eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

3 Aralık Engelliler günü

Cevapla Cevapla Sayfa  <12
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esmesutes Liste gör
Yeni Yazar

mesut
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı esmesutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ara/2008 saat 14:14
Alıntı yapılan erdemesk

arkadaşlarımdan tek ricam şu özürlü lafının kullanılmaması beni çok üzüyor bu durum engelli dersek çok ii olur..umarım hatırlanmaları senede birgün değil hergün olur...

Engelli, Sakat, Özürlü kavramları aslında birbirinden farklı değildir. Hepsi engelli-özürlü-sakat kişiyi tanımlamak için kullanılır. Bence kişilerin nasıl hitap ettiğinden çok nasıl söylediği çok önemli. Eğer kişide var olan özür-engel-sakatlık alaya alınacak bir şekilde söyleniyorsa inciticidir fakat yalnızca o kişiyi tanımlayan bir uslupta kibarca söylenmişse tanımlayıcıdır. Başbakanlık Özürlüler İdaresi (özürlü kelimesini), İşitme Engelliler Federasyonu (Engelli kelimesini), Türkiye Sakatlar Derneği (Sakatlar kelimesini) kullandığına ve hepimizde bunların hepsinin aynı anlamda olduğunuz bildiğimize göre bilmiyorum artık hangi hitabeyette kalmak gerek.

Ancak engelli kelimesi kulağa daha hoş, özürlü kelimesi daha itici geldiği için yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor. Ben şahsen günlük yaşamda bu iki kelimeyide kullanıyorum.Bana özürlü denmesinden bi rahatsızlık duymuyorum, tabi söyleniş tarzına göre değişir. Yani özürlü kelimesini kullanırkan üzelmene gerek yok.Benim şahsi fikrim tabi...
TEK DİLEĞİM ALLAHTAN SENİ ŞAMPİYON GÖRMEK
Yukarı
Endy Liste gör
Deneyimli Yazar

Ender
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Endy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ara/2008 saat 15:00
Engelli arkadaşlarımızın günü kutlu olsun. Umarım engelli tribünlerinin üzerinin kapatılması için bugün bir adım atılır.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,407 saniyede hazırlanmıştır