eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 209210211212213 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tridimit26 Liste gör
Yazar

Erkan
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
  Alıntı tridimit26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 21:53
Kimse kimseyi kandırmasın.Açığın üstü zaten kapanmayacaktı.Şimdi yok Toki yapacak 2012*2013 sezonuna yeni stad yetişecek sözüyle avutuluruz... Nasıl olsa 2 seneye stad yapılacak açığın üstünü kapatmaya gerek var ? diyecek yönetim ve yandaşları çıkacaktır...Bu taraftar dünyanın en vefakar taraftarıdır, çayırda takımı maç yapsa oraya gider.Bunu sömürenlere hakkım haram olsun...
Bu taraftarın hakkını ödeyemeyecek olanlara bir türlü açığı kapatamayan herkese hakkım haram olsun.Maç biletlerinde maça göre fiyat biçen uyanıklara hakkım haram olsun.Her sene o kadar kombine satıp maç biletleri fiyatlarıyla oynayarak kombinecileri madur edenlere hakkum haram olsun.Verdiğim paralar bir yerlerinden çıksın...
Siyaset uğruna da Eskişehirsporumu kullananlara ve de futboldan gram anlamayıp seçim zamanı tribüne gelenlere ve onların yalakalarına da çok ama çok gülüyorum.Kendinizi aciz duruma düşürmeyin gidin yalanlarınızı kendi destekçilerine skın...
Mutalıpa yapılacak yeni stad da Eskişehirsporun tamamen aleyhine olacak ve bize çok zararı olacaktır.Kış aylarında oradaki ayaz ve rüzgar nedeniyle Olimpiyat stadından 2 kat daha fazla zor şartlar yaşanacaktır.Kışın, eğer takımın rölentide orta sıralardaki iddasız mücadelelerinde Şehir merkezindeki stadından daha az sehirci gelecektir.Şehrin merkezindeki stad arazisi tamamen peşkeş çeklimek için Mutalıpa stad planlanmaktadır.Yeni stad maliyetinin 5 katı da şuanki stadının arazi ve kira geliri olacaktır.Bu böyledir.Buna birçok kişi de biliyor.Birçok kentde de durum aynıdır.BURSA da yaşıyorum ve BURSASPOR lular yeni stada ve yerine tamamen karşı çıkmaktadırlar.Çünük mevcut stad arazisinin değeri 250 milyon euro civarındadır.Buraya alışveriş merkezi yapılacaktır ve kira getirileriyle yıllarca para basacak ve Bursaspora gram faydası olmayacak tamamen yiyici takımının elinde olacak bir rant yaratılacaktır.Aynı şekilde olan da birçok örnek vardır.Otogar yeni olmasına rağmen sırf kendi arazileri var diye kendi arazilerine taşınmak istenmektedir, yeni yapılacak sanayi bölgesi de kendi arazilerinin yanına planlanıyor.Belki de bir söz var Bal tutan parmağını yalar...Bu söz malesef er yada geç idareyi elinde tutan için gerçekleşecektir.Her ne kadar istemesemde...

Biz Aslanın Kral olamadığı,Kartalın yuva yapamadığı,Kanaryanın uçamadığı yerdeyiz,BİZ ESKİŞEHİR'DEYİZ...!
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 03:21
Alıntı yapılan eseray

Avrupa kenti demek için en az bir ülke görmek lazım.Ben japonya ingiltere italya başta olmak üzere birçok ülkeyi görmüş insan olarak buna gülüp geçiyorum.Sen esentepeye gelde avrupa kenti gör.Kafanızı kuma gömüp bakmayın kimi aldatıyor bu siyaset yapanlar.Tabii ki cahilleri şimdiye kadar öyle olmadımı oyları verin onlar keseyi doldursun bizlerde onların savunuculuğunu yapalım

Erman Abi , ben 51 yaşında değilim , yaşım ve maddi durumum senin gezdiğin kadar ülkeyi gezmeye vefa etmedi henüz. Fakat Türkiye dışında bulunmuş bir insan olarak yaptım bu yorumları , Eskişehir Avrupa standartlarına yakın bir kenttir.

Kaldı ki , ben burada gezdiğim kentleri anlatıp yaptığım işlerle övünmüyorum. Ben burada ; gezdiğim kentler , yaptığım işler , okuduğum okul , elde ettiğim başarılar değilim. Ben Eskişehirspor taraftarıyım ; buradaki herkes gibi.

Neyse , benim esas belirtmek istediğim diğer siyasetçiler gibi - Melih Gökçek örneğinde olduğu gibi - memleketin sevgilisi olan futbol takımınının taraftarına yavşaklık yapmak yerine , görev bilincine itaat eden Büyükerşen'e sırf bir stad yapılmıyor diye yüz çevrilmesinin yanlış olduğuydu. Tabii 51 yaşında , babam yaşında , bir abimin hayat tecrübesi dahi beni bu konuda sindirmeye fazlasıyla yeter.

Fakat bir Eskişehirlinin , memleketine en büyük vefasızlığı Bizans takımı tutmasından ziyade , Büyükerşen'e sırt çevirmesidir diye düşünüyorum.

Açığın üstünün kapatılması dar görüşlü , küçük düşünen insanlara mahsus bir projedir. Büyükerşen'e uygun olmadığı aşikar. ;) Bizim yeni bir stada ihtiyacımız var , 40.000 minimum kapasiteli , geleceğe dönük bir yatırım olan , trafik sıkıntısına sebebiyet vermeyecek konumda bir stada ihtiyacımız var. Büyükerşen de bunu biliyordur muhakkak. Şimdiki konumunda yapılacak bir stad bir çok sıkıntıya sebep olacaktır fikrimce. Stadyum denen kavram - ki 15 günde bir kullanılıyor - şehrin merkezinde olmasa da olur. Bu memleketin Eskişehir'e en sevdalı vatandaşlarından birisi olan Büyükerşen'i Eskişehirspor düşmanlığı ila itham etmek akıl ve sağduyuya aykırıdır.

Saygılarımla...
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 07:16
Furkan kardeşim,
Büyükerşen'i bi hayli sevdiğin aşikar:) şehirle alakalı yaptıkları güzel şeylerden dolayı bende severim ama o konuda severim.Hani Eskişehirspor'la ilgili durumlarda hiçbir siyasiyi,partiyi falan tanımam zerre kadar umrumda olmaz sadece Eses alet edilmesin ve çıkarları gözetilsin.Büyükerşen şuana kadar Eses'i alet etmemiş olabilir ama sonuçta bu şehri çok sevdiğinide her zaman söyleyen birinin kulübe zamanında sırt çevirmesi dokunuyor bana.Burda Büyükerşenden beklediğim belediyenin kaynaklarını Eses'e aktarması falan değil kesinlikle ama bi yandan reklamını yaparken bi yandan küçük gördüğü günlerden dolayıdır hassasiyetim.Yönetiminde taraftarı hiçe sayan politikalarına karşıyım,seçim dönemlerinde Eskişehirspor'un konuşulmasınada karşıyım.Bu şehri gerçekten düşünen birisi her dönemde kötü zamanındada madden olmasada manen yanında durmalıdır.
Burda malesef yanlış anlaşılan bir durum var ya Büyükerşen'cisin ya Akp'lisin oluyor.
Birini sevmek diğerinden nefret etmek veya tam tersi gibi bi durum olmamalı,benim savunduğum fikir ESKİŞEHİRSPOR konusunda kimsenin destekçisi veya karşıtı olmamaktır.başka her platformda herkes istediği görüşte olup istediğini sevebilir ama ESES herkesin,herşeyin üstünde dokunulamaz bulaştırılamaz bir BÜYÜK SEVDA'dır..
Saygılar...
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 10:48
Öncelikle şu bilinmeli ki;Büyükerşen'in yanlışlarını söylemek,AKP'Lİ olmak demek değildir.Öncelikle bunu belirttikten sonra soruyorum:Belediye'nin görevlerinden biri,şehirde sporu geliştirmek değilmi? Ya da şöyle sorayım;Şehirde sporu geliştirmek,sadece şampiyon olunca kendi reklam afişleri için ,kupanın bir ucundan tutarak fotoğraf çektirmekmidir?Angry
Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 10:57
[QUOTE=nusret]

-Heykeller üç beş tane değil , sayısı yüzü geçiyor. Ve hepsi estetik harikası. Bir çoğunda Hoca'nın bireysel emeği var.

- Barlar Sokağı gibi derli toplu bir alkol tüketim merkezi yapılması da gayet hoş oldu 

Bir zamanlar şehrin  her tarafını yüzlerce  DAMALI  İNEK  ile doldurmuştu..

Ne oldu o İNEKLERE ?

"Derli toplu bir alkol tüketim merkezi"  Vay be!  Şemseddin Sami şayet yaşasaydı şu sözcüğü Kamus-i Türki adlı lügatına almıştı bile.

muhterem; alkol öyle tek bir merkezde tüketilecek  mey midir?

Alkolün zamanı mekanı mı olur be arkadaş..

Kızdırdın beni bak şimdi sabah sabah.

Doğru " Kör Kamil" e gidiyorum iki tek atmaya..

Vebali senindir haa ona göre.

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 11:16
Alıntı yapılan İRRASYONEL

Öncelikle şu bilinmeli ki;Büyükerşen'in yanlışlarını söylemek,AKP'Lİ olmak demek değildir.Öncelikle bunu belirttikten sonra soruyorum:Belediye'nin görevlerinden biri,şehirde sporu geliştirmek değilmi? Ya da şöyle sorayım;Şehirde sporu geliştirmek,sadece şampiyon olunca kendi reklam afişleri için ,kupanın bir ucundan tutarak fotoğraf çektirmekmidir?Angry

Parklara spor aletleri yapmak amatör takımlara destek olmaktır. Şehirde spor yapılacak ortamlar sağlamaktır belediyecilikte sporu geliştirmek.

Bizim Türkiye genelinde algıladığımız gibi belediye destekli futbol takımları yaratıp 11 kişiye dünyanın parasını vermek demek değildir.

Bir Real madrid bir Barcelona belediye desteğiylemi dünyanın en büyük klüpleri ollmuşlar. Türkiyeden başka nerede var İstanbul büyükşehir belediyespor benzeri bir takım.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
İSMAİL26 Liste gör
Usta Yazar

İSMAİL
Yer: Turkey
  Alıntı İSMAİL26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 14:06
kimse belediye destekli spor kulübümüz olsun demiyor büyükerşen eskişehirspora ve eskişehire stad yapma mecburiyetindedir kayseri , istanbul  vb. belediyesi nasıl tesis  stad yapmaya destek veriyorsa büyükerşende büyükşehir belediye başkanı olarak şehrin sorunlarına çare aramak yada çare bulmak zorundadır eskişehir sadece adalar yada iki eylül caddesinden ibaret değildir insanlar büyükerşenin yaptığı yanlışı söyleyince hemen ak partilimi oluyorlar böyle söyleyen arkadaşlar kafanızı kuma gömmeyin gözünüzü açın büyükerşen eskişehirspora 10 yıldır nasıl destek vermiştir ilerde nasıl destek vermeyi düşünüyordur maddi anlamda para vermesini bende istemem kulüp kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmelidir ama tesis ve stad konusunda illaki belediye başkanları destek vermelidir büyükerşenin yaptığı güzellikleri görenler acaba burhan sakallının yaptıklarınıda görmüyorlarmı yada görmek istemiyorlarmı nasıl bakarsanız öyle görürsünüz kesinlikle ak partilide değilim oyda vermedim fakat yiğidi öldür ama hakkını yeme
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 15:11
Seçimler yaklaşıyor diyemi bu kadar propaganda yapılıyor burada özellikle bir arkadaş tüm başlıklarda tüm uyarılara rağmen burada Büyükerşen'e kinini kusuyor 50 defa söyledik gene söylüyoruz siyaset yapmayın burada millet birbirini yiyor sonra resmen bölünüyoruz valla ortak paydayı unuttu millet birbirine sallıyor.
...
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 15:35
Alıntı yapılan İSMAİL26

kimse belediye destekli spor kulübümüz olsun demiyor büyükerşen eskişehirspora ve eskişehire stad yapma mecburiyetindedir kayseri , istanbul  vb. belediyesi nasıl tesis  stad yapmaya destek veriyorsa büyükerşende büyükşehir belediye başkanı olarak şehrin sorunlarına çare aramak yada çare bulmak zorundadır eskişehir sadece adalar yada iki eylül caddesinden ibaret değildir insanlar büyükerşenin yaptığı yanlışı söyleyince hemen ak partilimi oluyorlar böyle söyleyen arkadaşlar kafanızı kuma gömmeyin gözünüzü açın büyükerşen eskişehirspora 10 yıldır nasıl destek vermiştir ilerde nasıl destek vermeyi düşünüyordur maddi anlamda para vermesini bende istemem kulüp kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmelidir ama tesis ve stad konusunda illaki belediye başkanları destek vermelidir büyükerşenin yaptığı güzellikleri görenler acaba burhan sakallının yaptıklarınıda görmüyorlarmı yada görmek istemiyorlarmı nasıl bakarsanız öyle görürsünüz kesinlikle ak partilide değilim oyda vermedim fakat yiğidi öldür ama hakkını yeme

İsmail Abi , yeni stada kavuşan ve kavuşacak iller dikkat ettiysen İstanbul , Kayseri , Bursa gibi iller. AKP'li belediye illeri yani. Ödenek almadan , neyin stadını neyle yapacak Büyükerşen ?

Bir stadın maaliyeti yüzlerce milyon Euro olabiliyor. Adamcağız daha tramvay hattını uzatmak için devletten kredi kefaletini alamıyor. Bakın dikkat edin , devletten para alamıyor demiyorum ; kefalet dahi alamıyor. =)

Bu şartlar altında mümkün mü belediyenin stad yapması ?
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2011 saat 15:40
biz açıkta cefa çekerken karşımızda ısıtıcıları görerek hırslandık hep,
bu yönetim bizler için ne yaptı ki açığı kapatacak
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 209210211212213 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,844 saniyede hazırlanmıştır