eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Krizi beklerken !!!!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 11:52
Ülkemizde son zamanlarda öyle zenginler çıktı ki meydana, insan düşündükce kafayı yiyor. Adamın geçmişine bakıyorsun anadan babadan kalan bişeyi yok, geçmişinde çalıştığı işe bakıyorsun bunca serveti bu işlerden yapamaz diyorsun; ama bir bakmışsın ki adam zengin hemde öyle böyle değil harbiden zengin bir bakıyorsun girdiği devlet ihaleleri ile akıl almayacak karlar elde etmiş.İşin özü anlıyacağınız halkın parasını birilerini zengin etmekte kullanıyorlar.
Yapacağınız tasarruflar bile ipotek altına alınmış vaziyette şu an ama maalesefki basın bunları yazacağına olmadık işlerle uğraşıyorlar.
Erkan abiyede teşekkürler böyle bir başlık açıp taraftarımızın biraz daha bilinçlenmesine vesile olduğu için.
...
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 12:18

Şimdi türeyen yeşil sermaye zenginleri başka birşey değil bunlar azıttı başkasındayken haramlar şimdi hepsi helal.Çalık grubu türkiye enerji piyasasında en büyük pay onun neden Tayyip'in arkadaşı, atv ve sabaha el konulup devletin parası kredi verilerek hemde kriz çanları çalarken arkadaşa satılmadı mı? İstanbulda sarıyer belediyesi yaptığı 60 trilyonluk ihale aynı kişilerin ortak olduğu 4 şirkete verildi. Peki kim bunlar hepsinin resmen akp ile bağlantısı var.Peki akp nin kaç belediyesi bu belediyelerin açtığı toplam kaç trilyonluk ihale var? En basiti tayyipin kuzeni istanbul eyüp ilçe milli eğitim müdür yardımcısı iken vekaleten müdürün yerine bakmış 4 sene ve bu zamanda dünya üzerindeki 202 devletten 140 tan fazlasını bizim paramızla gezmiş.Devam edecek

EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 13:12

Erkan Bey sağolsun emek vermiş, güzel bir tasarruf listesi hazırlamış. İyi hoş da bizim ülkemiz için mi yoksa kriz eşiğinde ki yoksul ülkeler için mi hazırlamış orasını pek anlayamadım..

Oysa ülkemiz için bu tasarruf listesi herhalde sözkonusu olmamalı. Şayet olsaydı bu iktidar necip halkımızın yüksek oy oranlarıyla tek başına iktidar olamazdı.  Ülkede huzur, mutluluk, para, üretim 8 yıldır gani.

Görmüyormusunuz civanım tayyip şu ülke mutluluğu için 8 yılda ne hale geldi. Nankör olmayalım benzinin 4  lira olması bile umurumuzda mı? Yollar araçlardan geçilmiyo. Simitçinin elinde bile İnternet erişimli cep telefonu. asgari ücretli, emekli hiç bukadar mutlu olmuşmuydu?
  İhracat gelirlerimiz misli misli artmış, turizm gelirleri rekor üstüne rekor kırıyor, cari açık diye bir şey lügatımızdan çıkmış, gelirlerimiz giderlerimizi sollamış neredeyse "NİRVANA" ya (mutluluğun zirvesi) ulaşmışız  ERKAN BEY' de sağolsun hiç üşenmemiş, oturmuş tasarruflaar genelgesi yayınlamış... 

Ona diyorum ki; Hadi ordan Erkan Bey!!!  Sanki 2. Dünya Savaşının kıtlık yıllarındayız..

Sabah' ın, Haberturk' un, Akşam'ın, Zaman'ın, Yeni Şafak'ın, Vakit' in bilumum matbuatın anlı şanlı, derin vukuf sahibi ekonomi yazarlarını okuyalım da nasıl  7 düvele bir kez daha meydan okuduğumuzu  öğrenelim ve şeamet tüccarlığını bırakalım....  Çünkü bizler  Muhteşem Sülüman'ın (Hürrem öyle diyo) ahfadıyız..

KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 14:00
Adamın elinde İphone var.Ver bir arkadaşı arayayım diyorum kontürüm yok diyor.İphone niye aldın diyorum internete girmek için diyor ee peki girebiliyormusun hayır çok pahalı diyor.
Güzel memleketimin güzel insanı işte.
Teknolojiye bu kadar çok merakımızın nedeni , osmanlı zamanında ülkemize  teknolojinin geç gelmesinden kaynaklanıyor olabilir mi?.
Bilinçsiz tüketim aldı başını gidiyor Ülkede,kredi kartları sayesinde aldığı maaştan çok harcıyor ama bunu bir ay sonra farkediyor.Ekstre gelince.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 14:51

Unakıtan oğlu fabrka açacak diye likit yumurta başka diye vergisini %18 den 9'a düşürerek devletin kasasına girecek milyonlarca lirayı oğlunun cebine atmadı mı? Anayasa mahkemesi parfümeri masraflarınızı devlete ödetemezsiniz dedi diye akp giderlere makpuz sorulmasını engelleyen yasayı yakında torba yasanın içinde geçirmeyecek mi ve böylece herşeyi gider gösterip bizim paralarımızla her geziye 40-50 kişilik heyetlerle gittiği yetmezmiş gibi aldığı nefesten içtiği suya gittiği wc ye kadar herşeyi devlete fatura etmeyecek mi? Elazığ belediyesinde Kayseri belediyesinde yolsuzluklar yapılmadı mı ve buna cumhurbaşkanı kefil olmadı mı? Peki bunlar 2002 de gelmeden önce ne dediler de oy istediler bir hatırlayalım: 1- Şeffaflık olacak (araştıralım şeffaflık olsun hayır cumhurbaşkanı kefil) 2- yolsuzlukların üzerine gideceğiz (en büyük yolsuzluklar mantar gibi biten zenginlerden anlarsınız bu zamanda yapıldı) 3-Yoksullukla mücadele (enflasyon hesaplama paketini yasayla değiştirdiler içindekilere bakın anlarsınız almadığımız doğalgazın parasını öderler vatandaşa bedavayı bırakın ucuzu da geçtim zamsız vermezler düşünün 8 senede benzin, doğalgaz, et, süt ve her ay ödediğiniz kiranız ne kadar zamlandı ama siz ne kadar zam aldınız. 4-Başörtüsünü biz hallederiz dediler 8 sene oldu daha hallolmadı. Peki bu 8 sene de ne yaptılar nereleri sattılar? devam edecek

EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 15:06
Alıntı yapılan campari

Erkan Bey sağolsun emek vermiş, güzel bir tasarruf listesi hazırlamış. İyi hoş da bizim ülkemiz için mi yoksa kriz eşiğinde ki yoksul ülkeler için mi hazırlamış orasını pek anlayamadım..

Oysa ülkemiz için bu tasarruf listesi herhalde sözkonusu olmamalı. Şayet olsaydı bu iktidar necip halkımızın yüksek oy oranlarıyla tek başına iktidar olamazdı.  Ülkede huzur, mutluluk, para, üretim 8 yıldır gani.

Görmüyormusunuz civanım tayyip şu ülke mutluluğu için 8 yılda ne hale geldi. Nankör olmayalım benzinin 4  lira olması bile umurumuzda mı? Yollar araçlardan geçilmiyo. Simitçinin elinde bile İnternet erişimli cep telefonu. asgari ücretli, emekli hiç bukadar mutlu olmuşmuydu?
  İhracat gelirlerimiz misli misli artmış, turizm gelirleri rekor üstüne rekor kırıyor, cari açık diye bir şey lügatımızdan çıkmış, gelirlerimiz giderlerimizi sollamış neredeyse "NİRVANA" ya (mutluluğun zirvesi) ulaşmışız  ERKAN BEY' de sağolsun hiç üşenmemiş, oturmuş tasarruflaar genelgesi yayınlamış... 

Ona diyorum ki; Hadi ordan Erkan Bey!!!  Sanki 2. Dünya Savaşının kıtlık yıllarındayız..

Sabah' ın, Haberturk' un, Akşam'ın, Zaman'ın, Yeni Şafak'ın, Vakit' in bilumum matbuatın anlı şanlı, derin vukuf sahibi ekonomi yazarlarını okuyalım da nasıl  7 düvele bir kez daha meydan okuduğumuzu  öğrenelim ve şeamet tüccarlığını bırakalım....  Çünkü bizler  Muhteşem Sülüman'ın (Hürrem öyle diyo) ahfadıyız..

Ruknettin Bey  soyadınız  Gülmez  ama  beni çok güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün:)))

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2011 saat 16:09
Alıntı yapılan excalibur26

Alıntı yapılan campari

Ruknettin Bey  soyadınız  Gülmez  ama  beni çok güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün:)))

Öyle ise hep birlikte gülelim ağlanacak halimizeLOLLOLLOLLOL

KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2011 saat 11:23
özgürlükler konusu ayrı bir hikaye en son içki yasağında belediye başkanlığıda yaptım kimin içkisine karışmışım diyordu belediyesinde kasır köşk ve restoranlarda içkiyi yasakladığı yerleri cumhuriyet gazetesi yayınlamış.İleri demokrasi diyorlardı şakşakçılıklarını yapanlar şimdi dava ediliyor neden kuyruklarına mı basıldı acaba? Yandaş olmayan medya kalmadı zaten yazacak doğanda vergi ceza davaları falan susturuldu kanaltürk ve sabahı biliyorsunuz nerede özgürlük seçimden sonra yeni bir krize hazırlıklı olun diyorum 2011 ağustosa dikkat birikiminizi sağlama alın. devam etmeyecek 
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2011 saat 11:38
Teğet geçer .... Big%20smile
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2011 saat 12:51
"Kriz gelecek, hepimizi gömecek!" diye umutsuzca beklemek yerine, onu bunu suçlamak yerine, neden yaratıcılığımızı kullanarak birşeyler üretmeyiz. İlla hep negatif mi düşünecez, hep olumsuzluklarla mı boğuşacaz.

İşte bir öneri benim aklıma yattı, allah tan hala olumlu düşünene ve yaratıcılığını kullananla var bu ülkede:

(Parti ismini duyunca hemen aklınıza siyaset gelmesin yada bir eğlence orgnizasyonu gelmesin, bu pati başka parti...)  
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,387 saniyede hazırlanmıştır