eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKızılcıklı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 264265266267268 287>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
batues Liste gör
Yazar

Ömer Şahan
Yer: KIZILCIKLI
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 01:36
Şimdi bir kere şuanki kızılcıklıyı neferle karşılaştırırsak çok yanlış yaparıs.Neferin durumunu biliyoruz güçlüler ve kalabalıklar.Grubun tayfaları 200 kadar kombine almışlar ki bu ciddi bi rakam.Şuan kızılcıklı bambaşka kişilerle yeni oluşuma girildi hadi olurmu die sahiplenen insanların kafalarında güzel planlar var gerçekten birşeyler yapmak için uğraşıyorlar ama sayıları şuan az toplasan 200 kişi anca eder ki neferin kombine sayısı.Ben bu maça gidemedim bilet fiyatından dolayı gs deplasmanına giderim sonra içerdeki trabzon maçına giderim die planladım maddi açıdan.Arkadaşım aradı maçtan önce dedi kapalıda kimse yok kızılcıklıda 30 40 kişi neferinde yarısından çoğu boş.İçimden dedim inş birleşirlerde beraber bağırırlar ama yazılanlara bakılınca durum bambaşka.İnş kızılcıklının şuanki abileri şu forumu takip ederlerde hani yapılan yanlışdan dönülür.Bende kızılcıklıdayken ayrı bağrılmasına karşıyım bi kaç kezde söylendi bu beraber bağıralım die.Genelde lig maçlarında kapalı tek ses oluyor diye düşünüyorum geçen sene öyleydi.Ara ara 2 taraf paslaşıyordu.Bunlar aşılır sanırım.Fakat iş Fesh kısmına gelince kararsızlık sizleride üzüyor bizleride.Trbünü bu halde görmek benimde içimi cızlatıyor açıktaki taraftarıda.Böyle birşeyi hani burdan yazmaktan ziyade Trbünün eski büyük abileri Etb üyeleri olaya el atarak halledebilirler bu büyük bir konu yazmakla çizmekle olmuyor benide aşar başkasınıda.Güzel şeyler olsun temiz insanlar olsun diye bende bırakmıyorum mümkün olduğunca gitmeye çalışıyorum arkadaşlarımla fakat tek ses olunması taraftarıyım bende zaten kapalının yeri belli sahaya etkisi çok olmuyor bide ayrı bağrıldımı hiç bi işe yaramıyor 2 grubun orda olması.. Saygılar
Senin için Yaşıyor, Senin için Savaşıyoruz ...
Sevdam Büyür Direnince!!

http://twitter.com/#!/naberevlat
Yukarı
Yakamoz Liste gör
Yazar

Kerem Kıratlıoğlu
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 01:37
Kızılcıklının son hali gerçekten içler acısı. En son beşiktaş maçında tribünde 20 kişi anca vardı.. Kızılcıklı Yaşıyor Savaşıyor sloganını devam ettirmek için kendinizi küçük düşürmeyin. Bir an önce bu tribünün fesh edilmesi lazım.
Alsada bu sevda canımızı , Hayatın anlamı Siyah-Kırmızı..!
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 11:36

Grup olabilmenin şartı "fikir ve davranış" birliği sağlayabilmektir. Şu anda gördüğüm kadarıyla Nefer grubu bir fikir ve davranış birliğini sağlamış ve bu anlayış ve tarzdaki taraftar kitlesini etrafında derlemiş durumdadır.

Nefer grubunun fikir zemini çok net: "Milliyetçi-Muhafazakar"... Bu fikir zemini çerçevesinde de "davranış" sergiliyorlar.: "Tek dil-Tek bayrak-Tek vatan" pankartları, milliyetçi tezahüratlar, ayrıca BDP binası önünde protesto vs.
Kızılcıklı grubuna gelirsem, fikir zemninin Nefer ile aynı olduğunu düşünüyorum. Genel davranış tarzları da aynı... Dolayısyla Nefer ve Kızılcıklı arasında fikir ve davranış olarak herhangi bir fark gözükmemektedir.
Geçmişte Kızılcıklı grubu bugün Nefer'in üzerine inşaa ettiği zemini toparlayan gruptu. Bunu sanırım o dönemki liderleri ve öncüleri, bu liderlerin birleştirici kapsayıcı ve karizmatik kişilikleri sayesinde başarıyordu. Ne zaman ki o karizmatik liderler tirübünden uzaklaştı, grup kan kaybetti ve bugünkü hale doğru evrildi.
Sonuç olarak demek istediğim şudur: Fikri ve zikri "aynı" olup, "ayrı" gruplar olarak var olmak eşyanın tabiatına aykırıdır. Hala grup olarak var olmaya çalışmak "çıkar gözetmek", hizipçilik ve dar grupçuluk olarak cereyan edecektir... Bu tür davranışlar da genel amaçlara (Eskişehirspor'a) bir şekilde zarar verir.
Kızılcıklı tarihte bir hoş seda, nostaljik bir değer olarak kalacak gibi gözüküyor. İnsanın içinde buruk bir his yaratıyor bu durum gerçekten. Ama herşey zamanın karşısında eğilip bükülüyor, yitip gidiyor... Ben şahsen Nefer'in bugünkü dar, köşeli, dışlayıcı, "TEK-TİP" haline karşı; Kızılcıklı'nın o renkli, çeşitli ve yaratıcı günlerdeki halini tercih ederim...
Ama maalesef gerçekler inatçı ve acımasız... Kızılcıklı'yı uzaktan takip eden bir Eskişehirspor taraftarı olarak içinde o çoşkuyu yaşamış ve bugünlere gelmiş bütün renktaşlarıma, tüm Kızılcıklı grubuna saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Umarım herşey gönlünüze göre olur...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
Subzero Liste gör
Yazar

Yiğit Güler
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 11:46
Alıntı yapılan hus@mES

Ben şahsen Nefer'in bugünkü dar, köşeli, dışlayıcı, "TEK-TİP" haline karşı; Kızılcıklı'nın o renkli, çeşitli ve yaratıcı günlerdeki halini tercih ederim...

https://twitter.com/yigitgg

Yok kardeşim, başka takım tutmuyoruz.
Yukarı
levos26 Liste gör
Usta Yazar

levent günaydın
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 13:32
   Kızılcıklı 88-89 yıllarında Ayder den koparak oluşmuştu ve ondan sonra AYDER çok hızlı bir çöküş yaşamıştı.Bu günde Nefer in büyümesi ile kızılcıklı yavaş yavaş tarihteki yerini alıyor bu doğanın diyalektiği bir yer de sen den çıkan bir müddet sonra seni bitiriyor belki 5-10 yıl sonra yeni genç jenarasyonda Neferi bitirecek kim bilir.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:18
Daha öncede yazmıştım gene yazıyorum. Bence Kızılcıklı'nın kendini fesh etmesinden  ziyade , açık tribüne gitmeli  ve orada takıma destek vermek isteyen gençlerle yeniden toparlanmalıdır.. Bu fedakarlığı zamanın da Nefer de Ayder de yaptı. Açık tribünde Dorlion, Efeler gibi saçma gruplar olacağına Kızılcıklı gibi köklü bir grup olsa etrafında daha çok genç, bağıran taraftarlarımızı toplayabilir. Ayrıca kapalının Nefer'e bırakılması da bütünlük açısından çok büyük fayda getirir.
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
Subzero Liste gör
Yazar

Yiğit Güler
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:22
Alıntı yapılan esesliyasin26

Daha öncede yazmıştım gene yazıyorum. Bence Kızılcıklı'nın kendini fesh etmesinden  ziyade , açık tribüne gitmeli  ve orada takıma destek vermek isteyen gençlerle yeniden toparlanmalıdır.. Bu fedakarlığı zamanın da Nefer de Ayder de yaptı. Açık tribünde Dorlion, Efeler gibi saçma gruplar olacağına Kızılcıklı gibi köklü bir grup olsa etrafında daha çok genç, bağıran taraftarlarımızı toplayabilir. Ayrıca kapalının Nefer'e bırakılması da bütünlük açısından çok büyük fayda getirir.

Katılıyorum. Açık tribünde bağırıp takıma destek vermek isteyen o kadar çok insan varki..Aralarda kopukluklar olduğundan ve lider vasıflı tek bir grup olmadığından verimli olamıyor kimse. Kızılcıklı düzgün organize olur ve açık tribünde merkez konuma geçerse sesiyle destek vermek isteyen herkes kızılcıklı'da toplanacaktır.
https://twitter.com/yigitgg

Yok kardeşim, başka takım tutmuyoruz.
Yukarı
eses_tatar_26 Liste gör
Yazar

gökhan
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:23
kızılcıklının haline gerçekten ama gerçekten çok üzülüyorum biz kızılcıklıyla büyüdük biz küçükken onların sesi inletiyordu stadı. her maç kafamı çevirdiğimde uzun uzun düşünceler sarıyor beni eskiden böylemiydi diye. ne olursa olsun Kızılcıklının bitmesini istemeyenlerdenim. umarım en yakın zamanda toparlanırlar.
Başka Diye Soranlara İnat Sadece Eskişehirspor !!!
Yukarı
onurongan Liste gör
Yazar

ONUR
Yer: ESES
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:25
Alıntı yapılan Yakamoz

Kızılcıklının son hali gerçekten içler acısı. En son beşiktaş maçında tribünde 20 kişi anca vardı.. Kızılcıklı Yaşıyor Savaşıyor sloganını devam ettirmek için kendinizi küçük düşürmeyin. Bir an önce bu tribünün fesh edilmesi lazım.

tamamen katılıyorum bir an önce fesh edilmeli gerekirse açık trübünde altes ile içiçe olmalı
EN BÜYÜK ESES
Yukarı
eses_tatar_26 Liste gör
Yazar

gökhan
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:30
Alıntı yapılan onurongan

Alıntı yapılan Yakamoz

tamamen katılıyorum bir an önce fesh edilmeli gerekirse açık trübünde altes ile içiçe olmalı

bence o kadar kolay olmamalı hadi fesh edilsin deyip feshedilmemeli Kızılcıklıdan bahsediyoruz zamanında stadı tek başına inleten kimsenin gitmediği deplasmanlarda armanın peşinde giden bence bu kadar kolay değil. Kızılcıklı Yaşamalı...
Başka Diye Soranlara İnat Sadece Eskişehirspor !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 264265266267268 287>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır