eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2012-2013 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kagan26 Liste gör
Yeni Yazar

kağan
Online Durum: Offline
  Alıntı kagan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 00:24
senesini hatırlamıyorum... eskişehir'de fener maçı vardı taşlı sopalı, kapalının, taksi durağının, arabaların, üzerine taş yağıyodu, fb liler bozüyükten çuval, çuval taş getirmişler... 60- 70 yaşlarında bir dede elinde şemsiye fb lilere taş atıyodu :) bugün abd'de Türk yürüyüşünde, avrupada insanlar milli takım maçlarına eses formalarıyla gidiyo... bu taraftar öyle ha deyince bitmez... heyecanını yitirmiştir, tribünlerden çekilmiştir, bunda da en büyük sorumlu şapkasını önüne koyup nerede hata yaptığını düşünmeyen, bu taraftara kulak vermeyen, yönetimdir...
Futbolcular parlar söner
Yönetimler gelir geçer
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 12:34
Alıntı yapılan SRKN

Selim abi,

Başkan adaylarını destekliyorum ama hiçbiri tepeden inemez...

Yazılanlardan çıkardığım eğer Mustafa yönetimde değil de tribünde sette olsa bu işler düzelecek. Bu bence artık imkansız olduğundan Mustafa'ya bu konuda kızıp kötü konuşamam. O istiyorsa bundan sonra ya başkanlığa yürür yada çok iyi bir taraftar olarak devam eder...
Bu arada hatasız demiyorum ama benden ve pek çoğumuzdan misli misli icraat yapıyor. Hata yapması da doğal. Zaten hiç iş yapmayan hata da yapamaz. Benim için icraat yapan daha makbul. O da pek çoğumuz gibi düşünse idi sade taraftar yada seyirci olurdu...

Binlerce gencimizin arasından bir Mustafa daha çıkaramamışız (varda biz çıkaramıyoruz) ben ona kızarım. Sebebi de belli. Biz hem lider yokluğundan şikayet eder hemde muhtemel lider adaylarını alaşağı ederiz. Mesela seni düzgün olarak bilirim. Çık bir sete yada derneğe başkan ol ömrün kaç gün-hafta görürüz. Gerçek yada yalan onlaca yüzlerce ithamla karşılaşır sonrada "başlarım böyle aşkın ızdırabına" der çekilirsin.

Nebi Başkan eski yönetimde üye iken defterler kulüpte durmazmış. Belki hala öyledir. O da eski yönetimde sıkı çalıştı ve günü geldi başkan oldu. Ne yazıkki onuda sevmeyen çok oldu ama bana göre (tarafım) en iyilerden di. En azından defterler kulüpte yerinde idi. Para işleri ile ilgilenen yöneticimiz de Erdoğan Bey işinin gereğini yapan 10 numara adamdı...
Onların zamanında üyelik sınırlaması yoktu, onlarda birkaç yüz üye yapar sonra tüzük değiştirir ve yönetimi herdaim ellerinde tutarlardı...
Niyet meselesi...

Kim başkan olmak istiyor ise önce yönetimlerde çalışacak. Şu an bu yönetimle gelecekte ise hangi yönetim varsa. Kafana göre başkan beklersen ömürde gelip geçer, Eskişehirsporlular da bu günlerini bile arar durur.

Tabi ki daha iyi bir başkanımız olsaydı da Mustafa da daha başarılı olabilseydi, taraftar aşkına küskün olmasaydı...
Sınıfta kalan salt yönetim değildir...
Futbol dünyasında herkes sınıfta kalmıştır...
Biz de taraftar olarak sınıfta kaldık. Azimli olsaydık, bir olsaydık, yılmasaydık, çalışsaydık, çabalasaydık, başarılı olsaydık...
Başkanın kendi niyeti yada hukuki bir gerekçe olmadan gideceği yok bu biliniyor. O zaman anca taraftarın ezici çoğunluğu gitmesini ister ve gereğini yaparsa mecburen bırakır. O güne kadar yapacak şey kendi aramızda dertleşmekten öteye geçmez Serkanım...

Taraftara sahip çıkılmaz, taraftar kulübe sahip olur, yönetim de hizmet eder...
Bir gün inşallah...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 12:42
Bu arada idealist ve asla ödün vermeyen insan varmıydı, varsa kaldımı bilmiyorum ama kendi adıma ben artık anca iki elimin parmaklarını geçmeyecek sayıda konuda ödün vermem...
Gençliğimde sanki hiç ödün vermem yada istemediğim hiçbir şeyi hazmetmem diyordum...
Ödün de verdim, çiğnemeden yuttuğum da oldu...
Ne yazık ki...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 13:10
  Taraftarın bir kısmı da yönetime, şikeye vs. küsüp, bizi kendi evimizde azınlık durumunda bırakan taraftarımıza küsmeye başladı. Taraftar dediğin her türlü eylemde birlik olur. Sen bir klübün taraftarıysan bireysel hareket etme lüksün yoktur. Zaten bireysel protestoları da kimse kaale almaz. Eğer siz maçlara gelemeyerek Halil Ünal'ın gitceğini düşünüyorsanız, ortalığı bunlara bırakarak Eskişehirspor'a en büyük kötülüğü yapıyorsunuzdur. Eğer bu küskünlükler en kısa sürede halledilmezse, taraftarın birbirine küsmesine neden olursa sorunlarımız bir daha çözülemeyecek boyutlara gelir. Ve sadece namı kalmış olan Eskişehirspor taraftarı tamamen biter. Fb maçına durumu olduğu halde gelmeyip yerine fblilerin girmesine neden olan taraftar bana göre bize Halil Ünal'dan daha büyük kötülük yapmıştır.
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
esesLK Liste gör
Deneyimli Yazar

Anıl Kaan
Yer: Ataturk stadyum
  Alıntı esesLK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 13:52
şimdi cesıtlı sebeplerle trıbunlere gelmeyenler küs olanlar yonetım stad vs gıbı seylerden elbet gun gelecek sızler stada tekrar geleceksınız gelmek ıstıyeceksınız ozamanda hıç gelmeyın ıyı gun taraftarları suan bız tarftar kotu gunler gecırıyoruz
Bu Sevda Asla Bitmicek.. NEFER
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 18:01
Anadolunun en ciddi potansiyeline sahip tribünlerinden biriyiz. Eskişehir'li olup ucundan bucağından tribüne bulaşmamış adam yoktur heralde.

Bugünümüze baktığımızda; tribün gruplarımız pasif, yaş ortalamaları düşük ve tüm camiaya liderlik edecek vizyonları yok, yönetim sıkıntılı, ah yönetime bi girse dediğimiz isimlerde ne yazık ki hayal kırıklığı.

Tribüne gitmemeyi hiçbirşekilde tasvip etmeyen biriyim, halende öyleyim. Ama hakikaten insanın hevesini kırıcı milyon tane saçmalık yaşanıyor. Twitter'a bakıyorum, bilmem nerenin fb'liler derneği başkanı almış yanına iki arkadaşını vip'te oturuyor. Bu tip maçlarda bu biletlerde pek satışta olmuyor, dağıtıldığı aşikâr. Bunu herkes görüyor görmesine, ses eden yok. Sezon içinde aman takıma çomak sokmayalım, sezon sonunda porsuk kenarında Halil Ünal'a plaket...

Bizim tribün maçlarda isterse sayı ve desibel rekorlarını altüst etsin, yine bişeyler eksik kalır. Maçlarda takıma destek olmak değildir salt taraftarlık, duruşu olmayan tribün, tribün olamaz.

Belki yönetim, belki ülkede futbolun geldiği nokta, belki grup çekişmeleri eski havamızdan bizi çok uzaklaştırdı. Elbette kendimizi başkalarıyla kıyaslayamayız ama, istisnai birkaç durum dışında, Türkiye'de bütün tribünler eski günlerini arıyor bu gibi sebeplerden.

Elbet geçer bugünler, nasıl olacağını hepbirlikte görürüz. Ama küsenler dönsün herşey geçer demek kadar kolay değil bu işler...

Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
Yer: Turkey
  Alıntı esesli_asik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 18:18
Alıntı yapılan esesLK

şimdi cesıtlı sebeplerle trıbunlere gelmeyenler küs olanlar yonetım stad vs gıbı seylerden elbet gun gelecek sızler stada tekrar geleceksınız gelmek ıstıyeceksınız ozamanda hıç gelmeyın ıyı gun taraftarları suan bız tarftar kotu gunler gecırıyoruz

Hem suçlu hem güçlü.Yağ gibi üste çıkmayı çok iyi biliyorsunuz..
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 18:58
Alıntı yapılan kraleses

Anadolunun en ciddi potansiyeline sahip tribünlerinden biriyiz. Eskişehir'li olup ucundan bucağından tribüne bulaşmamış adam yoktur heralde.

Bugünümüze baktığımızda; tribün gruplarımız pasif, yaş ortalamaları düşük ve tüm camiaya liderlik edecek vizyonları yok, yönetim sıkıntılı, ah yönetime bi girse dediğimiz isimlerde ne yazık ki hayal kırıklığı.

Tribüne gitmemeyi hiçbirşekilde tasvip etmeyen biriyim, halende öyleyim. Ama hakikaten insanın hevesini kırıcı milyon tane saçmalık yaşanıyor. Twitter'a bakıyorum, bilmem nerenin fb'liler derneği başkanı almış yanına iki arkadaşını vip'te oturuyor. Bu tip maçlarda bu biletlerde pek satışta olmuyor, dağıtıldığı aşikâr. Bunu herkes görüyor görmesine, ses eden yok. Sezon içinde aman takıma çomak sokmayalım, sezon sonunda porsuk kenarında Halil Ünal'a plaket...

Bizim tribün maçlarda isterse sayı ve desibel rekorlarını altüst etsin, yine bişeyler eksik kalır. Maçlarda takıma destek olmak değildir salt taraftarlık, duruşu olmayan tribün, tribün olamaz.

Belki yönetim, belki ülkede futbolun geldiği nokta, belki grup çekişmeleri eski havamızdan bizi çok uzaklaştırdı. Elbette kendimizi başkalarıyla kıyaslayamayız ama, istisnai birkaç durum dışında, Türkiye'de bütün tribünler eski günlerini arıyor bu gibi sebeplerden.

Elbet geçer bugünler, nasıl olacağını hepbirlikte görürüz. Ama küsenler dönsün herşey geçer demek kadar kolay değil bu işler...

Özer seni tebrik ediyorum cok güzel yazın var

Bazı kardeşlerse sanki suclu taraftarmış gibi okları küsenlere kızanlara yönlendirmişler ayıp oluyor bunun suclusu küsenler kızanlar olmadı olamazda suclu arıyorsanız başka yerde arayın elin fenerlisi girermiş o elin fenerlisine kimler bilet veriyorsa gidin sucu onlara atın

Bazı genc kardeşler diyorum cünkü onların yaşından fazla maclara gitmiş ligim var

Acık acık sölüyorum vicdanız varsa elinizi koyun ve dinleyin bu yönetimin yaptıkları sanki bizleri enayi yerine koyor son 3 yıldan beri düzenli maclara gitmiyorum gitmekde istemiyorum niye gideyimki herşey unutuldumu paramla neden rezil olayım neden enayi olayım hoşumamı gidecek bu

Yönetimden cokmu bi,şe istedik yada kendi adımızamı bişe istedik

Ne güzel dünya bu sen 30 yıl adamları sırtında taşı yoruldum in de suclu sen ol bu ne güzel dünya böyle

yönetimin gerekceleri neymiş efendim bagırmamışlar küsmüşler darılmışlar gecin onları önce suculu kim diye bir aynaya bakın

Yapacakları iş basın acıklaması yapması lazım başganın dedigi gibi biz taraftarla anlaştık deyip olaylardan sıyrılmayacak ne istiyor kulak verecek elerinden geleni yapmaya calışacaklar Taraftarla barışmak istiyorlarsa önce hatalarını düseltecekler sonra taraftara suc atmayacaklar

Taraftarı kazanmak istiyorsan önce kapının önündeki cöpleri temizleyeceksin
Öyle tv cıkıpta agzınızda sakız gibi biz bu takımı aldıgımızda kömürleri yoktu kimse almadı kemanlarıyla keman calmayacaksın

Alt yapına önem vereceksin en az 6-7 oyuncu katacaksın olmuyorsa alt yapı sizteminide müdürünüde hocanıda sorumlusunuda kovacaksın

Kurumsallaşmada nerdeyiz

Bir tv miz bi,le yok

Gelir getirecek neyimiz var idda tv gelirleri reklam gelirleride olmasa ben sizin ozaman görecem halinizi olmasa kapısının önünden bile gecmesiniz de neyse

En iyi gelir getiren acık türbüne ne verdiniz yazın sıcakda kavrulma kışın soğukda donma helal olsun size taraftar suclu degilmi

Not: yazdıgım kelimeler kimin gücüne gidiyorsa işte onlar eskişehirsporlu degildir sadece iyi gün dostudur .

Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
yorum_es Liste gör
Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı yorum_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 20:39
Eskişehirsporlu olmak bir duruş sahibi olmaktır. Kabuğumuza çekilmemizin bir sebebi de kendi çapımızda bu duruşumuzdandır. Senin efsane dediğin gol kralların dahi yönetimde bu oyunların içinde sesini çıkaramazken, yönetime girmiş tribün liderlerlerin bugün yönetimin bu yanlışlarına ağzını açamazken bizden ne bekliyorsunuz onu anlamıyorum. En azından bu oyunun içine girmeyerek belki uzaklardan, belki sessizce ama içten ama yürekten sonuna kadar sevdamızı saf halimizle bir köşelerde yaşatmaya çalışıyoruz. Herkese saygılar...
Anlatılmaz yaşanır...
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
Yer: Turkey
  Alıntı tcatu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2012 saat 21:02
Eskişehirspor gerçekten Türkiye'de eşsiz bir taraftara Eskişehir de bir o kadar eşsiz özel halka sahip. Gurbetteyken Eskişehir'i ve Eskişehirspor taraftarını ayırt etmesi çok daha kolay..

Tek eksiğimiz ki bu bence ülke olarak eksiğimiz;

Başımızdakilerin bize yaptıklarına karşı duyarsız, tepksiz olmamız. Önemseyen duyarlı kişileri de ötekileştirmemiz.

Yönetim fiyaskolaruna her geçen gün bir yenisini eklerken, skor taraftarı olmayan gerçek taraftarlar da hergeçen gün EsEsimden hatta futboldan uzaklaşıyor.

Eskişehirspor'un kaderi de Türkiye'ninkiyle aynı. Başta bir padişah var, kimseye hesap vermeden, istediği gibi at koşturuyor. Yanında ise takımdan , ülkeden çok kendini düşünenlerden oluşan faydasızlar kadrosu. Hele bazı isimler taraftar için çok büyük hayal kırıklığı.

Olan gene masum vatandaşa, masum taraftara oluyor. Biz sessiz kaldıkça da böyle devam eder malesef.

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,470 saniyede hazırlanmıştır