eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRonaLDiNHo İS-TE-Mİ-YOR-UZ!!!(Syf:28)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 51>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 22:53
Hatırlayın Büyükerşen'e destek vermiyorsunuz  diyerek kızan bizdik.Ama istediğimiz destek bu değildi Unakıtan'dan(kimimiz hiç istemiyordu) medyaya bulaşmadan şov yapmadan düzgünce bir destek.Ama Unakıtan'ın amacı destek değil reklamdır.Staddaki imza şov,Ronaldinho bestesi ve bugüne yansımaları,bilboardlara yaptırdığı sahte teşekkür reklamları,Unakıtan ile Avrupa kupalarına pankartı vsvsvs ... Amaç belediye seçimleri için yatırımdır.Amaç Büyükerşen'i devirmektir.

Mektup fikri çok güzel.Tüm taraftarlarımız adına yazılacak güzel bir mektupla derdimizi anlatmalıyız.
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 22:57
Bence gereksiz şeyler bunlar, buzamana kadar milletvekillerinin bakanların yardım etmeyişinden, Eskişehirspor un kapısının açmayışından şikayetçi olduk durduk. sonra unakıtan çıktı ve oy alabilmek için destek verdi, seçildikten sonra takımın kapısını açmaz diye düşünüyordum ki, birkaç maçımıza geldiğini gördüm, hernekadar düşmanlarımız bunu kendi lehlerine kullanıp bize çamur atmış olsalarda bence bardağın dolu tarafına bakmayı bilmeliyiz.
Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki federasyon başkanı, koltuktan iner inmez bir takımın başkanlığına aday oluyor, federasyon başkanıyken o takım lehine alınan kararların olanın bitenin kimse hesabını soramıyor...

Unakatını sevmem, o partiye de oy vermedim zaten ama bir gazetenin internet sayfasında bugun, çakma ronaldinho oyunu diye bir haber okudum.. Gazetelerin bile siyaset içinde haberleri şekillendirdiği bir ülkede yaşıyoruz.. Herkes birbirini taraf tutmuş, diğerlerinin kötülüğü için çalışıyor..

O açıklamada gazetenin yine bardağın boş tarafını göstererek o partiye karşı herzamanki tepkisini görmek mümkündü, ama ben dolu tarafını okudum, Unakıtanın takımımızla ne kadar içe iç olduğunu okudum ben, bütün maçlarını takip ettiğini, Kocaeli maçının önemini bildiğini maça gelmeyi çok istediğini ama bakanlar kurulu toplantısı nedeniyle gelemeyeceğini söylüyordu, şampiyonluk hedefimizden şaşmadığımızı ve ne olursa olsun yanımızda olduğunu söylüyordu Maliye bakanı, seçimler geçeli yıl olmuştu, bugun yaptıkları röportajda Eskişehirspor ismi hiç geçmeyedebilirdi.. Ozaman kime mektup yazacaktık?

Kullanılıp atılabilirdik bir kenara, ama hala atılmamışız... Adam geliyor bize yardım ediyor oy almak vs ne olursa olsun kazanan Eskişehirspor burda, sonra bizi çekemeyenler, düşman olanlar, iyiliğimizi değil küme düşmemizi isteyenler kalkıp Unakıtan oy almak için size destek oldu diyor, hop saf değiştirip bize yardım eden adama cephe alıyoruz.

Hanginiz Unakıtanın oy toplamak için bu takıma yardım ettiğini bilmiyordu? Hanginiz bu zamana kadar bize yapılmayan desteklerden şikayetçi olmadı? Hanginiz geçen yıl olduğumuz puan sıralamasında olmak ister? Sergen=Unakıtan, Coşkun=Unakıtan diyoruz ama, o hepimizin çok sevdiği Serdar Özbayraktar ın da bonservis bedeli ödenmeden bu takıma geldiğini unutmamalıyız, onuda Unakıtan sağlamadı mı?.

Hatalar yanlışlar heryerde, nelerin olabileceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bence bu tarz şeyler yaparak kötülüğümüzü isteyenlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bişey yapmıyoruz.

Orduda bize bıçak çekildikten sonra, Orduluların dayıları maçı aleyhimize tescil ettirirken, ne hiç birimiz birinin adını alıp siz şunun takımısınız diyebildik, nede mordulular kendi forumlarında onlarla ilgili eleştiri yada destek başlığı oluşturdular.. Adamlar köprüyü geçene kadar ellerinden geleni yapıyorlar, karşıdayken bizi buraya şu geçirdi kahretsin geçmemeliydik demiyorlar, bu onların kendi karakteri ve ne mal olduklarını en iyi biz biliyoruz.

Bize karşı Bu tarz yaklaşımlar, düşmanca açıklamalar, söylemler, demeçler, küfürler hep olacaktır.. Çünkü biz onlardan bir gömlek daha üstünüz..

Eskişehirspor camiası olarak kendi içimizde bölünmeyerek, birbirimize sövmeyerek, sonuna kadar takımımızın yanında olarak herkese herşeyi gösterebiliriz..
Ama Unakıtana mektup yazıp, bunu basına vermek, bütün düşmanlarımızın herzamankinden daha çok işine gelecek, gazeteciler için haber kaynağı olacak, yaratılan spekülasyonlarla zarar verilen tek şey yine Eskişehirspor olacaktır..

Bunlar sadece benim kendi görüşlerim, herkesin düşüncesine saygı duyuyorum.
Hayat Aldığın Nefeslerin Toplamı Değildir! Nefes Kesen Anların Toplamıdır Hayat! Nefes Kesen Anlarda Seninleyim EsEsim!!!
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 22:59
   Niye kabul etmek istemiyorsunuz,kaldıramıyoruz işte bu şekilde medyada alay edilmeyi..Biz başKa takım taraftarına benzemeyiz,biz farklıyız.Değer yargılarımız var ilkelerimiz var bunlar olmadan zaten biz Eskişehirspor Taraftarı olamayız ki??Nedir bu basında bu şekilde lakayit bir hal almak yazık değil mi bu taraftara...

Kara kızıl sevdamız kimilerinin ağzında sakız olmuş.Vah vah lar yaparak bekleyecek ise baştan söylüyeyim,BEN YOKUM...
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:04

loranleroy bilmiyorduk anladık hatamızı...Zararın neresinden dönersek kardır...Zararımız manevidir...Paha biçilemez...

Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
esme_deli26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Erol
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:08
BÜLENT GÜRSOY'UN KALEMİNDEN ESES
İşte böyle bir yazıda şu satırlar dikkatimi çekmişti:

Taraftara rağmen İbo'yla sezon açarsanız, sezon açılışınızı İbo'ya göre programlarsanız,  İstanbul takımlarına sempati duyan ve ulusal gazetelere bu yönde demeçler verenlerle bu takımı yönetmeye kalkarsanız,  belki de yüzyılın projesi diye düşündüğümüz bir projeyi sahiplenemeyerek siyasilere oyuncak ederseniz, şehrinizde süper gençler finalleri oynanırken sizin haberiniz yoksa ve bunun gibi daha birçok yönetsel hatalar yaparsanız elbette başarı gelmez.

Eskişehirspor'un mazisindeki başarılara baktığınızda, onun arkasında futbolcularla ve taraftarlarla beraber cefakar yöneticiler de olduğunu görürsünüz.
İki kılıç sesi duyupta korkanları,karşılaştıkları ilk zorlukta birbirini(takımını)satanları asla anmaz TARİH...
Yaşıyor Savaşıyoruz...KIZILCIKLI
Yukarı
mkan_26 Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:09
 Bencede iyi fikir.Herkesin tek tek bir mektup halinde değilde bu konuda ileri gelenlerin toplanıp çok iyi bir mektup şeklinde güzel bir yazı hazırlamalılar.Derdimizi en iyi böyle anlatırız.Bunu Unakıtanın hem kendisine,hem ülkenin çok okunan gaztelerinden birisine tam sayfa ilan olarak,hemde bir kaç tv kanalındada yayınlanması çok etkili ve yankı getirecek bir davranış olabileceğini düşünüyorum.
 Tabi birde bunun maddi boyutu var bunlar için ekonomik bir kaynak gerekiyo ki buda nasıl sağlanır bilemiyorum açıkçası...
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:10

Eskişehirspor Taraftarları adına böyle birşey yapılacaksa eğer, herkesin söylediğinin dikkate alınması lazım ve büyük bir çoğunluğun bunu istemesi lazım..

Daha önce hiç mektup yazmadım. Eğer bir mektup yazılacaksa bile bu etkliyeci olması lazım. İnternetten biraz baktım.

Mektup nedir ? Nasıl yazılır ?

Başka bir yerde bulunan kişiye yada kuruma bir bilgi iletmek amacıyla yazılan yazılara mektup denir.
Mektubun diğer yazı türlerinden ayrı bir özelliği vardır. Herşeyden önce; bağımsızdır,ufukları alabildiğine geniştir,dar kalıplar ve kurallar içinde tanımlanamaz. Konuları oldukça bol ve sınırsızdır. Doğallığın ve içtenliğin en çekici belgesidir. Elbette ki herkese aynı içtenlikle mektup yazılmaz. Gönderdiğimiz kişi yada kurumla olan ilginin derecesine göre,mektubun hitap bölümünden,amaç,hatta sonuç bölümüne kadar değişen üslup özelliği vardır.
Mektup kişiliğimizin bir aynasıdır. Saygımız,sevgimiz,karakterimiz,inancımız,görà ?ş ve düşüncelerimiz hatta kültürümüz mektubumuza yansır.
Basit bir yazı türü gibi görülmesine rağmen mektubun da kendine özgü bir düzeni,bir disiplini,bir planı vardır.
Mektup Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
· Mektup yazarken kullanacağımız kağıt ve zarf temiz olmalıdır. Bu basit ayrıntı karşımızdakine verdiğimiz değeri gösterir.
· Mektuptaki hitap,göndereceğimiz kişi yada kurum göz önünde bulundurularak seçilmelidir: Sevgili Kardeşim, Canım Kardeşim, Canım
· Babacığım, Aziz Dostum, Saygıdeğer Büyüğüm, Sayın Murat Bey, Sayın Genel Müdür...
· Mektupta daha sonra giriş ve amaç bölümüne geçilir. Bu bölümde mektubun niçin yazıldığı belirtilir.
· Sonuç bölümünde daha çok klişe sözlere yer verilerek, hoşa gidici bir dilekle mektup bitirilir ; sevgi ve saygılar sunar,esenlikler dilerim. gibi.
· Öfkeli anlarda kesinlikle mektup yazılmamalıdır.
· Mektupta kullanılan ağır ve kırıcı sözler, ileride pişmanlığa yol açabilir. Ancak, yazının kalıcı etkisi nedeniyle, yarattığı kırgınlık tümüyle unutulamaz.
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:16
Ülkenin kuşkusuz en çok okunan gazetesi Posta Gazetesi'dir ve buna tam sayfa ilan vermek 1.000ytl'yi geçiktir eminim ki...

Bence ilk olarak bu haberleri yayınlayan milliyet gazetesine mailler gönderebiliriz...Belki bizim duygularımıza tercüman olabilirler...???
Yukarı
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:28
Bu konu çabuk kapanır işin içine siyaset girerse.fazla dayanamaz göreceğiz.Medyenın arayıpta bulamadığı şeyler bunlar .bence fazla kafaya takmamak gerekir.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Direct Link To This Post Tarih: 18/Nis/2008 saat 23:31

Kafaya takılmayacak gibi bir durum söz konusu değildir...Lütfen mesaj sayısı artsın diye yorum yazmayın LÜTFEN...Gırgırına kalkışmıyoruz zedelenen onurumuzun tamiri için çaba sarf ediyor ve saygı bekliyoruz...

Site,blog,ilan ne gerekirse yapalım...

http://birakyakamizi.spaces.live.com  Böyle birşeye başladım...Herkes alanında uzman olduğunu düşündüğü birşeyler yapmaya başlasın...Video da dahil youtube'a...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 51>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır