eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Pekin 2008 Yaz Olimpiyatları

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 8>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 14:47

29. Yaz Olimpiyat Oyunlarında Grekoromen Güreşte mücadele eden Nazmi Avluca bronz madalya kazandı.

İlk turu maç yapmadan geçen Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, 2. turda Gürcistan'dan Badri Khasaia karşısında son derece rahat bir oyundan sonra 2-0 (4-0/1-1) galip geldi. 3. turda da İranlı Saman Tahmasebi'yi 2-0 (2-2/3-0) yenmeyi başaran Avluca, yarı final müsabakasında ise Macar Zoltan Fodor karşısında 2-0 (1-2/1-1) yenilmekten kurtulamadı.

Kaynak : GSGM

Oley Oley Oley Oley ClapClapClap

İkinci madalyamızı aldıkThumbs%20Up

Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 15:26
Bunca başarısız sonuçlardan sonra kazanılan Bronz madalya bile altın madalya gibi geliyor insana.Tebrikler Nazmi Clap
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 18:23
Bugün İtibari ile Madalya Sıralaması

SIRA ÜLKE ALTIN GÜMÜŞ BRONZ TOPLAM
1 Çin 21 7 5 33
2 ABD 10 0 13 23
3 Güney Kore 6 7 2 15
4 İtalya 6 4 3 13
5 Almanya 6 1 3 10
6 Avusturalya 5 4 7 16
7 Japonya 5 3 3 11
8 Fransa 2 7 5 14
9 Rusya 2 7 3 12
10 İngiltere 2 2 3 7
11 Çek Cum. 2 1 0 3
12 Gürcistan 2 0 1 3
13 K.Kore 1 2 4 7
14 Azerbaycan 1 2 0 3
15 Hollanda 1 1 3 5
16 Romanya 1 1 2 4
17 Slovakya 1 1 0 2
18 İsviçre 1 0 3 4
19 İspanya 1 0 1 2
20 Finlandiya 1 0 1 2
21 Hindistan 1 0 0 1
22 Tayland 1 0 0 1
23 Macaristan 0 3 1 4
24 Zimbabwe 0 3 0 3
25 Küba 0 2 2 4
26 İsveç 0 2 1 3
27 Avusturya 0 1 1 2
28 Cezayir 0 1 1 2
29 Kırgızistan 0 1 1 2
30 Türkiye 0 1 1 2
31 Kolombiya 0 1 0 1
Yukarı
işçi Liste gör
Deneyimli Yazar

che guevara
Yer: eskişehir
  Alıntı işçi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 20:45
Halter Federasyonu başkanı görevi bırakacağını açıklamış. İsabet olur. Olimpiyatlar bitince başta Güreş ve Halter olmak üzere bu başarısızlığın hesabı sorulmalı.. Hiç gitmeseydiniz bari.. Thumbs%20Down
"Yönetim istifa" demeyen beleşçidir, rantçıdır...
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 21:07
valla ben gitsem bi 70-80 kilo kaldırırdım bu halimle....ayıp ya..bedava tatil.....
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 22:11
Alıntı yapılan Essfor

valla ben gitsem bi 70-80 kilo kaldırırdım bu halimle....ayıp ya..bedava tatil.....

120-130  kg civarında yarışıyorlarTongueBig%20smile
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
  Alıntı es_bil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 22:54
Türkiye'de maalesef sadece futboldan oluşan bir izleyici kitlesi var. O da futbolun ruhundan keyif alan değil, fanatik boyutuna gerçmiş bir izleyici. Birazcıkta Basketbol var başka da yok.

Mesela bizim tuttuğumuz gönül verdiğimiz takım: Eskişehirspor, evet futbol takımı, ama sonu "SPOR", demek ki bu kulübün, Basketbol kolu da var, Hentbol kolu da var, Güreş kolu da var, Okçuluk koluda var, Halter koluda var, Yüzme kolu da var, Judo koluda var, vs vs vs hepsi var anlamına gelir. Ama yok, sadece futbol takımımız var başka da yok. Yoksa o zaman bu kulübün adı ESKİŞEHİR FUTBOL KULUBÜ(ESKİŞEHİR FK) olmalı, oradaki SPOR ibaresi fazlalık.

Sadece futbola dayalı bu şehirde olimpiyat anlayışı, olimpik ruh gelişir mi? Gelişmez. Sadece amatör düzeyde kalır.

Anadolu'daki birçok şehirde öyle, evet birçok kulübün başka dallarda takımları var, var ama onlara da yeteri kadar önem ve kaynak aktarılmaz. O kulübün çeşitli branşlardaki sporcuları çok zor şartlar altında sportif faaliyetlere giderler gelirler,o kulübün futbol takımına bir futbolcu alınır milyarlarca dolar o futbolcuya harcanır, ama o kulüpte atlet olan bir sporcuya bir yarışmadaki harcırağı ona çok görülür.

Böyle bir ülkede olimpiyat anlayışı, olimpik ruh gelişir mi? Gelişmez. Ondan sonra olimpiyatlarda başarı sağlar mıyız? Sağlayamayız. Peki bize olimpiyatları verirler mi? Vermezler.

O yüzden 1 gümüş(Sibel ÖZKAN), 1 bronz(Nazmi AVLUCA) a yine de şükredelim, onu da bulamayabilirdik...

Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
  Alıntı es_bil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 23:12
Bundan 12 sene sonrası için diyorum(yani 2 olimpiyat oyunları bittikten, 3. olimpiyatlar olan 2020 için diyorum), şu Amerikalıların Michael Phelps'i gibi bir adam yetiştirelim. Maliye Bakanımız Kemal UNAKITAN'ın arkasından "ESES'e kaynak", "ESES'e yeni stat", "Eskişehirspor'a yeni forvet, kaleci, vs." için koşturduğumuz kadar, Eskişehir'de olimpiyatlar için gençleri kazandırma, onları yetiştirme, onların 12 sene içinde Türkiye'nin  Michael Phelps'leri olma yolunda kaynak ayırması için koşturalım. Evet statda önemli tabi, Başkan'ımız Halil ÜNAL'ın deyimiyle "UEFA kraterlerine(!) göre 30.000 kişilik stat yapacaz" (ben yanlış yazmadım, başkanımız açılıştaki konuşmasında krater dedi, tabii ki dili sürçmüştür kriter olacaktı o), yine başkanımızın deyimiyle yazıyorum "OLİMPİYAT KRATERLERİNE GÖRE SPORCULAR YETİŞTİRELİM, OLİMPİYAT KRATERLERİNE GÖRE TESİSLER YAPALIM", EskişehirSPOR isminin ardındaki SPOR ekine uygun, yakışır başka dallarda da sporcu yetiştirelim, futbol takımımıza destek verdiğimiz gibi bu çocuklara destek verelim(tabii ki fanatikliğe kaçmadan). Bakın görün bunlar yapılırsa Michael PHELPS gibi çocuklarımız seneler sonra 3 er, 5 er madalya kazanır ve defalarca bayrağımızı göndere çeker, defalarca İstiklal Marşı'mızı dinletirirler.

Eskişehir bunu yapabilir, neden olmasın...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 23:14
Ya ben basketbol ve voleybol takımlarımız da olmasını isterim fakat ,gs-fb-bjk arasında oynanan maçlarda bile adamlar maçı izlemeye değil kavga etmeye geliyorlar.Basketbol sahasına pet şişe atan, bozuk para fırlatan, sahaya giripte oyuncuya saldıran başka bir ülke yoktur sanırım.TV'den izlerken ben bile rahatsız oluyorum.Eskişehirspor'da da basketbol takımımız olsa eminim İstanbul takımları arasında yaşananlar burada da yaşanacaktır.
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 23:47
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Ya ben basketbol ve voleybol takımlarımız da olmasını isterim fakat ,gs-fb-bjk arasında oynanan maçlarda bile adamlar maçı izlemeye değil kavga etmeye geliyorlar.Basketbol sahasına pet şişe atan, bozuk para fırlatan, sahaya giripte oyuncuya saldıran başka bir ülke yoktur sanırım.TV'den izlerken ben bile rahatsız oluyorum.Eskişehirspor'da da basketbol takımımız olsa eminim İstanbul takımları arasında yaşananlar burada da yaşanacaktır.

Basketbol takımımız olmasını bende isterdim açıkçası...Ama zamanı enerjiyi ve bütün gelir kaynağını futbola harcamak çok daha mantıklı...
Basketbol işininde bi yanı bi olay fln olduğunda attığınızı vurursunuz tribünden vallahi ve bu maçı inanılmaz bi şekilde etkiler.
Mesela güzel bir örnek vereyim...
Geçen sezon tvde pınar karşıyaka-gs basketbol maçını seyrediyordum.Karşıyakalılardan biri sahaya pet şişe attı.gsli basketbolcu şişeyi aldı tribünlere fırlattı.Daha sonra bütün karşıyakalılar ellerine ne geçerse boşalttılar gsli basketçilerin üzerine.Sonra soyunma odasından yarım saat kadar çıkamadılar.Çıktıklarındada karşıyaka taraftarı gerçekten müthiş bi baskı koydu maça.gs çok önde götürdüğü maçı kaybetmişti...Smile
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 8>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,485 saniyede hazırlanmıştır