eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sinema [Vizyondaki Filmler]

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 43>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es_gokhan_es Liste gör
Usta Yazar

Gökhan Çelik
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı es_gokhan_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2009 saat 23:19
Her nerede olursa olsun askerliği az çok yaşamış, tatmış olanlar filmin hemen hemen her karesinin ne kadar gerçekçi olduğunu farkederler.
Mükemmeldi.
Es - Es
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 00:23
nefes benim çok çok hoşuma gitti. sınırda askerlik yapan bir kaç arkadaşla da konuşunca oradakilerin çok abartılı olmadığını belkide bundan da fazlası yaşanmıştır oralarda diye karakolların güvensizliğini anlattılar. gel bana bas dercesine duruyorlar dediler.

kanal i - zasyon ise yeryer komiklikler var . sinemada izlenmesi gereksiz bir film ama çok manidar bir film. çok güzel mesaj veriyor. tebrik ettim..
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 00:51
arkadaşlar senaryolar yıllar öncesinden yazılıyo ; dış politika böle işliyor; bugün karşımıza çıkan şeyler yıllar öncesinden planlanmış unsurlar... söz konusu film ile açılım-saçılım işlerinin zamanlaması dikkat çekici!!!
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
esesim-26 Liste gör
Usta Yazar

EsesLi Onur
  Alıntı esesim-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 00:52
fragmanından çok güzel bir flime benziyo bende en yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum
ESKİSEHİRSPOR
Yukarı
es_gokhan_es Liste gör
Usta Yazar

Gökhan Çelik
Yer: Ankara
  Alıntı es_gokhan_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 01:28
Film sonlarına doğru yüzbaşının "bu savaşın böyle kazanılmayacağını/bitmeyeceğini ben bilmiyor muyum sanki?" demesi filmin önemli mesajlarından. Sanki günümüzde yaşananlara gönderme yapıyor gibi.
Es - Es
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 01:34
film holywooddan kötü taklitler içeriyor.
güncel siyasete de göndermeler yapmış.
türk sinemasının yavaş yavaş yükseldiği böyle bir dönemde bu filmi değil de daha sanatsal kaygılar taşıyan bir filme giderseniz hem siz hem de türk sineması kazanır.
benim tavsiyem "karanlıktakiler" i izlemeniz. o şu an vizyonda ve gerçekten değişik bir film olmuş.
yanılmıyorsam 6 kasım da da zeki demirkubuz'un son filmi vizyona giriyor.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 10:46
NEFES filmine mutlaka gidin.
Hakan Evrensel'in Güneydoğu'dan Öyküler kitabından (gerçek yaşanmışları, olayları yaşayan kişinin dilinden anlatan bir eser) beyaz perdeye aktarılmış bir eser. Ama filme gittikten sonra birkaç gördüklrinizin etkisinden kurtulamama ihtimali var. Mümkünse sevgilinizle, eşinizle, küçük çocuğunuzla gitmeyin. Askerliğini yapmış kişiler için çok gerçekçi, askerliğini yapmamış kişiler için korkutucu bir film olmuş.
KKŞ
Yukarı
CoBaiN26 Liste gör
Yazar

emir
Yer: eseskişehir
  Alıntı CoBaiN26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 11:09
Alıntı yapılan d0rli0n

film holywooddan kötü taklitler içeriyor.
güncel siyasete de göndermeler yapmış.
türk sinemasının yavaş yavaş yükseldiği böyle bir dönemde bu filmi değil de daha sanatsal kaygılar taşıyan bir filme giderseniz hem siz hem de türk sineması kazanır.
benim tavsiyem "karanlıktakiler" i izlemeniz. o şu an vizyonda ve gerçekten değişik bir film olmuş.
yanılmıyorsam 6 kasım da da zeki demirkubuz'un son filmi vizyona giriyor.

Renktaşım yaşını yazmadıgın için sana nasıl hitap edecegimi bilemedim,
Holywood yapımlarının taklidinden kastedigin full metal jacket daki askerlerin traş oldugu sahneyse bütün askerler her ülkede aynı şekilde traş oluyor alakası yok,
eger müfreze ise filmlerin konusu bambaşka ordaki başroldekiler esaretten kaçıyordu,
eger Pearl Harbor ise oda bir baskındı ama konu bambaşka ve o biraz daha romantik dram şeklinde işlenmişti,
eger Windtalkers ise karşısında kim oldugunu bilen tabiri caizse gögüs gögüse savaşı anlatıyordu gerilla savaşı degil,
Bunların dışında ince kırmızı hat ve Saving Private Ryan 'dan bahsetmiyorum bile...
Şimdi sorarım sana hangisinin kötü bir taklidi bu film?
Bazı abilerim ve kardeşlerim demişki karların içinde haki kamuflaj elbisesiyle yürüyorlar peki sorarım size 93 de varmıydı yeterince kamuflaj her askere dagıtacak kadar, çatışma sahnesini abartılı bulanlar kaç tane çatışmaya girdi? kaç kere rpg7 nin ateşlendigini gördü veya mg3 ün?
Bu film olmuş Levent Semerci işlemiş konuyu sahip çıkmak ta bize düşüyor.
Dağlara çıkcagız..hepinizi bulacagız..namluyu dayayıp.. kafanıza sıkacagız,
Kanınızı akıtıp bizim olan dağlara intikam intikam   İNTİKAM   yazacagız!!!
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 13:30
Alıntı yapılan es_gokhan_es

Film sonlarına doğru yüzbaşının "bu savaşın böyle kazanılmayacağını/bitmeyeceğini ben bilmiyor muyum sanki?" demesi filmin önemli mesajlarından. Sanki günümüzde yaşananlara gönderme yapıyor gibi.
dizi oyunculari ile yapılan bir ropörtajda mete horozoğlu cevaplamıştı. alakasının olmadığını uzun zaman önce başlamıştık çekimlere vs. dedi
Yukarı
es-es-turan Liste gör
Deneyimli Yazar

Turan
  Alıntı es-es-turan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2009 saat 13:36
Nefes filmine gitmeyi çok istiyorum ve gidicem..size Soysuzlar Çetesi'ni de öneririm çok güzel bir film
Kalsa da son nefes
Yine de ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır