eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2010 LYS

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 26>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Online Durum: Offline
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 09:40
Yılmaz ÖZDİL süper bir yazı yazmış bugün köşesinde:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15421730.asp?yazarid=249&gid=61

Yukarı
zafer222 Liste gör
Usta Yazar

Zafer Yılmaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı zafer222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 12:41
Arkadaşlar ben şu anda istanbuldayım burdan tercih yapabilirmiyim yaparsamda nasıl yaparım biri anlatırsa sevinirim
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 14:40
Alıntı yapılan zafer222

Arkadaşlar ben şu anda istanbuldayım burdan tercih yapabilirmiyim yaparsamda nasıl yaparım biri anlatırsa sevinirim

Ösym sitesinde sağ tarafta tercihler kısmına girin. 2010 Ösys tercihini seçip devam edin. TC kimlik numaranız ve ygs başvurusunda aldığınız çıktıda bulunan aday internet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmenizi isteyecek, oradaki alanları doldurup şifrenizi kolayca değiştiriyorsunuz sonra yeni şifrenizle tekrar giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra orada anlatımıda karşınıza çıkacak zaten, gayet kolay.

Yukarı
zafer222 Liste gör
Usta Yazar

Zafer Yılmaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı zafer222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 14:47
Çok sağol kardeşim ellerin dert görmesin Smile
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 11:29
Arkadaşlara tavsiyem 2 yıllıklar ve Açıköğretim Programlarını da göz ardı etmeyin.

Özellikle de YLS de aldığı puandan dolayı 4 yıllıklar için fazla ümidi olmayan arkadaşlar 2 yıllık MYO ları tercih edebilirler, yanlız MYO larda öncelik sınavsız geçiş hakkı olan Meslek Liselilerde, ama kontenjanların % 40 a yakınını düz liseliler de doldurabiliyor. MYO lardan mezun olanlar 4 yıllıklara göre daha kolay iş buluyor, güzel, geleceği olan bölümler var, erkek adaylar için tek handikap uzun dönem askerlik olayı, maalesef MYO lardan mezun olanlar ilkokul mezunuymuş gibi muamele görüyor askerlikte, 15 ay askerlik yapıyorlar, ama bu sorun da mezun olduktan sonra DGS(Dikey Geçiş Sınavı) ile 4 yıllık okula geçilerek halledilebilir. Kız adaylar için ise bir sorun yok, açıkta kalmaktansa 2 yıllık okul okumak iyidir.

Bir diğer tavsiyem de Açıköğretim, ilk basamak sınavı YGS de barajı geçen herkes istediği AÖF programını tercih edip yerleşebilir(kontenjanlı 1-2 bölüm hariç). AÖF de okumanın avantajı hem çalışıp hem de okuyabilirsiniz, harçlığınızı çıkaracak bir işe girin, hem de okuyun, bence bundan iyi bir deneyim olmaz, hem diplomada da Açıköğretim yazmıyor Anadolu Üniv. mezunu oluyorsunuz, okurken Anadolu Üniversitesi'nin tüm haklarından örgün öğrenciler kadar yararlanabiliyorsunuz.

Bence bunları da göz önüne alın.
Yukarı
esesli_melih26 Liste gör
Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı esesli_melih26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 14:09
bilkent makine mühendisliği ve itünün mühendislikleri hakında bilgi verebilecek birileri var mı?
Yukarı
ziYa Es-Es Liste gör
Yazar

Ziya S.
Yer: Turkey
  Alıntı ziYa Es-Es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 14:27
zonguldak
afyon
kütahya
tıpları yazmayı düşünüyorum tercih listeme ama daha sadece düşünme aşamasındayım :)
tıp tıp'tır görüşü doğrudur ama ben birazda yasam standartlarını düşünüyorum..Eskisehirde yasamış istanbul izmir gibi sehirleri çok seven biri olarak.

zonguldak afyon ve kütahya hakkında bilgisi olan abilerim kardeşimlerimden fikir istiyorum..

Sampiyonluk bize yakışır...
Yukarı
emrahhh Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: eskişehir
  Alıntı emrahhh Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 14:32
saydıkların arasında en iyisi kütahyadır muhtemelen zonguldak ı hiç bilmiyorum onuda belirteyim ayrıca kütahya cok da yakın sıkıldıgında atlarsın trene gelirsin en iyisi afyon ve kutahyaya günü birlik bi tur yap kendin gör okulu gör kampüsü gör...
...sevda değil tutku bizimkisi...
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 14:41
Alıntı yapılan ziYa Es-Es

zonguldakafyonkütahya tıpları yazmayı düşünüyorum tercih listeme ama daha sadece düşünme aşamasındayım :)tıp tıp'tır görüşü doğrudur ama ben birazda yasam standartlarını düşünüyorum..Eskisehirde yasamış istanbul izmir gibi sehirleri çok seven biri olarak.zonguldak afyon ve kütahya hakkında bilgisi olan abilerim kardeşimlerimden fikir istiyorum..

Afyon diğerlerinin arasında bir adım daha önde gibi.
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
melih_es26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Yer: Austria
  Alıntı melih_es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2010 saat 15:22
Viyana teknik ünv hakkında bilgisi olan var mı? 
£s £s liyiz £fsaneyiz
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 26>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır