eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2008-2009 Sezonu PFDK Kararları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 02:13
Alıntı yapılan ekosu

ya hadi küfürü anladık merdiven boşluklarına aboneyiz zaten de biletsiz seyircinin sebebi kimse bu bulunsun !! küfür etmemize neden olan şeyinde sebebi bulunmalı !

Ben durumu kendi bildiğimce değerlendireyim.
Bence biletsiz seyircinin sorumlusu YÖNETİMdir. Neden mi?

Galatasaray maçında 350.000 YTL hasılat elde ettiklerini söylemişlerdi. Fenerbahçe maçında da taraftar sayısı hemen hemen aynı olduğu için yine 350.000 YTL dolaylarında bir gelir ortaya çıkıyor. Acaba bu ne kadar geçekci? Buna kim inanır? 350.000 YTL'yi 50 YTL'ye böldüğümüz zaman 7.000 kişi çıkıyor. Kör olmayan herkes o gün stadda bu rakamın en az iki katı kişi olduğunu görmüştür.
Sonuç olarak;
Yönetim maçın ardından federasyona, maliyeye diyor ki ben 7.000 bilet sattım şu kadar kazanç elde ettim, vergisini de şu kadar vs. Sen diyorsun ki 7.000 kişi geldi, gözlemci bakıyor 15.000 kişi gelmiş. Bunların sonucunda PFDK da sana diyor ki sen 8.000 kişi biletsiz sokmuşsun al sana 5.000 YTL ceza.

Allah bereket versin...

Durum benim gözümde böyledir. Başka türlü izah edebilen varsa etsin.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Yer: Turkey
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 02:38
Alıntı yapılan AzTecK

Ben kesin saha kapatma alırız diyordum ama 70.000 YTL gerçekten ağır bir bedel.
Merdiven boşluğunun doluluğundan gelen 10.000 YTL cezayı güvenlik görevlileri,biletsiz seyirciden gelen 5.000 YTL'lik cezayıda emniyet ödesin. Angry Yeter yahu her hafta her hafta aynı vakalardan gelen cezalardan bıktık.Mediven boşlukları ve bilet kontrol sistemi kimin sorumluluğundaysa bu cezalar o birimlere aittir.Süs olsun diyemi dikiliyorsunuz siz oralarda.Hoş biz nasıl olsa istediğimiz gibi at koştururuz diyorunuz,ben adamımı nasıl olsa içeriye bedava sokuyorum,para verip giren taraftar düşünsün mantığındasınız.

Bakın bu maçta ben şahit oldum güvenlik görevlilerinin yapacak pek bişeyi yoktu neden mi diyeceksiniz maça kapasitesinden fazla adam almışlar otomotikman yer olmadığından ve normal yerlerinde oturan insanlarında bu fazla olan kişilerden maç seyredememe gibi rahatsız olduklarından adamları merdivenlere  de oturtmak zorunda kaldılar yoksa ciddi tartışmlar yaşanıyordu etrafımda kavga çıkabilirdi şayet.Smile İşte bu fazla alınanların paraları fazlasıyla cezaya gitti o oldu yani artık eskişehire yakışır bi stad şart arkadaşlar sığmıyooruz stada güvenlik napsın millet dışarda mı kalsın Smile
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 02:55
   Yeter artık bu küfür cezası kadar saçma ceza yok haybeye 50 milyar para gidiyor kendimize hakim olup kıvrak zekamızı kullanarak küfürsüz de tepkimizi gösterebilir hakemi etki altına alabilir cümle aleme de bunun böyle yapılabileceğini göstermeliyiz.

Şimdi biz bu kadar küfürü ettik hakeme fenerlilere ne oldu elimize ne geçti veyahut maçın sonucu mu değişti maçtan sonra bize madalya mı verdiler,ne gibi bi etkisi oldu allahaşkına bir söyleyin olumlu yönde;

Ama olumsuz yönde o kadar çok şey değişti ki sıralayım kendimce

1-50 milyar sıfır bi araba parası vericez çok zenginiz ya hani
 2-Birçok spor yazarı başta hıncal uluç olmak üzere bizi eleştiren yazılar ve konuşmalar yaptılar bu mu efsane eses seyircisi diye misal 90 dk. programını izleyin ntv de
 3-Bayanlar yine maça geldiklerine pişman olup ki çevremde çok artık maça gelmiycez ne bu paso küfür hır gür dediler bayansız efsane taraftar olma yolunda adımlar atıyoruz
 4-Yeni maçlara gelen minik kardeşlerimize geleceğin efsane taraftarları olarak çok güzel örnek oluyoruz ağızlarına doladıkları ezberledikleri tezahüratlar küfür içerikli oluyor abilerinden öyle görüyolar napsınlar.
 5-Diğer taraftar grupları bize özenmiyorlar tam tersi uzaklaşıyorlar saygı duymuyorlar eses taraftarına
 ....... gibi daha çok şey sıralanabilir

Artık bence büyüklüğümüzü küfürle değil showlarımızla,kendimize özgü espirili bestelerimizle, organizasyonlarımızla, çok yüksel desibel tezahüratlarla (çarşı misali adamların adı çıkmış bi kere biz daha çok bağırabiliriz eminim), hakkımızı da farklı yollarla (mail, sırtımızı dönerek ,basın açıklaması yaparak vs.)ne bileyim çok yol var bence aramalıyızWink

es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 03:12

Saha olaylarından 5.000 lira sahaya birşeyler atılmıştı hakem golü vermeyince ondan gelmiş.

Merdiven boşluğu ve biletsiz seyirci alışıldık ceza. Bu maçta Galatasaray maçından çok kişi vardı. Galatasaray maçında tüm biletlerin bittiği açıklanmıştı. Ona rağmen alt kısımlarda, özellikle yanlarda boşluklar vardı. Fener maçında oralar da dolmuştu. Üst taraftlar tıklım tıklımdı. Galatasaray maçında bilet bittiyse, Fener maçında en azından 2.000 bilet daha fazla basılmış demektir Galatasaray maçına göre kalabalığı göz önüne alırsak. Sadece açık değil, kapalı da full ötesi idi Fener maçında. Ayakta bir sürü insan vardı.

Biletsiz seyirci işini çok karıştırmamak lazım. Ömer Bihlar'ın dediği gibi meseleler farklı. Polisin falan soktuğu taş çatlasın 500 kişiyi gözlemci tespit edemez o kalabalıkta. Bizimkiler abartıyor ama. Bir kere kombineleri hiç söylemiyorlar. Bu yıllardır böyle ama. Yeni bir durum değil. Gelen ceza ödenecek verginin dışında devede kulak kalıyor. Şöyle düşünün, fazla bilet sattığınız ve sayıyı az bildirdiğiniz için toplam 15 milyar ceza yemişsiniz. 300 kişinin bilet parası demek. Benim tahminim en azından 2.000 fazla bilet basılmış, en azından da 5.000 kişi eksik bildirilmiştir. 2.000 biletten 100 milyar gelir karşılığında merdivenler dolmuş, 10 milyar ceza yemişsiniz 90 milyar kardasınız, 5.000 az bildirilen sayının sadece KDV'si 45 milyar yapar. Vergi algı, Federasyon payı, GSGM payı hesaplarına girerseniz ordan da yaklaşık 100 milyar kardasınız. Karşılığında ödediğiniz 5 milyar ceza. Bunlar etik şeyler değil ama her kulüp yapıyor bunları bizim kadar abartmasa da.

Küfür konusunda gelişme kaydedemiyoruz bir türlü. Tamam hakem çok kötü yönetim gösterdi, tepki gösterilip daha da ileri gitmemesi sağlanmalıydı ama bu küfür edilmeden de yapılabilirdi. "Aziz'in Uşağı İ.. Hakemler" demek yerine "Bir hakem bu kadar çapsız olamaz" "Kuddusi yarın gözlükçüye git" " Tetikçi Hakem" "Erman Hocam buna hakemlik öğret" "Kuddusi akşama Erman'ı dinle" Hakem şaşırma, sabrımızı taşırma" "Acemi Hakem" "Hakem gol gol gol"  gibi psikolojik olarak daha fazla baskı altına alınabilecek, daha fazla kendisini toparlamasını sağlayacak bir sürü tezahürat üretilebilir.

Bir de grupların çok gereksiz tezahüratları var. "Saldırın durmadan, bu taraftar arkanızda her zaman, ESES'e rahat yok, x'in p. koymadan" "Haydi haydi haydi Allah aşkına x'in p. dönsün şaşkına" gibi. Bunları da küfür etmeden söylemek mümkün. "Saldırın durmadan, bu taraftar arkanızda her zaman, ESES'e rahat yok, Atatürk'te x'e koymadan" deplasmanda isek 'deplasmanda x'e koymadan" gibi. "Haydi haydi haydi Allah aşkına, saldır Eskişehirim forma aşkına" gibi. Fener maçında küfürden yediğimiz cezanın yarısı hakem yüzünden ise diğer yarısı Fener'e ettiğimiz küfürlerdir.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 04:06
Müjdat abi Clap Clap Clap
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
wolfalone38 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: kahramanmaraş
  Alıntı wolfalone38 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 07:37
eeee hadi 50 ytl ye küfür ederim diyen arkadaşlar sokun bakalım elinizi cebinize.....AMA SUÇ FEDERASYONDA DEĞİL..4 kişiyi görüntüleyip bak bunlar bedavacı derseniz kendi kendimizi deşifre ederseniz olacagı bu ..ve merdivenlerdede kimse yoktu....BENCE
1-küfürden aldğımız ceza dogru
2- 4 kişinin fotografını yayınlayıp bedavacı diye foruma koyan arkadasın yüzünden bedavaya ceza aldık..
3-merdivenlerde kimse yoktu onuda fenere boyun eğmediğimiz için federasyon kafasına göre ceza verdi.

yani tek küfürden 50.000 ytl ceza almalıydık.
bana ESmeyi anlat..ESip geçmeyi anlat..ezip geçmeyi anlat.
Yukarı
EsEsMania Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı EsEsMania Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:12
Bu olaylara sebep olan Eskişehirspor Taraftarı değil Olayın Kaynağı ve ateşleyeni, Kuddusi Müftüoğlu dur buna ne ceza verecekler ben çok merak ediyorum bize bu kadar abartılı ceza verenler kuddusiyi asmaları gerek yaniAngry
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
  Alıntı ades Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:25

70 BİN YTL CEZA
Kırmızı-siyahlılarda cezalı olan kaleci İvesa, Bülent Ertuğrul ve Serdar, sakat olan Oğuz ile Serkan kadroda yok. 5 oyuncunun yokluğu teknik heyeti düşündürürken, taraftarların başkente akın edeceği öğrenildi. Bu arada PFDK, F.Bahçe maçında kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle Eskişehir'e 70 bin YTL ceza kesti. F.Bahçe ise 12 bin 500 YTL ceza aldı.
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
arday Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı arday Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:50
Herkesi Tebrik Ediyorum 70.000 YTL Ceza için
Kapasiteden fazla bilet basarak haksız bir kazanç sağlayan yönetim bu maçtada ustalığını gösterdi ve yine parayı indirdiler.
Her hafta her hafta aynı senaryo ve aynı tip cezalar
Bu maçta alacağımız cezanın fazla olacağı apaçık ortadaydı. Sonuçta her maçta illaki Febeye bi dokundurma yapılıyordu ve yıllar sonra febe ile karşılaştık ve sonuç ortada.
Bizde bu yönetim olduğu sürece (fazladan bilet satıp, taraftar guruplarına beleş bilet verip içeri aldıkları sürece. Çünkü verdikleri beleş biletlerin parasını fazladan bilet satarak çıkarmak için)
Bizde bu taraftar olduğu sürece (Küfür ederken "nasılolsa parasını verdim ceza yesek de önemli değil diyenler, merdiven boşluklarına oturup "nasılolsa para verdim" diyenler)
Eskişehirsporum daha çooooooooooooook ceza öder ve bunun da ceremesini bizler çekeriz (Maç biletlerine yüksek bedeller ödemek zorunda kalırız)
Fener'i tutup rezil olacağıma, Nefesimi tutar ölürüm daha iyidir. Ölümüne Es - Es
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:59
Alıntı yapılan wolfalone38

eeee hadi 50 ytl ye küfür ederim diyen arkadaşlar sokun bakalım elinizi cebinize.....AMA SUÇ FEDERASYONDA DEĞİL..4 kişiyi görüntüleyip bak bunlar bedavacı derseniz kendi kendimizi deşifre ederseniz olacagı bu ..ve merdivenlerdede kimse yoktu....BENCE
1-küfürden aldğımız ceza dogru
2- 4 kişinin fotografını yayınlayıp bedavacı diye foruma koyan arkadasın yüzünden bedavaya ceza aldık..
3-merdivenlerde kimse yoktu onuda fenere boyun eğmediğimiz için federasyon kafasına göre ceza verdi.

yani tek küfürden 50.000 ytl ceza almalıydık.

Hırsızın hiç mi suçu yok buraya fotoğrafı koyan arkadaşı suçlamaya ne hakkınız var sokmasınlar bedavaya hırsızları şerefsizleri bu cezada gelmezdi. Yönetim adam gibi davransın maçlarda 2000 e yakın görevli polis var onların yakınlarını almasın stada sözde polislerimiz hırsızlığı önler değil mi? Bizim polisimiz kendisi beleşe adam sokuyo çanak tutuyor.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır