eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

27.03.2011 YGS 2011

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 24>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
Online Durum: Offline
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 08:29
artık başbakanımız yani bende tatmin oldum diyen başbakanımız en son dedi ki ben bizzat bu ülkenin başbakanı olarak takipçisiyim dedi şimdi resme uzaktan bakın birçok kopya söylentilerinin olduğu ve hiçbir sonuç çıkmayan soruşturmalar oldu çünkü çektirenle soruşturan aynı taraf bu halde sonuç çıkarmı? peki tatmin oldum vs açıklamaları soruşturanları ve soruşturmaya karar verenleri etkilemezmi? etkiler o zaman sen neden müdahale ediyorsun etkilemeye çalışıyorsun yoksa yaran mı var derler insana ama bu ülke öyle korku imparatorluğu haline gelmiş ki bir delikanlı milyonlarca insanı etkileyen böyle bir adaletsizliğin karşında çıkıp adam gibi bırakın soruşturmayı açıklama yapamıyorlar. bu olanlar sıradan bir avrupa ülkesinde bile olamazda olsa ne olur bir düşünün 1- ösym başkanı istifa eder direk bağlı bulunduğu bakanda istifa ederdi 2- derhal bir komisyon kurulup iddialar karşısında kullanılmış kitapçıklar incelenir 3-5 gün içinde kesin açıklama gelirdi 3- yüzlerce kişi yargıya hesap verir içeri atılırdı 4- anında yapılan doğru ve net açıklama (tabi bunlarda donanımlı kişilerin görevde olmasıyla olur) toplumda infial ve güvensizliğin önüne geçilirdi
bakın bizde bunlar oldu mu o zaman düşünün bizde insana verilen değere sizlere verilen değere
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
  Alıntı since65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 09:06
 Bu 'tatmin oldum' açıklamaları midemi bulandırıyor. Yapılan bir araştırma ,soruşturma sonucunda toplanan verilerden ortaya çıkan sonuçtan mı tatmin oldunuz?
  Yoksa, henüz bir soruşturma bile yapılmadan "tatmin oldum" demekle şifre skandalı sonucu ortaya çıkan yüzbinlerce mağdur gençle olan münasebetizle mi tatmin oldunuz?
  Bu geçliğin sabrı taşarsa feleğiniz şaşar. Unutmayın zaten içini boşalttığınız gençliğin kaybedecek fazla şeyi kalmadı. Sizin gemicikleriniz,alışveriş merkezleriniz,bankalarda hesapcıklarınız var. Bari bunların yüzü suyu hürmetine gençliğe biraz saygı gösterin.

since1965
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 12:28
ÖSYM Başkanı da kopyacı çıktı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir'in de adı 'kopya' skandallarına karıştı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) ortaya çıkan 'şifreli kitapçık' skandalının ardından Türkiye'nin hedefi haline gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demi'in de adı 'kopya' skandallarına karıştı.

İddialara göre, Prof. Demir'in 1990'larda yaptığı akademik bir çalışma 'çalıntı' çıktı ve Demir çalıntı çalışmayla ilgili özür diledi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Alman Peter Latzke'nin yazdığı makaleleri 1990 yılında Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisinde kendi yazmış gibi gösterdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. İntihalin fark edilmesi üzerine Demir 'özür' yazısı yayımladı.

İNTİHALLE SUÇLANDI

TV 8 Haber'in araştırdığı ve yayımladığı bilgilere göre, Dr. Demir 1990 yılında akademik hayatın en büyük suçu sayılan intihal ile suçlanmıştı. İddialara göre, Demir'in üniversiteden atılmasının üniversite yönetimi üzerinde etkili olan bazı bilim adamlarının çabasıyla önleniyor.

İNTİHAL NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Loughborough Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan araştırma görevlisi olarak orada kalan Ali Demir 1990 yılında Türkiye'de çıkan Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisi yayınlamıştı. Ne var ki, Peter Latzke adlı gerçek Alman yazardan ilk yazıdaki kısa bir anma dışında söz edilmiyor ve makaleler Doç Dr. Ali Demir'in kendi eseriymiş gibi gösteriliyordu. Oysa, söz konusu olan hemen baştan aşağıya ana kaynaktan kelimesi kelimesine tercüme idi ve bir kaynağın bu şekilde kullanımı "intihal" sayılıyordu. Bu yazıları ilk sayıdaki anmayı görmeden Teknik ve Tekstil'de okuyanların bunların, her makalenin başında ilan edildiği üzere, tümüyle Doç. Ali Demir'e ait olduğunu düşünmeleri kaçınılmazdı.

ÖZÜR DİLEDİ

Bu durum önce Leeds Üniversitesi'nden Prof. Mike Denton'un dikkatini çekti Onun Loughborough Üniversitesi yönetimine başvurması üzerine konu Tekstil Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gordon Wray'a iletildi. Aslında büyük kısmı aynen tercüme olan yazı dizisinin bu şekilde yayınlanmasını akademik ahlak açısından kabul edilmez bulan Dr. Wray derhal bir soruşturma başlattı. Uzun tartışma ve görüşmelerden sonra, Dr. Demir'in kariyerini tümden bitirecek bir adım atmak yerine, akademisyen dostlarının da ricalarını kıramayarak, onun Teknik ve Tekstil dergisinde bir özür yazısı yayınlatmasına razı oldu. Nitekim öyle oldu. Aslında bir çeşit itiraf olan ve dizinin 9. bölümün başında yayınlanan bu açıklamada şöyle deniyordu: "Doç Dr. Demir bu çalışma için Melland Textiberichte'den yazılı izni şimdi elde etmiş bulunmaktadır. Yazılı izni serinin yayınlanmasından önce elde etmediği için Doç. Dr. Demir hem sayın P. M. Latzke'den hem de Melland Textilberichte'den özür diler ve verdikleri izin için de teşekkür eder." Prof. Dr. Ali Demir'in bu "yayın"ı, basından gizlediği yayın listesine koyup koymadığı ise bilinmiyor.

Milliyet
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 12:56
Alıntı yapılan ESPANA

ÖSYM Başkanı da kopyacı çıktı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir'in de adı 'kopya' skandallarına karıştı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) ortaya çıkan 'şifreli kitapçık' skandalının ardından Türkiye'nin hedefi haline gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demi'in de adı 'kopya' skandallarına karıştı.

İddialara göre, Prof. Demir'in 1990'larda yaptığı akademik bir çalışma 'çalıntı' çıktı ve Demir çalıntı çalışmayla ilgili özür diledi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Alman Peter Latzke'nin yazdığı makaleleri 1990 yılında Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisinde kendi yazmış gibi gösterdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. İntihalin fark edilmesi üzerine Demir 'özür' yazısı yayımladı.

İNTİHALLE SUÇLANDI

TV 8 Haber'in araştırdığı ve yayımladığı bilgilere göre, Dr. Demir 1990 yılında akademik hayatın en büyük suçu sayılan intihal ile suçlanmıştı. İddialara göre, Demir'in üniversiteden atılmasının üniversite yönetimi üzerinde etkili olan bazı bilim adamlarının çabasıyla önleniyor.

İNTİHAL NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Loughborough Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan araştırma görevlisi olarak orada kalan Ali Demir 1990 yılında Türkiye'de çıkan Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisi yayınlamıştı. Ne var ki, Peter Latzke adlı gerçek Alman yazardan ilk yazıdaki kısa bir anma dışında söz edilmiyor ve makaleler Doç Dr. Ali Demir'in kendi eseriymiş gibi gösteriliyordu. Oysa, söz konusu olan hemen baştan aşağıya ana kaynaktan kelimesi kelimesine tercüme idi ve bir kaynağın bu şekilde kullanımı "intihal" sayılıyordu. Bu yazıları ilk sayıdaki anmayı görmeden Teknik ve Tekstil'de okuyanların bunların, her makalenin başında ilan edildiği üzere, tümüyle Doç. Ali Demir'e ait olduğunu düşünmeleri kaçınılmazdı.

ÖZÜR DİLEDİ

Bu durum önce Leeds Üniversitesi'nden Prof. Mike Denton'un dikkatini çekti Onun Loughborough Üniversitesi yönetimine başvurması üzerine konu Tekstil Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gordon Wray'a iletildi. Aslında büyük kısmı aynen tercüme olan yazı dizisinin bu şekilde yayınlanmasını akademik ahlak açısından kabul edilmez bulan Dr. Wray derhal bir soruşturma başlattı. Uzun tartışma ve görüşmelerden sonra, Dr. Demir'in kariyerini tümden bitirecek bir adım atmak yerine, akademisyen dostlarının da ricalarını kıramayarak, onun Teknik ve Tekstil dergisinde bir özür yazısı yayınlatmasına razı oldu. Nitekim öyle oldu. Aslında bir çeşit itiraf olan ve dizinin 9. bölümün başında yayınlanan bu açıklamada şöyle deniyordu: "Doç Dr. Demir bu çalışma için Melland Textiberichte'den yazılı izni şimdi elde etmiş bulunmaktadır. Yazılı izni serinin yayınlanmasından önce elde etmediği için Doç. Dr. Demir hem sayın P. M. Latzke'den hem de Melland Textilberichte'den özür diler ve verdikleri izin için de teşekkür eder." Prof. Dr. Ali Demir'in bu "yayın"ı, basından gizlediği yayın listesine koyup koymadığı ise bilinmiyor.

Milliyet

"YÖK kaldırılsın", "ÖSYM kaldırılsın" dediğimde, bu şekilde yorum yaptığımda bana kızıyorlar, "kaldırılacak ta yerine ne koyacaksın?" diyorlar.

Bu sistem çöktü artık, Türkiye de Yükseköğretim Sistemi acınacak halde, sadece Yükseköğretim olsa iyi, İlköğretim de, ortaöğretim de acınacak halde. İşte bu sistemden böyle yanlış adamlar çıkıyor, sonra işler sarpa sarıyor.

Bırakın yerine ne koyacağımızı, önce şu yanlışları kaldıralım, yerni ne koyacağımıza sonra bakarız, bilgisayarınıza virüs girmişse, hiçbir programı doğru dürüst çalıştıramıyorsanız ne yaparsınız? Format atarsınız, düşünmezsiniz "format attıktan sonra ne olacak?" diye, bu da aynı eğitim sistemimizin bir formata ihtiyacı var, formatı atalım bir, sistemi sonra yine şekillendiririz, o sorun değil.
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 17:13
Alıntı yapılan nusret

Dünyadaki en iyi sistemin SAT olduğunu iddia etmek için ; Batı Avrupa'nın , Uzak Doğu'nun , İngiltere'nin , Britanya eski sömürgeleri ve dominyonlarının , ABD'nin ve Rusya'nın eğitim sistemlerini iyi bilmek gerekir.

Bunların hepsi hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan , "en iyisi SAT" demek pek aklıselim bir hareket değil.

Kaldı ki eğitim sistemini sorgulayacaksak , ilköğretimden itibaren aksayan bir sistemimiz olduğu aşikâr. Direk üniversiteye geçiş sınavından sorgulamaya başlamak ayrıca bir sağlıksızlık timsali.

Biz burada sistemin ne derece cacık/kaliteli olduğunu değil ; mevcut olan iyi ya da kötü bu sistemin AKP ve cemaati tarafından ne derece istismar edildiğini tartışıyoruz.

Kıssadan hisse ; yandaşların ve işbirlikçilerin işgüzarlığını konuşuyoruz.

Yoksa sistemin boktanlığı başlı başına bir tartışma konusu , hiç karıştırmamak en iyisi. =)

Sevgili Furkan çok iyi bir kalemin olmasına rağmen şu forumda gördüğüm en kibirli insanlardan birisin. Sadece ben biliyorum, buradaki tek kültürlü insan benim edalarındasın. Britanya'nın eski sömürgeleri olmasa bile, Rusya'nın, Uzakdoğu'nun, Batı Avrupa'nın eğitim sistemini bir nebze bilen ve SAT'e hazırlanan biri olarak kendi tespitlerimi yazma gereksinimi duydum ve bu tamamen subjektif bir düşünce idi. Türkiye'deki eğitim sistemi ana sınıfından itibaren yanlıştır bu konuda da haklısın. Ancak ben bunu belirtmedim diye beni eleştirmek, sadece eleştirmek için eleştirmek olur. Zira ben bu konuda ne genel geçer yargılar verebilecek olan bir yeterliliğe sahibim nede akademik bir makale yazıyorum.

Ayrıca bir çok başlıkta yaptığın gibi, neyi tartıştığımızı belirtmen çok yakışıksız oluyor. AKP ve cemaati gecesini gündüzüne katarak çalışan gençlerin hakkını yedi. Böyle bir şerefsizlik geçmişte hiç olmamıştı. -En azından bildiğimiz kadarıyla.- Ancak böyle bir şeyin olması, benim YGS başlığı üzerinden eğitim sistemini eleştirme hakkımı elimden almaz. Önümüzdeki seçimlerde oy vereceğim parti meclisteyken de bu sistem böyleydi. Dediğinin aksine; hazır gündeme gelmişken iyice kurcalanmalıdır...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
rbicer Liste gör
Deneyimli Yazar

remzi biçer
Yer: Turkey
  Alıntı rbicer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 22:16
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=79577
HOP HOP HOP
GÜM GÜM GÜM
KIRMIZI ŞİMŞEK
HEY HEY HEY
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 22:50
Alıntı yapılan rbicer

FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Nis/2011 saat 23:05
Alıntı yapılan ESPANA

Alıntı yapılan rbicer

Söyleyeceklerime tercüman olmuş."Gırgır" ClapTeşekkürler ..Harbiden de tam kapak olmuş.Wink
Yukarı
rbicer Liste gör
Deneyimli Yazar

remzi biçer
Yer: Turkey
  Alıntı rbicer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2011 saat 17:30
http://www.penguen.com/kapak.asp?gun=20110419

HOP HOP HOP
GÜM GÜM GÜM
KIRMIZI ŞİMŞEK
HEY HEY HEY
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
  Alıntı eskişimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2011 saat 19:52
SIRAT yazıyoruz 1 boşluk bırakıp 2011 e gönderiyoruz.AHİRET soruları cebimizde...

bu işi yapanlar herhalde ahiret suallerinede sahip olmuşlarki böylesine büyük bir günahı göze alıp böylesine büyük kul hakkına girebiliyorlar.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 24>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır