eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kombine Alalım,Destek Olalım

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 140>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alpinist Liste gör
Yazar

Ahmet ÇANKAYA
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı alpinist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 12:10
Alıntı yapılan mehmet26eses

@alpinist boşuna lagaluga yapıyorsun.
Tamam almayın kombine mombine çok pahalı.

Benimle ilgili kişisel sorularını buradan değil,özelden sor ayrıca.

Teşekkür ederim tavrın için.
Sorum özel bir soru olsaydı özelden sorardım. Özel bir soru değil. Senin nezdinde senin gibi düşünen herkese bu soru; siz bütçenizin %2.5 ğu ile kombine alır mısınız?
Önce kazandığınız paranın hesabını yapın ve %2.5 ine denk gelen mebladan kombine alır mısınız etrafınıza? Eğer cevabınız hayır ise, parası olmayan bir adamın Eskişehirsporluluğunu sorgulamaktan vaz geçin artık. Niyet okuyuculuğu yapmak yerine, niyetinizi düzeltin.

Yukarıda yazdığım yazıyı da kombine çok pahalı, aman kombine almayın, 200-250 tlye kombine mi olur şeklinde algılayan varsa ona da kapasitesinin %2.5 ini kullandığı için üzülürüm maalesef.
ne bir inat ne bir heves
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 14:16
Bu yıl da her yıl olduğu gibi kombine alacağım ama bu sene daha bir hevesliyim.
Belki Bir Gün!
Yukarı
gky1993 Liste gör
Yazar

Gökay
  Alıntı gky1993 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 14:20
Alıntı yapılan alpinist

En kötü ihtimalle geliriniz asgari ücret desek;12x800 yıllık 9600 lira geliriniz var demektir.Hadi düz hesap 10.000 diyelim.
Senelik gelirinizin %2,5'u olan 250 lirayı Esese harcayamıyorsanız, futbol-taraftarlık sizin için ön planda değil demektir.

Senede 10000 tl. kazanıp; 2 çocuk okutan, kirada yaşayan birisinin hayatında taraftarlık değil; maalesef HAYATTA KALMAK ön plandadır. Yaptığınız hesap biraz "bekara karı boşamak kolaydır" cinsinden olmuştur.

Unutmayınız ki; güzel bir şehrinde yaşamakta olduğunuz, güzel Türkiyem de 4 kişilik bir ailenin,
AÇLIK SINIRI yıllık: 11.820 Tl.
YOKSULLUK SINIRI yıllık: 38.052 Tl. dir.

Şimdi bir hesap daha yapalım; söylediğiniz gibi yılda 10000Tl. kazanan bir kişi, kazandığı para ile ailesini açlıktan kurtarmak için gereken paranın sadece %85 ini, ailesini yoksulluktan kurtarmak için gerekli paranın sadece %3.8 ini kazanabilirken; bahsettiğiniz gibi gelirinin %2.5 uğunu kombineye ayıran birisinin taraftarlığından değil fakat "evlilik birliği içindeki yükümlülüklerini yerine getirme durumundan" şüphe ederim.

Çok çok çok özür dileyerek gelirinizle ilgili bir tahminde bulunmak istiyorum ve size bir soru sormak istiyorum. Ben gelirinizin aylık en az 2.500 Tl. olduğunu tahmin ediyorum ve 12x2500 ile senede 30000tl olduğunu varsayıyorum. Ve size sorum şu; siz,tahmini gelirinizin %2.5 ğu olan 750 tl ile kendinizden başka 2 kişiye daha kombine alır mısınız?

Not: Geliriniz ile ilgili yaptığım tahminden dolayı şimdiden özür dilerim ve rahatsız olursanız bu tahmini hemen silerim. Teşekkür ederim.

Durumu acite etmeye gerek yok.O zaman basit bir hesap daha yapacak olursak;
Aynı o açlık sınırındaki aile babası iki günde bir,paketi minimum 5.00 TL olan sigaradan aldığında aylık 75-100 TL verebiliyorsa pek ala ayda 35 TL 'yi Eskişehirspor'a ayırabilir.
Şampiyon ESKİŞEHİR,Dertlerimin dermanısın
Yukarı
ESmustafa Liste gör
Usta Yazar

mustafa
Yer: Turkey
  Alıntı ESmustafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 14:56
İnşallah bende kombinemi alacağım ancak alamayanlara (almayanlara değil) laf söylemek doğru değil. alpinist'in (Ahmet bey) yazdıklarına da katılıyorum, askeri ücret ile çalışan biri için hayat hiçde kolay olmasa gerek. kimisi için 250 tl saatlik, kimisi için günlük, kimisi için aylık para iken, bazıları için yıllık bile büyük paradır. saygı duymak lazım.
ES-ES
Yukarı
alpinist Liste gör
Yazar

Ahmet ÇANKAYA
  Alıntı alpinist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 15:42
Alıntı yapılan gky1993

Alıntı yapılan alpinist

En kötü ihtimalle geliriniz asgari ücret desek;12x800 yıllık 9600 lira geliriniz var demektir.Hadi düz hesap 10.000 diyelim.
Senelik gelirinizin %2,5'u olan 250 lirayı Esese harcayamıyorsanız, futbol-taraftarlık sizin için ön planda değil demektir.

Senede 10000 tl. kazanıp; 2 çocuk okutan, kirada yaşayan birisinin hayatında taraftarlık değil; maalesef HAYATTA KALMAK ön plandadır. Yaptığınız hesap biraz "bekara karı boşamak kolaydır" cinsinden olmuştur.

Unutmayınız ki; güzel bir şehrinde yaşamakta olduğunuz, güzel Türkiyem de 4 kişilik bir ailenin,
AÇLIK SINIRI yıllık: 11.820 Tl.
YOKSULLUK SINIRI yıllık: 38.052 Tl. dir.

Şimdi bir hesap daha yapalım; söylediğiniz gibi yılda 10000Tl. kazanan bir kişi, kazandığı para ile ailesini açlıktan kurtarmak için gereken paranın sadece %85 ini, ailesini yoksulluktan kurtarmak için gerekli paranın sadece %3.8 ini kazanabilirken; bahsettiğiniz gibi gelirinin %2.5 uğunu kombineye ayıran birisinin taraftarlığından değil fakat "evlilik birliği içindeki yükümlülüklerini yerine getirme durumundan" şüphe ederim.

Çok çok çok özür dileyerek gelirinizle ilgili bir tahminde bulunmak istiyorum ve size bir soru sormak istiyorum. Ben gelirinizin aylık en az 2.500 Tl. olduğunu tahmin ediyorum ve 12x2500 ile senede 30000tl olduğunu varsayıyorum. Ve size sorum şu; siz,tahmini gelirinizin %2.5 ğu olan 750 tl ile kendinizden başka 2 kişiye daha kombine alır mısınız?

Not: Geliriniz ile ilgili yaptığım tahminden dolayı şimdiden özür dilerim ve rahatsız olursanız bu tahmini hemen silerim. Teşekkür ederim.

Durumu acite etmeye gerek yok.O zaman basit bir hesap daha yapacak olursak;
Aynı o açlık sınırındaki aile babası iki günde bir,paketi minimum 5.00 TL olan sigaradan aldığında aylık 75-100 TL verebiliyorsa pek ala ayda 35 TL 'yi Eskişehirspor'a ayırabilir.

Sigara içer mi içmez mi? Sinemaya gider mi gitmez mi? Kombine alır mı almaz mı? Bunlar benim bileceğim iş değil. Ben sadece ortaya bir veri sundum ve bir yorum yaptım. Çünkü kombine alamayan, forma alamayan, bilet alamayan kişilerin esesliliği sorgulanır durumda. Ben kişilerin gelirlerini nasıl harcıyacağına karışmam. Sigara içmez kombine alır, kombine almaz ekmek alır. Ben sadece rasyonel bir insanın o şartlarda kombine değil ailesine ekmek alacağını söylüyorum sizlere. Hala anlamamakta ısrar etmek istiyorsanız, saygı duymak durumundayım.

ne bir inat ne bir heves
Yukarı
26_EsEs_65 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa
  Alıntı 26_EsEs_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 16:02
Gökay'ın dediği gibi olayı acite etmeye gerek yok. Sivas-Kayseri-Antalya gibi değiliz şehrin çok büyük bir bölümü Eskişehirsporlu zaten. Bu büyük çoğunluktan taksit imkanıyla 250 liraya kombinesini alan 10-15 bin kişi çıkmaz mı şimdi ?

Burada hemen hemen hiç birimiz fabrikatör çocuğu değiliz ama kimi sigarasından kimi kıyafet almaktan kimi alkolden kimi de sağa sola harcadığı paradan tasarruf ederek durumu çok çok kötü değilse bir şekilde kombinesini alabilir ki gerçek sevdalı adam alır zaten kimseye bir şey anlatmaya gerek yok.
Öderken sıkıntı yaşamaz mı yaşar belki ama cefa çekmek de arma sevdası da budur işte, fedakarlık yapmaktır.
Yukarı
alpinist Liste gör
Yazar

Ahmet ÇANKAYA
  Alıntı alpinist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 17:38
Anlaşılan okumuyorsunuz. o zaman yazmanında manası yok.
ne bir inat ne bir heves
Yukarı
alpinist Liste gör
Yazar

Ahmet ÇANKAYA
  Alıntı alpinist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 17:39
Nasılsa alan alacak ALAMAYAN alamayacak. Tribünlerde omuz omuza görüşmek üzere.
ne bir inat ne bir heves
Yukarı
ceyyas Liste gör
Usta Yazar

veli
Yer: eskişehir
  Alıntı ceyyas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 17:47
250 den satılsa 10000 * 250 = 2500000 az yine
Yukarı
ceyyas Liste gör
Usta Yazar

veli
Yer: eskişehir
  Alıntı ceyyas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2013 saat 17:54
tarftar var taraftarcık var tarftar karda kışda parasını verip bilet alan takımını destekleyen taraftarcıkta beleş biletleri gişeler önünde satan inşallah taraftarcıkları bu sezon görebilcezmi gişe önlerinde bilet satmaya çalışanları bence stadda bile göremiceğiz bu gruplar 5 tl de olsa bilet almazlar hep beleş almaya alışmışlar bence bu sezon beleşçiler giderse sdatımız maalesef dolmayacak:))
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 140>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,610 saniyede hazırlanmıştır