eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Cevapla Cevapla Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ara/2011 saat 18:27
03 Aralik Dünya Engelliler günüdür, hatirlamakta bir insanlik görevi olduguna inaniyorum,tüm engelli insanlara kucak dolusu sevgilerimi sunarim,yukaridada belirtildigi gibi ,herkes engelli olma adayidir,Allah hepsinin yardimcisi olsun,sevgiyle kalin...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 10:29
Alıntı yapılan köfteci

yukaridada belirtildigi gibi ,herkes engelli olma adayidir

Bu kelimen çok dogru seni kutluyorum,sanki bu lafın bana bişe hatırlatı.LOL
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 10:30
Yücel dün aksamki mesaiyi ,takip etseydin sana atfende yazildi...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 11:08

engelsiz normal insanların bile stada giriş-çıkışında, tuvalet vb. ihtiyaçlarını gidermesinde büyük zorluk yaşadığı stadımızda , engelli vatandaşlarımız çok daha fazla zorluk yaşıyorlardır eminim. güya engelli tribünümüz var.

Yukarı
Timiti Liste gör
Yazar

Semih
Yer: eskişehir
  Alıntı Timiti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 17:18
Aslında sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama sevgili renkdaşlarım; bu forumda yazılanları okuyunca yazılanların ne kadar doğru olduğunu ve aslında her insanın birer engelli adayı olduğunu ve insanları yaşantıları boyunca kendilerini nelerin beklediğini hiç kimse bilemiyor, daha doğrusu kendisinin de (allah göstermesin ama) engelli olacağını kendisine konduramıyor.Bende böyle birisiydim.Ta ki 2010 yılının haziranına kadar. Böbreklerimdeki kistlerden dolayı böbreklerimi kaybettim ve böbrek nakli oldum.Tam iyileştim derken kullandığım ve böbreğin uyum sağlaması için verilen kortizon ilaçlarından dolayı her iki bacağımda da kalçaya bağlanan femur başlarında kanın gitmemesi nedeni ile yumuşama ve bacak hareketlerinde kısıtlama ile başlayıp yürüyememe pozisyonuna kadar geldim.Tam 7 ay yatağa bağlı vaziyette hayatımı sürdürmek zorunda kaldım. Tüm sosyal hayatım bir anda bitti. Evlatlarımı her hafta sonu gezdirir ES-ES maçalarına beraber gelirdik. 7 Ayın sonunda kalça protezi ameliyatı oldum ve yavaş yavaş yürümeye başlayıp normal hayata uyum sağlamaya çalışıyorum. İlk başlarda moralman yıkılmış ve psikolojimde bozulmuştu ama hayat devam ediyordu ve benim ailemin bana ihtiyaçları vardı. Yatağa bağlı kaldığım bu dönemlerde çok düşünme fırsatım oldu. Tüm yaptıklarım gözümün önünden geçti. Tekerlekli sandalye ile beni hastaneye götürürlerken insanların o rahatsız edici bakışlarından çok rahatsız oluyordum. Ama bilmiyorlardı ki bende 7 ay önce onlar gibi yürüyebiliyor ve çalışabiliyordum. Ama insanoğlu başına gelmedikten sonra engelli kardeşlerimin neler yaşadığını inanınki farkedemiyor. Tekerlekli sandalye ile giderken ufacık bir çukura düşen tekerleği çukurdan  çıkarmak, otobüse ve tranvaya binememek,merdiven çıkıp inenemek ve hatta hatta ayakta duramamak ne kadar zor bir şey biliyormusunuz? Devamlı yardıma ihtiyacınızın olması ne kadar zor bir şey biliyormusunuz? Bu bağlamda çevrenizde veya sokakta gördüğünüz engellilere acıyarak bakmayın lütfen. Onlarında birer birey olduğunu unutmayın. Yaşadıkları zorlukları düşünerek manen de zor durumda olduklarını unutmayın. Eğer başınızı ağırttı isem özür diliyorum. Tüm Renkdaşlarıma Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum...
Eskişehir'im aşk-ı şehrim
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 17:25
Allah hepinizin yardımcısı olsun , geçmiş olsun allah şifa versin
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 17:45
Semih kardeş gecmiş olsun allah şifalar versin kim derdiki dag gibi yucelin yolda yürürken ayagı dönüp üstüne basacagı işte ayak alcıda neyin nerde ne olacagını kimse kestiremiyor senin sıkıntılarını ben gayet iyi anlıyorum insanın başına herşey gele biliyormuş meger.

Hüsnü abi aslında öğlesine kendimden bişler eklemek istemiştim biliyorum abi okudum gece mesisinide
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
Timiti Liste gör
Yazar

Semih
  Alıntı Timiti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 22:46
Allah razı olsun .Allah tüm hastalara acil şifalar versin.
Yukarı
Timiti Liste gör
Yazar

Semih
  Alıntı Timiti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2011 saat 22:47
Alıntı yapılan Bidon26

Allah hepinizin yardımcısı olsun , geçmiş olsun allah şifa versin

Allah razı olsun arkadaşım.
Yukarı
Estolga Liste gör
Yazar

Tolga
Yer: Eskişehir
  Alıntı Estolga Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2011 saat 00:02
Semih bey geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Engelli vatandaşlarımızın dertleri kendilerine  ve ailelerine yetmezmiş gibi birde kendini bilmezlerin  rahatsız edici bakışları eminim ayrı bir üzüntü kaynağıdır. Toplum olarak en kısa sürede bu bilince kavuşup ona göre hareket ederiz.
SENİN İÇİN ES ES SENİN İÇİN
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır