eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Türkçe Olimpiyatları

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
sinanes26 Liste gör
Deneyimli Yazar

sinan
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı sinanes26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 00:03
harika bir geceydi.35 bin belki daha fazla izleyici vardı..çok sık es-es ve eskişehirspor vurgusu yapıldı. tribünler ve sahanın neredeyse tamamı doluydu.
2o ülkeden çocuklar bizlere güzel bir gece yaşattı. hepsinin yüreğine sağlık.
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Tem/2013 saat 23:27
ülkemizde türkçe olimpiyatlarından başka organizasyonlarda düzenleniyor.organizasyonuda rezil eden ülkemizide rezil eden.

bilmem haberiniz varmı 1971 izmir den tam 42 yıl sonra ülkemizde bir akdeniz oyunları düzelendi ve 42 yıl öncesi ne kadar güzel ve muhteşemse 42 yıl sonra mersindeki de o derece rezildi.ben futbol dışındaki sporlarla pek fazla ilgilenmediğim için sportif sonuçlarda pek ilgimi çekmedi ama oyunlardan yansıyan rezillikler beni bile ilgilendirdi.

birincisi böyle rezil ve seyircisi az bir açılış töreni görülmedi.açılış konuşmalarını bugüne kadar genelde belediye başkanları yapardı.ama mersin bş belediye başkanı chp liydi böyle biri adam yerine konamazdı ve konuşturulamazdı bu konuşma başbakan erdoğana yakışırdı.

bu iş çözülmüştü ama özellikle bugünlerde bu tür organizasyonlarda yeralan bakanlar sürekli protesto ediliyor ve yuhalanıyordu.ya koskoca başbakanda mazallah böyle bir durumla karşılaşırsaydı mutlaka gerekli önlemler alınmalıydı hemen açılış biletleri el altından mersinli akp lilere gönderildi yetmedi yakın illerdeki akp lilerede gönderildi ve oralardan otobüslere bindirilmiş kıtalarda trübünlerdeki yerlerini aldılar.vatandaşsa sadece internetten satılacak denen biletleri almak istesede bilet bitti yanıtıyla karşılaşıyordu.

neyse geldik açılışa açılış töreni gerçekten çok güzel hazırlanmıştı ama o ne trübünler bomboştu.koca stadda ancak küçük bir bölümü yandaşlarca doldurulabilmiş bilet bitti denilen yerlerse bomboş kalmıştı.akdeniz oyunları tarihinin en sönük açılışıyla başliyordu.

oyunlara gelince ilk rezalette ortaya çıkıyor ve atçılıkla ilgili skandalı görüyorduk.mersin ve çevresindeki bölge avrupa atçılık federasyonlarınca bir hastalık ve karantina bölgesi kabul edildiği için hiçbir ülke atlarını buraya getirmemişti.bizimkiler acel tezel atyarışlarının istanbulda yapılması teklifini getirselerde olimpiyat komitesi oyunun adının mersin akdeniz oyunları olduğunu birkez daha bizim dıngıllara hatırlatıp yıllardan beri neden bu sorunun çözülmediğini sorup bu öneriyi reddedince bizimkilere düşen atçılık yarışmalarının iptali oluyor ve akdeniz oyunları ata olan düşkünlüğü ile öğünen bir ülke türkiyemizde atçılıktan yoksun olarak yapılmak zorunda kalıyordu.

atletizmde ise cirit atmadan tutunda aklınıza gelebilecek her kulvarda atletlerimizde dopig üstüne doping saptanıyordu.tabiiki bu sadece atletizmde sınırlı kalmıyor diğer branşlarada yansıyordu.

bu arada trübünlerdeki seyirci sayısı iki elin parmaklarını pek aşmıyordu.

tarhinin en kötü organizasyonunu yaşayan akdeniz oyunları pardon başbakanın yüksek ingilizcesiyle yüzyıllardır ingilizcede mediterrenian sea olarak bilinen ve adı başbakanın ingilizcesiyle birden white sea ya dönüşen oyunlar eziyeti bu akşam kapanış töreniyle sonlanıyorda herkes derin bir nefes alıyor.

tabii bu white sea oyunları rezaletinden ve dünya u-21 şampiyonasındaki seyirci fiyaskosundan sonra talip olduğumuz 2020 olimpiyatları ve avrupa futbol şampiyonası ev sahipliği için boyumuzun ölçüsünü alarak...
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 00:22
Bu yazı için teşekkürler Yıldıray abi
ben fazla takip edemedim sadece Futbol Final maçımızı izledim

ama white sea :D:D:D: White-sea Rusyada ne alaka şimdi white sea ? hahaha

harbi baya bi rezillik olmuş
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 00:32
Alıntı yapılan şimşek65

ülkemizde türkçe olimpiyatlarından başka organizasyonlarda düzenleniyor.organizasyonuda rezil eden ülkemizide rezil eden.

bilmem haberiniz varmı 1971 izmir den tam 42 yıl sonra ülkemizde bir akdeniz oyunları düzelendi ve 42 yıl öncesi ne kadar güzel ve muhteşemse 42 yıl sonra mersindeki de o derece rezildi.ben futbol dışındaki sporlarla pek fazla ilgilenmediğim için sportif sonuçlarda pek ilgimi çekmedi ama oyunlardan yansıyan rezillikler beni bile ilgilendirdi.

birincisi böyle rezil ve seyircisi az bir açılış töreni görülmedi.açılış konuşmalarını bugüne kadar genelde belediye başkanları yapardı.ama mersin bş belediye başkanı chp liydi böyle biri adam yerine konamazdı ve konuşturulamazdı bu konuşma başbakan erdoğana yakışırdı.

bu iş çözülmüştü ama özellikle bugünlerde bu tür organizasyonlarda yeralan bakanlar sürekli protesto ediliyor ve yuhalanıyordu.ya koskoca başbakanda mazallah böyle bir durumla karşılaşırsaydı mutlaka gerekli önlemler alınmalıydı hemen açılış biletleri el altından mersinli akp lilere gönderildi yetmedi yakın illerdeki akp lilerede gönderildi ve oralardan otobüslere bindirilmiş kıtalarda trübünlerdeki yerlerini aldılar.vatandaşsa sadece internetten satılacak denen biletleri almak istesede bilet bitti yanıtıyla karşılaşıyordu.

neyse geldik açılışa açılış töreni gerçekten çok güzel hazırlanmıştı ama o ne trübünler bomboştu.koca stadda ancak küçük bir bölümü yandaşlarca doldurulabilmiş bilet bitti denilen yerlerse bomboş kalmıştı.akdeniz oyunları tarihinin en sönük açılışıyla başliyordu.

oyunlara gelince ilk rezalette ortaya çıkıyor ve atçılıkla ilgili skandalı görüyorduk.mersin ve çevresindeki bölge avrupa atçılık federasyonlarınca bir hastalık ve karantina bölgesi kabul edildiği için hiçbir ülke atlarını buraya getirmemişti.bizimkiler acel tezel atyarışlarının istanbulda yapılması teklifini getirselerde olimpiyat komitesi oyunun adının mersin akdeniz oyunları olduğunu birkez daha bizim dıngıllara hatırlatıp yıllardan beri neden bu sorunun çözülmediğini sorup bu öneriyi reddedince bizimkilere düşen atçılık yarışmalarının iptali oluyor ve akdeniz oyunları ata olan düşkünlüğü ile öğünen bir ülke türkiyemizde atçılıktan yoksun olarak yapılmak zorunda kalıyordu.

atletizmde ise cirit atmadan tutunda aklınıza gelebilecek her kulvarda atletlerimizde dopig üstüne doping saptanıyordu.tabiiki bu sadece atletizmde sınırlı kalmıyor diğer branşlarada yansıyordu.

bu arada trübünlerdeki seyirci sayısı iki elin parmaklarını pek aşmıyordu.

tarhinin en kötü organizasyonunu yaşayan akdeniz oyunları pardon başbakanın yüksek ingilizcesiyle yüzyıllardır ingilizcede mediterrenian sea olarak bilinen ve adı başbakanın ingilizcesiyle birden white sea ya dönüşen oyunlar eziyeti bu akşam kapanış töreniyle sonlanıyorda herkes derin bir nefes alıyor.

tabii bu white sea oyunları rezaletinden ve dünya u-21 şampiyonasındaki seyirci fiyaskosundan sonra talip olduğumuz 2020 olimpiyatları ve avrupa futbol şampiyonası ev sahipliği için boyumuzun ölçüsünü alarak...

ClapClapClapClap mükemmel özetleme...  tebrikler
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
marcus Liste gör
Usta Yazar

UGUR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı marcus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 00:59
Hani siyasi sayfalar kapanıyordu gezi parkı kapandı buda kapansın admin.....
Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 2şimşek6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 01:33
Türkçe olimpiyatları ile Akdeniz oyunları ne alaka ??????

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 02:29
Alıntı yapılan 2şimşek6

Türkçe olimpiyatları ile Akdeniz oyunları ne alaka ??????

yeni bir konu açıp kirlilik yaratmaktansa bu konuyu en yakın olarak gördüğüm bu olimpiyat konu başlığına yazdım her ne kadar türkçe olimpiyatları adını taşısada.her düşündüğümüz konu için başlık açarak kirlilik yarat maktan iyidir diye düşündüm.
Yukarı
buonanotte Liste gör
Deneyimli Yazar

diego
Yer: Argentina
  Alıntı buonanotte Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 09:10
Akdeniz olimpiyatları rezaletti güzel bir anlatım olmuş..
ŞİMŞEK GİBİ ÇAKARIZ !
Yukarı
maskelibalo Liste gör
Deneyimli Yazar

Lafazan Oktay
  Alıntı maskelibalo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 10:15
Oyunlardaki Türkçe yerine özenti ingilizce kullanımından ötürü (white sea) arkadaşımız/abimiz bir bağ kurmuş olabilir..
Konu Kapansın, konuyu kilitleyin, siyaset var diyeneler Türkçe olimpiyatları kendi başına zaten bir propaganda başlığı değil mi? Kim düzenliyor bu olimpiyatları? Bu olimpiyatlar bir tarikatın, bir cemaatinin yurtdışında açtığı okullarda yetiştirdikleri çocukların yarışması değil mi? Bunun basit bir imaj çalışması olduğunu, halkın sempatisini kazanmaya yönelik bir davranış olduğunu/ en azından bunların tartışıldığını bilmeyen yoktur sanırım. Bu açıklamalardan sonra Akdeniz Oyunları'na yazılan masum bir yazıya da tahammül edebilirsiniz sanırım..

Not: Bu başlıkta yıllar önce yazdığım mesaja rastladım.
Başlık "Temiz Türkçe Kullanalım" gibi bir şeydi diye hatırlıyorum.
Eğer öyleyse eski başlığı daha kapsayıcı ve genişti..
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2013 saat 10:37
Yıldıray abi olayı özetlemiş, zaten Mersindeki herkes durumu böyle açıkladı. Diğer rezalet U-20'de yaşandı. Şehirler neye göre belirlendiyse selam olsun.Formula rezaletinden sonra bu iki rezaletten sonra bize Avrupa Şampiyonasını da Olimpiyatları da nah verirler.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır