eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKombine ve Bilet Fiyatları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 561>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 14:59
Yıllardır kombine bileti alırım daha bir yıl karını görmedim...Hep sömürülen ben oldum..Helalı hoş olsun dedim...
Bu sene düşünülen 500 YTL,ama alınan duyumlara göre taş çatlasa ancak 400 YTL ye düşürülebilir gibi gözüküyor...
Yıllardır gözlemlerim Eskişehir'de olabilecek en uygun maç bileti 10 YTL dir...Şehrin ekonomisi ancak bunu götürüyor...

Bu sene 20 maç üzerinden hesap yaparsanız
10 X 20= 200 YTL Kombine rakamları için...Kombine satışını çok tutmak ve bu parayı garanti altına almak istiyorsan,seyirciyi de tribünlere çekmek istiyorsan rakam bu olmalıdır...
Peki kombine alanların avantajı ve ayrıcalığı ne olmalıdır ...
Tek avantajı derbi maçları diğer maçlar gibi aynı fiyattan izleme avantajı..Bu Türkiyenin her yerinde böyledir...

Peki bu fiyatlara kaç kombine satılır....
8000 açık kombine 2000 Kapalı kombine =10.000 seyirci yapar...Bu rakam her maç en az 10.000 seyircin var demektir...
Parasal hesaplayalım...

8000 X 200 = 1.600.000 YTL
2000 X 500 = 1.000.000 YTL
Bu da toplam  2.600.000 YTL hazır para bunun içinde VİP yok...

Bu stadın kapasitesi 13.000 kişidir...(şu an için mevcut)...Kalan 3.000 bileti zaten istediğin fiyata satarsın o zaman maç fiyatını istersen 20-40 yap derbileri 30-60 yap 3.000 bileti hayda hayda satarsın...Ama  tek fark 2.600.000 YTL yi baştan cebine koyarsın...

Yarın bir gün bu fiyata seyirci gelmediği zaman ve her sene olan maç biletlerini indirerek parayı da yavaş yavaş cebine koymaya çalışmadığın gibi,bedavacılara da fırsat vermemiş olursun...

Hatta ve hatta açık kombineyi 250 kapalı yı 600 YTL yaparak da yanında bir taraftar forması vererek teşvik etmiş olur üstelik buradan da para kazanabilirsin..Bir taraftar forması geçen yıl 25 YTL idi sen bunu kombinenin yanında 50 YTL ye satmış olursun...

Zira 250- 500 YTL nin üstündeki her kombine fiyatı hüsran olur....Benden söylemesi...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
kubiliq Liste gör
Deneyimli Yazar

kubilay
Yer: iskoçya
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 15:08
Bu yönetim hakkaten çıldırmış. Bizi tüm basında övüyorlar yok çok eteşli taraftar yok 2-3 ligde bile ful oynuyoruz bizi hiç yanlız bırakmadılar diorlar. Ozaman sen 500 ytl yap hocam bak kimkimi yanlız bırakıyor gör bakalım. Ayıptır yaa..AngryAngry
KIRMIZI PORSUK
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 15:09

valla ben 300 ytl ye razıyım.Smile

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 15:10
Suat Abinin tespitleri çok güzel.Gerkirse 300 yapsınlar forma ile birlikte.Ama zikredilen 500 ytl gerçekten çok fazla.
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 15:12
Alıntı yapılan scetintas

Yıllardır kombine bileti alırım daha bir yıl karını görmedim...Hep sömürülen ben oldum..Helalı hoş olsun dedim...

Bir önceki yazımda da belirtmiştim. Fiyatlardan öte, bu nokta önemli... Sıkışınca bilet fiyatını düşürüp, kombine bilet alanı keriz yerine koyarsanız küstürürsünüz. Evet biz ESES'imizi çok seviyoruz ama her sene aynı kazık atılırsa insanlar bir noktada isyan eder.

Kombine alanı koruyacak, mantıklı bir fiyat politikası olan model çizin, ondan sonra tek tek biletler de istediğiniz kadar yüksek fiyattan satın. İnsanları komibne almaya özendirin.

"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
illedeESES Liste gör
Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 16:11
Kombine fiyatının açık tribün için maksimum 300 YTL'yi geçmemesi gerekiyor, Geçen sezon yaşanan sıkıntıların ardından çok yükseklerden uçmak resmen düşmek gibi birşey. Yönetimin fiyat hesaplaması yaparken geçen sezonu kesinlikle göz ardı etmemesi gerekiyor. Bizim taraftarımız için Bank Asya 1.lig yada Turkcell Süper Lig farketmiyor, Taraftar hangi lig olursa olsun tribündeki yerini almak istiyor. VE ARTIK SÖMÜRÜLMEK DE İSTEMİYOR !!!
Haydi bastır ESESİM, kalelerde esersin, şanlı taraftarınla ŞAMPİYONLUKLAR SENİN.
Yukarı
illedeESES Liste gör
Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 16:16
+ çok komik olaylar lütfen bu sezon yaşanmasın. Örnek: ....... Ltd.Şti. çalışanlarına geçen sene zorla maaşlarından kesilmek üzere kombine bilet satılmış olmasına rağmen iş yoğunluğundan dolayı Hafta sonlarında maçlara gidebilmeleri için gerekli izin verilmemiştir. Bu şehir bizim, bu takım bizim ama kıt kanaat geçinen insanlarıda kombine satmak uğruna mağdur etmemek lazım. Makul fiyatlar olursa kombineleri satmak için zaten sıkıntı yaşanmaz.
Haydi bastır ESESİM, kalelerde esersin, şanlı taraftarınla ŞAMPİYONLUKLAR SENİN.
Yukarı
free_man Liste gör
Yazar

özgür öner
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 16:41
oha ne bu be 500 ytl Confused
kombine alabilmek için yazın işe girecektim. dedim , ne kıytırık telefonumu yeniliim nede bilgisayarıma parça alıyım.
ama desteklediğimiz eskişehirsporun başkanı bize biraz kazık attı gibime geldi arkadaşlar ??
yapmayın Exclamation 
Kara Kızıl Sevdam !
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 17:02

diyelim ki yönetim açık tribün kombine bilet fiyatını 500 ytl olarak belirledi. kim alır dersiniz. sadece kulübe para kazandırmak isteyenden başkası olmaz. hesap ortada çünkü. bu takım şampiyonluğa oynamayacak burası kesin. ilk 10 da olmak en büyük hedef bence. o yüzden taraftar son haftalarda sadece önemli maçlara gelecek(fb-gs-bjk), oda fikstür uygun olursa.

17 bilemedin 20 maç yapalım atatürk stadında türkiye kupası dahil. tabi ceza alıp seyircisiz de maçlarımız olabilir.

işin ticari boyutu bana göre bu biletleri toptan adı altında kombine bilet olarak satıyorsan fiyatlarıda maç başına göre değil toptan veriyormuş gibi düşünmesi lazım yönetimin. herkes hesap yaparken maç başına bilet şu kadar olursa demiş... ama bence bu böyle olmamalı. bu stadın dolmasını istiyorsa hesabıda ona göre yapması lazım yönetimin.

bazı taraftarlar işlerimden dolayı her maça gidemeyebilirim o yüzden 500 ytl çok diye hesap yapıyor şimdiden. bu böyle olmamalı:
-benim kombine biletim var demeli taraftar bu maç bizim için çok önemli demeli.

karşı takımın kim olduğu yada bizim kaçıncı sırada olduğumuz önemli değil. bizim 15000-18000 seyirciyle orada olmamız lazım.

umarım kombine bilet fiyatları bu büyük taraftarın istediği fiyatta olur. ve tüm eskişehirsporlular bilet sırasında beklemek yerine kombinesiyle  uzun kuyrukta beklemeyerek maçlara girerler...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2008 saat 17:08
 Taraftarım 1 numaradır de ama ona değer verdiğini gösterme bu nasıl bir çelişkidir. En pahalı maçı biz izleyelim ama borç 2 katına çıksın.En dandik stadda biz maç izleyelim kombine de 2 katında çıksın bi de yönetime FB'li alın sonra çıkın alın bu kombineleri diyin ne yüzle ?

Senin vefakar taraftarın sizlerin batırdığı bu klübü 12 sene köy takımlarına karşı destekledi hep. Sizin borç batağına ittiğiniz bu klübe bu büyük taraftar sahip çıktı. Bu taraftarı el üstünde tutmanız lazım. Stadın VIP kısmı ile kapalı kısmı ile uğraşacağınıza kışın ayakları buz kesen donuna kadar ıslanan yazın kavrulan açık tribündeki taraftarınız için çalışın.Kale arkası yapın açığın üstünü kapatın stadı bir şeye benzetin önce .

Bu taraftarın en hassas olduğu konulardan biridir Bizans ama siz gidip FB'li birini yönetime alıyorsunuz taraftarı adeta umursamıyorsunuz.

Tüm bunların sonucunda siz ne hakla 500 YTL'ye kombine satmaya kalkışıyorsunuz. Maksimum 300-350 olması gereken fiyatın çok üstünde fahiş fiyata taraftarı zor durumda bırakıyorsunuz. Önce FB'liyi kovun sonra stadı bi şeye benzetin sonra da fiyatı 300 yapın bakın nasıl kapışılır o biletler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2930313233 561>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır