eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ülkemizi Tanıyalım...(01 Adana)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Online Durum: Offline
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 19:43
Alıntı yapılan Co®®ateC

Baska forumda gördüğüm konuyu buraya tasımak istedim...Eğer site yöneticileri uygun görürlerse...

Sırayla PLaka kodlarına göre illerimizi tanıyalım.O ile göre anılarımızı,hatıralarımızı,taraftar potansiyellerini ve ilin özelliklerinden bahsedelim..

2 gun veya 3 gun sonrasında sırası ile diğer illere gecilecektir...

01 ADANA

Sıra Eskişehire gelince biri bana haber versin.

LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
esesli_-sarı-_1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

serkan
Yer: Turkey
  Alıntı esesli_-sarı-_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 19:57
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan Co®®ateC

Baska forumda gördüğüm konuyu buraya tasımak istedim...Eğer site yöneticileri uygun görürlerse...

Sırayla PLaka kodlarına göre illerimizi tanıyalım.O ile göre anılarımızı,hatıralarımızı,taraftar potansiyellerini ve ilin özelliklerinden bahsedelim..

01 ADANA

LOL
ESKİŞEHİR'e iki üç gün ayırmayam ama Tongueşöyle 2-3 ay sürsün anca biterLOLne de olsa hakkında en çok bilgi bildiğimiz şehir.LOL
güvensoy istifa
Yukarı
erdues Liste gör
Yazar

eren duru
Yer: Cuba
  Alıntı erdues Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 20:44
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan Co®®ateC

01 ADANA

LOL

sıra istanbula gelince biri bana haber versin LOL
söylenecek çok şey var...
Yukarı
faconabble Liste gör
Yazar

kadir kahya
Yer: Bolivia
  Alıntı faconabble Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:04
salgam suyu ve acılı kebap ohhhh olsada yesek 
ömrümü koyduğum kumar gibisin esesim kaderimden vurgun düşkünüm sana .......
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:07
askerliğimi adanada yaptım eylül 1990- aralık 1991 yılları arasında..çok enteresan ve kozmopolit bir şehirdir fellah,kürt,arap,muhacir ,gakkoş vs..yazı çekilmez abartısız söylüyorum 5-6 dk.da bir çamaşır rahat kurur..insanları zaten yazın toroslardaki yaylalara kaçar hali vakti olmayanlar  ise yazın damlarda yatar..insanları gerçekten çok sıcak kanlı ve cana yakındır...

fakat sövmek konusunda kimse adanalılarla yarışamaz din iman toz duman giderler...çarşıda gezerken süper bir BMW nin içinden burnunu karıştırarak şalvarlı kavruk bir adamın çıkması adanada çok doğaldır..acaip yalan söylerler tek ayakları üzerinde onlarca yemin ederler...

bizde simit neyse adanada dürüm odur...çarşıda bazı bölgelere özellikle yazın ağır bir et kokusundan girilmez...şalgamın hakikisi adanada içilir gerçekten çok ilginçtir bu içecek yazın serin tutar(kışın hiç içmedim)...aslında kışlarıda bi hayli soğuktur adananın çünkü toroslardan esen sert ve soğuk rüzgarlar tam şehre direk vurur kısacası üşüdüğünüzü hissedersiniz..

zaten adana 2 ye ayrılmıştır eski ve yeni adana olarak.. yeni adana gerçekten ne kadar modern ve temiz se eski adanada bi okadar bakımsız ve köhnedir...

bide cono çingeneleri meşhurdur..aşiret gibidirler..tam benim dönemimde reislerinin oğlunu polis vurmuştu ve 1 hafta koca adanayı yerle bir etmişlerdi..emniyet müdüründen o polisleri resmen istedikleri dedikodusu vardı bulaşmaya gelmeyen  insan topluluğudur...

müslüm gürses aslen urfalı olsada adanada yetişmitir eğerki yanlışlıkla müslüm için kötü bişey söylerseniz tabana kuvvet kaçın yoksa ya hastaneden yada morgdan alırlar sizi..

bide kahtalı mıçının kasetleri leblebi gibi satılırdı adanada...amerikan pazarı incirlik te kalan amerikalıların kaçak yoldan getirdiği malların satıldiği bi pasaj dı o zamanlar ne acaip şeyler satarlardı oralarda..

yinede güzel yurdumun güzel ve modern bir şehridir adana

HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
Co®®ateC Liste gör
Deneyimli Yazar

Ugur AKYÜZ
Yer: Yeni MaHaLLe
  Alıntı Co®®ateC Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:34
Necati abi (tepebasılı26)

Adanayı cok guzel özetlemişsin hiç gitmedim ama gidip görmek isterdim doğrusu....
www.esesim.org
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:46
Alıntı yapılan Co®®ateC

Necati abi (tepebasılı26)

Adanayı cok guzel özetlemişsin hiç gitmedim ama gidip görmek isterdim doğrusu....

Uğur seninde eklediğin 4ncü foto benim çok hoşuma gitti. Başka biryerde görsem oraya Adana demezdim. Hatta Türkiye olduğuna bile inanmazdım. Çok hoş duruyor..
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:55
Adana'nın bende yeri ayrıdır, sebebini bilen bilir. Bu sebepten dolayı da yılda defalarca gider gelirim Adana'ya. Lakin Adana'ya gidişler bana yaramıyor. Bolca kilo alıp dönüyoruz, iyi ki Adana'da yaşamıyorumLOL Adana Demirspor'u da ayrı severiz yine aynı sebepten dolayı. Turuncuya pek içimiz ısınmaz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
ogur Liste gör
Deneyimli Yazar

ogur

Oguz
Yer: Ireland
  Alıntı ogur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 21:59
Alıntı yapılan banner

Adana'nın bende yeri ayrıdır, sebebini bilen bilir. Bu sebepten dolayı da yılda defalarca gider gelirim Adana'ya. Lakin Adana'ya gidişler bana yaramıyor. Bolca kilo alıp dönüyoruz, iyi ki Adana'da yaşamıyorumLOL Adana Demirspor'u da ayrı severiz yine aynı sebepten dolayı. Turuncuya pek içimiz ısınmaz.

Venceremos Smile

Tabi bir de Adana deyince sınırsız küfür dağarcıklarını da unutmamak gerekli.
Yukarı
crkoglu Liste gör
Yazar

İbrahim
Yer: Turkey
  Alıntı crkoglu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2008 saat 22:00
hasan ustada adana kebap ve çiğköfte yemeden geçmemek lazım adanayı..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,375 saniyede hazırlanmıştır