eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Şiirleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
akayaalp_eses Liste gör
Yazar

Gerçek ESESLİ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı akayaalp_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:29

berkay süper olmuş şiirlerın elıne sağlık çok beğendım devamı gelır inşallahhClap

ŞAMPİYON ESKİŞEHİR
EFSANE GERİ DÖNDÜ...
Yukarı
akayaalp_eses Liste gör
Yazar

Gerçek ESESLİ
  Alıntı akayaalp_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:31
berkay şimdi oldu güzel okunuyorWink
ŞAMPİYON ESKİŞEHİR
EFSANE GERİ DÖNDÜ...
Yukarı
Berkayes Liste gör
Yazar

BERKAY
  Alıntı Berkayes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:38
teşekkürlerde benim şiirlerim siyah yazılıydı.galiba biri düzeltti.kim düzelttiyse teşekkürler.
www.marmariseses.org//yeni sitemiz yakında sizlerle . .

Sensiz marmaris bile sürgün sayılır EsEs'im.
Yukarı
Berkayes Liste gör
Yazar

BERKAY
  Alıntı Berkayes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:43

"...o güne kadar istanbul da dahil hiçbir kentte organize taraftar yoktur. organizasyon bir tageliştirmesine de rastlanmamıştır.."
rafa, bir tribünün toplu halde tezahürat yapmasına ve özgün besteler

"...eskişehirspor ilk maçını kasımpaşa ile kendi sahasında oynar. ilk maçı belli fabrikalardan gelenaz sayıda işçi seyreder. eskişehirspor'un kendi sahasındaki ikinci maçında seyirci sayısı artsa da, tribünlerde diğer kentlerden farklı bir görüntüye rastlanmaz. adana demirspor maçına kadar sürer bu durum.

eskişehirspor- adana demirspor maçında tribünler tıklım tıklım doludur. maçtan önce, takım elbiseli, kravatlı bir adam tribünleri tek tek dolaşır, arkadaşlarıyla birlikte besteledikleri tezahüratları öğretir insanlara. tezahüratları öğretmekle kalmaz, futbol maçının nasıl seyredilmesi gerektiğini, dünyadaki renkli tribün örneklerini anlatır seyircilere. maç sırasında tribünleri bir el hareketiyle oturtup kaldıran bu adam, daha önce türkiye'de görülmemiş bir organizasyonu gerçekleştirir. onbinlerce seyirci ortalığı "es es es ki ki ki eski eski es..." diye inletir. bu türk futbolunda yeni bir çağın başlangıcıdır. bu başlangıcın mimarı da o dönem dsi'de 27 yaşında bir memur olan orhan erpek, bilinen adıyla amigo orhan'dır..."

"...ilk maçta yaşananlar eskişehir başta olmak üzere tüm türkiye'de büyük yankı yaratır. istanbul basını amigo orhan'dan "dünyanın en büyük orkestrasını yöneten adam" diye bahseder. amigo orhan ve arkadaşları eleme maçlarında deplesmana gidişleri de organize etmeye başlarlar. eskişehirspor taraftarı ilk deplasmana bursa'ya gider. 10 binden fazla insanın bursa maçına gitmesi de türkiye için büyük şoktur. maçtan önce kentte adeta seferberlik ilan edilir, fısıltı gazetesi aracılığıyla organizsayon örgütlenir..."

"...eskişehirspor tribünleri, kısa zaman sonra tırist çekmeye başlar. istanbul'dan ve anadolu kentlerinden futbolseverler, eskişehirspor efsanesini ve amigo orhan'ı yerinde görmek için kente gelmeye başlar. maç biletleri karaborsaya düşmeye başlamıştır. o günleri 602lı yılların sonunda düzenli olarak eskişehirspor maçlarını takip edenlerden biri olan bursalı işadamı nevzat ilseven2den dinliyoruz:

"1966 yılında eskişehirspor'un olaylı bursa deplasmanında ben de bursaspor tribünlerindeydim. o zaman profesyonel futbol gelişmemişti, biz de laf olsun diye gitmiştik maça. eskişehirspor tribünlerine hayran olmuştum, siz 10 bin kişi dediniz, ama daha fazlalardı sanırım. maçtan sonra çıkan olayları bir atarfa bırakalım, hayatımda gördüğüm en şaşırtıcı görüntülerdi. bu maçın ardından ben de eskişehirspor'un eskişehir'deki maçlarına gitmeye başladım. en kötü maçlarında bile tribünlerde çatlak ses çıkmayan acayip bir yerdi. sadece ben değil, bütün anadolu eskişehirsporluydu o zaman. ama bursa ve eskişehir arasındaki rekabet nedeniyle ben bursa'da pek belli etmezdim eskişehirsporlu olduğumu. eskişehir'de de bursalı olduğumu söylemiyordum ama. eskişehirspor maçlarından dönüşte arkadaşlarıma anlatırdım tribünleri. zaten aradan biraz zaman geçince eskişehir eskişehir maçlarına bursa'dan gitmeye başlayan beş kişi olmuştuk. ciddi ciddi turizmdi bu. peribacalarını görmeye gider gibi eskişehirspor tribünlerini görmeye gidiyorduk. yalnız biz değildik giden, bir sürü insan gelirdi eskişehir dışından. bugün futbolu seviyorsam, bunun başlangıcı eskişehirspor tribünlerinin görkemine dayanır. o görkem bizi genç yaşta etkiledi ve kentimizin en büyük rakibinin taraftarı olduk,..., eskişehirspor tribünleri gibi bir şeyi türkiye görmedi. biraz iddialı olacak, ama o örgütlenmeyi dünyada başka bir takımın gördüğünü de sanmıyorum. istanbul'a 200 bin kişilik stad yapılsa bile o uyum, o enerji yakalanamaz gibi geliyor bana."

eskişehirspor avrupa basının da ilgisini çeker. yabancı tv kanallarında yayımlanan görüntüler ve gazete haberlerini gören yurtdışındaki türkler, amigo orhan'a davetiyeler yollarlar. uefa amigo orhan'a, futbola katkılarından ötürü bir teşekkür mesajı gönderir!..."

taraftarın senle

murat toklucu

Yukarı
Berkayes Liste gör
Yazar

BERKAY
  Alıntı Berkayes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:44
yazı gibi ama şiirmiş

Yukarı
Berkayes Liste gör
Yazar

BERKAY
  Alıntı Berkayes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 20:55
teşekkürler:D:D:D

Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2009 saat 00:58
Yine çarpıştırsak kelimeleri
aşk yenildi hayal kimle beraber
aşk gibi düşüyor kümeleri de
şu benim efsanem es ki eski eskişehirsporum
es be birader

ben ondan öğrendim
düşe kalka amatör kümede aşkla gezmeyi
eskişehir vefa maçlarını görseniz
vefalı olurdunuz eskişehir'e karşı
nerde vefa eskişehir düşüyor
ellerim dönüyor
alkış üşüyor"

Haydar Ergülen

Uzak kaldın Eskişehir'den,özledin elbette,kulakların çınlasın Haydar abiSmile
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
Emrecan | Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇETİNTÜRK
Yer: Milano
  Alıntı Emrecan | Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2009 saat 01:01
Bu şiiri ilk 40. yılında Eskişehirspor kitabında okumuştum ne zaman okusam gözlerim dolar

Eskişehirsporum es be bilader
Hop Hop Hop Güm Güm Güm Kırmızı Şimşek Hey Hey Hey..!

Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2009 saat 01:12
.....'Şiir gibi' iki dergi ve bir kitapla karşı karşıyayım. Her zaman olmaz: Mektup, tren ve Eskişehirspor, hepsi aynı şey demeye gelse de, kolay kolay bir arada bulunmuyor. 'Eskiler alıyorum...' denildiği gibi 'Eskiler yazıyorum!' demek isterim ki, şehrin de kulübün de adı 'Eskiden şiir' gibi zaten. Özgür Topyıldız 'Anadolu Yıldızı Eskişehirspor' (İletişim) ile kaç yılın şiirini armağan ediyor, hani 'Anadolu İhtilali'ni gerçekleştiren, benim 'Milli Takım'ım......

diyecek kadar çok sevmiş EsEs'ini.Bu da yazının tamamı:

2003 yılında EsEs'in sıkıntılı zamanlarında yazılmış ve daha da anlamlı kılan budur sanırım.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Şub/2010 saat 11:30
Haydi gel gülüm
Sen Eskişehir ol
Ben İstanbul
Anadolu Ekspresi’ne
Kaçaktan bineyim
Haydarpaşa Gari’ndan
Paramın olmayışından değil
Bir bilsen
Şu esmer kondöktör kadın
Bana kızınca ne kadar güzelleşiyor

Yemekli vagonda
Rakımı yudumlarken
Seni düşüneyim
Abant’ın sularında
Raksedişini göreyim
Sakarya’nın kıvrım kıvrım yatağında
Saçlarının süzülüşünü seyredeyim

Haydi gel gülüm
Sen Eskişehir ol
Ben İstanbul
Bozüyük İstasyonu’nda bekleyen herkesi
Sen zannedeyim
Serhoş halimle
Vuslata erdim zannedip
Trenin merdivenlerinde farkedeyim
Onların sen olmadığını
Herkesin sana benzediğini

Yürek kırgınlıklarıma
Bir tane daha ekleyip
Yeniden oturayım koltuğuma
Şu esmer kondöktör
Yine geçsin bizim vagondan
Ve bana baksın
    -Pis serhoş
        dercesine...

Haydi gel gülüm
Sen Eskişehir ol
Ben İstanbul
Yıllardır biriktirdiğim hasretlerimi
Ceplerime
Bavuluma
En çoğunu da
Yüreğime sığdırıp sana getireyim
Vuslata beş kala
Semalarındaki jitleri sustur
Anadolu Ekspresi çığlıklar atsın
Bulutlar birleşip
Şimşekler çaksın
Çakallar korkup sinsinler
Şimşeklerin hışmından
Biz zafer marşları söyleyelim

Haydi gel gülüm
Sen Eskişehir ol
Ben İstanbul
İstasyonda karşıla beni
Ben siyah çekeyim
Sen de kırmızı
Ben gözyaşlarımla ıslatayım basamakları
Sen kollarını aç
Sarılayım sana
Bir olalım
Sevdanın ve hasretin renkleriyle
Bayrak olalım
Sonsuza kadar dalgalanalım
Mabedimizin semalarında

Haydi gel gülüm
Biz Anadolu Devrimi’nin
Yılmaz neferleri olalım

Selahattin Erdoğan / 16 Şubat 2010 / İstanbul
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır