdeki baska bir ampulü agzina sokar ve tabii ki o da çikaramaz. Bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. Agizlarinda ampul oldugu halde bir taksiye atlarlar. Konusma zorlugu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatirlar.Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da 'nasil olur abi ya, ugrassaniz çikar,bir asilin suna, saka mi yapiyonuz ?' diye söylenmektedir.Neyse aksamin bir yarisinda acile gelirler. Taksici ayrilir. Doktorlar çocuklari beklemeleri için bir odaya alir.Veeee,aradan 15 dakika geçmeden taksici kapida görünür; tabii agzinda bir ampulle. Amcam çocuklara inanmamis, açik olan bir marketten ampul almis ve denemistir !! Simdi anladinız mı Ampul Partisi'nin Türkiye'de nasıl iktidara geldigini?

BİR ŞEY OLMAZ DİYE HERKES DENEDİ VE GÖRDÜK ÇIKARAMIYORUZ.
OY VERİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN AMPUL BU SEFER AGZIMIZDAN ÇIKMIYOR
YARIN ÖYLE BİR YERE GİRERKİ DOKTORA BİLE GİDEMEZSİNİZ.

SEÇIMLERE AZ KALDI ,BIR DAHA SAKIN DENEMEYE KALKMAYIN!!!

Altıma imzamı atıyorum LOL
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,621 saniyede hazırlanmıştır