eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 320>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
redhell26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı redhell26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 11:08
Alıntı yapılan Valdez 26

Genelkurmay'ın 12 Nisan 2007 de basın toplantısı düzenleyip ;Sınırötesi operasyon lazım demesine rağmen  , Hükümetin   o zaman  bu talebe kayıtsız kalmasına ve hatta Genelkurmay'a  Barzani  ağzıyla cevap vermesine anlam verememiştim .

Gerçi o zaman Barzani ve Talabani  Bizim Devletimizin başındakileri tarafından kardeş ilan edilmişlerdi ! Bugün Bizim Başbakan  K.Irak'daki kardeşlerine ;PKK 'nın elebaşlarını Bize verin dedi,fakat Başbakan'ın kardeşi Talabani ; Size bırakın PKK'lı yı Kedi bile vermeyiz ,diyerek cevap verdi.

Demekki kardeş kardeşe  bunu yapıyormuş  !

Hükümete sormak lazım ; 12 Nisan'dan bu yana 6 ay 10 gün geçti , Sınır ötesi operasyon için  müsait olan Bahar bitti  Yaz bitti  Allah aşkına  söyleyin neden bu kadar  beklendi?

Acaba  bu  zamana kadar  Şehit olan Mehmetlerin sayısı mı az geldi ? 

Yoksa  bu kadar beklemenin sebebi ; Dışişleri Bakanlığı Makamında Kırmızı halılar serilip  PKK Terör örgütü üyeliği  nedeniyle  hapis yatıp yeni dışarı çıkan ve mevcut Hükümet tarafından Demokrasi kahramanı ilan edilen  VATAN HAİN'i Leyla ZANA ve Arkadaşlarının ağırlanmasının   bitmemesi mi? 

Yeter artık bu gaflet uykusundan uyanın  ! Hala Amerika'dan , AB'den izin alma peşinde koşmayın ! Bu saatten sonra ;

PKK ise PKK'yı !

Barzani ise Barzani'yi !

ABD ise ABD'yi vuralım  ! 

Ve  ,  Vatan için ne  bedel ödeyeceksek ödeyelim !

ClapClapClap
Yeter artık.Kaç tane daha Mehmet vermemiz lazım?
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 11:42
Maalesef, çok iç acıtıcı bir gerçek var ki, o sınırda savaşan taraflar arasında gerek tecrübe, gerek eğitim açısından daha avantajlı olan PKK teröristleri.

Bizim gençlerimiz, bizim üniversiteye başladığımız, dönüp fotoğraflarımıza baktığımızda "çocukmuşuz ya o zaman" dediğimiz yaşlarda askere gidiyorlar, 2- bilemedin 3- aylık eğitimden sonra belki yıllardır dağlarda, kamplarda eğitim alan, aile geçindirme derdi olmayan, beyinleri yıkanmış ve kan dökmeye hazır bir güruhun önüne çıkarılıyorlar, üstelik savaş alanına yabancılar, oysa PKK teröristleri adeta kendi arka bahçelerinde savaşıyorlar.

Bu noktada mutlaka, en azından bölgesel olarak profesyonel orduya geçmek lazım. Ülkemizde (yine maalesef) eğitim seviyesinin yetersizliği yüzünden doğru dürüst bir meslek edinemeyen, hayatının en gurur duyulacak (çünkü gerçek anlamda çalıştığı yegane) bölümünü askerlik olarak gören insanlar var, bu insanlar bu işi (İngiltere veya ABD'deki gibi dolgun bir ücret karşılığında) ömür boyu yapabilirler, sizden benden çok daha da iyi yaparlar. Sakın buna eşitsizlik, birilerini parayla ölüme göndermek demeyin, insanları zorla ölüme göndermektense para karşılığı, kendi rızalarıyla göndermek daha iyidir.

Gecenlerde BBC'deki bir haber dikkatimi cekti ...Haberde muhabir bir Kürtle birlikte kuzey Irakta bir arac içinde geziyor. Aractaki Kürt aynen şöyle diyor "Look there are no terrorists here, look over the mountains, no terrorists"muhabir de kafasını sallıyor filan - sanki terörist dedigimiz şey daldaki elma toplayacaksın, adamlar oraya menemen bardagi gibi sıralanacak sanki gelin bizi çekin diye...Sonra bi koyden geciyolar Kürt adam yine basliyo küçük Emrah vari boynu bükük tavırlarla "Turkish army bombed this village" diye...Yani resmen buralarda terorist yok gayet huzur içinde yaşanırken Türk ordusu geldi sivil köyleri bombaladı vah vah tablosu ciziliyor. BBC de bunu olay yerinden izlenimler olarak veriyor, saçmalık. O muhabir arkadas Türkiyeye gelseydi de onu bir minibuse bindirip Yuksekovaya gondersekdik, muhtemelen bindigi minibus bir mayının uzerinden gecerken patlardı da olay yerinden canlı canlı izlenimlerini aktararak Pulitzer "Breaking News Reporting" dalında gazetecilik ödülü filan alırdı... Yanlılığın bu kadarı da "pes" dedirten cinsten.
KKŞ
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 11:43
Her günüm cenaze her günüm şehit
Bunların sebebi bir it oğlu it
Uyan Türk evladı uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan

Bu gece şehitlerimizin anısına tüm türkiyede eylem  vardır satt 21: 30 da ışıklar yanıp sondurlecektır
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 11:51
terör faaliyeti para ile olur. o kadar adamı dağda beslemek, giydirmek ısıtmak ve silah idmanı yaptırmak üç kuruş para ile olmaz. pkk'nın gelir kaynakları belli ama ülke olarak göz yumuyoruz.

habur sınır kapısından vızır vızır kaçak petrol geçer. bu petrol kaçakçılığı ülkeye vergi kaybı olarak döndüğü gibi kaçak petrol geliri 3 4 tane  ağa ile pkk'ye gidiyor.

uyuşturucu ticareti sayesinde pkk ihya oluyor. doğudakı işyerlerinin çoğu pkk'ye haraç veriyor.

habur sınır kapısı derhal kapatılmalıdır. bu kapıyı kapatırsak pkk önemli bir gelirinden olur. önlenen vergi kaçağının çeyreği ile bölge halkına sosyal yardım yapılsa durumları bugünkünden iyi olur.

ayrıca pkk ciddi boyutlarda hayvan kaçakçılığı yapıyor veya yaptırtıyor. hayvan kaçakçılığı da önlenmeli.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:07
Açıkçası 2-3 aylık eğitim de sözde eğitim. Şoyle adamakıllı sıkı bir eğitim verilmiyor çoğu yerde. Bende yaptım maalesef çiftlik gibiydi askeriye.Sonra doğrudürüst eğitim almadan bu gençleri doğuya gönderiyorlar ve çatışmaya sokuyorlar. Acı son kaçınılmaz oluyor. 
Bunlar değişmediğ sürece,sıkı önlemler alınmadıkça şehitlerin ardı arkası kesilmez

Bunun yanında abd nin izni olmadan hiçbir şey yapamayan bir hükümette var tabi.Adam hala abd dışişleri bakanıyla görüştüm süre istedi bizden diyor ve bunu soylerken utanmıyor.Biliyorki onların izni olmadan hiçbir şey yapamayız biz.Zamanında imzalamış antlaşmaları elimiz kolumuz bağlı şimdi.Nerde bağımsızlık nerde yönetim. Türkiye yi kimler yönetiyor of ulan of ne günlere kalmışız.Umutsuz olmak istemiyorum ama zorla umutsuz yapıyorlar insanı.

Milletimizin başı sağolsun.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:10
Icimiz kan aglarken, bu tür konulari tartismak etik olmuyor. Yalniz bazi konularada deginmeden olmuyor. Maalesef hükümetimiz ve Askeri yönetim her zaman oldugu gibi sinifta kalmistir.  Ne bir sistem var nede hakkimizi Dünyaya duyuracak bir devlet medya organizasyonu.

1)Dün gece yine yabanci haberleri görünce sinirimden agladim. Bircok yabanci tv kanallarinin haberlerinde PKK kaynakli haberlere yer veriyorlar, olaylari onlarin agzindan anlatiyorlar. Saldirgan biz oluyoruz. Devletin yurt disinda o kadar maasli temsilcisi var, olaylar yillardan beri bölye gelisiyor, hic bir reaksiyon yok...AngryAngry 

2) Dün yüzbinlerce insan sokakalara döküldü. Terörü lanetledi, merakla tvleri aciyorum, hicbir görüntü yok. Ama ETA yi ispanyollar lanetlerken, yürüyüsleri canli ekrandaydi. Ya biz satmasini bilmiyoruz, ya onlar almak istemiyorlar. Galiba biz bu isi bilmiyoruz. Oturmustur torpille birisi bir makama, umurundami cani yanan, gururu yikilan haber izleyenler.. Angry

3) Nerde bizim askeri yönetimimiz ? Gencecik Mehmetcigimizi yem olarak atarcasina , korumasizca köpeklerin önüne atiyorlar sanki.  Ayni 1993 yilinda 33 erimiz korumasiz ve silahsiz olduklari icin otobüsten indirilip kursuna dizildigi gibi, son günlerde askerlerimiz pusuya düsürülerek sehit ediliyor. BU KADAR BASITMI ??

Askeriyeye o kadar bütce ayriliyor !

Yurtdisindan bedelli askerlik yapmak icin her sene 15 bin genc binlerce Euro ödüyor. Nereye gidiyor bu paralar ? Neden askerimizin silahi, zirhli korumasi, mayin bulma aletleri yetersiz ???

Hepimiz yine yardim edelim, gerekirse canimizi verelim, ama basimizda yiyici komutanlar oldugu sürece istedigimiz yere ulasacagindan endiseliyim. Dogudaki komutanlarin kuzey iraktaki ihalelere katildiklarini bilmeyen kalmadi nerdeyse, önce onlarin kafalarini sallamakla bir baslangic yapmaliyiz. Sonrada sesimizi sokaklarda degil, daglarda duyurmanin vakti geldide geciyor bile...    
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:24
bende askerliğimi 1992 yılında mardinin savur ilçesinde yaptım.  o dönemde  askerlik 18 aydan 15 aya düştü ben terhis olduktan sonra ise süre uzatıldı. ben asteğmen olduğum için toplam 12 ay askerlik yaptım.

erler 3 ay asteğmenler ise 4 ay eğitim görüp kıtalara gidiyor.du bu süre cepheye adam göndermek için çok yetersiz. 20 kişiden oluşan timlerde komutanlar acemilerle tecrübelileri yan yana koyup aceminin pişmesini sağlarlar.

o dönemde subay ve astsubaylardan oluşan a timleri ile ekstradan 3 ay daha eğitim almış erlerden oluşan b timleri de görev yapmaktaydı.

genel olarak söylenen şey askerin tam işi öğrendiği anda terhis olduğu şeklinde.

fizik gücü iyi olan ve iyi eğitilmiş askerleri özel olarak 5 sene civarında orduda ücret karşılığı çalıştırmak ve 5 sene sonunda yüklü bir ikramiye ile terhis etmek eskiden beri konuşulur. 

tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Valdez 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: AnkaraEskişehir
  Alıntı Valdez 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:39
Maalesef ateş hep düştüğü yeri  yakıyordu fakat bu ateş tüm Türk Milletinin yüreğini yaktı. 
TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR!Uğur ankara ESES
Yukarı
furkan_26 Liste gör
Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı furkan_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:43
Bu tarz siteler vermek bu forumda kesinlikle yasaktır.....Tekrarı halinde üyeliğiniz iptal edilecektir...Bu tarz sitelerin forumlarda verilmesi bu sitelerin reklamının yapılması demektir..

EsEsliyim
Yukarı
Valdez 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: AnkaraEskişehir
  Alıntı Valdez 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 12:56
Öner Bey Size özel mesaj attım bakarmısınız.
TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR!Uğur ankara ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 320>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır