eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

27.03.2011 YGS 2011

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 21222324>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 12:25
YGS tam bir rezalet haline dönüştü.OSYM'nin skandallarını indeks haline getirsek fena olmaz.
Sınav sonucu 1 gece de değişen bir öğrenci haberlere çıktı ve iki kağıdını da gösterdi.Aradaki fark az da değil.Hatta bir uçurum.İlk baktığında barajı geçememişken.İkinci baktığında yani bir gece sonra hem ikinci sınava geçmeye hak kazanmış hem de binlerce kişiyi sıralamada geçmiş.
Bugün cezaevlerinde fen sınavları tekrar edilen kişiler.O da tam bir rezillik.Herkes 160 dk'da 160 soruyu çözmeye çalışırken ve birçok aday süreyi yetiştirememekten yakınırken ,30 dk daha olsaydı çok iyi olacaktı diyen binlerce aday varken.Cezaevlerindeki adaylar 160 dk'da 120 soruyla muhatap oldular.Bugünde 40 tane soru çözecekler.Tam bir rezillik...
İnsanda biraz utanma duygusu olsa ve onurlu biri o koltuktan hemen istifa ederdi.Bu sonuçlar bence hiçbir şeyi yansıtmıyor...
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
  Alıntı Sessiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 12:48
Sınava tekrar girmeyi düşünüyordum.Ama iyi ki bi yerlere kapak atmışım bu ne ya karşıdan seyretmesi bile sitrese sokuyor adamı
Yukarı
volkanes Liste gör
Yazar

Volkan
Yer: Ankara
  Alıntı volkanes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 13:14
Benimde Türkçeden 2 yanlış beklediğim halde 4 yanlış geldi Sosyal Bilgilerden de 1 yanlış fazladan eklemişler sağolsunlar. Diğerleri beklediğim gibi hadi 3ün 4 ün lafını yapmak istemiyorum belkide o an yanlışta yapmış olabilirim; ancak çoğu kişinin beklediğinin altında gelmesi  veya 40 soru işaretleyip 37'nin, 38'in üzerinden hesaplanması düşündürücü tek düşüncemiz artık LYS yapacak bir şey yok bu rezalete... 
Şampiyonluk Çok Uzak Değil...
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2011 saat 01:26
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2011 saat 09:59
Kenan EVREN ve İhsan DOĞRAMACI bombayı kurdular,
Kemal GÜRÜZ ve Fethi TOKER bombanın fitili ateşlediler
Ali DEMİR ve Yusuf Ziya ÖZCAN bombayı patlattılar.

YÖK ve ÖSYM bu ülkenin eğitim sistemine konan bir bomba idi. Kimse farkında değildi, herkes bir şekilde uyutuldu. Dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan bu saçma sistemi bu halka enjekte ettiler, uyuşturdular. Nasıl uyuşturucu ile bağımlı olursunuz, aynen öyle bağımlı hale geldik.

Kenan Evren talimat verdi, yalakası İhsan DOĞRAMACI hemen YÖK ü kurdu.Sonra ÖSYM kuruldu. İlk birkaç sene o kadar sıkıntı olmadı, ne zaman YÖK Başkanı Kemal GÜRÜZ, ÖSYM başkanlığına Fethi TOKER geldi, sıkıntılar hafif hafif başladı. O dönemden sonra ÖSYM ve YÖK hem hükümetlerin hem de bazı güçlerin arka bahçesi şeklinde kullanılmaya başlandı. Sınavlar arttı, ÖSYM para basan bacasız fabrika haline geldi ve bugünlere gelindi.

Şimdi "ÖSYM başkanı istifa etsin..." deniyor, istifa etmesi yetmez. YÖK ve ÖSYM derhal kapatılmalıdır. Yepyeni bir sistem kurulmalıdır. Başka çözümü yok bu işin...
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2011 saat 18:37
İki liseli daha ÖSYM mağduru

YÜKSEK Öğretimi Geciş Sınavı’nda puanlaması yanlış hesaplanan iki lise öğrencisinden birinin psikoljisi bozuldu, diğeri hastalandı. Öğrecilerin yaptıkları itiraz daha ÖSYM’ye ulaşmadan puanlarındaki yanlışlık düzeltildi.
ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda yaşanan skandalları bitmek bilmiyor. YGS’ye giren Tekirdağlı iki lise öğrenciside ÖSYM’nin mağdurları arasına girdi. Tekirdağ’da memur baba ve ev hanımı annenin iki çocuğundan biri olan, Tekirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi son sınıf öğrencisi Aslı Zeliha Çömez, 27 Nisan günü açıklanan YGS sonuçlarına internetten bakınca şoke yaşadı. Aldığı 129,994 puanla sıralamada 1 milyon 577 bin 112’nci olduğunu görünce şaşıran Çömez, hemen durumu ailesine bildirdi. Bunun üzerine aile kızları ile birlikte ÖSYM’ye, ‘Sınav sonucunda bir yanlışlık olduğunu’ belirterek itiraz dilekçesi yazdı ve kargo ile gönderdi. Kargo ÖSYM’ye ulaşmadan tekrar internete girerek sonucuna bakan Çömez, puanının 402.162’ye çıktığın ve 32 bin 637’nci sıraya yükseldiğini görünce sevinci ve şaşkınlığı bir arada yaşadı.

Kabus dolu saatler yaşayan Aslı Zeliha Çömez, "Gerçekten benim ve ailemin psikolojisi çok kötü bozuldu. Beklemediğim bir puan görünce çok şaşırdım ve sürekli ağladım. Ailemle birlikte ÖSYM’nin internet sitesinden dilekçe yazmak için referans numarası aldık ve yazdığımız itiraz dilekçesini ÖSYM’ye kargo ile gönderdik. Tekrar internet sitesine girip sınav sonucuna baktığımda puanımın 402.162’ye çıktığını gördük ve çok şaşırdık. Bir süre sonra da kargo firmasından gönderdiğim dilekçenin ÖSYM’ye ulaştığı mesajı geldi. Sonuç düzelmiş olsa da, bu yaşadıklarımız benim ve ailemin psikolojisi çok bozdu" dedi.

NUR DA RAHATSIZLANDI

Aynı sorunu Tekirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu 17 yaşındaki Zahide Nur İrik de yaşadı. Sınav sonucunu öğrenmek için internetten baktığında 132 puan aldığını öğrenen İrik, rahatsızlandı. Ertesi gün birkez daha baktığında ise sınav sonucunun 326 puana yükseldiğini gördü.
Açıklanan sınav sonrası hastalandığını ve yarın hastaneye yatacağını söyleyen Zahide Nur İrik, "Sınav sonucuma ablam işyerinde baktı ve puanımın 132 olduğunu söyledi. Barajı geçemediğim için LYS’ye giremeyecektim. Sonucu öğrendiğimde bayıldım. Sonucun 132 olması imkansızdı. Son girdiğim deneme sınavımda bile 420 almıştım. Hukuk Fakültesi’ni kazanmayı çok istiyordum. Ertesi gün tekrar baktığımda sonucun 326 olduğunu gördüm. Bu sonucundan yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha yüksek puan almam gerekiyordu. Tekrar itiraz edeceğim, ama neyi değiştirir bilmiyorum" dedi.

http://haber.gazetevatan.com/iki-liseli-daha-osym-magduru/374552/1/Gundem
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/May/2011 saat 08:06
ne oldu unutturulmaya çalışılıyor değil mi hatta unutuldu bile
attılar ortaya bir çılgın proje o da çalıntı ama şakşakçılar başladılar pişirmeye her yerde manşetlerde daha soruşturma sürüyor ama puanlar açıklanıyor yalandan cezaevlerindeki ygs yi iptal ediyorlar arkadan ales sonra parasız yatılı skandalları resmen dalga geçiyorlar ama ne adam gibi medya nede bunları araştıracak tarafsız kolluk kuvvetleri kaldı hepsi yandaş
ey güzel insanlarım sınava giren 1 milyon 7 yüzbin öğrenci ve yakınları siz bu sınavı nasıl sindirdiniz
insana değerin bu kadar olduğu bir hükümete gidinde oyunuzu verin siz herşeyi hakediyorsunuz
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/May/2011 saat 10:48
YGS’de pes dedirten son bir skandal daha yaşandı

http://haber.gazetevatan.com/hem-siralari-hem-puanlari-ayni/374797/1/Gundem
NEFER
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/May/2011 saat 15:38
Denizli Çivril’de ortaya çıkan son olayda Kadriye Yöndem ve Ömer Çetinkaya adlı adayların eşit ağırlık YGS-5 puanlarının ve YGS-5 başarı sırasının aynı olduğu ortaya çıktı.  Buna göre farklı netler yapan her iki adayın YGS-5 puanları 385.788 ve YGS-5 başarı sıraları da 0048656 olarak hesaplandı. 
iyi tatminler olsun
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/May/2011 saat 17:53

Gırgır dergisini tebrik ediyorum.Olayı çok güzel mizansen etmiş.
NEFER
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 21222324>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır