eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ben

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
liq26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı liq26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:31
7 ekim 1990 eskişehir doğumluyum.sırasıyla kütahya caddesi hoşnudiye mahallesi ardından 5 yaşından sonra kütahyaya taşındık.1 sene sonra da fethiyeye 2 sene fethiyede oturduktan sonra tekrar eskişehire döndük.şu anda gene hoşnudiye mahallesinde oturuyorum.

yaklaşık 8 sene kadar amatör futbolcu olarak eskişehir demirsporda oynuyordum fakat lise 2 nin son zamanlarında beynimin arka kısmında kist oluştu bu rahatsızlık yüzünden ameliyat olmak zorunda kaldım.maalesef devam edemedim.(allah kimsenin başına vermesin çok zor)

eskişehirde sırasıyla dumlupınar ilköretim okulu ve süleyman çakır lisesinde okudum mezun olalı 1 yıl oldu liseden.

güzel başlık olmuş .Yarışmacı arkadaşlara başarılar...   LOLTongue
Bu AlEmDe KrAl BiZiZ ES-ES lİyİz EFSANEYİZ...
Yukarı
byeses Liste gör
Yazar

byzicoes
Yer: eskişehir
  Alıntı byeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 08:31

Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 09:49
01 Ocak 1973 Mihalıçcık doğumluyum...
Babamın memuriyeti sebebi ile ilkokul 3.Sınıftan sonra Sivrihisar'da geçti hayatımın çoğu...
İlk maçımada orada gittim hali ile 1984'te Düzcesporu 4-0 yendiğimiz maçtı... Sivrihisar'da
Orta okulu imam hatip, Liseyi Endüstri Meslek Lisesi Tesviye bölümünde okudum... 1989'da
mezun oldum... 1991'de Üniversiteyi kazanarak Konyaya geldim... Üniversiteden sonrada o
zamanki maddi durumlardan dolayı askerliği tecil ettirip iş hayatına atıldım... 1995 Konya
finalini maçın heyecanını ve muhteşemliğinide bu sayede yaşadım belkide gerçi hoş son
stada zamanlar anca girebilsemde yaşadım diyebilirim...
1984 yılındaki sevinçleride Amigo Orhanlarıda unutamıyorum ki zaten gören gözlerin 
unutmasına imkan var mı ki?... Bunun yanında 1989'da ki düşüşümüz ki her zaman olduğu
gibi kalleşliklerle; sonra 1995'te çıkıp 96'da ki düşüşümüz ki beni en yaralayan şeylerden bi
tanesi olmuştur o günün hatırına hala Yılmaz Vural ve Güvenç Kurtarı görünce kendimi
tutamaz ah çekip bir cigara yakar kendilerine biraz nameler düzer ve ettiğinizi bulun beter
olun diye beddua etmekten kendimi alamam... Bu dağılmışlık yıllarında (kendim için diyorum) 
1997'de askere gittim... Vatani vazifemi Bingöl-Genç'te yaptım...
Askerden sonra uzunca bir süre bu fetret devrini psikolojik olarak yaşayanlardanım...
Sonra 2005'in ikinci yarısında iş yerine internetin gelmesi ve ilk google ile ve eskisehirspor.com
la tanışmamda aynı gün oldu... Hatta şu anki menajer Kerem Atılmaz ve BKŞ'de ki Melih
Çavdar'la tanışmak şu an 80-100 kişilerle maç seyreden KONKŞ'nin ilk temellerinin atılmasıda
yaklaşık o günlere denk gelir... Hala da devam ediyoruz...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
alesta07 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı alesta07 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 10:47
HAKAN SEVER 17.10.1981 ESKİŞEHİR doğumluyum...Babam aslen BİLECİK/PAZARYERİ(PAZARCIK)lidir.Annem ise ESKİŞEHİR..Babamın işi nedeniyle ilkokulu Van da bitirdim..sonra ortaokul ve lise 1 i Osmangazi Ortaokulu ve Kanatlıda okudum..4 sene kaldım Eskişehir de ve bu sürede  92-96 yılları arasında Sümersporda oynadım..Hocamız Doğan Atmaca idi(Allah uzun ömürler versin yaşıyorsa)O dönemde Eskişehirsporun gmözüne girmeyi başardım ve beni istediklerini öğrendiğimde dünyalar benim olmuştu..ama o sene Çanakkale ye babamın tayini çıkınca beni vermediler ESES e babamla Ç.kaleye gittik orda Ç.Dardanelle idmanlara çıktım ve beni direk paf takıma aldılar..belli bir dönem paftada oynadım..sonra malun gençlik işte tutunamadık şimdi ise Antalyada yaşıyorum halı saha topçusu olduk..ESES sevdam doğduğumdan beridir var hiç bitmedi bitemezde..Diğer takımları tutan arkadaşlarıma büyüklüğümüzü anlatmakla geçti hep zamanım..ve geçecekte
Yukarı
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Kas/2008 saat 10:53

İkirse'nin toprak dambaçlı evine günaydın.

Çalçı köyün ormanlarına,Malıç'ın gökyüzündeki kat kat bulutlarına günaydın.
Bahçedeki ısırgan otlarına,kümesin kokusuna,saçta pişirilmiş taze yumurtanın bazlama arasındaki tadına,yuvarlak tahta kasalarda satılan Vita yağının kokusuna günaydın.
Akarbaşı Sayın sokağa,Odunpazar Mücellit sokağa günaydın.
Turan İlkokuluna,Tepebaşı Barbaros İlkokuluna günaydın.
 Bademlikteki havuza,porsukta belediyenin oradaki şelaleden yukarıya tırmanan balıkların seyir zevkine günaydın.
Kurşunlu Cami'nin arkasındaki bir çeşmenin yalağında kış günü yıkanan Deli İbrahim'in gülen garip gözlerine günaydın.
Cami Han'ının yanındaki trafonun çoktan kaldırılmış olan, üzerinde saatlerce oturduğum demir merdivenlerin sıcaklığına günaydın.
Yedi Cüceler Erdal'ın manav dükkanının biraz üzerine iki gün süreyle park etmiş ,dünyadaki bütün araçları geçeceğine inandığım Altın Turizm adlı otobüse ve  çocuk saflığımda içime sıralanmış güzel hayellerin tamamına günaydın.
Gol seslerinin Odunpazarı'ından duyulduğu günlerin Eskişehir'ine günaydın.
Yaz aylarında çalıştığım Bekereci'nin lahmacun kokan mutfağına ,iki çuval soğanı soydukdan sonra içtiğim kolayı gören işletme sahibinin, yüzüme attığı tokattan sonra saydığım yıldızların parlaklığına günaydın.
   Maça gidebilmek için Çukurevler'in arkasındaki tuğla ocaklarında okuldan arta kalan zamanlarda çalışırken kanayan,sonradan alışınca nasır tutan parmaklarımın ucuna günaydın.
Eskişehir'in toz ve çamurla özdeşleşdiği günlere de günaydın.
Küme düştüğümüz yarım kalan maçta,polisler taraftarı jopla dışarıya çıkarmak isterlerken,yerimden kalkmayarak,ezilerek ölmek istediğim günün sabahına da günaydın.
Deplasmana gidemediğimde,yerime arkadaşımı gönderebildiğim paylaşımcı günlerin özlemine günaydın.
Mamuca yokuşunda arabadaki yükü çekemeyen ,yükünü arabama alarak yokuşun sonunda teslim ettiğim ,yaşlı ve sevinçli gözlerle bana teşekkür eden atın bakışlarına ve sonradan üzülen sahibine de günaydın.
Kurbanlık için alıp bir yıl baktığım ,kurban zamanı kıyıp da  kestiremediğim ikiz kuzuların gezdiği bahçenin her karış toprağına günaydın.
Yıldıztepe Karakolunun nezarethanesine,emniyetin bodrumundaki dokuz günü takip eden şimdi yıkılmış olan kapalı ceza evinin birinci,ikinci kısımlarına,hatta gökyüzünü görmemizi kısıtlayan yüksek duvarlarına da günaydın.
Hüküm giymeden çıkarken ,sevinçli gözlerle bizi uğurlayan tüm mahkumların kurtuluş günlerine günaydın.
Tepebaşı ilçesine,ve sevdiğim kızların saf duygularına,su gibi akıp geçen günlerin dolu dolu yaşanmışlığına günaydın.
Kütahya İdari Bilimler Fakültesine,bahçesindeki çınarlara,Maltepe Parkına,Cumhuriyet Caddesine,bize ekmeği bol tutan az kuru az pilav yediğimiz İstanbul Lokantasına günaydın.
Sekiz ay yaptığım askerliğimin acemilik bölümünü geçirdiğim İzmir Hacılarkırı'nın rüzgarına,ustalık bölümünü geçirdiğim Kırklareli'indeki birliğimizin komando bölüğüne,kumanya olarak verilen fındıkları paylaştığım güvercinlerin çatılardan yanıma inerlerken bedenime verdikleri serinliğe günaydın.
Yapılan tatbikatta vatan sevgimin katlanarak artmasına ve vatan için seve seve ölebileceğimden emin olduğum duyguları bana yaşatan komutanlarıma günaydın.
Profosyonel iş yaşantısının çirkefinden sıyrılmış bütün güzel günlere,   iş çevremdeki  dürüst insanların umutlarının gerçekleşeceğine inandığım,inanmak istediğim zaman dilimine günaydın.
Yıllarca hergün yetmişliği devirip birtürlü sarhoş olamadığım yitirilmiş günlerimin ardından ,tekel bayi sahibine almıyacağım dediğim akşamın huzuruna ve yıllardır alkolsüz süren yaşamımın şerefine günaydın.
İkibinüç yılında kaybettiğim çok sevgili ,çok değerli kardeşim, kınalı kuzum Hasan Kesdal'a ve onunla birlikde yatan yoldaşlarına kavuşacağım günün her anına da günaydın.
İş   dolayısıyla gezdiğim Türkiye'nin yarısına ve gezemediğim diğer yarısına da günaydın.
Günaydın arkadaşlar,günaydın.
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
resit Liste gör
Deneyimli Yazar

Reşit Göçmen
Yer: es-es,marmaris
  Alıntı resit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Kas/2008 saat 12:57
1955 yılının kiraz ayında mahmudiye-yenikoy doğumluyum..
eski bağlar da bulunan Ülkü ilkokulu,Tunalı orta okulu ve Endüstri meslek lisesi-elektronik bölümünden mezun oldum..
(tunalıda gençlik yıllarımın en güzel günlerini gecirdim..dekavile-odunpazarına-vs kavga etmeğe giderdik.. ramazanda koz almaga gider hem kozu alır hemde adamları döğerdik..tunaspor-esenspor maclarını beklerdik kavga etmek için..amma kavga ederdik..şimdi düşünüyorumda hangi akla hizmet etmişiz hayret..)neyse
ADMMA şimdiki adı Gazi üniverstesi Mimarlık fakultesine okumağa gidince epey hemşerilerim OHH cekti..
Ankarada biryandan okuyup bir yandanda PTT'de teknisyen olarak calışmağa başladım..yani hayata atıldım..
32 yıl cok değişik kademelerde görev yaptıktan sonra başmimar olarak emekli oldum.. 
1 yıldırda marmaris-hisarönü köyünde emekli yaşamına devam ediyorum..
HAYATIMDA TUNASPOR ve (1965)den sonra ES-ES TEN BAŞKA HİÇ BİR bir futbol takımına sempati duymadım..
Tüm Forumların En Yaşlı ve huysuz adamı ES-ES li ReSiT BaBa..

www.marmariseses.org
Yukarı
modifiyeli_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

aykut
Yer: eskişehir
  Alıntı modifiyeli_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Kas/2008 saat 14:45
     27 Eylül 1981 Eskişehir/Akarbaşı doğumluyum. Evli 1 çocuk babasıyımSmile. Aslen Seyitgazi/sarayören köyündenim.  5 yaşından 25 yaşına kadar Yıldıztepede oturdum. Halil Yasin ilkokulu, Mehmet gedik orta okulundan Atatürk end mes lis metal işleri bölümünden mezun oldum. Hatay döryol acemi birliği, İzmir bornovada usta birliğimi bitirdim. Askerden gelince Arçeliğe işe girdim. 4 yıldır Arçelikte çalışıyorum. 2,5 yaşında 1 oğlum var.
     Gelelim büyük sevdamıza...
     Yanlış hatırlamıyosam 93 yılıydı Eskişehirspor Eskişehir demirspor maçıyla (3.lig) tribündeki ilk yerimi aldım. Bütün şampiyonluk finallerinde tribündeydim(eskişehir aydın maçında neredeyse sınıfta kalıyodum).
      İnş. bundan sonrada bi türkiye kupası görmek dileğiyle..
      Akarbaşından saygılar...
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Kas/2008 saat 00:35
Alıntı yapılan tcatu

sanırım böyle bir başlık vardı :S
herkes kendini tanıtsın tarzı.
Evet vardı.
Bu başlık nerede (semt veya şehir) büyüdün,nasıl EsEs li oldun yani renkdaşlarımızla biraz nostalji yaşamak...Smile

Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan 26_26_26

Bağlar çocuğuyum,
Bağlarda büyüdüm,Askere gidene dek
Eskibağlar,Yenibağlar,Güllük üçgeninde geçti günlerim.

Sevgili Ahmet abi, tesadüf bu ya,
ben de o üçgenin içinde doğdum,büyüdüm.
O üçgende terzilik, berberlik, elektrikçilik, marangozluk,
camcılık öğrendiğimiz gibi, gene ilk biramı da eski hal binasında tattım.
Eskibağlar mahallesi Yenilik sokak, Celal Sölpüğün akaryakıt istasyonundan başlar,
öbür ucu ta Ülkü ilkokuluna kadar uzar gider, Eskişehirimizin en uzun sokaklarından birisidir.

Smile

Abi kesin seninle biryerlerde içmişliğimiz vardırTongue
Şamdan'a takılmışlığın olmuşmuydu hiç, 85-90 yılları arasında Smile
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Kas/2008 saat 01:05
Samdanin kizarmis pateteside unutulmaz en azinda 96 ya kadar .Simdi nasil bilemem......
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Kas/2008 saat 01:20
Şimdi Şamdan yok,kapandı malesef.Sleepy
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır